» »

Windows 7 noče umreti

1
2
»

opeter ::

MrStein je izjavil:

Cilj večine je: en klik, kvečjemu dva, narediti kar si hotel na PC-ju, nadaljevati z življenjem

Tako kot če greš na letalo. Noben potnik ne filozofira, kateri motor, gorivo in mazivo je boljše. To počne samo... nekaj "navdušencev" na forumih.


Zato pa je Apple tako uspešen s svojimi napravami in programsko opremo. Ponuja "rešitev" za točno to filozofijo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mtosev ::

Pa vseeno nima Apple majority market share niti pri smart phonih in tudi ne na kompih.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

opeter ::

mtosev je izjavil:

Pa vseeno nima Apple majority market share niti pri smart phonih in tudi ne na kompih.


To je res, ima pa baje največji zaslužek med vsemi, vsaj kar se naprav tiče (njihove digitalne storitve izvzete).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

poweroff ::

Hja, tudi Charles Manson je bil bogat.

Apple je sicer zelo zanimiv ekosistem za ljudi z zgoraj opisano filozofijo, ki pa bi jo lahko prevedli tudi v "računalniki za bumbarje" (z dodatkom "nije žvaka za seljaka" - razen, če je zelo bogat). Ampak bistvo Appla je marketing, design (podrejen marketingu) in marketing. In ko ljudem dovolj opereš glavo, lahko večaš zaslužke v nedogled.

Je pa res, da so Applovi računalniki dobri. Zgolj marketing pač ni dovolj.

(Po drugi strani pa obstajajo bistveno boljši izdelki, z zanič marketingom, ki se pač ne prodajajo).
sudo poweroff

Looooooka ::

opeter je izjavil:

MrStein je izjavil:

Cilj večine je: en klik, kvečjemu dva, narediti kar si hotel na PC-ju, nadaljevati z življenjem

Tako kot če greš na letalo. Noben potnik ne filozofira, kateri motor, gorivo in mazivo je boljše. To počne samo... nekaj "navdušencev" na forumih.


Zato pa je Apple tako uspešen s svojimi napravami in programsko opremo. Ponuja "rešitev" za točno to filozofijo.


Ljudje danes pridejo na facebook tako, da v svoj google now vpišejo facebook in potem kliknejo na prvi zadetek v googlu.
Ne ločijo html pogona od brskalnika, ne ločijo med anonimnim iskalnim nizom na googlu in iskalnim nizom s prijavljenim računom...od takih ljudi naj se pač ne pričakuje preveč.
Geek posodobi zaradi varnosti, laika pa briga če sosedu pove podatke kreditne kartice z dretjem skozi odprto okno...
Se spomnim pred leti(15+), ko sem se prvič čudil dejstvu, da privzeti odjemalec za pošto na Macu ni imel vseh naprednih opcij za alternativne porte in načine prijave, ki so bili na windowsih nekaj samoumevnega.
Sklepam, da je šla ta filozofija "manj je več" v vseh teh letih samo še na slabše.

kanarin ::

e najbolj zanimiva je situacija pri tablicah, kjer je v zadnjem mesecu iPad (41,4 %) prehitel Android (33,8 %), medtem ko je iOS četrti (24,7 %)


Pozabili pa so na...šesto mesto, kjer pa se.... nahaja iPad Mini z 3,5%. :))

Master_Yoda ::

Naredite en test: Na danasnjem modernem HWju si naredite VM ter noter namestite Windows XP. Pozenite in probajte malo odzivnost. Se takoj opazi da so stokrat bolj odzivni od 10 ki laufa na hostu.

In ja vem da je v Windows 10 dosti vec featurjev/etc. Pa so res potrebni ? Opravicijo taksno upocasnitev ? Zakaj ti ob instalaciji ne dajo advanced opcij, kjer bi lahko vso solato, ki je ne rabis ugasnil ? Ne pravim da naj vedno to gor prikazejo in prestrasijo navadne userje. En "Advanced" gumb dodati pa nebi bil taksen problem, saj bi ga lahko casual userji ignorirali (ceprav casual userji itak nabavijo masine z prednalozenim OSom).

P.S. Da ne govorim o UI, kjer je treba v Windows 10 interfacu narediti 5* vec klikov da prides do neke advanced nastavitve kot pri starejsih osih. Pa se ta zadnji klik ti odpre stari control panel kjer to nastavis heh.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

Master_Yoda je izjavil:

Naredite en test: Na danasnjem modernem HWju si naredite VM ter noter namestite Windows XP. Pozenite in probajte malo odzivnost. Se takoj opazi da so stokrat bolj odzivni od 10 ki laufa na hostu.

In ja vem da je v Windows 10 dosti vec featurjev/etc. Pa so res potrebni ? Opravicijo taksno upocasnitev ? Zakaj ti ob instalaciji ne dajo advanced opcij, kjer bi lahko vso solato, ki je ne rabis ugasnil ? Ne pravim da naj vedno to gor prikazejo in prestrasijo navadne userje. En "Advanced" gumb dodati pa nebi bil taksen problem, saj bi ga lahko casual userji ignorirali (ceprav casual userji itak nabavijo masine z prednalozenim OSom).

P.S. Da ne govorim o UI, kjer je treba v Windows 10 interfacu narediti 5* vec klikov da prides do neke advanced nastavitve kot pri starejsih osih. Pa se ta zadnji klik ti odpre stari control panel kjer to nastavis heh.


Hoteli so naresti nek mobile UI, ampak na koncu je njihov mobile projekt itak propadel. Kot znak vdaje so šli celo na Android. Ampak za kazen pa hočejo desktop userje vseeno jeziti z neumnim interfaceom.
Quack !

nergac ::

UI W10 je kot KDE.

Fora oken je ravno tem, da se permutirajo nastavitve.

W 2000 je imel nastavitve v nulo, XP je bil v duhu W 2000.

Pri sedmici me motijo tiste njihove 3D mapce.

Nobenega koncepta glede UI.

UI koncept na desktop mašinah ima samo jabučk.

Vsak linuksaš pa pedencla svoj desktop po želji, če si to želi.

Najprej si mora izbrati, kaj pravzaprav želi.

To včasih traja, ampak čar je ravno v tem.

Master_Yoda ::

Meni se ni dalo toliko ukvarjati z UI in mi je vredu Cinnamon.
Dovie'andi se tovya sagain.

nergac ::

Meni je UI najpomembnejši, sem tak estet.

Potem se začnem spuščati navzdol, raziskovati, in se samo čudim, kako je vse zgrajeno.

Mi je pa zelo kul, da imam vizijo zase in da je vse OK.

PS. MATE

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

LeQuack ::

Pri Linux je UI itak cela znanost, če bi bila samo tema in styling, ampak za sabo povleče še veliko drugih stvari.
Quack !

nergac ::

Vem, vem ...

dos ... xp ... ubuntu ... ubuntu MATE ... debian MATE (frankenstein, gradniki od ubuntu MATE - Zesty)

Praktično "konec zgodovine na stretchu".

Mašina ne bo crknila še lep čas.

Buster: workaround.

Prijavil BUG, ni ga smiselno razreševati, ker imam frankenstain mašino, cca 2,5 krat cenejšo od "originala".

Ko crkne, točno vem kaj bom nabavil iz USA.

Ampak crknila še ne bo dolgo.

Mogoče me celo preživi, ker je tako fit.

OK.d ::

No, po zgoraj prebranem sem si že sam ustvaril mnenje, zakaj je tako.:P
Netbeans 12?
LPOK.d

nergac ::

Wrong.

facepalm ::

Imate kaksne izkusnje z win10 debloat skriptami?
Nekaj debloata opravim sam, vendar je tega toliko, da nimam casa/volje/znanja, da bi odstranil vse.
Kaksno priporocilo za ok skripto?

nergac ::

Sam ostajam na debianu zaradi updateov.
Grem odtočit in je končano.

FreeBSD je super filozofija, ampak časovno preveč zahtevna.

Ampak kot pravijo, nikoli ne reci nikoli.

darkolord ::

Master_Yoda je izjavil:

Naredite en test: Na danasnjem modernem HWju si naredite VM ter noter namestite Windows XP. Pozenite in probajte malo odzivnost. Se takoj opazi da so stokrat bolj odzivni od 10 ki laufa na hostu.
Uporabljam XP v VM in ne opazim nikakršne "pohitritve". To je samo pri tebi nekaj narobe.

Master_Yoda je izjavil:

P.S. Da ne govorim o UI, kjer je treba v Windows 10 interfacu narediti 5* vec klikov da prides do neke advanced nastavitve kot pri starejsih osih. Pa se ta zadnji klik ti odpre stari control panel kjer to nastavis heh.
Ni res.

Nastavitev IP:
- prej: Start -> Settings -> Network Connections -> desni klik na povezavo -> Properties -> TCP/IP -> Properties
- zdaj: Start -> Settings -> Network -> Properties -> Edit (ali še hitreje: desni klik na Start -> Network Connections -> Properties -> Edit)

Add/Remove Programs:
- prej: Start -> Control Panel -> Uninstall a program (ali Programs and Features)
- zdaj: desni klik na start -> Apps and Features

Tiskalniki:
- prej: Start -> Devices and Printers
- zdaj: Start -> Devices and Printers

itd ...

Riff ::

ma win7ultimate je bla za svoje čase zame zakon in tud dandanes komu še namestim 7co in je že vedno dober operacojski sistem, drgač pa men je 8.1 pro dela bp in sedaj win10pro verzija 1909 dela bp, vse angleške verzije, slo jezik mi nekako ne gre
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 noče umreti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6812894 (9739) Riff
»

Zmagovalci leta 2013: Windows in Internet Explorer (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14865281 (57895) weezl
»

Sedmica končno prehitela XP (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7911436 (8691) ank
»

Applova predstavitev - povzetki prodajnih statistik (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7922265 (19533) pleomax
»

Windows 7 prehitel Visto

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
267222 (6070) BoLhCa

Več podobnih tem