» »

Workstation

Workstation

dejanslo ::

Zdravo,

kupujem workstation, imel sem nagledan HP Z4 G4 s Xeon E-2136, 16GB Rama in 256 SSD za dobrega jurja. Dokupil sem še gtx 1660s in 1tb nvme SSD. Sedaj, ko slednje že imam, je zaradi napake pri uvozniku postalo jasno, da Z4 več ni in ne bo na voljo, zato sem ostal na suhem. Suxx ass.

Prosim za pomoč pri iskanju alternative.
Lahko custom build, lahko je tudi AMD based, lahko kakšnega stotaka več. Nujno pa je kvalitetno ohišje, napajalnik in dobro hlajenje.
Skratka, da bo workstation for work, not for fixing thing. (Pa občasno kakšen pubg/aoe na fhd).

Edit: želim kakšno novejšo arhitekturo zaradi nižje porabe -> manj gretja -> tišje delovanje. Imamo te Z4 v službi in so majka.
There`s More Than One Way To Do It
  • spremenil: dejanslo ()

Vanadium ::

Če hočeš brand name WS poglej na bbt.si

bambam20 ::

Vanadium je izjavil:

Če hočeš brand name WS poglej na bbt.si



https://www.bbt.si/delovne-postaje

dejanslo ::

Hvala, to sem že gledal, pa nimajo teh novejših generacij.

Nevermind, sem vmes dobil ponudbo za Z4 G4, sicer w-2223 namesto e-2136, al ajde, menda bo.
There`s More Than One Way To Do It

korenje3 ::

Počakaj na https://www.amd.com/en/products/cpu/amd...
Se izplača, ker bo to najhitrejši procesor.

Res da ni workstation procesor, sam te zadeve se ne sesuvajo če so ostale komponente ok.

Pa še to, vse HP delovne postaje imajo ponavadi 1-2 leti stare komponente, ker jih morajo preverit.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

dejanslo ::

Mja, sem gledal tudi zen3, vendar nimam časa do 2021, nekaj rabim sedaj.

V praksi bom hitro videl, če bo ta W-2223 dovolj za moje delo, ki se s prihajajočimi leti v smislu potrebe po večji računalniški moči naj ne bi bistveno spremenilo.

Mi lahko prosim kdo pojasni primerjavo med W-2223 in E-2136. Slednji kljub starejšemu datumu (2018 vs 2020) in dveh jedrih več (6/12 vs 4/8), pri nižjem TDP (80W vs 120W) iztisne iz sebe večjo računsko moč. Sem imel predstavo, da novejši CPUji pri podobnem TDPju dosežejo večjo računsko moč?
There`s More Than One Way To Do It

klinker ::

E-2136 ima 2 jedri vec, visjo turbo frekvenco ter vec cache-a in je seveda zato hitrejsi.
Zen 3 naj bi do konca leta izsel, tako da kak mesec le pocakaj, namesto da te starine kupujes. Ryzeni tudi vsi odpirajo ECC, ce je to pomembno, pa tudi server grade plate se dobi, niso pa lih poceni. Dobro ohisje imas za okoli 100€, pa en soliden cooler in imas mir za kr nekaj let.

Npr:

5900X (12 jeder in 24 niti) 600€
32Gb rama ene 120€
Plata 200-300€ res konkretna, al pa kako malo cenejso a se vedno super za 150-200€
Napajalc okoli 70€
Ohisje in hladilnik za procesor se cca ene 150€

Za okoli 1300€ imas ohoho boljsi sistem, ne pa te starine.
Ce bi za manj, je tudi Ryzen 3700X boljsa izbira, pa se kr ugoden je.

klinker ::

Evo, ena sestava s 3700x na hitro. Seveda za dodelat, ampak tolko za en primer...

 funtech.si

funtech.si



S 5900X prides tu lih na dobrega jurja. Pa ce v DE narocis, je se kakega stotaka manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

AvtoR ::

@klinker
Pozabil si še na grafično in na sistem, tako da je treba prištet še cca 400-500 evrov...

Ales ::

AvtoR je izjavil:

@klinker
Pozabil si še na grafično in na sistem, tako da je treba prištet še cca 400-500 evrov...

Grafiko in SSD že ima.

borisk ::

za tvoj original verzijo poglej na
https://www.workstation4u.de/
običajno so ceneje kot BBT pa konfigurator imajo...

klinker ::

AvtoR je izjavil:

@klinker
Pozabil si še na grafično in na sistem, tako da je treba prištet še cca 400-500 evrov...


Prvi post si preberi

Voluharr ::

Bi rekel da poglej na strezniki.net, pa kolikor njih poznam, kupujejo na eBayu in prodajajo dalje...

Invictus ::

ebay.de

Tam je teh HP Workstationov kot trave za relativno normalno ceno.

Kako priti do njega je pa drug problem...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Racunalnik za ESXi

Oddelek: Kaj kupiti
111144 (600) Invictus
»

Prenosnik do 300eur

Oddelek: Kaj kupiti
111259 (915) Raptor F16
»

Katera izmed teh dveh HP delovnih postaj za grafično delo

Oddelek: Kaj kupiti
151972 (1516) Invictus
»

Kako izboljšam delovanje računalnika? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
535842 (4122) alexz
»

PRO-ji 3d rendrov!!! Potrebujem vaš nasvet

Oddelek: Kaj kupiti
326943 (6172) m0LN4r

Več podobnih tem