» »

Oracle SQL Developer

Oracle SQL Developer

ganzi ::

Pozdravljeni,
imam eno vprašanje glede, tega programa.
Ali je možno da se baza shranjuje na računalniku kjer je nameščen developer? In kako to narediti? Potrebujem samo toliko da malo vadim za faks? Na faksu se povežemo na drug računalnik, doma pa ne vem kako bi to naredil :-(

Hvala in LP
LP

@LOL ::

Sicer ne vem kako je to pri Oraclu vendar je stvar verjetno taka.
Na faksu verjetno laufate na maišinah Oracle clienta ki se povežete na nek računalnik kjer je SQL server.
Seveda je možno da se baza shranjuje na računalniku vendar moraš laufati server. Pač lokalno:)

zavajon ::

Oracle baza ni v datotekah na tak način, kot npr. Access.
Če hočeš delati lokalno, si jo moraš inštalirati. Obstaja Oracle Database 10g Express Edition, ki je zastonj in ima vse funkcionalnosti "prave", edina omejitev je velikost 4GB, kar pa je za prčkanje za faks več kot dovolj. Za inštalirat je preprosto, vse, kar moraš določiti, je password za sys. Ima tudi neko enostavno web aplikacijo za managiranje.
Za klienta pa ti bolj priporočam Toad, ki je mnogo hitrejši, vendar žal ni zastonj. Se pa da na P2P dobiti kakšno "ustrezno" verzijo.

lp

ganzi ::

Hvala za pomoč, sem inštaleral Oracle Database 10g express edition, in sedaj razumem na kašnem principu deluje. Samo sedaj pa v Oracle Sql Developer ne znam ustvariti lokalne povezave?

Prosil bi še za pomoč pri tem.

Hvala in LP

@LOL ::

Se bo našel kakšen znalec, če ne si bomo pa še mi ruknili dol ta Oracle developer pa malo pogledali

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

ganzi ::

Oboje je na voljo na Oracle strani in Oracle Developer in in Oracle Database 10g. KAko pa te dve stavari povezat med sabo mi pa ni čist jasn.

Mogoče tole kej pomaga KLIK.

zavajon ::

Vidim, da si se prvič srečal z Oracle. Kaj čmo, vedno je enkrat prvič.

Torej, ko si bazo inštaliral, jo moraš startati. XE ti naredi shortcute za to, najdi "Start database". Klikni in počakaj, da zagon konča.

Nato bi bilo dobro, da skreiraš userja. Najdi shortcut "Go To Database Home Page", prijavi se kot sys, password je tisti, ki si ga vpisal pri inštalaciji. Klikni Administration, Database Users, Create. Vpiši username, password. Ker boš to ti, mu daj kar administratorske pravice, zato obkljukaj DBA. Nato klikni Create.

Nato preveri, če je nov user OK. Najdi "Run SQL Command Line" in klikni. To je native Oracle client. Vpiši connect, nato pritisni enter. Vprašal te bo za username in password, vpišeš novega userja. Lahko pa vpišeš kar komando "connect user/password@xe", s tem da vpišeš ustrezne vrednosti za user in password. XE pa je default ime baze. To je tudi connection string pri ostalih clientih.
Nato vpiši "select sysdate from dual;". Če ti izpiše datum, je vse OK. Vpiši "disconnect" in nato "quit".

SQL developerja ne uporabljam, zato ne vem natančno, kako se tam skreira konekcija, vendar moraš nekje vpisati connection string. morda namesto XE vpišeš host. Za vsak slučaj pojdi na "C:\Oracle\oraclexe\app\oracle\product\10.2.0\server\NETWORK\ADMIN", pot je lahko seveda druga. Odpri file tnsnames.ora, je tekstovni. Tam so v razdelku XE vsi podatki, katere potrebuješ za konekcijo. Zanima te HOST in PORT.

Mislim, da bi connection string lahko bil: username/password@host:port

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

ganzi ::

Najlepša hvala za obširno pojasnilo. Sem zrihtal in se uspešno poveže.

LP;)

matejka_7 ::

Pozdravljeni!

Imam problem s Oracle Database Express Edition. S pomočjo SQL-a sem ustvarila nekaj tabel, jim določila atribute in ključe. Vse je perfektno delovalo vse dokler nisem začela polniti tabel. To sem želela storiti s kreiranjem paketov in procedur s PL/SQL. Tu se je pojavil problem. Ko preko PL/SQL vnesem nek del kode, recimo za kreiranje paketa, se ta normalno izvede. Če pa pogledamo v Object Browser in poiščem kreiran paket, ne vidim na predogledu (v zavihku Specification in Body) nobene vsebine. Nič se tudi ne zgodi s tabelami. Enak scenarij je za kreiranje procedur. Če hočem Upload-ati kako scripto, se v predogledu prav tako ne pokaže koda iz scripte.

Kaj delam narobe?

LP,
Mateja

btree ::

Pri DML moraš dati na koncu commit, kar pri DDL ni potrebno.

matejka_7 ::

Mam autocommit prižgan. Javi mi, da je scripta okej, samo procedura se mi v bazi ne pojavi. Pred proceduro ustvarim package, ki se normalno ustvari in vidi v bazi. Ne vem zakaj se procedure ne vidijo.

WarpedGone ::

>> Kaj delam narobe?
Prva ideja so granti - s katerim juzerjem si prijavljena v ta "SQL" in kaj je pravzaprav to?
Če se ti paket uspešno prevede/naloži, potem obstaja. Vprašanje je le kje točno in kdo ga lahko vidi/uporablja.

Commit tle nima nič zraven.
Zbogom in hvala za vse ribe

matejka_7 ::

Oracle Database Express Edition sploh ne podpira procedur.

Hvala za pomoč.

cesy ::

Oracle XE podpira procedure. Verjetno delaš nekaj narobe. Pošlji kodo, da preverimo.
LP Cesy


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oracle 10g

Oddelek: Programska oprema
71645 (1485) goodrich
»

Kako se lotiti programiranja (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
5611099 (8570) ZaphodBB
»

[Oracle] Tutoriali

Oddelek: Programiranje
51571 (1244) ElNuncio
»

Linux in ASP.net

Oddelek: Operacijski sistemi
101323 (1130) yimi
»

Izvorna koda mojega par dnevnega dela; ce jo malo pokomentirate :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
606185 (4530) Microsoft

Več podobnih tem