» »

NBA sezona 2020-2021

NBA sezona 2020-2021

Temo vidijo: vsi
««
16 / 81
»»

Kurzweil ::

To kar ste omenili zgoraj je dejansko edina stvar pri Dončiču, ki mi pri njegovem karakterju... sikanje in lajanje praktično na vsako odločitev sodnika... smo o tem že večkrat... v topicu od prejšnje sezone pa, če se prav spomnim, tudi o tem, da se je v zgodovini že zgodilo, da so sodniki kolektivno koga "zagrabili"... s tem seveda ne dosežeš nič, 99% odločitev se ne bo spremenila, zna pa biti precej moteče tako za igro ekipe (tehnične), kot seveda za njegovo osredotočenost... ljudje po večini ne marajo tovrstnih nergačev, tako da si lahko s tem pridobiš samo nasprotnike... sem pa gledal celo karieri fotra in Luko... in kot tako vsi že veste... kri ni voda... :D

Ko ste ravno omenili Dragiča zgoraj... slednji je bil včasih gotovo malce bolj živahen in je znal kdaj ugovarjat, ampak niti približno ne tako, kot to konstantno počne Dončič... spomnim se tudi še iz časov Slovana itn... kako obupen je bil met Dragiča... no temu je bilo tako še v Olimpiji in potem v Španiji... pa vidimo kam je spravil tako met, kot svojo glavo... ima za to Lukec še dovolj časa... priznam, da je mene rahlo presenetilo, kako je Luka preživel adolescenco, par tatujev in to je to, če malce poenostavim.

Zimonem ::

Ma Dallas z Luko in drugo in tretjo peterko pač ni konkurenčen. Podobno kot Miami. Nevem zakaj ne najdejo še enga covid prekrškarja in odložijo par tekem.

IL_DIAVOLO ::

Doncic spet pokazal zakaj je popoln igralec. S svojo prisotnostjo prisili nasprotnika, da ga podvajajo in posledično nastane velikanska luknja v raketi, ki tako nesebicen igralec seveda izkoristi.

Porzingis pa se enkrat dokazal, da spada pod kos in cim dlje od trojke :D

Dobro, kar tako naprej. Porzingisa se vedno ne maram, ampak ce je ze v ekipi doncica, potem naj bo uporabljen, kot je to najbolje za njega in ekipo. Tudi ostali so se kar izkazali. In seveda bom spet izpostavil doncica, ki s svojo skromnostjo, prevzemanjem odgovornosti in neskončno potrpežljivostjo do 3rd grade igralcev dela celo ekipo mocno.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Kurzweil ::

Nedasemiveč ::

"Sodelujemo z našo ligo. In v našem primeru seveda sodelujemo tudi z Luko oziroma njegovo mamo. Preden je vse skupaj presekala pandemija, je bila v načrtih tekma z Realom iz Madrida. Ko se stvari normalizirajo, želimo to izpeljati. Povedal sem Luki, da ko odigramo tekmo z Madridom, lahko načrtujemo tudi tekmo v Sloveniji. Jasno, bo precej težje, ker je vaša država manjša, ampak vse je stvar dogovora z našo ligo" - Mark Cuban

Kaj pa to 8-).

Zgodovina sprememb…

Kurzweil ::

V Stožicah bi lahko bila tekma Denver - Dallas... če že ne bi Luka napolnil dvorane, pa bi prišlo še precej supporterjev Jokića, vsi vemo, da ima pri nas verjetno kar velik fan base...

Nedasemiveč ::

Kurzweil je izjavil:

V Stožicah bi lahko bila tekma Denver - Dallas... če že ne bi Luka napolnil dvorane, pa bi prišlo še precej supporterjev Jokića, vsi vemo, da ima pri nas verjetno kar velik fan base...


Luka ne bi napolnil dvorane? Luka bi napolnil areno za 50k ljudi v Sloveniji.

Je pa dobra ideja tole z Denverjem. Ena tekma v Ljubljani in še ena v Beogradu.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Dobra strategija za igralca, ki se mu izteka pogodba. Za ekipo se naj rajsi briga, bo bolj pametno.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Samael ::

Status odsotnih pred nocojšnjo tekmo Dallasa:

Dallas
Dwight Powell	C	Thu, Jan 21	Covid-19	Expected to be out until at least Jan 23
Maxi Kleber	PF	Thu, Jan 21	Covid-19	Expected to be out until at least Jan 23
Dorian Finney-Smith	PF	Thu, Jan 21	Covid-19	Expected to be out until at least Jan 23
Josh Richardson	SG	Thu, Jan 21	Covid-19	Expected to be out until at least Jan 23


San Antonio
Quinndary Weatherspoon	SG	Thu, Jan 21	Knee	Game Time Decision
Drew Eubanks	PF	Thu, Jan 21	Covid-19	Game Time Decision
Luka Samanic	PF	Thu, Jan 21	Illness	Game Time Decision
Derrick White	PG	Sat, Jan 9	Toe	Expected to be out until at least Feb 6

Vir.
Samael != Samuel

Kurzweil ::

Zajebano bo, takole na pamet kolker spremljam SAS, bi rekel, da je trenutno neprimerljivo v boljši formi, kot na začetku sezone... tudi sicer je DAL zaradi svojih odsotnih igralcev precej bolj hendikepiran... je pa to vendarle teksaški derbi, poleg tistega za HOU... torej tole še naj stisnejo, potem pa pride praktično "pol ekipe" nazaj...

Dodajam še gospodarja prstanov:

Duhec ::

Danes ponoči ob 1:30 Miami:Toronto
A če piše "Game Time Decision" pomeni, da se bodo odločili na dan tekme ali igralec nastopi ali ne?
Če ja, potem so že danes na voljo Dragič, Vincent, Silva in Herro.

ob 2:30 pa Dallas:San Antonio, sicer še brez Powella, Finney-Smitha, Kleberja in Richardson.
Na nedeljski tekmi ob 3:00 Dallas: Houston pa lahko pričakujemo polno postavo Dallasa.
http://blackbird.si/

Samael ::

Pogosto odprto do zadnjega momenta in odvisno od tega, kako se bo igralec počutil, trener presodil, itd.

* game-time decision (sports)
A decision about the conduct of a sporting event, usually one made by the coach regarding which players will start or will play, or which strategy will be employed, which is put off until the start of the game itself.

Vir: wiktionary.org
Samael != Samuel

Horas ::

donke skor tripl dabl, na koncu klač koš, durant pa počival ko je brooklyn zopet popušu prot cavsom. naslednja tekma je prot miamiju, se boji gogija da je počival? :D
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zvezdica27 ::

hu... kako so nas trenerji napizdevali, ko smo tkole brcali žogo... do danes je ta strah ostal ;) očitno NBA zvezde to lahko delajo ;)

zz

Kurzweil ::

Tudi jaz imam na basketaško žogo čudovite spomine... pri karateju se je fino usedlala praksa, da je trener metal slednjo v vamp/trebuh/pleksus, da smo utrjevali ta predel... ko sem treniral basket je bilo tako, da neke želje po brcanju žoge niti nisem imel, smo pa zato toliko bolj nabijali žoge pri telovadbi, zaradi česar je šla tudi kakšna šajba.. zabavno je bilo tudi brcat stare basket žige v vlak, ki je pripeljal nasproti, lahko si samo mislite kakšen pospešek je dobila v kontra smer, na srečo je nikdar nihče ni dobil v glavo oz. v telo... ne bom pozabil iz otroštva, da takoj ko si brcnil žogo je bilo rečeno, da bo slednja postala jajčasta :) Ko smo že ravno pri žogah... ne znam razložit, kak so nekatere gumijaste žoge, kao outdoor bolj sedle v roke, brez dvoma sem z njimi več zadel, koker z nekimi strašnimi Spalding etc...

Nedasemiveč ::

Kurzweil je izjavil:

Tudi jaz imam na basketaško žogo čudovite spomine... pri karateju se je fino usedlala praksa, da je trener metal slednjo v vamp/trebuh/pleksus, da smo utrjevali ta predel...


Mi smo imeli pri boksu zanimivo vajo, ko se nas je štiri ali pet postavilo v krog, ter si v trebuh nabijalo medicinko. Pol smo pa taktiziral, kateri je najbolj močan, da smo se izognili večjim bolečinam:)). Novinci so pa vedno nasrkal hehe.

Zgodovina sprememb…

Kurzweil ::

Zgoraj ko sem omenil karate in basket žoge... mi smo lepo stali ob steni... z dvignjenimi rokami, včasih si je zaželel, da celo cepremo oči... potem pa je metal... zabavno res, ampak dejstvo je, da karate ni joga... ali drugače, pri tovrstnih športih veščinah seveda ne gre drugače, kot na hard... podobno je bilo pri utrjevanju rok in nog v namene blokiranja, ko si križem nabijal roke, kost ob kost, da se to fino utrdi, za čase, ko gre zares :) Kolegi, ki so potem šli dejansko prav do konca oz. se s tem zelo resno ukvarjajo še danes, znajo povedati, da danes pride na trening tudi kakšen oče z grožnjo po tožbi, ker je sin dobil kakšno,... isto je veljalo, da se gre na WC pred treningom in se med samim treningom ne hodi... ko je danes to storil, je mati težila s tožbo, češ kakšen človek je, da še osnovnih pravic nima njen mali... v današnjem času, bi se lahko marsikatero vzporednico potegnilo... pa pustimo to, se opravičujem za off-topic, no vsaj žoga je bila v kontekstu....

Vidim pa, da je pojenjajo šale na račun dveh porazov BKN proti CLE...

Kurzweil ::

Včeraj pa Clint Capela tripple double 13 točk, 19 skokov in 10 blokad... tega ne vidiš vsak dan...

Samael ::

Pred nocojšno tekmo.

Dallas
Dorian Finney-Smith	PF	Fri, Jan 22	Covid-19	Game Time Decision
Dwight Powell	C	Fri, Jan 22	Covid-19	Game Time Decision
Josh Richardson	SG	Fri, Jan 22	Covid-19	Game Time Decision
Maxi Kleber	PF	Fri, Jan 22	Covid-19	Game Time Decision


Houston
Victor Oladipo	SG	Sat, Jan 23	Rest	Expected to be out until at least Jan 26
Christian Wood	C	Sat, Jan 23	Ankle	Expected to be out until at least Jan 26
John Wall	PG	Sat, Jan 23	Knee	Game Time Decision
Danuel House Jr.	SF	Wed, Jan 20	Covid-19	Expected to be out until at least Jan 26
Kevin Porter	SG	Mon, Jan 18	Personal	Expected to be out until at least Jan 31
Dante Exum	PG	Wed, Jan 6	Calf	Expected to be out until at least Mar 3

Vir.

Tole bi moral Dallas gladko zmagati, je pa res, da je tale tempo zadnjih par tekem Dallasa ubijalski, pri čemer so v tem obdobju odigrali v gosteh več tekem kot katera koli druga ekipa v NBA, da niti ne omenjam kompenzacije zdravih za vse odsotne igralce. Tole bo recimo po povratku KP-ja sedma njegova tekma v enajstih dneh.
Samael != Samuel

arnecan1 ::

Duhec je izjavil:

Danes ponoči ob 1:30 Miami:Toronto
A če piše "Game Time Decision" pomeni, da se bodo odločili na dan tekme ali igralec nastopi ali ne?
Če ja, potem so že danes na voljo Dragič, Vincent, Silva in Herro.

ob 2:30 pa Dallas:San Antonio, sicer še brez Powella, Finney-Smitha, Kleberja in Richardson.
Na nedeljski tekmi ob 3:00 Dallas: Houston pa lahko pričakujemo polno postavo Dallasa.

Piše, da bodo odsotni najmanj do 25 tega meseca. https://www.cbssports.com/nba/injuries/

Torej jih lahko pričakujemo kvečjemu 27 na gostovanju proti Utah Jazzu, oz. še vsaj 2 tekmi bodo igrali oslabljeni. Potem pa upam, da bodo skočili na 4 ali vsaj 5 mesto, po moje so sposobni zasesti tudi 3 mesto do konca regularne sezone. To bi bilo super.

Kurzweil ::

Moj source (NBA updates) tudi tako pravi:

HOU - Christain Wood (ankle) will not play.
HOU - Victor Oladipo (rest) will not play.
HOU - John Wall (knee) probable.
HOU - Danuel House Jr. (COVID-19) will not play.
HOU - Dante Exum (calf) will not play.
HOU - Kevin Porter Jr. (personal) will not play.
DAL - Josh Richardson (protocol) will not play.
DAL - Dorian Finney-Smith (protocol) will not play.
DAL - Maxi Kleber (COVID-19) will not play.
DAL - Dwight Powell (protocol) will not play.

Ampak to da ni Oladipa in to sezono odličnega Wooda + še nekaterih role playerjev... bi vseeno rekel, da je DAL v prednosti, ali pa vsaj nekje izenačeni rečmo... da ne fantaziramo preveč, nima DAL ravno nekega razloga za pritoževanje, razen seveda tempa teh številnih tekem v zadnjem obdobju... veseli pa, kar je že Samael omenil, da Porzingis konstantno igra zaenkrat...

Samael ::

Kurzweil je izjavil:

veseli pa, kar je že Samael omenil, da Porzingis konstantno igra zaenkrat...

A si kaj reku? :D Evo update.
Kristaps Porzingis	PF	Sat, Jan 23	Knee	Game Time Decision
Samael != Samuel

Kurzweil ::

Samael je izjavil:

Kurzweil je izjavil:

veseli pa, kar je že Samael omenil, da Porzingis konstantno igra zaenkrat...

A si kaj reku? :D Evo update.
Kristaps Porzingis PF Sat, Jan 23 Knee Game Time Decision


Škoda res, zadel sem najboljši možni čas... sicer pa me je itak neslo, sem bil kar malce presenečen nad relativno visokim porazim DAL...

judoka ::

Anoying so to sezono v pm. Pusijo tiste tekme ki bi morali zmagat in zmagajo tiste tekme za katere mislim da ne bo slo.

Kurzweil ::

Ja, res je zelo nehvaležno kej napovedovat, ko misliš da bo poraz zmagajo, koker naprimer proti LAC... ko smo si praktično edini, da bodo zmagali, gladko izgubijo... bomo ocenjevali potem, ko bodo malce bolj kompletni...

Me je pa presentil en podatek... evo brez googlanja... kdo je igralec v NBA, ki je letos največkrat presegel mejo 20 točk?

bambam20 ::

Kurzweil je izjavil:



Me je pa presentil en podatek... evo brez googlanja... kdo je igralec v NBA, ki je letos največkrat presegel mejo 20 točk?


A ni to Kevin Durant?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Kurzweil ::

Ni... par tekem ni odigral...

bambam20 ::

Mogoče Lebron James?

Kurzweil ::

bambam20 je izjavil:

Mogoče Lebron James?


Tudi ne...

Quagmire ::

George?

Kurzweil ::

Tudi ni...

bambam20 ::

A ni bolje, da bi kar napisal.

IL_DIAVOLO ::

Dallas je moral to tekmo izgubiti, toliko tekem v tako kratkem casu s taksnim kadrom je pac preveč. Mnogo boljse, kot nova poskodba porzingisa in iztrosen doncic.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Nedasemiveč ::

Kurzweil je izjavil:

Tudi ni...


Morda Julius Randle?

GupeM ::

Trae Young?

nerro32 ::

Jerami Grant?

Kurzweil ::

Jerami Grant je ja... @nerro32, tole kar težko verjamem, da nisi pogledal... ;)

Kurzweil ::

Evo, da dodam še tole...

nerro32 ::

Kurzweil je izjavil:

Jerami Grant je ja... @nerro32, tole kar težko verjamem, da nisi pogledal... ;)


Sistem izločanja, 2 minuti dela :) odprl sem nba standings, pogledal katere ekipe so odigrale 16 tekem ali več (lahko bi se že tu uštel), pomislil na to koliko so konsistentni, koliko je bil letos kdo odsoten, kateri igralci so bili omenjeni že pred mojim komentarjem in izbira naenkrat ni več velika :) če Washington ne bi imel samo 11 tekem, bi bil odgovor verjetno Beal. Triple double threat igralci tipa Randle, Hayward imajo večkrat dobre tekme s po cca 15 točkami. Pomislil sem še na Vučevića, Jokića, Embiida in Mitchella. Grant ima v napadu najmanj pomoči v primerjavi s preostalimi naštetimi in je takorekoč vedno prva opcija in prvi strelec, tako da je na koncu kar logična izbira, čeprav najprej ne pomisliš nanj :)

Kurzweil ::

Manute Bol... 35 let nazaj... njegov stat line...

Kurzweil ::

Bojda bi se naj spodnji igralci vrnili med 22-23. januarjem, pa zgleda še vedno ne bodo igrali... edino kar veseli na spodnjem seznamu je, da na njem ni Porzingisa...

Denver at Dallas:
DAL - Josh Richardson (protocol) will not play.
DAL - Dorian Finney-Smith (protocol) will not play.
DAL - Maxi Kleber (COVID-19) will not play.
DAL - Dwight Powell (protocol) will not play.

Duhec ::

Čez 3 ure bo že nova predstava Dallas:Denver :)
http://blackbird.si/

eric_cartman ::

Moje videnje Dallas Mavericksov po tejle predstavi včeraj:
Luka!
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Ostali igralci Dallasa...

KP je to kar je.. Ne bo nič boljši in nikoli ne bo prešel v superstar playerja.. 5 let je v NBA ligi.. In svojo igro je izdelal kolikor je lahko.. Ne vidim ga na naslednji ravni.. Tut trice niso nič boljše.. Ko se KP odloči metat trojke in jih ne zadane, veš da jih tut naslednjih 8 ne bo zadel..

THJ porazno.. Ta nekonsistenčnost pri njemu ubija celoten team.. Enkrat da 30 pik.. Potem pa čisto zgine z obličja dobrih igralcev za par tekem.. Pa potem spet pride enkrat - ko luna..

WCS - saj je OK igralc.. Samo zabijanje pri njemu je pa katastrofa.. Pa nej gre v layup če ne zna zabit..

Johnsona ni nikjer več.. Ni več čutiti njegove prezence, kot na začetku sezone.

V glavnem taka ekipa kot so sedaj ne morejo parirati zahodu, ni šans.. Upam, da se jim sploh posreči in da pridejo v playoffe.. Če Luka stakne Covid zdaj, potem je GAME OVER za njih.. Ker jih samo še on pokonci drži.. Sicer pa so samo prazna vreča..

Horas ::

sami odpadniki in odpisanci free agenti. eni na kitajskem, jeremy lin je pristal v d league?? ostali so levaki

ponoči pa lebron 46 točk v zadnji četrtini 21 točk proti nekdanjim cavsom.

8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

IL_DIAVOLO ::

Cuban pa se kar sanja prstan iz 2011, umetno inteligenco in vso drugo analitično tehnologijo, ki bo dvignila igro na visji nivo. Kar je precej logicno, ima visoke vlozke v AI-ju, maverickse pa izkorišča za dober marketing. V ekipo pa ne vlaga vec kot je nujno potrebno.

Just good business.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Smurf ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Cuban pa se kar sanja prstan iz 2011, umetno inteligenco in vso drugo analitično tehnologijo, ki bo dvignila igro na visji nivo. Kar je precej logicno, ima visoke vlozke v AI-ju, maverickse pa izkorišča za dober marketing. V ekipo pa ne vlaga vec kot je nujno potrebno.

Just good business.

Erm... pri Maverickih ni nobenih problemov, da ne bi imeli denarja. Ne vem, kje si to nasel.

IL_DIAVOLO ::

Saj nisem govoril o denarju, ampak o vprašljivih motivacijski ciljih lastnika oz. spremembi iz ustaljene poti. 2011 se ne bo ponovilo. Ce pa kaj vemo, pa vemo to da so lastniki vse preveč nostalgični in trmasti pri svoji "viziji", ki je delovala enkrat pred mnogimi leti.

Sem bil temu priča v fuzbalu pod Berlusconijem. Dallasu se dogaja isto in si upam staviti, da pod tem lastnikom sprememb ne bo.

Nov lastnik ali drug klub, druge opcije za doncica ne vidim. Ce zeli kdaj nadet prstan in biti del HOF.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

judoka ::

Ne nakladaj, vsi klubi gredo skozi cikle. Tudi najmocnejsi. Eni bi skoz neki menjal, ceprav je nesteto primerov kako to skoraj nikoli ni prava pot.
Lakersi so bili brez PO cca 7 let, glej jih zdaj. Mavericksi po drugi strani so ta cikel skenslali v 3 letih. Vsaka ekipa rabi cas da dozori.

nerro32 ::

Se strinjam s Smrkcem, Cuban ni problem tukaj :) Cuban je povedal, da želi obdržati Luko in KP-ja, da ne bo naredil iste napake kot takrat, ko je klub zapustil Steve Nash. Ko/Če se jima bo pridružil še tretji zvezdnik, bodo naenkrat med top favoriti za naslov. Sama kontinuiteta pa po moje tudi ni problem, v bistvu je precej dobrodošla. Nasploh pa me ne skrbi za Dallas, če le ostanejo zdravi...
Zanimivo je kako vsi napovedujejo, da bo Lebron predal žezlo AD-ju oz. da bo Lebron med sezono bolj "počival", AD pa bo tisti, ki bo vlekel voz. No, letos se to še ne zgodilo :)) Lebron melje dalje, čeprav ima to sezono najnižjo minutažo v svoji karieri, AD pa zaenkrat še ni v vrhunski formi.
Mimogrede, danes je tudi 1 leto od smrti Kobeja in Gianne Bryant.

Samael ::

Cuban in manjko motivacije? :)
Pa ravno on, ki je najbrž največji navijač svoje ekipe, ki ne manjka niti na eni tekmi, ki živi in diha za ekipo. Kaj lahko rečemo potem o vseh drugih lastnikih? Teh, ki v svojem lastništvu ekipe res vidijo zgolj corporate mašinerijo za večanje zaslužka. :)
Lahko se mu očita marsikaj, recimo mogoče se preveč vpleta v delo GM-ja (kar lahko do neke mere razumemo), ima močno mnenje o zadevah, ki mu ga ni težko izraziti (kar lahko za del razvajene superzvedniške srenje deluje nekoliko odvračalno) ampak motivacije, želje, pripravljenosti, osebne angažiranosti, metanje denarja v to ... mu pa res ne moremo očitati no.
Meni je res všeč, kako močno je v tem in da ni zgolj še en brezizrazni kravatar tam nekje ob strani ampak ima svojo ekipo in košarko na sploh res rad.

Glede Kobeja pa, uh ... kako teče ta čas. Se mi zdi, kot da je bilo par mesecev nazaj.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()
««
16 / 81
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropsko prvenstvo v košarki 2017 (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Šport
914156278 (34957) bambam20
»

NBA (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Šport
759197026 (94335) Samael

Več podobnih tem