» »

NBA sezona 2020-2021

NBA sezona 2020-2021

Temo vidijo: vsi
««
15 / 81
»»

drvo ::

Ajd, treba je priznat, da manjka 6 igralcev.

Duhec ::

Počasi se jim odpira...
http://blackbird.si/

Zvezdica27 ::

jaz sem gledal samo zadnjo četrtino... KP sploh ne lovi žog, kar gre iz rakete? LD77 moram priznati, da se bolj trudi v obrambi, žal pa to ne velja za vse. Par akcij sta imela svetskih, precej jih je blo na silo, premikali so se redki. KP lepo dela bloke in LD77 se mi je zdel tipični play, samo na koncu parkrat sploh ni prišel do trice, je kar zadaj ostal. V zadnji četrtini ni lih blestel, ne vem od kje njemu in KP tistih 30+ pik ter 20 za KP.

4Q je zgledal res bogo za Dallas.

Sodniki katastrofa. Tako sojenje, za vsak drek favl, nobenega kontakta ne dopuščajo.

tista ekipa za zadnje 3 minute... ma ljubi jezus, po moje naša rekreacija na lokalni ravni boljš odšpila to, za bistveno manj denarja. Dallas, PM me! To men ni jasno... ma to so najbolši klubi in not najboljši od najboljših, a ta tretja peterka, pizdarija, kot da prvič žogo vidi. Tip od Dallasa gre v prodor, Chicago brez obrambe (kot tile kalibri napad prej pustijo onemu Markannenu avtocesto do koša), hoče zabit al ne vem kaj je hotel in mu žoga uide gor do strehe??? Pa a ni to NBA, kjer kao vsaj znaš žogo držat? Pa še eno akcijo prej, neka podaja, nek drug tip hoče v prodor pa ga žoča preseneti, da je še ujel ni? MIslm...

Človk bi mislil, da bo ta tretja ekipa parket pogrizla, da se izkaže, ampak očitno to ni tko...

---

Za Irvinga: lepo je videti, da primabalerine, pa mi je Irving sicer všeč, dobijo svojo kazen. Pomisli to - tip ne bo igral treh tekem in bo zato zgubil več, kot sem jaz v celem lajfu dozdaj zaslužil, 15 let delovne dobe...

hm.

zz

bambam20 ::

Zvezdica27 je izjavil:



Za Irvinga: lepo je videti, da primabalerine, pa mi je Irving sicer všeč, dobijo svojo kazen. Pomisli to - tip ne bo igral treh tekem in bo zato zgubil več, kot sem jaz v celem lajfu dozdaj zaslužil, 15 let delovne dobe...

zz


Po misli to. Njegova Bruto letošnja NBA plača je nekaj čez 33 milijonov USD. K temu prištej še 11 milijonov, ki jih prejme od sponzorke pogodbe z NIKE-om. Vprašanje kaj vse Irving še oglašuje.

RoccoC ::

Glede Markkanena, smo nekaj debatiral, sem ga gledal po dolgem času, pa je bil odličen. Se je sprehajal mimo Porza, wcs, Bobana (no to se tako vsak) kot da jih ne bi bilo...

Kurzweil ::

Najprej je seveda treba vzeti v obzir teh 6 odsotnih igralcev! Edini, ki mu ne bi res nič očital je Luka, ki pa seveda ne more sam... za nameček v drugem polčasu ni šlo pri meti niti njemu (6 točk in met 2/10). Najbolj me je bolelo, ko sem gledal te številne podaje na Marjanoviča in Cauleya-Steina, ki nikakor niso šle skozi, pa če so to bile še tako lepe podaje na alley-up.. če malce pretiravam, tu je šlo 20 točk in 10 podaj Luke. Z muko se je gledala ta tekma... gledali smo igro mačke z mišjo oz. mukotrpne poizkuse, da se DAL vrne, ampak je CHI vedno odgovoril... pač s takšno rotacijo sploh ne gre in kar malce boli, ko pomislimo kakšno frekvenco tekem ima v tem obdobju DAL, saj se bodo počasi nekateri vračali, ampak Luka in Pozingis bosta pa vedno bolj utrujena. Se zavedam, da bo prišla tekma Porzingisa, ko bo odigral odlično, ampak zaenkrat so ti njegove poizkusi "iz prve" oz. catch and shoot meti iz 9 metrov obupni, še večji problem je, da tip ko vidi, da mu nikakor ne gre, še vedno forsira.

@RoccoC, točno to, smo debatirali o Markkanenu, mislim, da še v tem topicu. Kot sem že takrat napisal je slednji za CHI precej bolj pomemben in je precej boljši igralec, kot so nekateri tu pisali, zavedati se je treba, da je tip imel težave s poškodbami... sem prepričan, da če bo letos zdrav, da ima pred sabo odlično sezono.

nerro32 ::

Evo, Luka povedal tako kot je bilo in priznal, da mu je 30 točk v 1. polčasu stopilo v glavo.
Drugi polčas res ni bil na nivoju, že na začetku je vsak met bil prekratek. Me kar veseli, da takole sam uvidi težave.

Sicer je trenutno popularno mnenje, da je Luka postal dober obrambni igralec, ampak se še zaenkrat ne morem strinjati s tem. Najbolj me moti, ko gre Luka na skok in pusti igralca, katerega sicer pokriva, prostega. Nekako v Westbrookovem stilu, čez katerega ste/smo/so imeli veliko za povedati, ko je lovil trojne dvojčke. Se pa generalno strinjam, da je obrambno boljši kot lani.

IL_DIAVOLO ::

Igra doncica v obrambi je po sili razmer, ne bi smel toliko garati v obrambi. Zato ga je tudi zmanjkalo v 2. polcasu. To je delo ostalih. On s svojim instinktom kvecjemu prestreza podaje in pobira odpadke.

Upam, da carlisle ni toliko pritegjen, da bo sel iztrosit čarodeja za delo v obrambi.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Mato989 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Igra doncica v obrambi je po sili razmer, ne bi smel toliko garati v obrambi. Zato ga je tudi zmanjkalo v 2. polcasu. To je delo ostalih. On s svojim instinktom kvecjemu prestreza podaje in pobira odpadke.

Upam, da carlisle ni toliko pritegjen, da bo sel iztrosit čarodeja za delo v obrambi.


Kaki Čarodej no... Lebron James je čarodej... pa Jordan je bil čarodej, Dončič je samo res dober oz. vrhunski košarkaš... čarodej bi bil, če bi včeraj zmagali...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

eric_cartman ::

Za Lukata kapo dol.. Je edini, ki je včeraj držal Mavse pred tem, da bi izgubili za 50 pik, samo da bi bili tokrat na drugi strani te palice, ki so jo pripravili za Clipperse.

KP je malo preveč trigger happy. Če pri 10 poskusih vidi, da mu ne gre, ali naj dela igro z asistencami, ali pa prehaja po obroč za aleey oop ipd.

Razočaran sem, ker so ga na koncu po tekmi novinarji vprašali če se strinja z Lukovo izjavo, da je Luka kriv za to, da so izgubili tekmo, ker je bil preveč egoističen. Tko namesto, da bi odgovoril da je LD bil edini, ki je reševal Dallas, je pritrdil odgovoru in se strinjal z Lukatovo predpostavko. Med njima več kot očitno ni nobene kemije. Bolj kontra, se mi zdi da zelo težko shajata med sabo.

Boban je v primerjavi z lanskim letom totalno neagresiven. Kako lahko orjaku z 2.27 vedno vzamejo žogo iz rok pod košem.. Da ne govorim o tem, da profesionalni košarkar 3krat zaporedoma greši koš kljub temu, da stoji pod njem. In namesto, da bi se stegnil in zabil. Skoči par centimetrov v zrak in fali. In na koncu še zgubi rebound.. To je tko podn.

Johnson ga je včeraj sral. Bolj je igral za nasprotno ekipo kot za Dallas. Preveč TO in preveč slabih podaj.

Rookie-jem ne moreš zamerit.. Nekaj časa igrajo dobro, potem naredijo par napak.. Vse OK tukaj.

WCS je včeraj delal ogromno napak.

Škoda.. Vsaj trudili bi se lahko.. Včeraj ni bilo na vidiku nobene obrambe. Kdorkoli jim je lahko brez problema prišel pod koš ali pa zadel z razdalje.

Je pa res, da manjkajo vsi najpomembnejši igralci, vključno z včeraj odsotnim THJ.

Smurf ::

eric_cartman je izjavil:


KP je malo preveč trigger happy. Če pri 10 poskusih vidi, da mu ne gre, ali naj dela igro z asistencami, ali pa prehaja po obroč za aleey oop ipd.

Razočaran sem, ker so ga na koncu po tekmi novinarji vprašali če se strinja z Lukovo izjavo, da je Luka kriv za to, da so izgubili tekmo, ker je bil preveč egoističen. Tko namesto, da bi odgovoril da je LD bil edini, ki je reševal Dallas, je pritrdil odgovoru in se strinjal z Lukatovo predpostavko.

"We were all disappointed with our performances. It is what it is. He expects greatness from himself and I'm the same way." - Kristaps Porzingis on Luka's "selfish" comment


Cisto korekten in profesionalen komentar. Jaz niti slucajno ne bi iz tega sklepal, da se ne razumeta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

IL_DIAVOLO ::

Ja cisto normalno potunkat kolega, ki je diplomatsko krivil sebe, ker so ostali prevec slabi, da bi jih sploh kritiziral.

General:


Dragic also talked about Bam Adebayo who took responsibility for the defeat, stating that the blame should be shared equally in the team.

"It's not on Bam. He should not say that. It's on nobody on us, it's together on us as a team. We should do better. It's nobody's fault individually. I don't agree with that statement", added the Slovenian guard.


Porzingis prosim, poberi se iz dallasa. The sooner the better.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Kurzweil ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ja cisto normalno potunkat kolega, ki je diplomatsko krivil sebe, ker so ostali prevec slabi, da bi jih sploh kritiziral.

General:


Dragic also talked about Bam Adebayo who took responsibility for the defeat, stating that the blame should be shared equally in the team.

"It's not on Bam. He should not say that. It's on nobody on us, it's together on us as a team. We should do better. It's nobody's fault individually. I don't agree with that statement", added the Slovenian guard.


Porzingis prosim, poberi se iz dallasa. The sooner the better.


Sicer sedajle Porzingis res ni v položaju, da bi ga malikovali... tudi meni ta trenutna 1-dimenzionalna igra in individualna igra niti malo ne diši... ampak zna biti, da se Porzingisu po tekmi ni dalo filozofirat in je preprosto rekel, da se strinja z Luko. Je pa res, da kolikor si znam predstavljat karakter Porzingisa, je z njim precej težko zhajat.

Kar se tiče odhoda Porzingisa, bi prej rekel, da bo odšel Luka, kot Porzingis... tu predvsem mislim na to, da je verjetno bolj malo ekip, ki bi vzele tako riskantnega superstarja na max pogodbo... bo prej šel Luka, ker bo, če bo zdrav, verjetno v življenju dobil nešteto ponudb, če zanemarimo dajstvo, da je Luka vsaj za sedaj igralec, ki je zvest klubu, česar je iz leta v leto manj.

Badwolff ::

Nba ne deluje taki, da bi Luka kar šel. Čez 5,6 let mogoče... KP pa... Kaj pa vem, a bi aploh kdo dal kaj uporabmega za igralca, ki skos manjka.

Glede Laurija pa so far ao good. Zaenkratu v napadu kar gre, 19 pik, 40%+ za tri. Skace glih ne in v obrambi je odsoten, ampak to amo tako ali tako vedeli.

Smurf ::

Itak dallas trenutno nujno rabi porzingisa, z 2 zvezdnikoma je bistveno lazje najti se kaksnega dobrega igralca kot zgolj 1.

IL_DIAVOLO ::

Kaj ni doncic 2022 free agent?

Bullsi so btw zelo simpatični :)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

Doncic bo naslednjo sezono podpisal novo 5 letno pogodbo. Vse ostalo bo veliko presenecenje.

Tudi sicer ne vem zakaj bi rinil k bullsom, ki imajo in slabse igralce in slabso strokovno ekipo.

Kurzweil ::

Luko postane 2022 free agent ja... ko bo dobil zvrhan pehar max pogodb/ponudb na mizo... kdo ve... mogoče pa Giannis ni prišel v DAL, ker pride Luka v MIL ;(( ...je pa res, da MIL nima več manvrskega prostora za max pogodbe, če ima namen drugo sezono dodat še kaj obstoječi ekipi. Če drugega ne, bo potem lahko Luka pogojeval DAL, kot je Giannis MIL, kaj bi še imel v ekipi, da tudi sam v slednji ostane... zdej je že par let rebuilding... upam, da bo drugo leto pa res tista sezona, ko DAL končno dobi še 3. in 4. kamenček v mozaiku... in naredi še malce čistke med obstoječim rosterjem. James Johnson je občasno hvaležen igralec, ima specifično vlogo, ampak 17-18mio$ je občutno preveč za nekega igralca njegovega tipa, vem je šel DAL zavestno v to tako, da je samo 1-letna pogodba...

Že danes pa DAL igra v gosteh pri TOR... zdej bi naj igral vsaj Hardaway... torej Lukec naj da žoge njemu, namesto Porzingisu, vsaj te mete za 3 točke, in kakšna podaja mal na Marjanoviča/Cauleya-Steina...

eric_cartman ::

Vsaj nekaj.. Verjetno bosta THJ in Brunson nazaj.. Brunsona pa nujno rabimo, da lahko Luko pošlješ z igrišča in imaš na razpolago še enega playmakerja.


JALEN BRUNSON
PG, DALLAS MAVERICKS

Rick Carlisle said he expects to get Jalen Brunson back on Monday vs the Raptors, reports ESPN's Tim MacMahon.
"I have no idea in the world why he wasn't able to play today," Carlisle said, adding that Brunson has tested negative every day since quarantining. Based on that statement from the Mavs coach, it seems like Brunson was supposed to play on Sunday but for some reason he wasn't cleared to. Dallas could have used him, too, as they lost 117-101 to the Bulls. But the back-up point guard should suit up Monday against Toronto.


Za THJ-a sem pa že zadnjič rekel, da igra tako toplo hladno..Včasih mi taka huda nekonsistenčnost ni čisto jasna pri PRO playerjih. Razumem odstopanja.. ne razumem pa da PRO player zadeva 7/10 3pt in 8/11 FG.. potem pa naslednjo tekmo 1/8 3pt in 2/12 FG.

Se je pa vedno izkazalo pozitivno pri njemu, da je bil ata Hardaway na tekmi, ali pa da je imela mama rojstni dan etc. Takrat vedno daje po 30 pik :D

RoccoC ::

No, še včerajšnje tekme sam menim da je bil Luka čisto premalo sebičen, ne pa preveč. Če je podal je bilo tako ali tako kot da bi stran žogo vrgel, vsaj vse tiste lobe ko je metal Bobanu in Wcs bi moral kar s floaterjem zaključit,bi blo dosti bolj učinkovito...

Kurzweil ::

RoccoC je izjavil:

No, še včerajšnje tekme sam menim da je bil Luka čisto premalo sebičen, ne pa preveč. Če je podal je bilo tako ali tako kot da bi stran žogo vrgel, vsaj vse tiste lobe ko je metal Bobanu in Wcs bi moral kar s floaterjem zaključit,bi blo dosti bolj učinkovito...


Se strinjam, sploh v prvem polčasu, ko je šlo en kup napadov, ker je Luka podal za alley-up Cauleyu-Steinu, Marjanoviću... ali pa Porzingisu, da se je šel met kugle iz 8m... če bi več metal, vprašanje, če ne bi dal v prvem polčasu že 40 točk, če malce pretiravam.... Luki včeraj ni popolnoma nič za očitat, najbolj poveden pa jebil odziv ob koncu polčasa, ko je Luka prav nakazal, kako je zmozgan po tem, ko praktično igra sam... tudi sicer ti ubija voljo do igre, ko daš res maksimum, ostali pa niti malo ne sledijo...

Nedasemiveč ::

Kar sem jaz opazil včeraj, je to, da so letošnji rookieji za en drek. Pa tudi na splošno so vsi letošnji "naborniki" pokazali bore malo. Ball, Wiseman sta sicer pokazala nekaj kvalitete in bi znala biti dobra igralca, ostalo pa res bogo.

Zakaj se pa Dallas ne spravi naredit paketa (Willey, Powell, 2nd. Round pick) za kaksnega legit centra, ki se mu izteka pogodba mi pa itak ni jasno.

Zgodovina sprememb…

Samael ::

Letošnji novinci so se znašli v precej čudnem položaju. Pričakuje se, da bodo NBA ready, medtem, ko letos ni bilo ne letne lige, precej omejen training camp, pa tudi od pre-seasona ni bilo prav dosti. Enostavno niso imeli priložnosti pasti v NBA sistem, ki je nekaj povsem drugega kot kolidž liga. Pa menda je za Terryjem in Greenom samo eno leto kolidž košarke.
Kakorkoli se že Carlisle upira razvoju novincev in raje igra s preiskušenimi igralci imajo pa vsaj zdaj po sili razmer priložnost pokazati kaj znajo. Upam, da se vseeno kateremu njih odpre.
Samael != Samuel

RoccoC ::

Zadnjič sem gledal Maxeya sicer v izgubljeni tekmi za Philo, pa je bil res dober v napadu. Tako da so še kakšni dobri rukiji letos.

Smurf ::

Nedasemiveč je izjavil:

Zakaj se pa Dallas ne spravi naredit paketa (Willey, Powell, 2nd. Round pick) za kaksnega legit centra, ki se mu izteka pogodba mi pa itak ni jasno.

Mogoce zato, ker s taksnim paketom ne dobis "legit" centra?

Nedasemiveč ::

Smurf je izjavil:

Nedasemiveč je izjavil:

Zakaj se pa Dallas ne spravi naredit paketa (Willey, Powell, 2nd. Round pick) za kaksnega legit centra, ki se mu izteka pogodba mi pa itak ni jasno.

Mogoce zato, ker s taksnim paketom ne dobis "legit" centra?


Nadgradili bi zagotovo lahko to žalost, ki jo imajo sedaj.

V ABA ligi/Eurocupu mi gre na bruhanje ko moram gledati Dimca in Marinkovića v Cedeviti Olimpiji, potem me pa še Dallas jezi z WCS, Powell in Marjanovićem. Zadnji je vsaj faca in dvorni norček v garderobi.

Zgodovina sprememb…

Badwolff ::

Powell je negative value, WCS neutral at best, pa še to sam zato, ker ma nizko plačo, 2nd ni nič.

Ampak Dallas ma oz je imel material za kako izboljšavo, sam so preveč mencali okrog čakanja na Giannisa. Pick 18, pick 31, cap space bi jim gotovo kaj prinesli. Zdej Green in Terry imata še vedno neko vrednost, sam 3 ali 4 na 1 trade sredi sezone je kar nerealen.

Zdej če iščeš enga solidnega, ostarelega, preplacanega centra se mogice kaj celo dobi. Ampak je še zgodaj in ekipe še ne vejo točno, kje bodo končale, katere so in in katere so out.

Nedasemiveč ::

Drummond on rent (po sezoni mu poteče pogodba). Glede na to, da imajo Cavsi presežek na tem položaju bi Dallas zagotovo lahko ponudil en fair offer. Je pa res, da ima visoko plačo in bi verjetno morali vključiti Johnsona.

Duhec ::

Na, pa je šu trener Rick v slačilnico... če sem prav razumel, ker je najprej stopil na igrišče in potem še nekaj protestiral.
1/4 TOR:DAL 22:18
http://blackbird.si/

bambam20 ::

Tista druga tekma med Netsi in Bucksi je bila pa kar solidna. Durant pa seveda takšen, kot se pričakuje, da bo prevzel odgovornost in zadel met za zmago.

Smurf ::

Badwolff je izjavil:

Powell je negative value, WCS neutral at best, pa še to sam zato, ker ma nizko plačo, 2nd ni nič.

Jp. Exactly. S tem ne dobis nicesar. Tudi sicer mislim, da Mavericki se bolj potrebujejo kaksne shooterja kot pa centra (tukaj mislim, da bo vseeno boljse, ko pride enkrat Kleber nazaj & ko pride Porzingis v formo), ki bi razsirili igro.

Nekaj takega je danes tudi Luka omenil:

Luka: "When I drive the ball every time, I see four people in the paint. That's why I only take 11 shots."

IL_DIAVOLO ::

Choker in njegovo liderstvo spet prišlo na sceno po porazu proti pravemu liderju v dresu warriorsov.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: GupeM ()

Zvezdica27 ::

yo.

jaz sem gledal bucks vs nets. Sicer ameriška košarka (spet prek 120 pik vsaka ekipa), ampak zelo lepo. Sodniki tud niso piskali vsakega dotika z mezinčkom. Durant je žival, je pa res, da je kar soler. Harden je le redko igral solersko, je kar krožil z žogo, veliko podajal, kar neke alley-oope delal. Všečno, samo dec mora kaj v obrambi mignit. KO se še Irving vrne in če bo el malo motiviran, bo tole kar hudo. Tudi ostali, Harrisa recimo sem prvič res spremljal, sploh niso bli švoh.

Bucksi - Jrue super, divicenzo je v bistvu kar dobro obrambo na durantu igral, ki v prvi polovici ni blestel (pol se je razigral) in je bil ful dober. Janez je spet rogovilil kot vedno, nimamo kaj, middleton pa je v bistvu zgrešil dva meta za zmago (ni pa bil presežek danes).

V bistvu je bila ful fajn tekma dveh kompletnih ekip. Proti muki gledanja Miamija ali Dallasa zadnje čase, je tole zgledalo super zabavno (tudi malo favlov, malo timeoutov). Hecna mi je bil ana trenutke obramba Netsov, ki je lepo kombinirala cono z 1na1, sam je bila ponavadi premalo za Janeza, ki je res žival. In pa seveda - cono so zjebale trice, kjer so Bucksi tud dobri.

Je pa spet... skupaj so metali skor 70 tric, jebemu... tale tekma je bila fun, sam kera druga pa je mučenje, pa jih vržejo še več. Se je pa na tej tudi videlo, da se oboji trudijo in da ne bo popuščanja. Tu sem videl željo, kar recimo zadnjič pri Dallasu nisem (v Bulls). NI bilo sploh vprašanja ali se bodo borili do konca ali ne - bodo. Oboji.

Po tejle tekmi menim, da je vsaj za letos in doker bo ta ekipa, Ney Jer... Brooklyn tole dobro izvedel. Žoga je res kroćila (tudi pri bucksih) in ... trica.

Všeč mi je bilo tudi, da so oboji veliko metali tudi iz polrazdalje, kar se v NBA skor ne vidi več, ker se kao ne splača. Sploh Durant gre zmeraj tam na polrazdaljo, pol pa vidi a bo šel še ali metal. Tip res vse zadane.

zz

Jaz se tu ne bom oglašal več, ker bom do playoffa gledal samo še serie A, je mnogo bolj zanimivo in vedno grejo na polno. Pa še Ibra je nazaj.

IL_DIAVOLO ::

Mandzo tudi nazaj :)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zvezdica27 ::

res je - to bo top fakin shit!

Letos je Serie A nenormalno zanimivA!

zz

IL_DIAVOLO ::

Ti si drugače milanist? :)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

GupeM ::

Dajta se prestavit v Serie A temo. Če je ni, jo ustvarita.

jnovak ::

V rednem delu NBA imajo ekipe obdobja, ko ni prave motivacije ... če v tej sezoni dodamo še covid in dneve, ko lahko skoraj pol ekipe manjka, potem pridemo do tekem, ki žal niso gledljive.

Mavsi so trenutno v taki situaciji.
Luka žal tu ne more sam. Čudno mi je, ko so ameriški komentatorji (predvsem tisti najbolj glasni) pozabili ob začetku sezone, da so igrali brez Porzingisa. Kadar je govora o drugih ekipah, vedno v nedogled ponavljajo, če #2 ali #3 nosilec ekipe manjka.
Ob ogledu 5 min highlights se ne vidi vseh priložnosti in odprtih metov, ki jih Mavsi imajo, a so žal letos slabši v zaključevanju (lahko izpostavim samo 2 primera: zadnja tekma Hardaway 0/12 (od tega 0/6 za 3) in tekma pred to 2/20 met za 3 vsi minus Luka).
Tudi Luka ima še vedno preveč "hero ball" momentov; tj. metov iz neizdelanih napadov, ali izgubljenih žog. Pa prosti meti bi morali biti 10 odstotnih točk boljši.

Netsi se jasno zdaj želijo dokazati in s talentom, ki ga imajo, lahko v rednem delu premagajo vsako ekipo. Kako bo delovala obramba v končnici, bomo morali pa počakati.

Zvezdica27 ::

Kaj zdaj, saj debatiramo basket.

Interista !

Zz

eric_cartman ::

Tudi Luka ima še vedno preveč "hero ball" momentov; tj. metov iz neizdelanih napadov, ali izgubljenih žog. Pa prosti meti bi morali biti 10 odstotnih točk boljši.


Kar resno opažam pri Dončiču je to, da ko igra slabe volje oz. ko mu igralci nasprotne ekipe stopijo v glavo, se mu jasno vidi to na obrazu in takrat dela najbolj neumne poteze in več TO kot po navadi. Problem je, ker to pokaže navzven, da se tudi Dončičevi soigralci tega zavedajo in potem energija in koncentracija padeta.

Ko igra z nasmeškom na obrazu, takrat pride ven najboljši Dončič, ki je po novem odličen v obrambi in dela premišljene poteze, vključuje soigralce, prodira pod koš in lepo zadeva.

Ampak se bojim, da je to nekaj, kar se pri njemu ne more spremenit.

Tu pa se pojavi ogromna razlika med npr. njim in Dragičem. Dragič pa je res nor motivator ekipe. To smo videli že na Eurobasketu in tudi lansko leto pri Miamiju. Nikakor ne pusti, da bi soigralcem popustila volja oz. koncentracija.

In kot pravi vodja ekipe, se bo moral Dončič to naučiti. Ker je in bo gonilo celotne ekipe in njegova ekipa je ogledalo njega samega. Če je živčen in dela napake, jih delajo tudi ostali - še posebej sedaj, ko jim manjka dosti ključnih členov ekipe.

Zvezdica27 ::

yup. To je razlika.

To je recimo lani na SuperBowlu naredil Mahomes, bli so zadaj, vsi že down... tip je spodbujal, norel, energija pokala... in pol so zmagali. Tista zmaga gre čist in samo njemu, poleg motivacije je tud potem vrhunsko igral, da smo na jasnem.

Ta del športa, delovanje ekipe, je malce zapostalvjen v prenosih, oziroma gledalci tega ne moremo spremljati. Škoda. Po moje je suma vseh v ekipi z motivacijo večka kot goli seštevek igralcev. Lep primer so Američani na olimpijskih ali velikih tekmovanjih, kjer bodo vedno pogrizli, čeprav v nekem športu nimajo šans.

Isto sem mislil, ko sem zgor rekel, da med Netsi in Bucksi sploh ni bilo vprašanja ali gre zares - vsem se je takoj videlo, da je to zares tekma in da se gre na zadnjo sekundo (in je tudi šlo).

Kako to doseči pa je umetnost - sploh v kolektivnih športih (ker sem mediator so mi vsaj osnove jasne). Sicer pa imamo mi Šmarno goro, a ne, da se to lepo pokaže, pa seved tud EuroBasket z Dragičem... se spomnite, ko je šel Blažič na koncu one proste mete metat z nasmeškom. Vsi smo vedeli, da bo zadel.

zz

Smurf ::

eric_cartman je izjavil:


Tu pa se pojavi ogromna razlika med npr. njim in Dragičem. Dragič pa je res nor motivator ekipe. To smo videli že na Eurobasketu in tudi lansko leto pri Miamiju. Nikakor ne pusti, da bi soigralcem popustila volja oz. koncentracija.

Heh mogoce se samo ne spomnes, ampak Dragic je imel v mlajsih letih se bolj vroco glavo kot jo ima Doncic. Da je postal bolj umirjen in vodja je potreboval leta in leta. Te spososbnosti je zacel kazati tam nekje leta 2013, ko smo gostili Evrobasket, resnicno pa je postal top vodja ravno tistega leta 2017.

Sem preprican, da bo Doncic pri svojih 30 se boljsi vodja kot je bil Dragic.

Okapi ::

Točno to - takšne reči pridejo z leti, ne moreš biti kot mulc uspešen vodja moštva, ne glede na to, kako dober si drugače.

Mato989 ::

Okapi je izjavil:

Točno to - takšne reči pridejo z leti, ne moreš biti kot mulc uspešen vodja moštva, ne glede na to, kako dober si drugače.


No ja meni se je zdel Lebron kar vodja že pri 22/23 mogoče mam pa samo slab spomin
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Smurf ::

Jaz bi rekel, da je bil Lebron pri 22/23 slabsi vodja kot je danes Doncic. Tezje si ga sicer sprovociral, ampak v samem vodenju ekipe pa je bil pomoje slabsi.

Zame je Lebron odrastel enkrat takrat, ko so izgubili v finalu proti Maverickom (imel je men se zdi 27 let). Potem je malce spremenil svoje razmislanje in na nek nacin "odrasel".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

IL_DIAVOLO ::

Ja, ze takrat je znal delat soigralce boljse, ker so bili vsi drugi krivi za njegov mentalni deficit :P

Luka že zdaj zna prevzemat odgovornost, te izbruhe pa se bo tudi naucil kontrolirati. Ze zdaj je na mnogo visjem nivoju od lebrona. Tudi ko ima trojnega dvojcka in izgubi tekmo, vedno pomisli, kako bi postal se boljsi, ne pa kako so soigralci slabi. To da je bolj tihe sorte, ne pomeni da nima sposobnosti vodenja. On ve kaj pocne in nikamor ne pove vsega kar se mu podi po glavi. Zato je tudi tako zadrzan pri novinarskih vprašanjih.

Ze to, da ve kaj lahko rece in kaj ne, priča o njegovi čustveni inteligenci. Te sposobnosti vecina nima. Tudi lebron ne in je 15 let starejsi. Dragic jo recimo ima in je podobnega karakterja kot doncic. Izven igrisca nekoliko zadržan, na igrišču pa beast.

Only sky is the limit.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

GupeM ::

Meni se pa LeBron s svojo pojavo še vedno ne zdi ravno odrasel. Ne morem mu očitat košarkarskega znanja, fizičnih sposobnosti itd, ker je tip res vesoljec, kar se tega tiče. Ampak včasih mi deluje kot otrok, ki se joče ko mu vzameš liziko.

Mato989 ::

Meni je bolj neverjetno to, kako slabo je DOnčič pripravljen v obliki mišic in fizike... pri 22tih... Če pogledam na drugi strani Lebrona se kar zgrozim kak beast je proti Dončiču
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IL_DIAVOLO ::

Pa kako se ne bori za socialnih omrezjih za crnce. To je tudi prav neverjetno. Se kar zgrozim ob tem dejstvu.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Smurf ::

Mato989 je izjavil:

Meni je bolj neverjetno to, kako slabo je DOnčič pripravljen v obliki mišic in fizike... pri 22tih... Če pogledam na drugi strani Lebrona se kar zgrozim kak beast je proti Dončiču

Doncica primerjas z verjetno najbolje fizicno pripravljenim kosarkasom ever.
««
15 / 81
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropsko prvenstvo v košarki 2017 (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Šport
914156369 (35048) bambam20
»

NBA (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Šport
759197181 (94490) Samael

Več podobnih tem