» »

Nakup cigar/tobačnih izdelkov preko spleta EU

Nakup cigar/tobačnih izdelkov preko spleta EU

Sinaloa ::

Pozdravljeni,

Zanima me, če je še možno dobiti cigare online iz tujine npr. iz Nemčije v Slovenijo? Vem, da sem nekaj let nazaj kupoval cigare iz Nemčije...Poznam dobro cigarnico v Ljubljani vendar so tam cigare za moje potrebe predrage (probal sem vse od najdražjih do najcenejših) ampak v tujini je izbira x10 + cene so dosti manjše...Imaste mogoče kakšen predlog, kako bi se dobile cigare iz tujine? Ne mislim ilegalno itd. Ampak se mi zdi res neumen zakon EU :)

Lep pozdrav.

Sergio4 ::

Zdravo, zanima me, kje v tujini si videl cene dsoti nižje? Namreč tudi sam sem v tem "hobiju" pa ne vidim velike razlike med cenami online (predvsem Nemčija) in cene v dveh ljubljanskih cigar shopih.

Drugače pa kolikor vem, ni problema glede naročanja, je pa neka omejitev glede količine, če se ne motim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sergio4 ()

Comandante ::

Zdravo, zauvaljujoc EU je prodaje tobaka preko spleta konec. Sam sem iz Maribora, in odkar so mi zaprli cigarnico Klemen v Celju (on mi je na koncu edini posiljal cigare), hodim v Graz, trgovski center Center West (poleg Ikee).

Nekaj malega ima bivsi free shop na mejnem prehodu Sentilj, ampak ni to to.

Se malo pa si jih bomo morali sami zvijat:|

Sinaloa ::

Naročeval sem iz nemške spletne trgovine - poznalo se je cca. 2-3€ na cigaro kar se je na količino kar poznalo da ne govorim o širokem izboru nižjega in višjega ranga cigar. Vidim pa da omenjena cigarnica na žalost ne posluje več...Sem pa našel cigarnico iz katere sem tudi naročeval nekaj let nazaj, imenuje se hacico.de, sem jih tudi danes vprašal če pošiljajo v SLO in so mi podali pozitiven odg. slaba stran je poštnina ki znaša 20€ preko DHL :/

Comandante je izjavil:

Zdravo, zauvaljujoc EU je prodaje tobaka preko spleta konec. Sam sem iz Maribora, in odkar so mi zaprli cigarnico Klemen v Celju (on mi je na koncu edini posiljal cigare), hodim v Graz, trgovski center Center West (poleg Ikee).

Nekaj malega ima bivsi free shop na mejnem prehodu Sentilj, ampak ni to to.

Se malo pa si jih bomo morali sami zvijat:|


Se strinjam ja sploh nevem kaj profitirajo s tem :) Ljudje bojo kadili tako ali drugače, samo nam ljubiteljem cigar so najbolj "priškrnili škrge". Cigarnica v LJ (v Maxiju v podhodu) je super...Samo za kajenje večkrat tedensko je malo drag hobi pri tej cigarnici :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sinaloa ()

Kvinta ::

Jaz vem da če kadiš na Kubi prave kubanke katere kupiš direkt v fabriki majo čisto drugi okus kot pa ,če to isto cigaro kupiš recimo v EU plus tega jaz kupim eno škatlo nazadnje sem CAVALIER GENEVE WHITE SERIES LANCERO pa mam to celo leto al pa še več :D

slaba stran je poštnina ki znaša 20€ preko DHL :/


Pa naroči preko mail boxa kr direkt od cigarworld i kolkor vem ne pošiljajo.
A.C.A.B

Sinaloa ::

Kvinta je izjavil:

Jaz vem da če kadiš na Kubi prave kubanke katere kupiš direkt v fabriki majo čisto drugi okus kot pa ,če to isto cigaro kupiš recimo v EU plus tega jaz kupim eno škatlo nazadnje sem CAVALIER GENEVE WHITE SERIES LANCERO pa mam to celo leto al pa še več :D

slaba stran je poštnina ki znaša 20€ preko DHL :/


Pa naroči preko mail boxa kr direkt od cigarworld i kolkor vem ne pošiljajo.


Kako to misliš preko mailboxa, lahko bolj podrobno napišeš?:D
Našel sem nekaj strani v EU, samo pošiljajo povsod samo v Slovenijo pa v Avstrijo ne, mogoče kdo ve v čem je fora?

Kvinta je izjavil:

Jaz vem da če kadiš na Kubi prave kubanke katere kupiš direkt v fabriki majo čisto drugi okus kot pa ,če to isto cigaro kupiš recimo v EU plus tega jaz kupim eno škatlo nazadnje sem CAVALIER GENEVE WHITE SERIES LANCERO pa mam to celo leto al pa še več :D

slaba stran je poštnina ki znaša 20€ preko DHL :/


Pa naroči preko mail boxa kr direkt od cigarworld i kolkor vem ne pošiljajo.


Valda na Kubi je boljše ja...sicer še nisem bil razmišljam pa v prihodnosti...Bom pogledal tiste, ki si jih napisal zgoraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sinaloa ()

Sergio4 ::

Hmmm. Zakaj bi bila prodaja tobaka preko spleta v EU ukinjena?
Drugace pa se meni ponudba v Kompas shopu sploh ne zdi slaba. Na spletu imajo senznam ponudbe. Res pa je, da nimajo vsega v vseh poslovanicah..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sergio4 ()

Sinaloa ::

Videl sem, da ogromno cigarnih iz DE ne pošilja več v SLO enako je veljalo tudi za Avstrijo na veliko spletnih straneh (da v Avstrijo ne pošiljajo...) le zakaj? Zdaj je na seznamu cela EU (tiste ki so prej pošiljale po celi Evropi). Cigare v Kompas shopu so kot brand overall dobre (Davidoff) ampak to ti nič ne pomaga če dobiš cigaro iz humidorja ven "suho" tam folk ni vsposobljen za skrb za humidor in posledično dobiš zanič cigaro ki jo pošteno preplačaš (gov. iz izkušenj). Enako velja za razne Petrole itd.

Sergio4 ::

Jaz sem bil s kompasom zadovoljen, cigare so bile vse prej kot suhe.

Comandante ::

Sergio4 je izjavil:

Jaz sem bil s kompasom zadovoljen, cigare so bile vse prej kot suhe.

Jaz sem ze dobil taksne in drugacne, zelo verjetno je odvisno od poslovalnice. Je pa tako, ce so presuhe ni panike, tako gredo vsaj za par tednov v humidor in se popravijo.

Vecja tezava je ce so dlje casa prevlazne, in splesnijo - ampak to tako vidis pri nakupu. Malo bele plesni je ok in normalno, plavkasto zelena plesen je no-go (tista pusti priokus).

Zgodovina sprememb…

Uizi ::

Wtf, nobena plesen se ne kadi, pa naj bo bela, zelena ali črna.

Aspergillosis is an infection or allergic reaction caused by various kinds of mold (a type of fungus). Mold is often found outdoors on plants, soil, or rotting vegetable matter. Mold can also grow indoors on household dust, food items such as ground spices, and building materials. Aspergillus fumigatus is the type of mold that is most likely to cause aspergillosis in certain people when they inhale (breathe in) its spores.

Exposure to Aspergillus fumigatus mold can cause an infection/reaction called aspergillosis in some people. Symptoms include wheezing, coughing, chest pain and fever.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

Comandante ::

Nerodno sem se izrazil - bela "plesen" ni plesen, ampak kristalizirana olja, ki jih tekom staranja spusca tobak. Na hitro izgleda kot plesen, vendar jo za razliko od prave plesni odstrani ze poteg s prstom. Prave plesni se seveda ne kadi ;)

Tako na hitro ko pogledam humidor, ima vsaj 8 od 20 cigar na sebi to belo zadevo. Bojda je to znak dobrega staranja. Vlago drzim na okoli 70-74%.

Zgodovina sprememb…

Sergio4 ::

Comandante ni res. To, o čemer govoriš ti je plume, in niti med tobačnimi strokovnjaki ni glede tega enotnega mnenja. Nekateri res zagovarjajo stališče, da gre za eterična olja, in je plume (beli prah, podobno plesni) odraz kvalitetne cigare, spet drugi, pa da gre za navadno plesen.
Pa humidor imaš prevlažen. Optimalno je 65-69%, odvisno od okusa.

Comandante ::

Sergio4 je izjavil:

Comandante ni res. To, o čemer govoriš ti je plume, in niti med tobačnimi strokovnjaki ni glede tega enotnega mnenja. Nekateri res zagovarjajo stališče, da gre za eterična olja, in je plume (beli prah, podobno plesni) odraz kvalitetne cigare, spet drugi, pa da gre za navadno plesen.
Pa humidor imaš prevlažen. Optimalno je 65-69%, odvisno od okusa.

Kakorkoli, ni motece, tudi okusa nima nobenega. Vlago imam namerno taksno, pod 70% so mi presuhe, prehitro pogorijo.

Sergio4 ::

Comandante je izjavil:

Sergio4 je izjavil:

Comandante ni res. To, o čemer govoriš ti je plume, in niti med tobačnimi strokovnjaki ni glede tega enotnega mnenja. Nekateri res zagovarjajo stališče, da gre za eterična olja, in je plume (beli prah, podobno plesni) odraz kvalitetne cigare, spet drugi, pa da gre za navadno plesen.
Pa humidor imaš prevlažen. Optimalno je 65-69%, odvisno od okusa.

Kakorkoli, ni motece, tudi okusa nima nobenega. Vlago imam namerno taksno, pod 70% so mi presuhe, prehitro pogorijo.

Verjamem da nima okusa, je pa lahko nevarno, če gre za plesen. No okej, je pa potrbno bolj paziti na temperaturo in nastanek plesni ob taki visoki vlagi.
Če smem vprašat, če živiš v Sloveniji, kje kupuješ cigare?

Comandante ::

Če smem vprašat, če živiš v Sloveniji, kje kupuješ cigare?

Trenutno nikjer, zaloga pa kopni :8) Sicer zivim v Mariboru, cigare kupujem ali v Grazu (nakupovalno sredisce Center West, poleg Ikee), ali pa v bivsem duty free shopu na novem mejnem prehodu Sentilj. V Grazu imajo cudovit humidor v katerega lahko stopi par ljudi, izbira cigar je zelo dobra, cene normalne. Na mejnem prehodu pa je tako tako, izbira je slaba, vcasih vlaznost ni ok. Se dobi nekaj kubanskih, imajo kak Montecristo, H.Upmann ali Partagas, ni pa neke hude izbire. Se pa vsekakor najde zanimive vmes, ce se mi ne da v Graz je tudi Sentilj ok.

Prej sem dosti narocal iz Cigarnice Klemen, zal je ze pred casom prenehala poslovati :|

Eno skatlo sem si jih tudi sam zvil, iz tobaka ki sem ga sam vzgojil in 3 leta staral. Okus bozanski (Virginia, Burley), samo zvito je bilo slabo, vsaka peta je gorela tako kot kupljene, ostale pa bolj ne kot ja. Ce zeli kdo semena naj pove, mu jih posljem.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konjak (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8418670 (953) Yossarian
»

Tobak (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9655977 (8119) Baja
»

Dostojen liquor shop v Sloveniji (Ljubljana)

Oddelek: Loža
277723 (6916) Kenpachi
»

Najljubse pivo in cigareti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15218655 (10745) BCSman
»

Konjak in cigara

Oddelek: Loža
225116 (4569) Blazzz

Več podobnih tem