» »

Bitcoin naskakuje rekord

kakob ::

A-242 je izjavil:


Nekaj kar ne ti ne dragi donator 100 eurov ne razumeta. Nisem problem jaz. Problem je vasa preprodaja nicvrednih stevilk naivnezem in vase sluzenje na naivnezih. Jaz sem samo nebodigatreba, ki daje stevilkam realno vrednost. Kar vam gre pa seveda na zivce, ce ne boste nasli vecjega naivneza, boste postali naivnezi sami (in tako se cryptosvet vrti).


Naiven si ti ker misliš da so fiat valute vredne več kot papir na katerem so natisnjene.

V resnici so še manj, saj jih večina obstaja le v digitalni obliki na strežnikih bank. No trees were harmed.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

kow ::

A-242 je izjavil:


Nekaj kar ne ti ne dragi donator 100 eurov ne razumeta. Nisem problem jaz.

Ce ne drugega, si uspesno zasvinjal temo. Vsaj v tem primeru, si problem.

A-242 ::

kakob je izjavil:

A-242 je izjavil:


Nekaj kar ne ti ne dragi donator 100 eurov ne razumeta. Nisem problem jaz. Problem je vasa preprodaja nicvrednih stevilk naivnezem in vase sluzenje na naivnezih. Jaz sem samo nebodigatreba, ki daje stevilkam realno vrednost. Kar vam gre pa seveda na zivce, ce ne boste nasli vecjega naivneza, boste postali naivnezi sami (in tako se cryptosvet vrti).


Naiven si ti ker misliš da so fiat valute vredne več kot papir na katerem so natisnjene.

V resnici so še manj, saj jih večina obstaja le v digitalni obliki na strežnikih bank. No trees were harmed.


No le daj, le poslji link na nicvreden "fiat", ker je nicvreden in imas miljarde v bitcoinih ti ne bo noben problem poslati v doborodelne namene, za reveza, ki ste ga nategnili, da si povrne vsaj malo denarja. Daj no, saj se valjas v "stevilkah".

kow je izjavil:

A-242 je izjavil:


Nekaj kar ne ti ne dragi donator 100 eurov ne razumeta. Nisem problem jaz.

Ce ne drugega, si uspesno zasvinjal temo. Vsaj v tem primeru, si problem.


Ne nisem. Vsak manj, ki bo kupil cryptovaluto od goljufov, je cisti uspeh. Dejansko sem filantrop, sploh, ko mi bo kolega zgoraj nakazal 100 eurov "nicvrednega" "fiata" in ga bom doniral nekomu, ki je bil nategnjen. Verjetno sem z obema dejanjema naredil vec dobrega kot vidva v celem zivljenju.
The world has enough for everyone's needs, but not everyone's greed.
- Mahatma Gandhi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A-242 ()

kakob ::

Not only you are stupid, you are also lame. :)
Never take a financial advice from someone who works for a living.

kow ::

Ne, si kvecjemu nakladac in funkcionalno nepismen. Verjetno si hotel povedati, da kriptovalute nimajo uporabne/realne itd. (ni pomembno) vrednosti. Skratka, lahko bi problem analiticno razdelal v nekaj odstavkih. Ampak ne, raje si uporabljal besedo goljuf, ki ni smiselna. In napadal ljudi z nekimi obtozbami. Ce kupis od kakoba X BTC, si dobil tocno to kar si placal. To ni goljufija. Poisci slovar.

To ni isto kot primer s "cudeznimi kapljicami", ker kapljice seveda niso cudezne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

kakob ::

kow has it. :)

Če štronco rodiš se, štronco umreš.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

A-242 ::

Oh ja, kaj, besed zmanjakalo dvema goljufoma? 100 eurov se vedno cakam mimogrede, ocitno si precej reveza, da so ti tako pomembni, pa ne, da na kriptovalutah le ne sluzis tako zelo? Da si pravzaprav naivec, na katerem so drugi zasluzili?

Izgleda, da bos sam najlepsi dokaz za moje trditve.
The world has enough for everyone's needs, but not everyone's greed.
- Mahatma Gandhi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A-242 ()

kakob ::

A-242 je izjavil:

Oh ja, kaj, besed zmanjakalo dvema goljufoma? 100 eurov se vedno cakam mimogrede, ocitno si precej reveza, da so ti tako pomembni, pa ne, da na kriptovalutah le ne sluzis tako zelo? Da si pravzaprav naivec, na katerem so drugi zasluzili?

Izgleda, da bos sam najlepsi dokaz za moje trditve.


Čakam naslov, bimbo. :)
Never take a financial advice from someone who works for a living.

feryz ::

Hecno, fiat valute niso vredne nič, a vendar vsi kriptaši dobičke računajo v fiat valutah. Nihče nikoli ne reče, koliko bitcoinov je zaslužil z bitcoinom.

kakob ::

feryz je izjavil:

Hecno, fiat valute niso vredne nič, a vendar vsi kriptaši dobičke računajo v fiat valutah. Nihče nikoli ne reče, koliko bitcoinov je zaslužil z bitcoinom.


Jaz jih računam v Zimbabwe dollars.

Never take a financial advice from someone who works for a living.

hamez66 ::

feryz je izjavil:

Hecno, fiat valute niso vredne nič, a vendar vsi kriptaši dobičke računajo v fiat valutah. Nihče nikoli ne reče, koliko bitcoinov je zaslužil z bitcoinom.


To se tebi samo zdi oz malo nabijaš. Nekateri računajo v bitcoinih, nekateri v eurih, nekateri v dolarjih, nekateri v ethjih itd.

A-242 ::

feryz je izjavil:

Hecno, fiat valute niso vredne nič, a vendar vsi kriptaši dobičke računajo v fiat valutah. Nihče nikoli ne reče, koliko bitcoinov je zaslužil z bitcoinom.


Zelo lepo povedano, razlozi bistvo. Tudi nas dragi bitcoin miljonar je razlozil, da ima v kriptovalutah se nekaj malega (vceraj, poptv), ostalo pa je nalozil v fiat. Ker mu je jasno, kaksen nestabilen nateg so kriptovalute, seveda pa ga to moralno ne odvezuje. Ampak morala se konca pri denarju, mar ne dragi crypto fanboyi?

The world has enough for everyone's needs, but not everyone's greed.
- Mahatma Gandhi

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: kow ()

kixs ::

Tako kot vsako drugo preprodajanje in nategovanje... nic posebnega, nekdo mora izgubiti, da drugi dobi.

ajdov ::

a se sploh še da kje kupit btc brez dokumentov

          ::

Po slabi volji, ki jo ukaj stresate čez BTC in kripte vidim, da vas je precej v tem izgubilo. Verjetno vam je žal, da niste izkoristili priložnosti, ko je bil BTC po par centov? Jaz ga tudi nisem kupil takrat. Vendar smo dobili popravni izpit kaki dve leti nazaj, ko je padel na cca. 2500€. Namesto, da bi ga vsaj takrat kupili, ste raje tukaj pljuvali da gre za nateg. Nekateri pa smo menili, da gre za razprodajo in se z BTJji dobro založili. Sedaj, ko je spet na 15000€, nas imenujete za goljufe. Nevoščljivost?

Egidij88 ::

Jahajmo, jahajmoooooo bikaaaaaa 8-)

Še nekaj časa je za počakati najbrž in potem prodati. Ko pade pa spet nabavit.

kow ::

A-242 je izjavil:


Zelo lepo povedano, razlozi bistvo. Tudi nas dragi bitcoin miljonar je razlozil, da ima v kriptovalutah se nekaj malega (vceraj, poptv), ostalo pa je nalozil v fiat. Ker mu je jasno, kaksen nestabilen nateg so kriptovalute, seveda pa ga to moralno ne odvezuje. Ampak morala se konca pri denarju, mar ne dragi crypto fanboyi?


Ker se mi ravno da, ti bom odgovoril. Zadnjic. Prakticno vsak tvoj stavek je neresnica ali neumnost:
- ne razlozi bistvo, kot je nekdo ze odgovoril, veliko kriptasev, vsaj v tej fazi, zeli povecati svoje premozenje v etrih/btc. Nekateri celo menijo, da bo fiat izginil.
- Merljak ni nic "nalozil" v fiat, ampak ima delnice, nepremicnine itd.
- nestabilen nateg -> verjetno hoces povedati, da je asset posebne sorte, ki (vsaj zate) nima nobene koristi. Je zero sum game itd. To se ne pomeni, da je nateg. (ne mislim debatirati dalje)
- nisi moralna avtoriteta, ampak tepec, ki vidi svet crno-belo. Zate so vsi zupniki goljufi, ceprav je med njimi cel spekter ljudi, ki so zupniki iz razlicnih razlogov.
- za bonus: beres Mladino. Kar me zabava, ker ga jemljem kot nekakovosten medij na nivoju Lady. Ok, pretiravam.

(ponesreci sem kliknil predlagaj izbris)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

poweroff ::

Facebook dev je izjavil:

Ali mogoce isces potencialno zrtev, kateri bos iz denarnice spraznil ves kripto, ki ga ima?

Ne, ker takih "žrtev" tukaj ni.

So pa nakladači, ki razlagajo kakšne silne odstotke so zaslužili, v konkretnih številkah je pa to za kakšno kavo.

Saj nekaj Slovencev je zaslužilo lepe cifre... večina pa o tem samo sanja.
sudo poweroff

kow ::

poweroff je izjavil:


Saj nekaj Slovencev je zaslužilo lepe cifre... večina pa o tem samo sanja.


Dvomim, da je tukaj kdo trdil kaj drugega...

A-242 ::

          je izjavil:

Po slabi volji, ki jo ukaj stresate čez BTC in kripte vidim, da vas je precej v tem izgubilo. Verjetno vam je žal, da niste izkoristili priložnosti, ko je bil BTC po par centov? Jaz ga tudi nisem kupil takrat. Vendar smo dobili popravni izpit kaki dve leti nazaj, ko je padel na cca. 2500EUR. Namesto, da bi ga vsaj takrat kupili, ste raje tukaj pljuvali da gre za nateg. Nekateri pa smo menili, da gre za razprodajo in se z BTJji dobro založili. Sedaj, ko je spet na 15000EUR, nas imenujete za goljufe. Nevoščljivost?


Zanimivo, kje pa ti vidis slabo voljo :)), slaba volja obstaja kvecjemu na drugi strani, ki jim nekaj racionalnih besed jebe shemo pumpanja na slotechu. Glede nevoscljivosti si pa na prejsnji strani preberi o projeciranju.
The world has enough for everyone's needs, but not everyone's greed.
- Mahatma Gandhi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A-242 ()

NubCake ::

kixs je izjavil:

Tako kot vsako drugo preprodajanje in nategovanje... nic posebnega, nekdo mora izgubiti, da drugi dobi.

*khm*Delnice*khm*

ajdov je izjavil:

a se sploh še da kje kupit btc brez dokumentov

Bitcoin avtomati :)
https://coinatmradar.com/country/194/bi...

KriptoKekec ::

A-242 je izjavil:

          je izjavil:

Po slabi volji, ki jo ukaj stresate čez BTC in kripte vidim, da vas je precej v tem izgubilo. Verjetno vam je žal, da niste izkoristili priložnosti, ko je bil BTC po par centov? Jaz ga tudi nisem kupil takrat. Vendar smo dobili popravni izpit kaki dve leti nazaj, ko je padel na cca. 2500EUR. Namesto, da bi ga vsaj takrat kupili, ste raje tukaj pljuvali da gre za nateg. Nekateri pa smo menili, da gre za razprodajo in se z BTJji dobro založili. Sedaj, ko je spet na 15000EUR, nas imenujete za goljufe. Nevoščljivost?


Zanimivo, kje pa ti vidis slabo voljo :)), slaba volja obstaja kvecjemu na drugi strani, ki jim nekaj racionalnih besed jebe shemo pumpanja na slotechu. Glede nevoscljivosti si pa na prejsnji strani preberi o projeciranju.


Do you want to be right or do you want to make money?

Piše se leto 2020, 11 let si mel za nakup Bitkojna, ti se še pa kar trudiš. Verjamem da boli.

PrihajaNodi ::

kakob je izjavil:

A-242 je izjavil:

Oh ja, kaj, besed zmanjakalo dvema goljufoma? 100 eurov se vedno cakam mimogrede, ocitno si precej reveza, da so ti tako pomembni, pa ne, da na kriptovalutah le ne sluzis tako zelo? Da si pravzaprav naivec, na katerem so drugi zasluzili?

Izgleda, da bos sam najlepsi dokaz za moje trditve.


Čakam naslov, bimbo. :)


Ti pa raje utihni. Tvoji nasveti s xtzjem so bili smesni. Projekt pa propadel
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: kow ()

A. Smith ::

poweroff je izjavil:

So pa nakladači, ki razlagajo kakšne silne odstotke so zaslužili, v konkretnih številkah je pa to za kakšno kavo.

Saj nekaj Slovencev je zaslužilo lepe cifre... večina pa o tem samo sanja.


Kako hitro mineva slava forumska. Le nekaj mesecev je, odkar so Jureta trajno izbacili s foruma, pa je že kompletno pozabljen.

Zdaj pa resno. Jype je dokazal, da je s pomočjo kriptovalut nesramno zaslužil. Je ali ni?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

WhiteAngel ::

poweroff je izjavil:

Facebook dev je izjavil:

Ali mogoce isces potencialno zrtev, kateri bos iz denarnice spraznil ves kripto, ki ga ima?

Ne, ker takih "žrtev" tukaj ni.

So pa nakladači, ki razlagajo kakšne silne odstotke so zaslužili, v konkretnih številkah je pa to za kakšno kavo.

Saj nekaj Slovencev je zaslužilo lepe cifre... večina pa o tem samo sanja.


Kripto v bistvu potencira tako zaslužke kot izgube. Neumni nasedajo šitcoinom in izgubijo podobno kot pri delnicah (tudi sam sem se fino opekel leta 2008 na LJSE). Preudarni vsak mesec malo vložijo v BTC in so zadovoljni.

Jerry000 ::

Kar naj podira rekorde, rabim denar za te grozne (pre)napihnjene cene nepremičnin kot da živimo sredi nemčije

A-242 ::

KriptoKekec je izjavil:

A-242 je izjavil:

          je izjavil:

Po slabi volji, ki jo ukaj stresate čez BTC in kripte vidim, da vas je precej v tem izgubilo. Verjetno vam je žal, da niste izkoristili priložnosti, ko je bil BTC po par centov? Jaz ga tudi nisem kupil takrat. Vendar smo dobili popravni izpit kaki dve leti nazaj, ko je padel na cca. 2500EUR. Namesto, da bi ga vsaj takrat kupili, ste raje tukaj pljuvali da gre za nateg. Nekateri pa smo menili, da gre za razprodajo in se z BTJji dobro založili. Sedaj, ko je spet na 15000EUR, nas imenujete za goljufe. Nevoščljivost?


Zanimivo, kje pa ti vidis slabo voljo :)), slaba volja obstaja kvecjemu na drugi strani, ki jim nekaj racionalnih besed jebe shemo pumpanja na slotechu. Glede nevoscljivosti si pa na prejsnji strani preberi o projeciranju.


Do you want to be right or do you want to make money?

Piše se leto 2020, 11 let si mel za nakup Bitkojna, ti se še pa kar trudiš. Verjamem da boli.


Pise se leto 2020, ljudje pa so postale tako pohlepne pizde, da jim je izven vseh zmoznosti razmisljanja, da kdo ne bi bil tako pohlepen, kot so sami (kaj sele, da kdo sluzi na posten nacin, brez, da bi koga poizkusil nategnit) in potem zacnejo svoj pohlep projecirati na druge - ali da bos razumel, ker sam nisi sposoben delovati drugace kot pohlepno, mislis, da so vsi pohlepni.

In res hecno, da se v vseh kripto temah pojavlja isti sindrom - vedno znova kriptovalutni goljufi obtozujejo druge, da so jim fovs. Izgleda so se okrog kriptovalut nabrale ravno najvecje smeti od ljudi.
The world has enough for everyone's needs, but not everyone's greed.
- Mahatma Gandhi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A-242 ()

kakob ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ti pa raje utihni. Tvoji nasveti s xtzjem so bili smesni. Projekt pa propadel


A si se nalezel matomatike?

Čustveni igralci bodo prej ali slej izgubili. Tukaj in povsod drugje. Grow a pair, al neki.

A-242 je izjavil:

Izgleda so se okrog kriptovalut nabrale ravno najvecje smeti od ljudi.


Ja ja, we get it, delaš na komunali.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

A-242 ::

kakob je izjavil:

Ja ja, we get it, delaš na komunali.


Tako nekako ja, poiskusam smetem prepreciti, da bi zasvinjale vse okrog sebe in zrasle preko vseh meja. Sicer bi jih najraje zazgal in se vedno upam, da me ugrabijo vesoljci, ker je zacela zemlja ze tako zaudarjati zaradi kupov smeti, da bi bilo odleteti stran od te deponije ze kar lep napredek.
The world has enough for everyone's needs, but not everyone's greed.
- Mahatma Gandhi

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ryanair ()

kakob ::

A-242 je izjavil:

kakob je izjavil:

Ja ja, we get it, delaš na komunali.


Tako nekako ja, poiskusam smetem prepreciti, da bi zasvinjale vse okrog sebe in zrasle preko vseh meja.


Never take a financial advice from someone who works for a living.

A-242 ::

kakob je izjavil:

A-242 je izjavil:

kakob je izjavil:

Ja ja, we get it, delaš na komunali.


Tako nekako ja, poiskusam smetem prepreciti, da bi zasvinjale vse okrog sebe in zrasle preko vseh meja.




To si verjetno sebi pastal in ostalim kriptovalutarjem tule, mar ne? Te bom referenciral.
The world has enough for everyone's needs, but not everyone's greed.
- Mahatma Gandhi

kakob ::

A-242 je izjavil:


To si verjetno sebi pastal in ostalim kriptovalutarjem tule, mar ne? Te bom referenciral.


Nah, tebi. Argumentov nimaš, samo neko nesmiselno ropotanje razvajenega otroka, s tabo pometam naokrog (pun intended). Dolgočasno postaja.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

A-242 ::

kakob je izjavil:

A-242 je izjavil:


To si verjetno sebi pastal in ostalim kriptovalutarjem tule, mar ne? Te bom referenciral.


Nah, tebi. Argumentov nimaš, samo neko nesmiselno ropotanje razvajenega otroka, s tabo pometam naokrog (pun intended). Dolgočasno postaja.


He he, ne, pocnes nekaj drugega, moje argumente poizkusas zabiti cimdlje stran od aktualne debate, da jih ne bi kdo videl, si se potrudil in nabil celo stran nesmiselnih postov, ampak nic ne skrbi, jih bom prilepil na konec ko se upehas.
The world has enough for everyone's needs, but not everyone's greed.
- Mahatma Gandhi

kakob ::

A-242 je izjavil:



He he, ne, pocnes nekaj drugega, moje argumente poizkusas zabiti cimdlje stran od aktualne debate, da jih ne bi kdo videl, si se potrudil in nabil celo stran nesmiselnih postov, ampak nic ne skrbi, jih bom prilepil na konec ko se upehas.


Tole mi deluje kot neka kriza identitete. Si pozabil ločiti kdo je kdo? Kakob = jaz, A-242 = ti. Zdaj pa še enkrat preberi vse kar je napisano.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

          ::

A-242 je izjavil:

Pise se leto 2020, ljudje pa so postale tako pohlepne pizde, da jim je izven vseh zmoznosti razmisljanja, da kdo ne bi bil tako pohlepen, kot so sami (kaj sele, da kdo sluzi na posten nacin, brez, da bi koga poizkusil nategnit) ...


Če nekaj kupiš od nekoga tako, da se oba strinjata s ceno 2500€ in nato to isto prodaš nekomu drugemu tako, da se oba strinjata s ceno 15000€, nisi nikogar nategnil. Če ti to ni jasno, pojdi raje debatirati v kakšen otroški vrtec.

Facebook dev ::

          je izjavil:

A-242 je izjavil:

Pise se leto 2020, ljudje pa so postale tako pohlepne pizde, da jim je izven vseh zmoznosti razmisljanja, da kdo ne bi bil tako pohlepen, kot so sami (kaj sele, da kdo sluzi na posten nacin, brez, da bi koga poizkusil nategnit) ...


Če nekaj kupiš od nekoga tako, da se oba strinjata s ceno 2500€ in nato to isto prodaš nekomu drugemu tako, da se oba strinjata s ceno 15000€, nisi nikogar nategnil. Če ti to ni jasno, pojdi raje debatirati v kakšen otroški vrtec.


Načeloma ja, vendar pa to ni čisto res.

Scammerji tudi marsikoga prepričajo, da je posodica s čudežno kremo za vse vredna 200€ in jim jo za tok prodajo, hkrati je pa jasno, da je to nateg.

Tako da nažalost ni čisto jasna definicija, ali je nekaj nateg ali ne samo na podlagi tega, da se kupec in prodajalec strinjata s ceno.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Mato989 ::

Facebook dev je izjavil:

          je izjavil:

A-242 je izjavil:

Pise se leto 2020, ljudje pa so postale tako pohlepne pizde, da jim je izven vseh zmoznosti razmisljanja, da kdo ne bi bil tako pohlepen, kot so sami (kaj sele, da kdo sluzi na posten nacin, brez, da bi koga poizkusil nategnit) ...


Če nekaj kupiš od nekoga tako, da se oba strinjata s ceno 2500€ in nato to isto prodaš nekomu drugemu tako, da se oba strinjata s ceno 15000€, nisi nikogar nategnil. Če ti to ni jasno, pojdi raje debatirati v kakšen otroški vrtec.


Načeloma ja, vendar pa to ni čisto res.

Scammerji tudi marsikoga prepričajo, da je posodica s čudežno kremo za vse vredna 200€ in jim jo za tok prodajo, hkrati je pa jasno, da je to nateg.

Tako da nažalost ni čisto jasna definicija, ali je nekaj nateg ali ne samo na podlagi tega, da se kupec in prodajalec strinjata s ceno.


In s čem nateguje nekdo ki na bitstampu da na prodaj BTC za 15.000€? A je prvo videl osebo ki kupi da mu pove nekaj in ga prepriča?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kakob ::

Mato989 je izjavil:

Facebook dev je izjavil:

          je izjavil:

A-242 je izjavil:

Pise se leto 2020, ljudje pa so postale tako pohlepne pizde, da jim je izven vseh zmoznosti razmisljanja, da kdo ne bi bil tako pohlepen, kot so sami (kaj sele, da kdo sluzi na posten nacin, brez, da bi koga poizkusil nategnit) ...


Če nekaj kupiš od nekoga tako, da se oba strinjata s ceno 2500€ in nato to isto prodaš nekomu drugemu tako, da se oba strinjata s ceno 15000€, nisi nikogar nategnil. Če ti to ni jasno, pojdi raje debatirati v kakšen otroški vrtec.


Načeloma ja, vendar pa to ni čisto res.

Scammerji tudi marsikoga prepričajo, da je posodica s čudežno kremo za vse vredna 200€ in jim jo za tok prodajo, hkrati je pa jasno, da je to nateg.

Tako da nažalost ni čisto jasna definicija, ali je nekaj nateg ali ne samo na podlagi tega, da se kupec in prodajalec strinjata s ceno.


In s čem nateguje nekdo ki na bitstampu da na prodaj BTC za 15.000€? A je prvo videl osebo ki kupi da mu pove nekaj in ga prepriča?



Ko prodaš bitcoin za 15k EUR na Bitstampu, ga verjetno prodajaš sofisticiranem institucionalnem investitorju.

 Trader vs Investor

Trader vs Investor

Never take a financial advice from someone who works for a living.

Facebook dev ::

Mato989 je izjavil:

Facebook dev je izjavil:

          je izjavil:

A-242 je izjavil:

Pise se leto 2020, ljudje pa so postale tako pohlepne pizde, da jim je izven vseh zmoznosti razmisljanja, da kdo ne bi bil tako pohlepen, kot so sami (kaj sele, da kdo sluzi na posten nacin, brez, da bi koga poizkusil nategnit) ...


Če nekaj kupiš od nekoga tako, da se oba strinjata s ceno 2500€ in nato to isto prodaš nekomu drugemu tako, da se oba strinjata s ceno 15000€, nisi nikogar nategnil. Če ti to ni jasno, pojdi raje debatirati v kakšen otroški vrtec.


Načeloma ja, vendar pa to ni čisto res.

Scammerji tudi marsikoga prepričajo, da je posodica s čudežno kremo za vse vredna 200€ in jim jo za tok prodajo, hkrati je pa jasno, da je to nateg.

Tako da nažalost ni čisto jasna definicija, ali je nekaj nateg ali ne samo na podlagi tega, da se kupec in prodajalec strinjata s ceno.


In s čem nateguje nekdo ki na bitstampu da na prodaj BTC za 15.000€? A je prvo videl osebo ki kupi da mu pove nekaj in ga prepriča?


Nisem rekel, da so kriptovalute nateg, oziroma vsaj ne vse. Samo kontriral sem izjavo tistemu zgoraj, ki je pravil, da če se zmeniš za ceno, da to pomeni, da je ok. Kar pač nažalost ni vedno res :/
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Mato989 ::

Nisem rekel, da so kriptovalute nateg, oziroma vsaj ne vse. Samo kontriral sem izjavo tistemu zgoraj, ki je pravil, da če se zmeniš za ceno, da to pomeni, da je ok. Kar pač nažalost ni vedno res :/


Vedno drži v kolikor ti osebe ne prepričuješ zakaj bi morala vzet itd... Če daš samo na Borzo in nekdo kupi je to to... ne morš rečt da si koga nategnil!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kakob ::

Mato989 je izjavil:

Nisem rekel, da so kriptovalute nateg, oziroma vsaj ne vse. Samo kontriral sem izjavo tistemu zgoraj, ki je pravil, da če se zmeniš za ceno, da to pomeni, da je ok. Kar pač nažalost ni vedno res :/


Kdo pa misliš da si, da si drzneš postaviti ceno na placebo? Nanny state? Dejmo odrast pa malo osebne odgovornosti prevzet nase.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

PrihajaNodi ::

A tako kot tezos kupujejo institucije
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

kakob ::

PrihajaNodi je izjavil:

A tako kot tezos kupujejo institucije


Kaj bi ti sploh rad? Benchmarkal stvari v bitcoinih? It's going to be a sad life.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

A-242 ::

          je izjavil:

A-242 je izjavil:

Pise se leto 2020, ljudje pa so postale tako pohlepne pizde, da jim je izven vseh zmoznosti razmisljanja, da kdo ne bi bil tako pohlepen, kot so sami (kaj sele, da kdo sluzi na posten nacin, brez, da bi koga poizkusil nategnit) ...


Če nekaj kupiš od nekoga tako, da se oba strinjata s ceno 2500EUR in nato to isto prodaš nekomu drugemu tako, da se oba strinjata s ceno 15000EUR, nisi nikogar nategnil. Če ti to ni jasno, pojdi raje debatirati v kakšen otroški vrtec.


Dajva na bolj osnoven nivo:

- Vzamem loncek, najdem pasji drek, ga dam v vanj
- Ti kupis ta loncek od mene in mi das zanj 100 eurov
- Nato oba kriciva, da je loncek vreden 100 eurov, ti ker bi ga rad prodal, jaz pa ker ze pripravljam nov loncek
- Najino kricanje preprica tvojega kolega, da je loncek vreden se vec, ti ga prodas za 200 eurov
- Ta ga proda naprej, jaz pa pridno stancam loncke in jih prodajam naokrog za vedno vec denarja, ti jih pa kupujes in preprodajas

Loncek ni vreden nicesar. Kakor tudi ne kriptovalute, nima nikakrsne vrednosti (oz. bom drugace rekel, ima vrednost gnojila, kriptovalute niti te vrednosti nimajo).

Vreden je tocno toliko, kolikor sva midva glasna kako sva cool delala / preprodajala neverjetno pomembno in veliko vredno zadevo.

In ko bo nekdo rekel, da je loncek le pasji drek v posodi, bo nekdo ostal z veliko pasjega dreka.

Seveda, pa ne bi bili to radi kriptovalutarji na slotechu, zato probajo cimglasneje kricati kako je pa pasji drek veliko vreden, da bojo od njega vsi obogateli ipd. in jim gre ekstra na zivce, ce kdo pasjemu dreku zbija ceno, ker jih od kricanja ze malo boli grlo.



Tulip mania @ Wikipedia
The world has enough for everyone's needs, but not everyone's greed.
- Mahatma Gandhi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A-242 ()

Mato989 ::

kakob je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Nisem rekel, da so kriptovalute nateg, oziroma vsaj ne vse. Samo kontriral sem izjavo tistemu zgoraj, ki je pravil, da če se zmeniš za ceno, da to pomeni, da je ok. Kar pač nažalost ni vedno res :/


Kdo pa misliš da si, da si drzneš postaviti ceno na placebo? Nanny state? Dejmo odrast pa malo osebne odgovornosti prevzet nase.


Narobe si citiral, nisem jaz to napisal ampak ok :D

A-242 je izjavil:

          je izjavil:

A-242 je izjavil:

Pise se leto 2020, ljudje pa so postale tako pohlepne pizde, da jim je izven vseh zmoznosti razmisljanja, da kdo ne bi bil tako pohlepen, kot so sami (kaj sele, da kdo sluzi na posten nacin, brez, da bi koga poizkusil nategnit) ...


Če nekaj kupiš od nekoga tako, da se oba strinjata s ceno 2500EUR in nato to isto prodaš nekomu drugemu tako, da se oba strinjata s ceno 15000EUR, nisi nikogar nategnil. Če ti to ni jasno, pojdi raje debatirati v kakšen otroški vrtec.


Dajva na bolj osnoven nivo:

- Vzamem loncek, najdem pasji drek, ga dam v vanj
- Ti kupis ta loncek od mene in mi das zanj 100 eurov
- Nato oba kriciva, da je loncek vreden 100 eurov, ti ker bi ga rad prodal, jaz pa ker ze pripravljam nov loncek
- Najino kricanje preprica tvojega kolega, da je loncek vreden se vec, ti ga prodas za 200 eurov
- Ta ga proda naprej, jaz pa pridno stancam loncke in jih prodajam naokrog za vedno vec denarja, ti jih pa kupujes in preprodajas

Loncek ni vreden nicesar. Kakor tudi ne kriptovalute, nima nikakrsne vrednosti (oz. bom drugace rekel, ima vrednost gnojila, kriptovalute niti te vrednosti nimajo).

Vreden je tocno toliko, kolikor sva midva glasna kako sva cool delala / preprodajala neverjetno pomembno in veliko vredno zadevo.

In ko bo nekdo rekel, da je loncek le pasji drek v posodi, bo nekdo ostal z veliko pasjega dreka.

Seveda, pa ne bi bili to radi kriptovalutarji na slotechu, zato probajo cimglasneje kricati kako je pa pasji drek veliko vreden, da bojo od njega vsi obogateli ipd. in jim gre ekstra na zivce, ce kdo pasjemu dreku zbija ceno, ker jih od kricanja ze malo boli grlo.


Dečko... VSAKA STVAR JE VREDNA TOLIKO KOT SI PRIPRAVLJEN ZA NJO PLAČAT... se ne strinjaš? Poglej nek TV je danes vreden 500€, jutri pa 350€... so torej tebe nategnili trgovci ko so ti ga prodali za 500€?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

          ::

Mato989 je izjavil:

Nisem rekel, da so kriptovalute nateg, oziroma vsaj ne vse. Samo kontriral sem izjavo tistemu zgoraj, ki je pravil, da če se zmeniš za ceno, da to pomeni, da je ok. Kar pač nažalost ni vedno res :/


Vedno drži v kolikor ti osebe ne prepričuješ zakaj bi morala vzet itd... Če daš samo na Borzo in nekdo kupi je to to... ne morš rečt da si koga nategnil!


Točno tako. Pri poslovanju na borzi nikogar ne preprečuješ v nič. Večji nateguni so tisti, ki so pri ceni BTC 2500€ kaki dve leti nazaj prepričevali vse ostale da gre za nateg in prevaro in naj ne vlagajo v prazen nič.

kakob ::

A-242 je izjavil:


Loncek ni vreden nicesar.


Deci vode zdajle mi ni vreden nič. Po treh dneh v puščavi brez vode bom zanj ubijal.

Vrednost je subjektivna, ti si pa objektivno glup.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

A-242 ::

Mato989 je izjavil:

Dečko... VSAKA STVAR JE VREDNA TOLIKO KOT SI PRIPRAVLJEN ZA NJO PLAČAT... se ne strinjaš? Poglej nek TV je danes vreden 500EUR, jutri pa 350EUR... so torej tebe nategnili trgovci ko so ti ga prodali za 500EUR?


Samo dokler ne ves da je pasji drek bos placeval prevec - ali dokler bos upal, da je na svetu se vec naivcev, ki se jim zdi pasji drek magicen. In kriptovalutarji tocno to dejstvo maskirajo na vse mozne nacine, zavijajo v hype, ekonomske teorije, primerjajo pasji drek z valutami (lahko bi tudi bil, zakaj pa ne, samo moram dati nekdo, recimo drzava, garancijo za njegovo vrednost), itd.

Jaz pa samo povem jasno, da vsaka njihova potencialna stranka razume, da kupuje pasji drek.

Veckrat bo omenjen pasji drek, manj bojo pomembna njihova maskiranja.

In zaradi tega se jih tule kar nekaj repenci :)) Kakob se ze boji, kako ne bo nikoli miljarder in bo obstal na kupcku gnojila (vsaka podobnost z njegovim nickom je zgolj nakljucje, sele zdajle opazil :)))
The world has enough for everyone's needs, but not everyone's greed.
- Mahatma Gandhi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A-242 ()

          ::

A-242 je izjavil:

Dajva na bolj osnoven nivo:


:) Ti se kar igraj z lončki in kakci, jaz sem pa med tem dobil na račun denar iz Bitstampa. 8-)

kakob ::

A-242 je izjavil:

Kakob ze kar vidi, kako ne bo nikoli miljarder :))


Jaz morda ne bom nikoli miljarder (čeprav sem, ker merim v Zimbabwe dollars), ti pa si zabit že danes! ;)
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bitcoin spet oživel

Oddelek: Novice / Kriptovalute
178585 (5625) kakob
»

Po razpolovitvi rudarjenje bitcoina upadlo

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4311407 (7068) NubCake
»

Leto dni kasneje: bitcoin -84 odstotkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
8725980 (15798) Aquafriend
»

Za bitcoinom buren teden (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
9832745 (25994) psickolog

Več podobnih tem