» »

Crkovanje AMD 2500+

Crkovanje AMD 2500+

azislo ::

Na kratko.Kupil sem računalnik z proc. Amd 2500XP in že na začetku mi je crkval ko sem ga nabavil;( .Zamenam procesor,vse ok:D .A čez en mesec spet.Zdej mam v kompu že tretji Amd in mi je mal žal da sem ga nabavu;(( .Naviju nisem še nč,in verjetno tud ne bom.In kaj si o tem mislte vi ? Ali aMD tone v krizo ? Za vse odgovore... H V A L A !

boštjan ::

kje pa si kupo?

kuglvinkl ::

Ja, AMD tone, v bistvu je fimra pred krahom...

Si ti pomislu na plato? Vsaj kolkr jaz vidim, si menjal samo procesorje. Kaj je za en HSF?

o bog...
Your focus determines your reallity

Tattoo- ::

Ne tresi bučk če ne veš točno o čem govoriš :\

Od prvega compa naprej (sedaj imam peti comp) imam samo AMD-jeve proce pa mi ni bilo še nikoli žal da imam AMD-ja v pogonu :D. Kot je že nekdo rekel...malo poglej kako je z plato, RAM-i,...

sidney ::

uuuuuuuuu tole bo pa se wroce ..... hehehehe jest mam intel >:D >:D >:D
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

msmiha ::

Prdvidevam da imaš MSIjevo matično ploščo. Zato ti predlagam da zamenjaš rajše to kot pa procesor
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

kuglvinkl ::

še eden, zakaj hudiča pa ravno MSI?! Dej link, da nameni MSI več škarta EMEA področju.
Your focus determines your reallity

OmegaBlue ::

Meni gre tole kritiziranje čez MSI tud že na živce.
Nikol nisem meu problemov z njo navja se pa kot cukerček.

Zdej pa že nehite :|
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

frenk ::

verjetno to bol leti na via chipset...men je delou dost problemov msi k7t 266 pro

DSmidgy ::

Napiš ker hladilnik za procesor maš. Saj tisto, kar na računu piše. Al pa saj povej kakšna je njegova cena na računu. Če piše pod 4000SIT pol je verjetno to narobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DSmidgy ()

Sami ::

Imel sem že dva Intelova proca:( in potem sem presedlal na AMD:D in imam že drugega Athlona in moram reči, da sem z AMD-jevimi proci bolj zadovoljen kot pa z Intelovimi!

Težava mora biti drugje kot pa pri procesorju, malo poglej še plato in ostale stvari.

LP
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

lepi joker ::

imam plato MSI KT4V in jo lahko samo prehvalim drugo čisto nič.Primerjal sem jo z kolegovo ASUS a7N8x.(mislim da je taka oznaka),v glavnem z N-force čipovjem tako po hitrosti kot po stabilnosti in se lahko skrije pred mojo MSi-jovko,ki mi ne dela niti najmanjših problemov...

bradek ::

Vsak ma svoje izkusnje in ce nekomu dela ena zadeva vredu to ne pomeni da vsem dela enako vredu, in obratno seveda. Ne bit na nivoju osnovnosolskih debat no :\

flipflop ::

Kak naslov teme:(

Jst mam MSI plato na VIA čipsetu in AMD procesor,hladilnik pa nek za 2k,pa mi stvar dela brez okvar. Ne vem kaj eni delate,da vam stvari tolk crkujejo,no. Ni pa krivda ne v MSI,ne v AMD,ne v Via,ne v M$, ... Prej je v uporabnikih.

Vesoljc ::

dej razložte najprej, kako lahko proc crkuje?
al crkne al pa dela... druge ni ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

frenk ::

vesoljc: sej veš kako je k prideš pri navijanju do meje:D

dr.J ::

18 x dual AMD MP 2600+
uptime ~4 meseci
100% CPU load
Linux
vse OK

Drugo pa je pravilno lociranje napake. :\

Fury ::

1) ne pribjaj takih bedarij
2) kar se problema tice:

a) procesorji skor 100% ne crknejo spontano
b) zelo verjetno je kriva plosca (pomoznosti napetnostna regulacija ki ti lahko skur proc ce je zanic) - probaj z drugo plosco
c) zelo verjetno je lahko slab heatsink in si zadevo skuru/poskodoval.. je ze kdaj kej smrdel ven?

Lahko pa gres na Intel in bos mogu novo plosco kupt pol bos pa okol trosu kok AMD sux in intel rox in da se AMDji sami od sebe kvarjo... :\

TribesMan ::

To so totalne buče. Najprej preveri kvaliteto vseh ostalih komponent, pol pa začni udrihat po AMDju. Ker prej ti bo crknil CDROM, kot pa procesor, ki ga moraš fizično poškodovat, da bi crknil. Nisem še videl proca ki bi crknil kar na lepem.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

msmiha ::

kuglvinkl: sam sem imel včasih plato MSI K7T Pro2 z njo sem imel same proble, imel jo je tudi moj kolega in je mel same probleme v vsaki temi se mi res ne da pisat romanov kake probleme sem imel. Bil pa je kako leto dve nazaj, tudi na uradni MSIjev strani v forumo odprta tema na to da nekaterim uporabnikom crkujejo te plate. Sedaj ne vem če je bil to kriv chipset ali je bilo krivo kaj drugega. Bila pa je 100% kriva plata tako pri meni kot pri kolegu kot pri množici na MSIjeve forumu. Potem so mi sicer dali MSIjevo plato ki temelji na SISovem 745 chipsetu in z njo sedaj res nimam problemov. Sedaj ne vem ali imam srečo, da sem dobil dobro plato ali pa se je MSI res popravil.

Za vse nejeverne tomaže pa še link in še bi se našlo poglejte malo po MSIjeve forumo.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

kuglvinkl ::

msmiha: kakšna je vrejetnost, da ima ravno to plato? Ne pravim, da povsem nemogoče, da ima kakšna plata težave (tko so jih imele denimo prve verzije ECS na SIS 735 ). Pravim pa, da je potrebno pri takih težavah biti previden in ne smemo kar počez opalit kdo je kriv oz. kje je napaka.

Stestiraš vsako komponento posebej, da izoliraš problem.
Your focus determines your reallity

azislo ::

Mam gigabyte.

boštjan ::

keri model gigabyta

Keyser Soze ::

Kolega je enkrat prižgal comp brez HSFja. Sicer brez sistema ampak dovolj, da se je pokadilo iz procesorja. XP1700 ni crknil takoj po tem. Ne. Crkoval je cel mesec ali pa še malo dlje. Nestabilnost pri privzeti frekvenci nato še pri nižjih frekvencah in potem je izpustil dušo.

Zakaj, zato, ker človek pač nima nekega "common sensa". Vseskozi mu govorim, da je hladilnik zelo pomembna stvar a njemu se to ne zdi pomembno. No ja, ko je moral kupovat nov provesor se je malo zamislil nad vsem. A ne dovolj.

Mislim, da je v tem primeru podobna situacija. Nezadovoljivo hlajenje, oz stik procesorja in HSF.

Kakšne so pa kaj temperature v Biosu?
OM, F, G!

krivec ::

Jaz mam podoben problem. Imam AMD 2000+ in gigabaytovo matično (7VRX). Ko ga fanj obremenim (procesor se približa 70C) se mi usuje in nato je vse v redu (tudi če ga potem obremenim).

Sem peljal na servis in so mi premestili ram in navili ventilator. Na začetku je zgledalo ok, potem pa je spet začelo.

Mogoče kdo ve kaj se tu dogaja?
Bite my shiney metal ass !

flipflop ::

Pregreva se ti in to kar precej.

boštjan ::

krivec,keri cooler maš gor

Grimlord ::

70°C ?????????????????????? 8-O 8-O

Jao, povej kaki cooler maš...
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

krivec ::

mam vulcano 7+
Bite my shiney metal ass !

boštjan ::

in vent se vrti na kolkih obratih

Keyser Soze ::

Ja Vulcano že sam po sebi bi moral bolje hladit, pa če ma na minimum obratih.

Ali imaš narobe obrnjen hladilnik in se naslanja na socket ter ne leži na jedru procesorja.

Imaš preveč paste(malo verjetno da je vzrok problema).

Prešvoh klipsna(tista, ki drži hladilnik na socketu). Vzameš stran, malo ukriviš, daš nazaj in bi moralo bolje držati.

Jaz bi vzel dol hladilnik ter ga še enkrat pritrdil, oz. preveril če nima slučajno pretirano ubočeno ali izbočeno dno.

Najverjetneje je pa zanič procesor. Če je v garancij ga zamenjaj. Nesi na servis ter reči, da hočeš nov, DELUJOČ procesor.
OM, F, G!

Buggy ::

Jaz tudi ze obupujem, saj je na moji plati 8kra2+ ta Barton pri 2300Mhz hudo vroc cca 60 stopinj full load (prime95). Vroc je tudi pri default nastavitvah in sicer 55 pri full load. To se mi zdi kar malo prevec nenormalno saj je hlajen z Thermalright AX7 in Zalmanov F1 z 3000 obrati (36 CFM). Sem ze parkrat remountal hladilnik in mozno je, kot je dejal Keyser Soze, da je ze klipsna malo boga. Sicer ne vem kako bi jo lahko uvil nazaj saj je integrirana med rebra. Druga opcija pa je nanos AS3 paste. Koliko jo date gor? Toliko da se jedro vidi (malo prozorno) ali tako da je plast debela toliko da jedra ni mozno videti? Mozno da dam prevec paste, ceprav jo lepo na tanko z kartico prevlecem po jedru. Ko je nekaj casa po uporabi in zopet odstranim hladilnik je na procesorju pasta bolj podobna kot en moker sluz ?!! Pa pregledal sem ze tudi filmcke ki kazejo nanos in AS3 page sem prebral, samo se vedno se mi zdi da nimam pravega filinga za to pasto. Bom probal dati skoraj nic paste samo tanko tanko plast....slabse ze ne more bit.
Pa se vprasanje glede hladilnika ki ne potrebuje lukenj v plati - kaksi predlogi?

jest10 ::

Dej samo na sredino kapljo paste in pritisni gor hladilnik, da se sama razleze


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za Socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9417865 (14988) Wofk
»

pentium 4 ali athlon64 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
544638 (3639) Jan987
»

Arctic silver Ceramique hladi slabše kot... (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
655980 (4572) Keyser Soze
»

Nadgradnja MSI K7T Turbo s AMD T-Bred!

Oddelek: Strojna oprema
101596 (1488) BARBOM
»

Kako prdiobiti 3-5 stopinj celzija?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121170 (1001) Bungee-

Več podobnih tem