» »

NBA sezona 2020-2021

NBA sezona 2020-2021

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 81
»»

Kurzweil ::

------------------------------------
Liga NBA - sezona 2020-21
------------------------------------





Počasi je smiselno, da se odpre nova tema, za novo sezono 2020-21. Kdaj se bo slednja zgodila se še ne ve povsem točno. Ve pa se, da bo draft za sezono 2020-21 potekal online, slednji pa bo 18. tega meseca.

Na uradni strani NBA.com so pripravili zelo priročen pregled prostih igralcev po minuli sezoni 2019-2020, kjer se najde kakšen igralec zanimiv tudi za Dallas in Miami, če se navežem na naša dva igralca, no pa dodajmo še Denver Vlatka Čančarja.

Jasno je, da ima ta sezona precej večji potencial, da bo bolj izenačena, predvsem zaradi dejstva, da bosta verjetno kompletni ekipi Golden State Warriors in Brooklyn Nets.

Uradna spletna strani lige NBA

Uizi ::

Donke&Gogi v Dallas pa gremo po prstan! LETS GOOOOO!

Horas ::

miami ne bo ponovil takega uspeha! donke pa dallas najdlje do drugega kroga če že sploh v playoff.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Kurzweil ::

Jaz še ne bi prehiteval dogodkov. Torej bi naprej počakal, da ekipe dobijo trenerje, da se zgodi draft, da se podpiše te free agente, potem bo zelo verjetno sledil kakšen večji trade,... po vsem tem, pa bo vsaj malce bolj objektivno in možno napovedovat rezultate posameznih ekip.

Združenje košarkarjev, lastniki klubov in vodstvo Lige NBA naj bi se dogovorili za sezono z 72 tekmami, ki naj bi se začela 22. decembra. Glasovanje in dokončna potrditev naj bi sledila v četrtek ali petek - kot je že bilo rečeno, liga nikakor noče izpustiti možnosti, da bo folk za božiča že lahko gledal ligo NBA, takrat so seveda največje gledanosti, in tudi največja potrošnja ljudi.

Kurzweil ::

"Odbor predstavnikov sindikata igralcev Lige NBA je v četrtek ponoči oddobrili načrt vodstva tekmovanja, da se sezona 2020/21 začne 22. decembra, namesto običajnih 82 tekem rednega dela pa bo vsak klub odigral 72 tekem."

... tradanje se bo zaželo takoj po draftu, se pa obetajo verjetno kar mučna podajanja med vodstvom lige in sindikatom igralcev, razlog je seveda precej nižja gledanost lige minulo sezono, posledično manj fičnikov, tako da bodo morali igralci verjetno pristati na precej nižje plače, tu se lahko mimogrede zalomi, vemo kaj vse se je že dogajalo v preteklosti.

Horas ::

in pa zelomkratek čas do začetka sezone
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Scaramouche1 ::

https://www.nbaanalysis.net/2020/11/03/...
According to Ashley Nicole of iHeart Radio, Giannis Antetokounmpo is prepared to sign a long-term deal with the Miami Heat. Additionally, the Milwaukee Bucks are 'not willing' to let the two-time MVP walk in free agency.

nerro32 ::

Že v naslovu članka je beseda "prepared" v narekovajih :) Bomo videli, če bo podpisal supermax z Milwaukeejem ali ne. Če bo postal free agent, potem poleg MIA prednjačita tudi DAL in TOR. Seveda pa ima MIL tudi še vedno velike možnosti, da Giannis ostane. Za Giannisa je najbolje, da še ne podpiše to leto, ampak počaka s podpisom do naslednjega offseasona in s tem vrši pritisk na front office MIL-a, da sestavi ekipo za naslov.

Kurzweil ::

Sicer jemljem razne špekulacije in govorice z veliko rezervo, ampak, ko pogledaš realno, bo kar držalo. Namreč na vseh koncih in krajih, torej od socialnih omrežij, forumov, Wojanowskega, Townsenda in večjih športnih portalov, je videt, da bo v tem prestopnem roku med prostimi igralci za Paula in Dragiča res ogromno zanimanje, oba bi naj že sedaj dobila razne neuradne ponudbe od 2/3 ekip v ligi NBA, seveda sta najboljša free agenta med PGji. Očitno bo Goranu uspelo podpisat še eno dolgoročno pogodbo, kjer se omenja od 10M$ navzgor na sezono in klubi od Clippersov, pa do Lakersov... Milwaukee pa bi logično rad dobil enega top PGja, ki tako manjka Giannisu, če slednjega ne bo, se sploh ne bom čudil, če ne bo podpisal nove (super-max) pogodbe z MIL, tudi Phoenix bi bojda rad na vse pretege Paula... v glavnem oba veterana, tako Goran, kot Paul si bosta verjetno tja do penzije letos zagotovila še lepe, dolgoročne in za njuna leta, zelo visoke pogodbe - zasluženo! Ali na kratko, za Paula in Dragiča se bo steplo še več klubov, kot je sprva kazalo... bo zelo zanimivo! Če zanemarimo ponudbe NYK, ki praktično dajo offer vsem igralcem, ampak tam živ človek noče več igrati, če že, potem na drugem koncu za Brooklyn, imam občutek, da bo tudi za Dallas težko kaj pametnega ujet, kar se tiče organizatorjev igre, saj vemo kakšna je situacija v DAL.

Torej Draft bo praktično čez 1 teden, po tem pa se odpre market,... tako da se bo vsaj nekaj dogajalo!

Kurzweil ::

Westbrook hoče na vsak način iz Houstona... Oladipo pa se ponuja Heatom, Raptorsom in Knicksom. Draft pa že čez 5 dni, takrat se kot že zgoraj omenjeno, odpira tudi transfer market.

To "letino" igralcev na draftu nisem spremljal, včasih sem na drugem screenu pogledal še kakšno college tekmo, da sem tu pa tam videl kakega prospecta, ima kdo kaj boljši insight, razen seveda tistih top pickov o katerih se že lep čas govori?

Horas ::

Kurzweil je izjavil:

Westbrook hoče na vsak način iz Houstona... Oladipo pa se ponuja Heatom, Raptorsom in Knicksom. Draft pa že čez 5 dni, takrat se kot že zgoraj omenjeno, odpira tudi transfer market.

To "letino" igralcev na draftu nisem spremljal, včasih sem na drugem screenu pogledal še kakšno college tekmo, da sem tu pa tam videl kakega prospecta, ima kdo kaj boljši insight, razen seveda tistih top pickov o katerih se že lep čas govori?


čemu bi se ponujal knicksom večnim luzerjem. money much?
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Kurzweil ::

@Horas, Knicksi pomoje v vsem obupu zadnjih let, pomojem ponujajo nenormalne pogoje, je pa to ena tistih opcij, ko/če hočeš napolnit denarnico in imeti v času playoffa počitnice. Sicer pa Oladipo se mi zdi, da vedno bolj tone v neko povprečje, zdaj ga te poškodbe že kar malce mučijo. Sicer dober, borben in atletsko sposoben košarkaš, ampak nikoli ne veš kako bo z njim, predvsem pa ni tisti klasičen superstar, ki bi pa dejansko vlekel ekipo v kak presežek, vsekakor pa ni slab.

nerro32 ::

Glede tistih "slabših igralcev", ki bodo na draftu prišli na vrsto proti koncu prvega ali vdrugem krogu sem večkrat slišal imena branilcev Ty-Shon Alexander, Immanuel Quickley in Nico Mannion, centra Zeke Nnaji in Killian Tillie ter krilni igralec Tyler Bey. Razred nad omenjenimi so recimo krila Jaden McDaniels (ni navdušil v svoji prvi sezoni, ampak ima odlične fizične predispozicije za uspeh v NBA), Desmond Bane (senior, NBA ready igralec), Saddiq Bey (3&D prototip), Aaron Nesmith (menda najboljši strelec na draftu). Potem so tu branilci RJ Hampton (malo enigme, visok branilec in hiter, a še potrebuje čas za razvoj) Tyrell Terry (odličen strelec s premalo višine in mase, a menda je v teh mesecih že pridobil cca 5kg mišične mase, zato se vzpenja na mock draftih), Kira Lewis (izjemno hiter, a tudi zelo lahek), Cole Anthony (vedno med najboljšimi srednješolci, zna dosegati koše iz vseh položajev, lani se je vrnil po poškodbi in ni navdušil, k temu je pripomogla tudi slaba ekipa) in Tyrese Maxey (borec v obrambi, zna zadeti v ključnih trenutkih).
Velika enigma je tudi Aleksej Pokuševski iz Olympiacosa - izjemno visok, zelo suhljat, a z odlično tehniko tako pri vodenju žoge kot pri podajanju in metu za 3 točke. Velik potencial, če bo uspel fizično slediti igralcem v NBA ligi.

To bi bilo okvirno to, zanimivo bo videti kako se bo razpletlo na draftu, kdo bo izbral koga, kakšni bodo trejdi med ekipami ipd. Govori se, da naj bi Boston skušal spakirati svoje 3 picke in se prestaviti višje na draftu - cilj naj bi bil Okongwu ali Okoro, čeprav sam nisem navdušen nad tem, sploh nad Okorom, ki po moje ni boljši od Thybulla, ki so ga Celticsi lani "prepustili" Philadelphii. Okongwu pa je popularen tudi zato, ker spominja na zdaj zelo popularnega Bama Adebaya.

Kurzweil ::

@nerro32, hvala za tale zapis... bo te dni več časa, mogoče tudi sam malce pregledam.

Sicer pa zadnje dni se pogostop omenja, da bi lahko šel Harden v Brooklyn... danes pa iz vseh koncev in krajev leti novica, da bi naj Dennis Schroder šel v Lakerse za Danny Greena in 28. pick v 1. rundu drafta, če je to res, se meni to zdi res velika neumnost.

Badwolff ::

za Thunder domnevam?
Steal za Lakerse. grrena bo Thunder najbrž flipnil ob deadlinu naprej

Kurzweil ::

Badwolff je izjavil:

za Thunder domnevam?
Steal za Lakerse. grrena bo Thunder najbrž flipnil ob deadlinu naprej


Itak da za Thunder... res ne vidim nobenega razuma s strani Oklahome, če se tole zgodi... Schroder je bil lani eden od top kandidatov za 6th playerja sezone... niti nima tu smisla razlagat, ker je tako vsakemu jasno, ki spremlja liga, da ne bom preveč pametoval. Lani je bil res ena taka dodana energija Oklahome, si nekako ne znam predstavljat kako in komu se zdi tole normalen deal. Po drugi strani, rabiš malce čarovnije, da ti uspe kot 28. draft pick prve runde dobiti kaj omembe vrednega, se je pa tudi kaj takšnega seveda zgodilo... Danny Green pa sploh, tam pri SAS je še bil, in kasneje pri TOR, ampak tole pri LAL je res v najboljšem primeru average. Škoda je, da bi Oklahoma tole simpatično ekipo že v kali razpustila.

Ko pa smo že ravno bili pri Oklahomi, tudi Danilo Gallinari je free agent in dejansko se je njega največ omenjalo kot kandidata za Dallas.

Badwolff ::

Thunder pač grejo v rebuild. Hecno se mi ydi, da niso mogli dobit kaj več zanga. Bucksi? Clippersi? Sixersi etc,vsi majo skor bolš pik, pa kazga mladga igralca.

Kurzweil ::

Badwolff je izjavil:

Thunder pač grejo v rebuild. Hecno se mi ydi, da niso mogli dobit kaj več zanga. Bucksi? Clippersi? Sixersi etc,vsi majo skor bolš pik, pa kazga mladga igralca.


Pa sem imel občutek, da je ta rebuild v veliki meri bil opravljen že lani oz. se je ekipa tako izkazala, da jaz bi tu samo še dodajal in nadgrajeval, jedro pa je mlado in vse skupaj je imalo smisel. Bo pa seveda treba malce počakat, vemo kako je s temi govoricami, jih je potrebno jemat z več kot rezervo.

Meni je tal menjava Schroder / Green/28.pick, tako čudna in smešna, da nekako kar ne morem verjet,... bomo pa kmalu dobili odgovore... najprej pa seveda kam gre gre Dragič, če kam... in pa seveda kaj bosta dobila MIA in DAL v tem prestopnem roku.

Kurzweil ::

U, transfer market se odpira že danes in en dan po draftu, ki je čez 2 dni... pa da vidimo... kar pa se drafta tiče... prva stvar, ko pogledam draft order, se še enkrat več vprašam, če je ta sistem dober... naremč en GSW, ki je igral samo "blank" sezono, bodo sedaj imeli 2. pick in vse povratnike od Curryja, Thompsona in Greena, sicer se zadnja leta nekako premika na bolje, ampak prvo kar pomislim je, da bi se lahko akumilirali rezultati zadnjih 2-3 let, kar se tistega procenta na draftu tiče, tako recimo ne bi bilo dovolj, da je tankanje po par poškodbah in slabem začteku sezone dovolj zgolj eno sezono... jaz tudi pozdravljam ta novi sistem, kjer bo več ekip vpletenih v borbo za playoff oz. bodo šli v play-in ali kako so že temu dejali preteklo sezono.

,,,,,

2020 NBA Draft Lottery Results
1. Minnesota
2. Golden State
3. Charlotte
4. Chicago
5. Cleveland
6. Atlanta
7. Detroit
8. New York
9. Washington
10. Phoenix
11. San Antonio
12. Sacramento
13. New Orleans
14. Boston (from Memphis)

Below is the order for the remainder of the first round and the complete second round for NBA Draft 2020 presented by State Farm:

15. Orlando
16. Portland
17. Minnesota (from Brooklyn via Atlanta)
18. Dallas
19. Brooklyn (from Philadelphia via LA Clippers)
20. Miami
21. Philadelphia (from Oklahoma City via Orlando and Philadelphia)
22. Denver (from Houston)
23. Utah
24. Milwaukee (from Indiana)
25. Oklahoma City (from Denver)
26. Boston
27. New York (from LA Clippers)
28. Los Angeles Lakers
29. Toronto
30. Boston (from Milwaukee via Phoenix)

2020 Second Round Draft Choice Order
31. Dallas (from Golden State)
32. Charlotte (from Cleveland via LA Clippers and Orlando)
33. Minnesota
34. Philadelphia (from Atlanta)
35. Sacramento (from Detroit via Phoenix)
36. Philadelphia (from New York)
37. Washington (from Chicago)
38. New York (from Charlotte)
39. New Orleans (from Washington via Milwaukee)
40. Memphis (from Phoenix)
41. San Antonio
42. New Orleans
43. Sacramento
44. Chicago (from Memphis)
45. Orlando
46. Portland
47. Boston (from Brooklyn via Charlotte, Orlando and Philadelphia)
48. Golden State (from Dallas via Philadelphia)
49. Philadelphia
50. Atlanta (from Miami via Sacramento, Cleveland and Boston)
51. Golden State (from Utah via Dallas, Detroit and Cleveland)
52. Sacramento (from Houston)
53. Oklahoma City
54. Indiana
55. Brooklyn (from Denver)
56. Charlotte (from Boston)
57. LA Clippers
58. Philadelphia (from Los Angeles Lakers via Orlando)
59. Toronto
60. New Orleans (from Milwaukee)

eric_cartman ::

Kako pa je pri transfer market-u.. A ima omejitev trajanja? Training camp se začne se mi zdi 3. 12. In me zanima če je zastavljeno kdaj se mora transfer market zapret.

Malo me zanima kaj bo lahko Dallas iztržil.. Čeprav za igralce, ki se potegujejo (Oladipo, Lavine, Gobert) ne morejo nič ponudit v zameno.. Razen pol ekipe pa future draft pick-e...

Pa tut to ne vem če bi šlo skozi.. Imam občutek, da noben noče v Dallas in so imeli srečo, ker je bil Dirk tako zvest Dallasu, vmes pa se mu je še Nash pridružil, da so lahko osvojili naslov.. Posledično nimajo globoke klopi.. Tim Hardaway je kot burja.. Včasih špila dobro, ali pa čist porazno - no saj je z vsemi tako.. Najbolj konstatni so Bobi, KP, pa Luka.. Dallas pa bi rabil igralca, ki konstantno na tekmah zadeva 15+pts in da je hkrati tudi močen v obrambi, ki jo Dallas tako krvavo rabi..

hm..Kaj pa vem.. Kaj vi mislite? Bodo pri Dallasu uspeli kaj iztržit?

Zgodovina sprememb…

Badwolff ::

Transfer market ima deadline, seveda, povsod je tako.
Tam nekje februarja.
Vsako leto se potem odpre cca 1. julija, letos pač zamik in je bil zaprt dolgih 9 mesecev.

Glede GSW in 2. izbora, podobno je tudi SA prišel do Duncana. Po poškodbi Robinsona so tankali.

eric_cartman je izjavil:

Dallas pa bi rabil igralca, ki konstantno na tekmah zadeva 15+pts in da je hkrati tudi močen v obrambi,


Tak igralec stane
Neki se omenja 18, Wright za Greena.
Dallas dobi pomoč kot jo omenjaš (sicer Green ni več dobri stari Green) in se znebi Wrightove plače naslednjo sezono, ko hočejo imeti prostor za max pogodbo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

Badwolff ::

Imamo še en trade, Pistons in Nets

Nets Trade Dzanan Musa, 2021 2nd To Pistons For Bruce Brown


Brown je trenutno boljši, ampak zelo nespektakularen igralec, v bistvu nekaj kar Netsi rabijo na klopi. Musa je še vedno two years away from being two years away. Pa vprašanje koliko ima v glavi pošlihtano.

Kurzweil ::

@eric_cartman, kar se tiče deadlina Badwolff že napisal, kar pa se potencialnega ulova DAL tiče, pa nimam nekega dobrega občutka, ko greš čez vse opcije v ligi in stanje v DAL se bo verjetno zgodilo, da bodo še naprej delali ne rebuildu, torej se probali znebiti kakšnega preplačanega igralca, in počasi delali prostor še za enega top notch superstarja. Lahko pričakujemo kakšnega igralca, tale Gallinari se vedno znova pojavljakot opcija, vemo pa kako je, da rabijo enega proper igralca na playu, ki lahko razbremeni Luko, predvsem pa fighterje, ki jih trenutno roko na srce skoraj ni. Sicer Sicer odličen napad, ampak težko je gledat potem to, ko ni dneva pri metu, obrambe pa tudi ne. Ko smo zgoraj že ravno o Schroderju, on bi že bil eden od odličnih kandidatov za DAL oz. bi kar pasal v to ekipo. Seveda tudi Dragič bi bil zlata kepa, ampak mislim, da ne pade toliko v kontekst DAL, če slednji res gradi franšizo na dolgi rok in išče relativno mlade igralce v okvirju Dončiča in Porzingisa.

@Badwolff, kar se Muse tiče, je vsaj moje skromno mnenje, da je samo vprašanje časa, kdaj tip pride nazaj v Evropo. Spremljal sem ga v mlajših selekcijah, ko je bil top igralec v Evropi, potem pri Cedeviti,.. ampak kot si že nakazal, glava ni na mestu, podobno kot kakšen Hezonja in točno to mislim, da ga bo teplo, glava ni na mestu + takšnih igralcev kot je on, jih je v ligi NBA kolker hočeš. Za nek chemistry sigurno slab igralec... tudi precej sebičen. Ne bom pa pozabil njegovih izjav in intervjujev, ko je res na glas razlagal, kak je on gladko boljši od Dončiča...

Dragiča poleg Paula hoče 3/4 lige, tako da si bo brez problemov izpogajal 10M$ pogodbo, kar je sigurno več, kot smo smilili še pred sezono ali dvema, vse jasno zakaj. Ampak glede na njegov karakter in željo Miamija, bi rekel, da obstaja res zelo mala možnost, da tip gre kam drugam.

Še eno vprašanje pa je, kako bo s Čančarjem, vprašanje če ni zanj bolj, da gre v katerega od manjših-srednjih evroligaških klubov, da seveda igra, ker tip več kot rabi 1-2 sezoni, da naredi dokončen preboj, če ima to nemen, mu je usojeno oz. če je sploh material, jaz mu sigurno želim veliko sreče, tudi za reprezentanci bi lahko bil Čančar neverjetna dodana vrednost!

nerro32 ::

Če bi DAL res opravil omenjen trejd za Greena, bi OKC iztržil za Schroderja v zadnjem letu pogodbe 18. pick, 28. pick in Delona Wrighta, kar pa je že lep izkupiček. Presti iz OKC-ja je kar premeten možakar in dobro menjava igralce. Vprašanje, če bi lahko zadržali oz. sploh želeli zadržati Schroderja še v naslednji sezoni. Zelo težko bi ekipa s 3 branilci (Schroder, CP3, SGA) v prvi postavi parirala drugim ekipam v playoffih, sploh ko sta Schroder in CP3 relativno nizka in lahka igralca. Če CP3 in Schroder gresta, bodo vajeti v rokah talentiranega Shai Gilgeous Alexandra, kar se mi zdi super.
Osebno mislim, da Green ni vreden 18. picka in Wrighta, sploh če lahko DAL dobi Nesmitha na draftu.

Glede draft lottery sistema - pred tem sistemom je imela najslabše uvrščena ekipa največjo možnost prejeti prvi pick, zato so ekipa tankale in izgubljale v lovu na zadnje mesto v ligi. Zato je NBA spremenila pravila in naredila tako, da imajo zadnje 3 ekipe enake možnosti za prvi pick, tako naj bi ekipe imele manj iniciative izgubljati tekme. Ampak zdi se, da zdaj skuša izgubljati še več ekip, ni to najbolj posrečen sistem :))

Glede Dallasa - vprašanje ali bo Dallas letos agresivno lovil velike okrepitve, bodo verjetno raje čakali na naslednje leto in vrgli trnek na Greek Freaka, čeprav bo ta zeloo težka. Od omenjene trojice (Oladipo, Lavine, Gobert) mi Lavine najmanj diši. Sicer dober igralec, ampak ne verjamem, da bi sprejel primerno vlogo v zmagovalni ekipi, ker je navajen biti prva violina. Pa še slabo obrambo igra, Luka poleg sebe potrebuje odlične obrambne igralce, ki se sposobni v tej vlogi prevzemati več odgovornosti, da lahko Luka več energije porabi na napadalni polovici igrišča. Oladipo mi je dosti bolj všeč, ampak kaj ko ni zdrav...Dovolj je, da je treba skrbet za KPja in njegove poškodbe. Gobert tudi dobra opcija, ampak ne za tak denar. Rabi pa Luka s seboj dobrega centra, da pride do izraza vrhunski p&r.
Ne bom zdaj o imenih, da se ne bom preveč razpisal, ampak približno tako kot je @Kurzweil rekel, po moje Dallasu najbolj manjka ena nadgradnja Doriana Finneya Smitha (se pravi dober krilni igralec) in dober branilec (Barea, Brunson, Burke in Wright so vsi solidni, ampak v ničemer zares dobri oz. elitni).

Brown v Netse - ni ravno igralec po mojem okusu, je pa močan in kar visok za branilca, ampak slab strelec. Je pa res, da ima oz. bo imel BKN dovolj drugih strelcev, zato Brown bolje dopolnjuje ekipo kot jo je Musa :D Zanj pa upam, da dobi priložnost v DET in se izogiba poškodbam, ki so ga pestile. Menim, da je lahko soliden NBA igralec v rotaciji, če se spravi k sebi.

Badwolff ::

nerro32 je izjavil:

če lahko DAL dobi Nesmitha na draftu.


Green kot igralec ner, Green + dumpanje Wrighta in njegove pogodbe (7m iirc) za 2021/22 pa najbrž ja

Horas ::

schroeder je že v lakersih. green in 28. pick v oklahomo.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Badwolff ::

Harden hoče v Brooklyn, baje zahteval trade.

Samael ::

Sveže:
Mavs have not received formal word from Tim Hardaway Jr. of whether he will exercise his player option for this season. He has until 4 p.m. Thursday to make that call, though the Mavs anticipate he will opt in.

Right now, Mavs do not anticipate Willie Cauley-Stein opting in

Vir.

Še včeraj se je bralo, da sta oba izkoristila player option in ostala. Ne vem, a WCS, ki v bistvu zaradi svojih osebnih okoliščin niti igral ni kaj dosti za Dallas, misli, da mu bo kdo ponudil več?
Samael != Samuel

Kurzweil ::

"As expected, Nicolas Batum will exercise his $27.1M player option for the 2020-21 season today."

Temu pa se reče slaba pogodba... Batum 27M$ :))

@Samael, jaz ponavadi počakam, da vsaj par malce bolj znanih medijev piše oz. da se oglasi kakšen relativno zanesljiv insider... zdej se bo govorilo vse mogoče. Sem pa včeraj gledal ESPN in pravijo GMi kak bo letos specifično, ker bodo imeli časa za trade manj, kar pomeni, da tisti, ki bodo resno v situaciji, da pripeljejo nekaj, bodo dosti prej šli v brezglave pogodbe in trade, tudi sicer bojda letijo pondudbe, kot temu prej ni bilo, isto se bojda ekstremno redko zgodi, da hoče toliko igralcev zapustiti klube oz. da javno to naznanijo. Mi je pa nekaj zanimivo, vedno se je govorilo, kako ne smejo klubi devat ponudb, še posebej pa ne tega javno objavljat, pa letos informacije letijo iz vseh koncev, saj je bilo že prej tako, ampak lani se sprav spomnim, kako je vodstvo lige dejalo, da gredo v to, da kaznujejo tovrstne primere, isto kar se tiče tankanja za draft, čemur bo seveda zelo pripomogla situacija, da imajo zadnje 3 ekipe enake možnosti za draft pik in da bosta 2 ekipi več v igri za playoff, tako boš imel vsaj malce več želje, da greš na zmage.

Imam občutek, da bo danes ponoči začelo leteti, pa da vidimo kateri bo večji deal, ki mu bomo priča že prvi dan... se pa spomnim NBAja tam v 90' ko tega transfer marketa skoraj nismo spremljali, ker so vsi nosilci bili zvesti svojim klubom večino, če ne kar celo karieri, čemur danes seveda ni več tako, ali pa se zgolj meni zdi :)

Badwolff ::

idemo dalje

The deal sends Chris Paul and Abdel Nader to the Suns for Kelly Oubre, Ricky Rubio, Ty Jerome, Jalen Lecque and a 2022 first-round pick, sources tell ESPN.

nerro32 ::

Obe ekipi sledita neki začrtani poti, Phoenixu manjka en branilec v rotaciji in dober igralec na 3/4, če računajo na končnico. Razen če se Cam Johnson izkaže, jih nisem dovolj podrobno spremljal, da bi lahko ocenil njegov potencial. V OKCju pa lahko na krilu ponudijo dosti priložnosti Fergusonu in Bazleyu in upajo, da vsaj en naredi večji preskok. Bomo videli tudi kaj bo z Adamsom. Se govori, da naj bi iskali snubce zanj, čeprav bi po moje dobro pasal v to mlado ekipo OKCja.

Kurzweil ::

Westbrook bi naj bil najbližje zaenkrat temu, da gre v NYK... Harden pa kot že od samega začetka poslušamo v BKN... torej če gre Westbrook v NY, bo to super... ne maram ne enega, ne drugega :)

Kurzweil ::

Holiday > Milwaukee
Pelicans < Bledsoe, Hill, 3 1st rounders

Bogdan Bogdanović > Milwaukee
Sacramento < Ilyasova, DiVincenzo, DJ Wilson

---

Če se bo tole res zgodilo, to po mojem pomeni, da Giannis istaja v MIL in bo tudi MIL precej bolj resna ekipa.

Se pa omenja v BKN zanes tudi Ibako, kar sicer dvomim v primeru, če ima namen tja it Harden.

Kurzweil ::

Adrian Wojnarowski pravi, da so pogovori med BKN in HOU v zaključni fazi in da bi naj bil Harden prvi igralec v zgodovini lige, ki bi prebil mejo 50mio$ na sezono, pa da vidimo...

Kurzweil ::

Buddy Hield wants out of Sacramento and would prefer to play in Dallas.
There also seems to be mutual interest...

... sicer odličen šuter, ampak se mi zdi, da Dallas potrebuje vse prej kot... možakar bo če točno ene mesec star 28 let...

eric_cartman ::

Kurzweil je izjavil:

Buddy Hield wants out of Sacramento and would prefer to play in Dallas.
There also seems to be mutual interest...

... sicer odličen šuter, ampak se mi zdi, da Dallas potrebuje vse prej kot... možakar bo če točno ene mesec star 28 let...


Ravno to sem se spraševal če je on res dober fit za Dallas.

Verjetno bi temu lahko rekli boljše kot nič, pa vseeno se je ogromno omenjalo okrepitev v defenzivi. Sta pa po defensive ratingu bolj izenačena z Dončičem.

Ampak če bodo pri Dallasu res karkoli naredili za dotičen trade, se mora zgodit danes.

Ker vse kar lahko ponudijo v zameno je jutrišnji 18th pick in zraven navržejo še kakšnega Bobija, Wrighta in pa še koga .. Nekaj se je omenjalo Seth-a --> kar mi ni kul.. In pa Tim-a, ki pa se je če sem prav razumel zavaroval z opt-out opcijo.

In ga tako do petka ne bodo mogli dat v trade..

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

Kurzweil je izjavil:

Buddy Hield wants out of Sacramento and would prefer to play in Dallas.
There also seems to be mutual interest...

... sicer odličen šuter, ampak se mi zdi, da Dallas potrebuje vse prej kot... možakar bo če točno ene mesec star 28 let...


Če bi bil za drobiž. heildu začne z prihajajočo sezono teči nova 4 letna pogodba. Takoj v neslednji sezoni bo težka $24,931,817.

eric_cartman ::

bambam20 je izjavil:

Kurzweil je izjavil:

Buddy Hield wants out of Sacramento and would prefer to play in Dallas.
There also seems to be mutual interest...

... sicer odličen šuter, ampak se mi zdi, da Dallas potrebuje vse prej kot... možakar bo če točno ene mesec star 28 let...


Če bi bil za drobiž. heildu začne z prihajajočo sezono teči nova 4 letna pogodba. Takoj v neslednji sezoni bo težka $24,931,817.


Saj če Bucksi res dobijo Jrue Holiday-a potem Giannis tako ali tako ne gre nikamor.. Vprašanje za koga se bodo potem zapodili v naslednjem offseason-u ? Sem želel namignit na to, da ne rabijo max capspace-a za Giannis-a. Zdaj sem že 100 % prepričan, da bo ostal pri Bucksih.

Zgodovina sprememb…

Kurzweil ::

bambam20 je izjavil:

Kurzweil je izjavil:

Buddy Hield wants out of Sacramento and would prefer to play in Dallas.
There also seems to be mutual interest...

... sicer odličen šuter, ampak se mi zdi, da Dallas potrebuje vse prej kot... možakar bo če točno ene mesec star 28 let...


Če bi bil za drobiž. heildu začne z prihajajočo sezono teči nova 4 letna pogodba. Takoj v neslednji sezoni bo težka $24,931,817.


Saj pravim, da tole niti finančno, niti kar se samega rosterja tiče, ni kaj smiselna poteza za Dallas, edino če se jim uspe na tak način znebit večih preplačanih igralcev, ki jih je enih par v Dallasu in so večinoma vsi nekje na njegovem igralnem položajo, s tem, da so slabši!

@eric_cartman, tudi jaz sem že lep čas prepričan, da Giannis ne gre nikamor. Sedaj pa sploh...

Se pa bojda tudi nadpovprečno dealajo klubi na način, da bodo na draftu pobrali igralce, ki jih ne rabijo sami, ampak takšni, ki bodo prišli v poštev za kakšne proper trade. Res bi bilo zanimivo videt te pisarne v NBA, ko se sklepajo ponudbe/poslu in seveda, ko se "mešetari" na draftu, enkrat sem gledal na ESPN, da so imeli pred mislim da dvema letoma pri Oklahomi pripravljeno preko 1000 različnih variacij različnih tradov, za vsak primer posebej... nekako si tudi v NYK predstavljam, da je veliko dela, ko slednji praktično pošljejo zadnja leta ponudbe vsem omembe vrednim igralcem, pa nihče noče tja, roko na srce, saj Dallas tudi ne zaostaja preveč, mogoče bo sedaj bolje z Dončičem :)

nerro32 ::

Bucksi sedaj praktično brez klopi. So pa verjetno zdaj privlačna destinacija za veterane v lovu na prstan.

Če bi prišel Hield v DAL, pa bi tudi nastal en ofenzivni monstrum, Luka s Sethom, Buddyjem in KP-jem, uhh kako bi padale trice, še bolj kot letos :D Ampak obramba bi pa trpela...

Kurzweil ::

nerro32 je izjavil:

Bucksi sedaj praktično brez klopi. So pa verjetno zdaj privlačna destinacija za veterane v lovu na prstan.

Če bi prišel Hield v DAL, pa bi tudi nastal en ofenzivni monstrum, Luka s Sethom, Buddyjem in KP-jem, uhh kako bi padale trice, še bolj kot letos :D Ampak obramba bi pa trpela...


Točno to sem pozabil omenit... se povsem strinjam! Prva ekipa je zanimiva in res zelo solidno zbalansirana napadalno-obrambno, klopi pa praktično ni, glede na razne govorice, da se Lakersi zanimajo za Matthewsa... in da Calwell-Pope noče ostat v LAL, tudi Avery Bradley bojda gre, tudi Rondo bi naj bil kandidat za odhod, po tem ko so dobili Schroderja, se sploh ne bi čudil, če pride kakšen igralec iz LAL... torej Milwaukee če hoče resno računat na boj za prvak, gotovo rabi še dobro klop, tu je vse jasno... saj celo sezono gonit eno petorko, pa da se še kdo poškoduje... pa tudi vsak rabi vsaj eno dostojno menjavo... tu čaka Milwaukee še kar nekaj dela.... zdej pa si predstavljajte, da Antetokunmpo odide iz Milwaukeeja :))

RoccoC ::

Ne vem kako bo s KPjem, letos sigurno ne bo še igral, vprašanje tudi za naprej. Ne vem zakaj je bil šele oktobra operiran.

bambam20 ::

Kurzweil je izjavil:



in da Calwell-Pope noče ostat v LAL, tudi Avery Bradley bojda gre, tudi Rondo bi naj bil kandidat za odhod,


Howrad tudi vprašanje , če bo ostal za drobiž v Lakersih. Morda bi Howarda lahko ujagal Dallas, kar bi bil dober ulov, da imaš dejansko centra pod košem-.

Zanimivo bo videt , kdo vse bo ostal pri lakersih in kdo bo odšel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

bambam20 ::

Michael Jordan je izjavil, da si želi westbroka v svoji ekipi. LOL. Tako, kot je bil MJ vrhunski igralec, tako je vrhunsko zanič lastnik NBA ekipe.

Kurzweil ::

RoccoC je izjavil:

Ne vem kako bo s KPjem, letos sigurno ne bo še igral, vprašanje tudi za naprej. Ne vem zakaj je bil šele oktobra operiran.


Kolikor sem gledal, bi lahko KP igral že letos, ampak so se v klubu odločili, da s to rehabilitacijo gredo res do konca, da ne riskirajo prav ničesar več, bi pa tip lahko igral že prej, ampak če bo to pomenilo, da bo dejansko res saniral težave, da ne bo vsako 2. tekmo odsoten, potem je to dobra poteza, saj do novega leta niti ne bo odigranih veliko tekem... sem pa zasledil že več različnih izjav, eno je da bo po novem letu začel igrat, durgo pa, da bo po novem letu začel šele trenirat, kar se meni zdi bolj mogoče, to pa pomeni, da ga lahko tam do kakšnega februarja realno kar pozabimo. Letos pa ne gre pozabiti, da se vrača na zahodu tudi GSW, je pa res, da bosta padla SAC, OKH, HOU in verjetno še kdo, če malce ugibam... Zaenkrat je vse zgolj ugibanje, kar pa je najbolj pomembno, da se čim prej pri Dallasu znebijo igralcev, praktično imajo pol ekipe "šrota", nekateri so hudo preplačani... saj že pogled na roster vse pove... sem pa mimogrede že malce pozabil na Dončičevega p&r, alley-up parnerja Dwighta Powella, vprašanje kdaj bo šele on na voljo, če sploh še kdaj v takšni formi kot prej, ko je bil zelo hvaležen igralec, vsekakor pa ne nič posebnega. Potrebno pe je seveda počakat še draft, po slednjem se bo kar precej izostrila celotna slika, saj potem pride 2nd wave teh večjih tradov...



Slike iz Shrani.si noče prikazovat po zgornjim tekstom, pa gremo takole:

G 5 Barea, J. J. (FA) 5 ft 10 in (1.78 m) 180 lb (82 kg) 1984-06-26 Northeastern
G 13 Brunson, Jalen Injured 6 ft 1 in (1.85 m) 190 lb (86 kg) 1996-08-31 Villanova
G 32 Burke, Trey (FA) 6 ft 0 in (1.83 m) 185 lb (84 kg) 1992-11-12 Michigan
C 33 Cauley-Stein, Willie 7 ft 0 in (2.13 m) 240 lb (109 kg) 1993-08-18 Kentucky
G 3 Cleveland, Antonius (TW, FA) 6 ft 5 in (1.96 m) 195 lb (88 kg) 1994-02-02 Southeast Missouri State
G 30 Curry, Seth 6 ft 2 in (1.88 m) 185 lb (84 kg) 1990-08-23 Duke
G/F 77 Dončić, Luka 6 ft 7 in (2.01 m) 230 lb (104 kg) 1999-02-28 Slovenia
F 10 Finney-Smith, Dorian 6 ft 7 in (2.01 m) 220 lb (100 kg) 1993-05-04 Florida
G/F 11 Hardaway, Tim 6 ft 5 in (1.96 m) 205 lb (93 kg) 1992-03-16 Michigan
F 44 Jackson, Justin 6 ft 7 in (2.01 m) 220 lb (100 kg) 1995-03-28 North Carolina
F 9 Kidd-Gilchrist, Michael (FA) 6 ft 6 in (1.98 m) 232 lb (105 kg) 1993-09-26 Kentucky
F 42 Kleber, Maxi 6 ft 10 in (2.08 m) 240 lb (109 kg) 1992-01-29 Germany
G 1 Lee, Courtney Injured (FA) 6 ft 5 in (1.96 m) 215 lb (98 kg) 1985-10-03 Western Kentucky
C 51 Marjanović, Boban 7 ft 4 in (2.24 m) 290 lb (132 kg) 1988-08-15 Serbia
F/C 6 Porzingis, Kristaps Injured 7 ft 3 in (2.21 m) 240 lb (109 kg) 1995-08-02 Latvia
F/C 7 Powell, Dwight Injured 6 ft 10 in (2.08 m) 240 lb (109 kg) 1991-07-20 Stanford
G/F 23 Reaves, Josh (TW, FA) 6 ft 4 in (1.93 m) 214 lb (97 kg) 1997-06-04 Penn State
G 55 Wright, Delon 6 ft 5 in (1.96 m) 185 lb (84 kg) 1992-04-26 Utah

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

Kurzweil ::

Andre Drummond has picked up his $28.7 million player option for next season to stay with the Cavaliers.

Kurzweil ::

En reminder...

Out of a Russell Westbrook and Paul George duo, the Oklahoma City Thunder have made:

Shai Gilgeous-Alexander
Danilo Gallinari
Kelly Oubre
Ricky Rubio
Ty Jerome
Jalen Lecque
8 First Round Picks
2 Pick Swaps

nerro32 ::

Logično, da je Drummond podpisal...nekaj so sicer govorili, da bi izbral opt out in šel drugam, ampak njegova naslednja pogodba nikakor ne bo tako dobičkonosna.
DAL pa tako, meni se ne zdi, da imajo veliko "preplačanega šrota". THJ je itak v zadnjem letu pogodbe, lahko ga trejdajo, ampak veliko ne morejo dobiti zanj, vprašanje tudi kdo bi ga vzel samo za eno leto in za tak denar. Leeju je pogodba potekla, Powell in Kleber sta po moje pošteno plačana, poleg tega so take pogodbe tudi veliko vredne za morebiten trejd. Če iščejo nekega max igralca, ga ne morejo menjati z igralci na minimalcu. Wright je po moje tisti, ki je doslej pokazal najmanj glede na plačilo, doslej je razočaral, mogoče pa potrebuje nekaj časa in pokaže več to sezono. Ostali so pa dejansko na zelo ugodnih pogodbah. Kot sem že enkrat zapisal, poleg nosilcev res rabijo še enega kvalitetnega branilca in enega krilnega igralca, pa so pripravljeni na korak naprej.

Kurzweil ::

@nerro32, malce grobo sem se sicer izrazil, ampak ja...

Tim Hardaway ....... $18,150,000
Courtney Lee ....... $12,759,670
Dwight Powell ...... $10,259,375
Delon Wright ....... $9,473,684
Maxi Kleber ........ $8,000,000
Seth Curry ......... $7,683,360
.... za zanimivost, tule je potem s svoji prvo pogodbo Dončič z $7,441,860
Justin Jackson ..... $3,280,920
-----------------------------------

Tu se gladko najde za enega superstarja in par proper supporterjev denarja....

bambam20 ::

Mene je še najbolj od teh epizodistov navdušil Trey Burke. Ta se je pokazal v najboljši luči in njemu bi dal novo pogodbo.
««
«
1 / 81
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropsko prvenstvo v košarki 2017 (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Šport
914154808 (33487) bambam20
»

NBA (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Šport
759195693 (93002) Samael

Več podobnih tem