» »

Domači trening z ročkami

Domači trening z ročkami

lisaac ::

Živjo,
Že nekaj časa imam doma pod pojsteljo (:D)dve ročne uteži (5kg + 2,5kg) in zdaj ko se je začela jesen nekak prevešat v zimo, sem dobil nek zagon da bi jih malo izkoristil. Cilj vadbe bi bil da se po domače povedano ojačal - predvsem zgornji del.

Velik sem 175cm in imam pribl. 77kg (še pred 2 mesecoma sem jih imel 82 a sem uspel s prehrano krepko pod 80).

Na internetu sem iskal vaje ki vsebujejo ročke (brez klopce) in vaje z lastno težo..in mislim da sem našel nekaj kar mi ustreza, a me zanima ali je tak trening (vaje,seti, serije) kot je tale, dovolj dober?

https://www.coachmag.co.uk/fitness/work...

Hvala za odgovore,

Lp
  • spremenilo: lisaac ()

IL_DIAVOLO ::

S tako kilazo bolj težko :)

Bos rabil 10-20 kg utezi.

lisaac ::

To verjamem ja :) ampak sem začetnik tako da zaenkrat da se navadim bo 5kg dovolj.

Sistem treningov kot je v linku je pa dober? Učinkovit?

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lisaac ()

IL_DIAVOLO ::

Boljse, da delas z lastno tezo :)

Cruz ::

lisaac je izjavil:

Sistem treningov kot je v linku je pa dober? Učinkovit?

Lp
Trening je v bistvu kul, sem pričakoval dosti slabše. Jaz bi se edino znebil "Arms" workouta, ker ne verjamem v njegovo učinkovitost, lahko narediš 1-4 vaje za roke na koncu workouta zgornjega dela telesa. Če ti je cilj estetika, naredi 2x "Shoulders" workout in 1x "Chest and Back". Namesto "Upright Row" priporočam "Reverse Flies". Namesto "Wide Dumbell Press Up" priporočam "Decline Push-Ups" ali "Incline Push-Ups". Za oboje so razlogi morebitne poškodbe ramenskega obroča.

Osebno bi delal 2x zgornji del(1x Chest And Back, 1x Shoulders) in 2x spodnji del, lahko pa tudi 3x zgornji del in 1x spodnji del, če želiš. Sam ne vidim smisla v treniranju zgornjega dela 3x na teden, 2x je čisto zadosti in verjamem, da bi 3x lahko imelo več negativnega kot pozitivnega učinka, razen če zmanjšaš intenzivnost.

Osebno se ne bi odločil za workout iz tega linka, v glavnem zato, ker ti bo gotovo prelahko z 5/2,5 kg utežmi(sicer je veliko vaj precej zahtevnih in jih lahko izvajaš s takšnimi kg, ampak vseeno), ampak ker to ni del tvojega vprašanje, ne bom šel v to, ni pa workout slab, sploh če si začetnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

lisaac ::

Cruz hvala za predloge oz. izboljšave. Zelo dober predlog se mi zdi, da dodajam roke ko delam vaje za prsa/hrbet in rame. Veliko bolje kot pa da se fokusiram en dan samo na roke.

Hvala tudi za popravek tistih dveh vaj. Bom upošteval nasvet.

Lp

jonystar ::

Bolje da kupiš resistance band kokr pa 5kg uteži.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napotki za izgubo maščobnih oblog (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14511797 (3164) m0LN4r
»

Fitnes - vaje doma

Oddelek: Šport
4013601 (10685) Unknown_001
»

Vaje z lastno težo

Oddelek: Loža
3812231 (10540) Golden eye

Več podobnih tem