» »

SQL "manager"

SQL "manager"

SoundBlaster ::

Pozdravljeni,

sem nov v SQL-u. Do baz dostopam preko interneta (VPN-ja), v tujino (če je to sploh pomembno).

Ostali sodelavci uporabljajo različna orodja, od SQL Developerja do raznih (meni) manj znanih.

Trenutno sem namestil Oracle SQL Developer za iskanje po in urejanje v bazah/tabelah, zanime me če bi to lahko počel tudi z MS SQL Management Studiem? Torej, ali je le-ta brezplačen?

Hvala.

DamijanD ::

Če je ciljna baza Oracle, potem je odgovor ne.
Preveri DBeaver to jaz uporabljam za delo z Oraclom.

GupeM ::

Za Oracle je zelo fajn PL/SQL Developer. Ampak je kar drag. Drugače pa obstaja kar nekaj bolj ali manj dobrih alternativ. Tudi opensource.

OracleDev ::

PL/SQL uporabljam, vendar je plačjiv. DBeaver je dobra alternativa, tako da +1 za DBeaver.

SoundBlaster ::

OK, neumno vprašanje ampak kako lahko najhitreje in najlažje preverim če je ciljna baza Oracle? Lahko to informacijo dobim ko se priklopim na bazo preko SQL Developerja?

Tudi če ne pride v poštev, ali mogoče veste če je MS Management Studio brezplačen? Verjetno je, če uporabljaš SQL Server Express (tudi za podjetja)? Če kdo ve z glave mogoče.

Sodelavec uporablja DBeaver ampak pravi da je SQL Developer bolj user-friendly. Razmišljam da bi ostal na Oracle SQL Developerju. Ali so prav kakšni minusi pri Developerju oz. tehtni razlogi za prehod na DBeaver?

Hvala vsem za odgovore.

Kdorkoli, pretty please? :)

Zgodovina sprememb…

kr?en ::

Imas tudi DataGrip od JetBrainsov.

Seveda je placljiv.

joze67 ::

SSMS je zastonj in ga potegneš iz MS uradne strani.

OracleDev ::

Oracle SQL Developerju ima pomoje vse kar trenutno rabis, ce ti je ok ne vem zakaj bi menjal. Ali si vezan na oracle bazo pa pomoje najlazje ugotovis ce lahko tale sql sprozis "select * drom v$version"

showsover ::

Toad, Pl/sql developer, Sql developer, Database.net itn.; včasih je dovolj, da po zapadlem trialu profi instaliraš ponovno :) Sql developer je sicer res fajn, malo je počasen, sploh preko vpn. Izklopi tisti pkg sync nekje v settings, pa code template si narediš in to. Glavno orodje je, kot običajno, tisto med stolom in računalnikom :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Lonsarg ::

Ti sam reči naj migrirajo stran od Oracle če te hočejo :D

WizzardOfOZ ::

Zakaj pa ne kak Squirrel?
http://squirrel-sql.sourceforge.net/

Jaz sem z njim izredno zadovoljen.

WhiteAngel ::

Lonsarg je izjavil:

Ti sam reči naj migrirajo stran od Oracle če te hočejo :D


To.

Postgresql ali mogoče Mariadb. Pri obeh imaš tudi web interface za bolj prijazno menedžiranje. Sploh nisem vedel, da se Oracle/MS še tako uporabljata. Še posebej, ker ima Oracle zelo debilne pogoje za licence (na jedra CPUja).

showsover ::

Oracle je čisto v redu, moja zadnja (in kar v redu) pogodba je bila za to.

SoundBlaster ::

@ OracleDev - kaže da dealam z Oracle bazo:
Oracle Database 11g Enterprise Edition Release 11.2.0.4.0 - 64bit Production
PL/SQL Release 11.2.0.4.0 - Production
"CORE 11.2.0.4.0 Production"
TNS for Linux: Version 11.2.0.4.0 - Production
NLSRTL Version 11.2.0.4.0 - Production


Torej MS SQL Management Studio ni najbolj primeren za delo z Oracle bazami?

S Studiem imam nekaj malega izkušenj od prej, SQL Developer mi je čisto nov... ampak verjetno ne bo nekih težav tudi če ostanem na Developerju.

@ gtfo - Kaj je ta "pkg sync" in zakaj (ter kje) ga izklopim? Code template, kaj je to?

Hvala.

Lonsarg ::

SSMS je program specifičen za MS SQL bazo, čeprav so morda kaki hacki se ga načeloma ne uporablja z druge zadeve. Prav tako je Oracle SQL Developer specifičen za Oracle DB in torej že z tem da veš da to nekdo uporablja veš da gre najbrž za Oracle bazo.

Medtem ko so ostale baze med sabo 95% podobne je Oracle čisto drugi svet, precej razlike v sintaksi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Tody ::

Ti se mores najprej naučiti sql principov in potem v tvojem primeru pl/sql procedur. Nobeno orodje ne bo dobro ce ne bo znanja. Ko bos osvojil znanje skozi prakso ti bodo ta orodja pomagala hitreje narediti taske. Sploh pa ne poslusaj ljudi ki pravijo da so oracle ali ms baze zanic. Ce mas en beden page zadaj kjer vnasas email naslove res ne rabis oracla, ko se bo firma sla podatkovno skladišče pa je to cisto druga pesem.

Odvisno od tega kaj bos pol delal od etl do db admin ali podatkovnega analitika je odvisna seveda uporaba orodja

elrado ::

SQL Developer je čisto OK tool. Sam sem šel nanj po kar nekaj letih uporabe toada. V glavnem daj mu možnost.
Noben tool te ne bo naučil dela z bazo, a ta te pri tem ne bo omejeval.

SoundBlaster ::

Potem bom ostal kar na SQL Developerju pomoje... Upam da je res user-friendly, zaenkrat itak premalo znam da bi to sploh opazil... Hvala vsem.

infiniteLoop ::

Pri nas je folk navdušen nad TablePlus. Ni zastonj, ni pa drag. Mi stari prdeci pa krampamo s CLI orodji...
None of us is as dumb as all of us.

poweroff ::

Tudi pri nas sodelavci uporabljajo TablePlus. Nekih 60 USD stane. Jaz sem sicer navajen na CLI, ampak mi TablePlus postaja čedalje bolj všeč.

Tody je izjavil:

Sploh pa ne poslusaj ljudi ki pravijo da so oracle ali ms baze zanic. Ce mas en beden page zadaj kjer vnasas email naslove res ne rabis oracla, ko se bo firma sla podatkovno skladišče pa je to cisto druga pesem.

No, s tem je pa tako. Če ima firma že Oracle bazo, bo seveda zelo težko prešla na kaj drugega. Pač, ko si enkrat na drogi, se težko odvadiš odvisnosti.

Ampak ko sem se jaz lotil projekta Supervizor, sem seveda naredil manjšo "raziskavo" katero bazo bi uporabili v ozadju. In mi je kar nekaj ljudi reklo Oracle, Oracle. No, jaz sem potem naredil primerjavo s PostgreSQL in na podlagi svojih izračunov prišel do tega, pa bo psql lepo špilal.

Potem sem poslušal očitke, da sem nor, celo da se igram z davkoplačevalskim denarjem (300k za Oracle bi bilo pa OK), da psql ne bo nikoli delal... ampak sem vztrajal, ker sem zaupal svojim izračunom in testom in nisem nasedal marketinški propagandi.

Ko smo splavili Supervizor, je zadeva delovala brez problemov. Prvi dan je spletna stran padla dol za par minut, ampak problem ni bil v bazi.

Smo pa bazo res optimizirali in od takrat dalje deluje zadeva brez problema. Pa vsebuje plačila VSEH računov (in računčkov) javnega sektorja (vseh organov, ministrstev, šol, bolnišnic, vrtcev, agencij,...) od leta 2003 dalje.

Tako da od takrat dalje me nihče ne bo prepričal, da je Oracle vreden svojega denarja.

Razen v enem primeru ga je smiselno uporabljat. Ko si zaklenjen nanj in bi te prehod preveč stal.
sudo poweroff

Tody ::

Seveda, to je moč argumenta ne pa neko posploševanje. Ce se naredi raziskava vključno z developerji, ker ce mas 10 starih oracel developerjev in jim ti turis postgre potem si si sam kriv. Ce mas pa mlado ekipo pa je to lazje

MadMen ::

WhiteAngel je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Ti sam reči naj migrirajo stran od Oracle če te hočejo :D


To.

Postgresql ali mogoče Mariadb. Pri obeh imaš tudi web interface za bolj prijazno menedžiranje. Sploh nisem vedel, da se Oracle/MS še tako uporabljata. Še posebej, ker ima Oracle zelo debilne pogoje za licence (na jedra CPUja).

To ima verjetno kar precej podjetji(npr. Veeam, VMWare), ki ponujajo enterprise produkte, kar ni nič šokantnega.

showsover ::

Tody je izjavil:

Seveda, to je moč argumenta ne pa neko posploševanje. Ce se naredi raziskava vključno z developerji, ker ce mas 10 starih oracel developerjev in jim ti turis postgre potem si si sam kriv. Ce mas pa mlado ekipo pa je to lazje

Stari oracle developerji nimajo nikakršnega problema s SqlServer, PostgreSql, vsaj ne z rdbms koncepti (erd, ddl, normalizacijo, sql, dml, triggerji, pkg/proc itn.), ne z uporabniškim vmesnikom. Še več, nekateri so nekako certificirani za uporabo več teh in (morda tipičnemu slo-tech.com nepoučenežu) izpadejo že kot 1337 strokovnjaki. Ponesrečena primerjava, boljše bi bilo morda Rdbms vs noSql, pa še to je obvladljivo.

Tody ::

A zdej smo prisli do tega da je postgre ultimativna baza?

showsover ::

Ne vem, ti si trdil, da imajo stari Oracle developerji težave s PostgreSql, ne jaz, jaz sem obrazložil, da to v veliki večini ni res, ker so koncepti rdbms in pripadajoče sintakse precej podobne. Poleg tega, hmm, ne vem, kje si našel firmo/team 10 oracle developerjev v Sloveniji (ali izven), ker je to zelo velika ekipa za pričakovano zelo velik projekt milijonske vrednosti (ne govorim na pamet). In mimogrede, navadno, mladi nimajo toliko konceptualnih izkušenj, kjer je sama sintaksa ena najlažjih stvari. In mimogrede še to, takšno razvojno moč se pogodbeno najema, je predraga za redno zaposlitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Invictus ::

poweroff je izjavil:


Ampak ko sem se jaz lotil projekta Supervizor, sem seveda naredil manjšo "raziskavo" katero bazo bi uporabili v ozadju. In mi je kar nekaj ljudi reklo Oracle, Oracle. No, jaz sem potem naredil primerjavo s PostgreSQL in na podlagi svojih izračunov prišel do tega, pa bo psql lepo špilal.

Potem sem poslušal očitke, da sem nor, celo da se igram z davkoplačevalskim denarjem (300k za Oracle bi bilo pa OK), da psql ne bo nikoli delal... ampak sem vztrajal, ker sem zaupal svojim izračunom in testom in nisem nasedal marketinški propagandi.

Ko smo splavili Supervizor, je zadeva delovala brez problemov. Prvi dan je spletna stran padla dol za par minut, ampak problem ni bil v bazi.

Smo pa bazo res optimizirali in od takrat dalje deluje zadeva brez problema. Pa vsebuje plačila VSEH računov (in računčkov) javnega sektorja (vseh organov, ministrstev, šol, bolnišnic, vrtcev, agencij,...) od leta 2003 dalje.

Tako da od takrat dalje me nihče ne bo prepričal, da je Oracle vreden svojega denarja.

Razen v enem primeru ga je smiselno uporabljat. Ko si zaklenjen nanj in bi te prehod preveč stal.

Danes nobena baza nima performančnih problemov, če firma plača enega sposobnega admina, da jo managira in kupijo ustrezen hardware, ki tudi ni več drag... Sam tega ponavadi ni. Šparajmo, pa naj stane kar hoče.

Kako bazo uporabiš pravzaprav ni važno. Stavim, da je za 95% primerov, sploh izven enterprise okolja, dovolj SQLite >:D. Da ne govorimo o hobi projektih...

Zakaj se uporablja Oracle, MS SQL, IBM DB2 in še kak drug vendor (če sploh še je ?!?!), je predvsem v razlogu, da drug softver, ki ga taka firma kupi, skoraj 100% podpira Oracle, če dela na WIndows, pa še MS SQL. V takem primeru pravzaprav nimaš izbire. Prilagoditev na OSS bazo bi bila veliko dražja od komercialnih licenc.

@Matthai, zdaj se pa že nehaj hvaliti z Supervizorjem, ki je kot aplikacija za bazo precej preprost... Shranjujejte račune, plačnika in izdajatelja računa. Nad tem pa par querijev in malo vizualizacije...

Ravno za eno diplomsko projekt :P.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

poweroff ::

Saj ne pravim, da je Supervizor ne vem kakšen dosežek iz tehničnega vidika.

Lahko pa priznaš, da večina slovenskih IT podjetij kaj takega ni bila sposobna izvesti brez neke zelo drage tehnologije.
sudo poweroff

Invictus ::

Skoraj vsako dokaj normalno slovensko podjetje bi lahko to izvedlo. Pod normalno mislim, da še kak denar zaslužijo na trgu, ne da je to eno/dvo osebni s.p/d.o.o, ki se mu "zrihta" posel...

Če bi dobilo dovolj pooblastil, da zahteva pošiljanje računov v to bazo... Kar se tehnike tiče, ni problem...

Samo ko je v igri državni denar, so postavke x50 >:D. Provizije morajo pa tudi biti.

Kot primer, vem, da direktor SRCa ve kateri javni sektor bo dobil denar za IT še preden to ve tam lokalni šef IT. Če javni sektor začne uporabljati OSS opremo, crkne 70% slovenskih podjetij...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

showsover ::

Firme se tega ne bi niti lotile, v resnici, brez naročila iz JS, ker bi jo zelo težko plasirale, od znotraj je bilo najlažje. Ker pa naročila, razpisa in budgeta ni.... Vsekakor pohvale za izdelano, zahtevnost je sekundarna reč. Bi pa se (poznani) lokalni it velikani stepli in zelo verjetno zaračunali veliko, če bi dobili priložnost... Nekih malih firm pa ne bi vzeli oziroma bi jih v smislu tisto 5 meni, 5 tebi, 3 izvajalcu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

poweroff ::

Invictus je izjavil:

Če javni sektor začne uporabljati OSS opremo, crkne 70% slovenskih podjetij...

In to je tudi glavni razlog zakaj je OSS programska oprema "bistveno slabša" od licenčne.
sudo poweroff

fm13 ::

SoundBlaster je izjavil:


Ostali sodelavci uporabljajo različna orodja, od SQL Developerja do raznih (meni) manj znanih.

Trenutno sem namestil Oracle SQL Developer za iskanje po in urejanje v bazah/tabelah, zanime me če bi to lahko počel tudi z MS SQL Management Studiem? Torej, ali je le-ta brezplačen?

Hvala.

Če imaš zadaj Oracle bazo, definitivno naštudiraj SQL Developer, ki je prilagojen specifikam Oracla.
Predlagam ogled vsebin na tej strani: https://www.thatjeffsmith.com/sql-devel...

Invictus ::

Saj je bilo kar nekaj projektov na OSS, pa se izkaže, da na koncu le ta stane ravno toliko kot licenčna.

Namesto za licence in support zapraviš več denarja za ljudi, kjer pa ni nujno, da naredijo bolje kot nek vendor.

Suma sumarum projektov je, da na koncu stanejo približno isto, pri OSS imaš pa še to nevarnost, da postane produkt zastarel ali pa da ga obrnejo na glavo. Ne bi bilo prvič.

Zato velike firme potrebujejo stabilnost in jim je tisti keš za licence tako ali tako drobiž.

Kar se Slovenije tiče, je pa IT sektor tako ali tako v osnovi pralnica državnega denarja. Grem stavit, da bi mal pametne arhitekture zmanjšalo vse skupaj za 75-80%.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

poweroff ::

Invictus je izjavil:

Grem stavit, da bi mal pametne arhitekture zmanjšalo vse skupaj za 75-80%.

Vsekakor. Pa že prevetritev vzdrževalnih pogodb bi precej oklestila stroške.
sudo poweroff

Zimonem ::

Suma sumarum projektov je, da na koncu stanejo približno isto, pri OSS imaš pa še to nevarnost, da postane produkt zastarel ali pa da ga obrnejo na glavo. Ne bi bilo prvič.

Tudi komercialne rešitve niso imune pred staranjem. Ravno Oracle se zdi nek tak ostale mišičnjak. Še vedno v formi in močan ampak zadaj so že novi biki, ki čakajo, da ga vržejo iz štale. Kitajci so se ga kar po hitrem rešili. Ker je tista podpora ležerna in draga. Je res da obstaja ampak tudi postgres ni ravno več nek mimogrede mlečezobi projekt.
https://en.pingwest.com/a/1945

Zimonem je izjavil:

Suma sumarum projektov je, da na koncu stanejo približno isto, pri OSS imaš pa še to nevarnost, da postane produkt zastarel ali pa da ga obrnejo na glavo. Ne bi bilo prvič.

Tudi komercialne rešitve niso imune pred staranjem. Ravno Oracle se zdi nek tak ostale mišičnjak. Še vedno v formi in močan ampak zadaj so že novi biki, ki čakajo, da ga vržejo iz štale. Kitajci so se ga kar po hitrem rešili. Ker je tista podpora ležerna in draga. Je res da obstaja ampak tudi postgres ni ravno več nek mimogrede mlečezobi projekt.
https://en.pingwest.com/a/1945


On topic pa, delaš s tistim za kar te plačajo in ti dajo v roke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

showsover ::

Res, a tole rekurzivno sporočilo si namenoma naredil?

showsover je izjavil:

A tole rekurzivno sporočilo si namenoma naredil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Zimonem ::

showsover je izjavil:

Res, a tole rekurzivno sporočilo si namenoma naredil?

showsover je izjavil:

A tole rekurzivno sporočilo si namenoma naredil?

Ne vem že dvakrat se je tole danes zgodilo na slo-tech. Ali imam spyware, ki razume slo-tech sintakso ali pa se nekje drugje brklja. Grem probat še na 24ur.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Preprost kratek SQL - pomoč

Oddelek: Programiranje
71004 (781) Tody
»

Nova različica podatkovne baze PostgreSQL 9.5 prinaša obilico novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5717417 (14283) McAjvar
»

SQL poizvedba

Oddelek: Programiranje
163233 (2578) awy
»

Kako se lotiti programiranja (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
5611567 (9038) ZaphodBB
»

Oracle SQL Developer

Oddelek: Programska oprema
132875 (2052) cesy

Več podobnih tem