» »

Racunalnik za ESXi

Racunalnik za ESXi

winto ::

Zivjo,

Katere komponente priporocate za igranje z ESXi. Vecina virtualk bo bolj kot ne za igranje, testiranje raznih scenarijev. Resna bo samo za fileshare.
Ram bo za enkrat 64gb bi pa rad da plata podpira vsaj 128gb, najraje bi videl da bi podpiral tako ecc kot non ecc rame.
Rabim nasvet glede plate in proca. Diske in rame imam ze.
Ker so finance problem, bom rame 4x4gb ddr3 non ecc prestavil iz starega streznika.
Aja pa fino je da deluje cim tisje in pa da za proc in plato ne bi dal vec kot 500eur. Lahko tudi rabljeno.

pegasus ::

Išči kak starejši rabljen workstation.

ECC in nonECC rami na isti plati so sicer precejšnja redkost, tako da se boš najverjetneje moral odločiti za ene ali druge.

Proc iščeš glede na potrebe tvojih virtualk.

Ahim ::

Zakaj pa ne bi vzel kaksnega starega serverja? Ce gre samo za igrackanje, je cisto vseeno tudi ce je nek single socket 4+ jedrnik. Taka roba se valja po malih oglasih vsake toliko za majhen del tvojega budzeta in je praviloma certificirana za ESXi in podobno.

Za 500 EUR bi pa moral dobiti ze cisto cisto solidno masino (brez diskov) par generacij nazaj.

gslo ::

za to količino ramov glej kakšne hp workstatione, na bbt.si imaš nekaj ponudbe za feeling. od z420 naprej. pa še ponucaš lahko naprej za proper workstation, če se naveličaš esxi.

Poldi112 ::

Supermicro x9sci imam jaz že leta za testno okolje. Smešno poceni (EUR25+postnina eu), gor daš lahko tudi Pentium, ki ima podporo za ecc in virtualizacijo, ali pa se stegneš za xeona. Če ESXi sploh tolerira Pentium proc.

Pa prisili te v optimizacije, ko imaš zgolj 32GB rama. Je pa več kot dovolj poceni, da za svoj budget nabaviš kar cluster in testiraš še HA. :)

Tole je precej poceni: https://www.bolha.com/strezniki/2x-stre...
za EUR250 Supermicro, 4x Opteron in 128gb ddr3. Preostalih 250 eur daš pa v noise-cancelling slušalke.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

WizzardOfOZ ::

Poldi, jaz sem v svojem serverju zamenjal vse 4x4x2cm ventilatorje z noctua silent venti enakih dimenzij in imam sedaj ultra tih server, ki 24/7/365 deluje v delovni sobi, pa ima ob max obremenjenosti 14,1 decibelov glasnosti, večinoma pa pod 9.

Zelo verjetno dobiš vente tudi za tak server, pa imaš tiho mašino.

klinker ::

Kak server imas to?
Razmisljam podobno za svoj DL380G7, da bi dal kake tisje vente.

WizzardOfOZ ::

DELL R210 II gen 2.

E3-1230 V2 (podobno kot I7-3770 brez grafike)
16GB rama
3x SSD 250GB priklopljeni na hardwerski raid kontroler PERC H200 (mirroring + hot spare)
2x 1Gbit LAN
1x 100Mbit LAN (IDRAC enterprise dostop za servisiranje)
6x usb 3.0

V malih oglasih se prodaja en tak:


Jaz sem SAS dal stran in notri SSD diske, se res pozna na hitrosti. Pa rama sem dal notri 4x po 4GB DDR3 ECC.

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

Ti imaš 2U, to je še lažje dobit vente. Mlacom jih ima kar nekaj teh silent variant za serverje. Preveri na netu, katere vente dajejo ljudje notri, da imajo tiho mašino.

Pride pa 1U server lih fino na izvlečne nosilce pod mizo. Pa ga imam pod mizo zmontiranega, če pa rabim kej hw poštimat, ga pa samo povlečem kot polico izpod mize.

winto ::

Zivjo,

najprej hvala za predloge. Pravih serverjev se izogibam, ker so preglasni in preveč požrešni.

Kaj pa recimo plata Asus X570pro 2x32gb rama in pa še nek rayzen? Bi blo to kul?

WizzardOfOZ ::

winto je izjavil:

Zivjo,

najprej hvala za predloge. Pravih serverjev se izogibam, ker so preglasni in preveč požrešni.

Kaj pa recimo plata Asus X570pro 2x32gb rama in pa še nek rayzen? Bi blo to kul?


Serverji s xeoni so manj požrešni kot primerljiv I7 ali amd. Nimajo grafike in so z vsaj 10W manjšo porabo. Vente pa menjaš za silent variante in se ne derejo več.

Invictus ::

winto je izjavil:

Zivjo,

najprej hvala za predloge. Pravih serverjev se izogibam, ker so preglasni in preveč požrešni.

Daš 20 EUR in zamenjaš ventilatorje...

Če rabiš kak server, imam neke Delle...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAM HP Elite 8100 cmt

Oddelek: Strojna oprema
151186 (927) krneki0001
»

Strežnik za ESXi - ali sploh?

Oddelek: Kaj kupiti
132932 (2523) krho
»

Xeon ali?... Cene?...

Oddelek: Kaj kupiti
252920 (2151) krneki0001
»

Non-ECC ram v ECC matično?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91387 (1021) d4vid
»

Nakup strežnika pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
11755 (627) Mesar

Več podobnih tem