» »

Kaj boste letos sadili na vrtu?

Kaj boste letos sadili na vrtu?

Uizi ::

Jaz mam že 10 flanc Durban poisona, naslednji teden pa dam kalit še 20 avtomatikov Green crack in 10 komadov Cinderelle 99. Kaj pa vi?

Naročil sem 10kg bat guana, lahko od tega dobim covid?
  • spremenilo: Uizi ()

Comandante ::

Paradiznik, papriko, cilije, brsticni ohrovt, blitvo, jagode in tobak. Same fine stvari.

Kako ti uspevajo avtomatiki, prides dejansko blizu oglasevanega casa do zetve?

feryz ::

Kje boš pa zelenje naflancal? V gozdu?

Uizi ::

Tudi jaz bom posadil nekaj tobaka, sicer ne vem katere vrste, bo bolj za odganjanje škodljivcev in malo igranja. Kako ga obdelaš po žetvi? Fermentiraš?

Avtomatiki mi vedno uspejo približno en teden ali dva kasneje od oglaševanega, odvisno od fenotipa.

@feryz na vrt, okoli pa fižol, nekaj tudi v gozd.

zztop ::

Marijuana in 2021, lol

Uizi ::

Žal koka ne uspeva, škoda, mogoče čez 30 let! Uh sem pozabil še en peyote kaktus dobim drug teden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

Comandante ::

Uizi je izjavil:

Tudi jaz bom posadil nekaj tobaka, sicer ne vem katere vrste, bo bolj za odganjanje škodljivcev in malo igranja. Kako ga obdelaš po žetvi? Fermentiraš?

Avtomatiki mi vedno uspejo približno en teden ali dva kasneje od oglaševanega, odvisno od fenotipa.

@feryz na vrt, okoli pa fižol, nekaj tudi v gozd.

Okej, kolega imel avtomatik not ene pet mesecev namesto oglasevane tri. Je pa bil pridelek bistveno vecji od specificiranega, tam 130g suhega. Pa visina flance tudi.

Tobak imam golden virginia in burley. Pocasi zanjes liste, ko zacnejo rumenet, in jih obesis v garazo, uto da se pocasi susijo. Lahko jih aktivno fermentiras s primerno vlago in temperaturo, jaz sem jih vedno pasivno - imel obesene v garazi eno leto, pa je tobak vedno bil krasen. Pomembno je da jih poberes rumenkaste in susis pocasi, ker se moras resiti klorofila.

Golden virginia je kolikor vem osnova za cigarete, jaz sem si zvijal cigare. Ima nezen okus, malo po vaniliji.

Uizi ::

To pa ni bil avtomatik ampak regular, avtomatik ma max 3 mesece ali manj od semena do pridelka, to je mel nek sativa dominant strain verjetno.

Kul se bom poigral malo, hvala za info.

veteran ::

Aha, Uizić se zadeva.. :)

Kakšen avtomatik je zdej to? Tomos moped?

Sadi se čilije in solato...

Uizi ::

To je rastlina, ki ne potrebuje fotoperiode za cvetenje.

veteran ::

Hvala... bom zguglal.

;-) ::

Lani sem imel par avtomatikov 4kg pridelka, 1kg sem skuril letos ker negre v promet. 3€/g je cena na stajerskem....bolj se splaca sadit čili in kaj rabis pa še strah te ni. Lansko razmisljanje da pridelek ene vrste prodam in vse ostalo kupim od zasluzka sem zavrgel :)

Tako da sem letos presaltal:
-130 sadik cilija
-10-15 sadik paradiznika
-solata
-12 sadik paprik
-čajota

Ostalo imamo trajnice: maline, ameriske borovnice, robide, letos imamo tudi čemaž ki sem ga presajal ob gozdu, dren.

Po bajti pa imamo celo leto drobnjak, baziliko, petersilj.

Za izkupicek v naslednjem/ih letu pripravljam jagode, kivi, šparglje, brusnice in še več malin.

Načeloma sadimo to kar gre v promet pri nas in se trudimo biti čimbolj zadostni z zelenjavo.

Uizi ::

To čajoto si delal iz semena ali si kupil sadike? A sem prepozen? Kakšen je okus? Bi poskusil tole zadevco..
Pa iz par avtomatikov 4kg? Pejt vagone nakladat. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

kuall ::

Zaenkrat posadil 1000 čebul, nekaj česna, flance, solato pa še ene drobnarije. Pa krompir. 10 jagod. Maline bom tudi sadil. Pa kakšne borovnice. Te stvari so dobre za naredit kakšno sadno torto.

Ena mi je zadnjič govorila, da je na Hrvaškem pri Neretvi kupila 30 arov njivo s kreditom, da bo sadila avokado. Podjetna punca-kmetica, I liek it, moja maserka. Tak da sem avokado prvič v življenju probal včeraj, dokaj zanimiv okus.

Pol pa bom najbrž posadil ene 6 dreves na vrtu: 3 hruške, 1 jabolko, 1 oreh, 1 kostanj.

Tobak in razna mamila pa niti nimam veselja sadit, če bi sam kadil bi imel najbrž več.

IL_DIAVOLO ::

Pol vrta je itak zimske solate, ostalo je nepomembno :P
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

mr_chai ::

kuall je izjavil:


Ena mi je zadnjič govorila, da je na Hrvaškem pri Neretvi kupila 30 arov njivo s kreditom, da bo sadila avokado. Podjetna punca-kmetica, I liek it, moja maserka. Tak da sem avokado prvič v življenju probal včeraj, dokaj zanimiv okus.


Če bo iz semena sadila avokado, bo čakala na prvi sadež 13 - 20 let, pa še to morajo biti res idealni pogoji, da zrastejo sadeži. Če bo pa že odrasla drevesa sadila, potem pa cca 5 let in spet je tle loterija. Velik sreče tej punci vseeno!

kuall ::

Rekla je, da ga bomo jedli čez 3 leta, če bo po sreči, pa da zbira donacije za sadike. :)
Ja je kr škoda pri takihle stvareh, da živimo tako malo časa.
Je zanimivo, da se je sploh to spomnila, ni glih ženska značilnost to, bolj moška. Je pa tudi pri drugih stvareh nadpovprečno drzna.

;-) ::

Uizi je izjavil:

To čajoto si delal iz semena ali si kupil sadike? A sem prepozen? Kakšen je okus? Bi poskusil tole zadevco..
Pa iz par avtomatikov 4kg? Pejt vagone nakladat. :D

Par lanskih čajot sem pustil v kleti v temi, potem joh vsako leto das v zemljo samo. Nisi prepozen. Jaz jo posadim ko najnizje temp. Niso vec pod lediscem.

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

c3p0 ::

Grah, jagode, čebula, šalata, ostalo še pride.

feryz ::

Koliko cajta lahko preteče, da je trava še žmohtna?
En blokovec jo je imel na balkonu in ko je pokosil, mi je dal eno vrečko gratis.

Je pa tega že tri ali štiri leta. Moram pokadit. Tudi če ne opali, bo pa namesto tobaka.

Uizi ::

Če je bla dobro zapakirana je še vedno ok, mogoče malo manj potentna a bolj aromatična, ti sam pali. :))

@;-) thx za info.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

;-) ::

Vrjetno je dosti manj potentna in presusena, jaz bi jo dal v skrinjo ce nebos kaj kmalu porabo.

Groot ::

feryz je izjavil:

Koliko cajta lahko preteče, da je trava še žmohtna?
En blokovec jo je imel na balkonu in ko je pokosil, mi je dal eno vrečko gratis.

Je pa tega že tri ali štiri leta. Moram pokadit. Tudi če ne opali, bo pa namesto tobaka.


Če je suha, daj zraven v vrečko (ali še bolje v kakšen kozarec, ki se zapre) košček ali pa dva svežega narezanega jabolka in pusti čez noč. Odlično pomaga pri ponovnem vlaženju ;)

Uizi ::

Jabolko položi na folijo, da ne bo v stiku, drugače ne bo enakomerno razporejena vlaga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

Vetrpiha ::

Uizi je izjavil:

Če je bla dobro zapakirana je še vedno ok, mogoče malo manj potentna a bolj aromatična, ti sam pali. :))

@;-) thx za info.

Pa bolj uspavajoča:))

APPluk ::

Enih 50m2 vrtnega maka, ima kdo izkušnje s pridelavo in predelavo?

Uizi ::

APPluk je izjavil:

Enih 50m2 vrtnega maka, ima kdo izkušnje s pridelavo in predelavo?


Ne, tle smo sam listavci. Bi te napotil v ROG, pa je žal zapuščen.

Lp

VeganCyclist ::

Za drug tedn mi kaze -7.C in sneg. Upam da se motijo, ce ne bo jeba. Pr men je ze vse na polno zunej.

tetriandoch ::

Do 15 maja nimaš kaj ven dajat, razen če nisi na obali. Edino solata in podobne zadeve. Ne vem kaj se vsem tako mudi. Mislijo, da bo 20 stopinj od danes do oktobra?

Comandante ::

Jaz imam tudi pravilo, da do 15.5. ne dam nic ven (Maribor). Od lani, ko sem za prvi maj veselo sadil, teden kasneje pa je 3/4 robe sadik crknilo. V rastlinjak bom pa dal cez 14 dni, ko mine napovedana ohladitev.

bobby ::

čimveč čilija, da bom še sosedom papriko pospajsal :)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zimonem ::

Comandante je izjavil:

Uizi je izjavil:

Tudi jaz bom posadil nekaj tobaka, sicer ne vem katere vrste, bo bolj za odganjanje škodljivcev in malo igranja. Kako ga obdelaš po žetvi? Fermentiraš?

Avtomatiki mi vedno uspejo približno en teden ali dva kasneje od oglaševanega, odvisno od fenotipa.

@feryz na vrt, okoli pa fižol, nekaj tudi v gozd.

Okej, kolega imel avtomatik not ene pet mesecev namesto oglasevane tri. Je pa bil pridelek bistveno vecji od specificiranega, tam 130g suhega. Pa visina flance tudi.

Tobak imam golden virginia in burley. Pocasi zanjes liste, ko zacnejo rumenet, in jih obesis v garazo, uto da se pocasi susijo. Lahko jih aktivno fermentiras s primerno vlago in temperaturo, jaz sem jih vedno pasivno - imel obesene v garazi eno leto, pa je tobak vedno bil krasen. Pomembno je da jih poberes rumenkaste in susis pocasi, ker se moras resiti klorofila.

Golden virginia je kolikor vem osnova za cigarete, jaz sem si zvijal cigare. Ima nezen okus, malo po vaniliji.

Za tobak moraš imeti sedaj že spodobne sadike , da jih vržeš sredi maja ven. Seme se seje tam nekje začetek februarja. Pasivne fermentacije pri nas praktično ne moreš dosežt. Več plesni kot pa izplena.

Jaz ga gojimo zgolj še kot okrasno rastlino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Silici ::

Plan je bil zabetonirat zelenico, pa nisem dobil solastništva :)).

kuall ::

VeganCyclist je izjavil:

Za drug tedn mi kaze -7.C in sneg. Upam da se motijo, ce ne bo jeba. Pr men je ze vse na polno zunej.

-14 v četrtek. vse bo šlo k vragu.:)

Comandante ::


Za tobak moraš imeti sedaj že spodobne sadike , da jih vržeš sredi maja ven. Seme se seje tam nekje začetek februarja. Pasivne fermentacije pri nas praktično ne moreš dosežt. Več plesni kot pa izplena.

To je pomoje zelo odvisno od mikroklime in morda celo od vrste tobaka. Meni je vedno ratal super. Obesil sem ga v nekoliko bolj vlazni kleti pri 13-25°C, odvisno od letnega casa. Kljuc je, da listi visijo posamezno in da se ne dotikajo. Sam sem jih preprosto nataknil na tanko rostfraj zico in obesil po celi kleti.

Kubanski nacin fermentacije, kjer jih nalozis enega na drugega in vsake toliko obrnes, lahko pri nas seveda pozabis.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ljubitelji pikantne hrane (strani: 1 2 3 426 27 28 29 )

Oddelek: Loža
1400244528 (29111) FireSnake
»

Sajenje drevesa

Oddelek: Loža
242363 (1343) fikus_
»

Ljubitelji paradižnikov

Oddelek: Loža
395372 (2920) barakus
»

Razmnoževanje tobaka

Oddelek: Loža
51346 (1081) Ask98
»

nenavadne, nepoznane, uporabne rastline

Oddelek: Loža
222364 (2116) king_saso

Več podobnih tem