» »

Vrtalno kladivo

Vrtalno kladivo

ale2007 ::

Pozdravljeni

Imam namen kupiti vrtalno kladivo. Odločam se med tema dvema, vendar me zanima sama kvaliteta, kvarljivost oz. kaj priporočate.

METABO kombinirano kladivo KHE 2860 QUICK SET 600878850
https://www.ideo.si/pnevmatska_vrtalna_...

in pa

MAKITA vrtalno kladivo HR2630T 800W
https://www.ideo.si/pnevmatska_vrtalna_...

Hvala

Lep pozdrav

Sandi

mura55 ::

Tretja opcija je Milwaukee vrtalno kladivo :)
https://www.grlica.si/elektricno-orodje...

ale2007 ::

Iščem, da ima za vpenjanje sds in navadne cilindrične svedre.

Aston_11 ::

Ta drugo mi dela že več let, kvalitetno je, do sedaj se še ni pokvarilo.

s7nf ::

Metabo ima hude vrtalke in flekse. Pa še 3,2 J udarca ima.

dvojka ::

Jst imam tega: UHEV 2860-2
Dela dobro edino precej se segreje in ga moraš držati za prednjo ročico.

steev ::

Jaz mam tole makito, samo brez glave za navadne svedre - torej samo za SDS plus.
To se je preštemalo, prevrtalo z njo in dela, ni da ni. Predvsem za elektriko: doze, cevi in preboji. Samo dobre svdre maš in greš.
Z makito nimaš kaj falit. Še nisem slišal, da bi se komu kaj pokvarilo.

Drugače je pa najbolj pomembna teža pri teh zadevah.
:|

AngelOfDeath ::

Z Makito je tako da je za domačo uporabo ok.
Za profesionalno pa se je jaz nebi tikal.

Zadeve se pregrevajo po daljšem času uporabe. Občasno se tudi kaj pokadi ven.
V glavnem neuporabno za resno delo.
In ni to samo moja izkušnja. Ljudje, ki to uporabljajo še več kot jaz pravijo da so tudi
notranji deli makite bolj slabi.
edit: Slovnica

Zimonem ::

AngelOfDeath je izjavil:

Z Makito je tako da je za domačo uporabo ok.
Za profesionalno pa se je jaz nebi tikal.

Zadeve se pregrevajo po daljšem času uporabe. Občasno se tudi kaj pokadi ven.
V glavnem neuporabno za resno delo.
In ni to samo moja izkušnja. Ljudje, ki to uporabljajo še več kot jaz pravijo da so tudi
notranji deli makite bolj slabi.

Vse v tej kategoriji so bolj ali manj domačinski stroji. Ajde mogoče za kakšna manjša montažna dela , še gre.
Ko sem bjaz nabavljal podobno reč sem vzel Hitachi , kateri naj bi imel edini v kategoriji ulažajeno gred namesto puše. Ampak razdiral teh strojev nisem.

fikus_ ::

Metabo je kvalitetno orodje, Makita pa ima več razredov kvalitet orodja, od poceni hobi do dražjih profi. Kam spada ta Makita ne vem.

Če boš imel za hobi oz. dela na svoji hiši, mislim da je vseeno katero nabaviš.

Zimonem ::

fikus_ je izjavil:

Metabo je kvalitetno orodje, Makita pa ima več razredov kvalitet orodja, od poceni hobi do dražjih profi. Kam spada ta Makita ne vem.

Če boš imel za hobi oz. dela na svoji hiši, mislim da je vseeno katero nabaviš.

Tle je spet ... 5 let nazaj ali danes. Metabu se je dvakrat menjal lastnik. Kaj kupiš danes ali si pred 10imi leti je spet vprašanje. Kdo in po kakih standardih dela pa makar enako mašino. Med šlosarji so metabo flexi legendarni, ampak to je oprema ki laufa po deset let dnevno. Glede SDS mašin pa niso bili nikoli nekaj izstopajoči. Solidno orodje ampak 2 tier. Tu je Hilti tam zgoraj potem pa ostali.

Kvinta ::

Tisto makito maš pri Mašinci v Lj za 7€ dražje plus tega so zelo prijazni pa servis majo pa mislim da Metabo se da tud pri njih dobit.
A.C.A.B

ale2007 ::

Potrebujem bolj za domačo uporabo, vrtanje v beton, železo, les, mešanje kakšnega lepila za ploščice, ...
Sem premišljeval o kakšni AKU verziji, pa ne vem, če se obnese pri mešanju lepil,..

TheBlueOne ::

Jaz sem vzel tega:

https://www.interdiskont.si/izdelek/ele...

Ima za sabo kar nekaj ur in ni problemov. Imajo tudi manjsega. Kar je meni skoraj najbolj vazno je nacin vpenjanja.

Zimonem ::

Bolj ne kot ja, preveč baterije gre. Pa še tam je skoraj bolje vzet namenski mešalec z manj obrati. Sploh , če so stvari bolj viskozne.

floyd1 ::

Tle je spet ... 5 let nazaj ali danes. Metabu se je dvakrat menjal lastnik. Kaj kupiš danes ali si pred 10imi leti je spet vprašanje. Kdo in po kakih standardih dela pa makar enako mašino. Med šlosarji so metabo flexi legendarni, ampak to je oprema ki laufa po deset let dnevno. Glede SDS mašin pa niso bili nikoli nekaj izstopajoči. Solidno orodje ampak 2 tier. Tu je Hilti tam zgoraj potem pa ostali.

Imam eno manjše Metabo SDS max vrtalno kladivo in po tem, ko je (pri domači uporabi) drugič crknila elektronika lahko samo potrdim zgornje besede. Zaradi starosti stroja pa je žal ne dobim več. Njihov aku vijačnikpa je (zaenkrat še) super. Naj povem še to, da orodja nikoli ne "tišim do daske" in imam Hoferjevo SDS plus že kaka 4 leta in še vedno dela kot prvi dan. Povem zato, ker se bo drugače gotovo našel kdo, ki mi bo povedal, da je z vrtalnim kladivom treba znat delat in je problem v uporabniku.

fikus_ ::

TheBlueOne je izjavil:

Jaz sem vzel tega:

https://www.interdiskont.si/izdelek/ele...

Ima za sabo kar nekaj ur in ni problemov. Imajo tudi manjsega. Kar je meni skoraj najbolj vazno je nacin vpenjanja.



Če boš kupoval takšno mašino in je ne rabiš takoj, se mogoče splača počakati na Lidl/Hofer. Zna biti precej cenejše.

IL_DIAVOLO ::

Lidl in hofer je za mestne srajce. Jager, tam imas pravo orodje za dede. Kawasaki, ideal, walter, iskra, makita.

šernk ::

za domačo uporabo je več kot super hoferjev/lidlov za cca60eur. Če rabiš pa slučajno kaj večjega si pa za tist dan sposodiš 5 kilsko mašino, ker tam je itak že vrednost svedra potem višja od hoferjevega stroja.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zimonem ::

šernk je izjavil:

za domačo uporabo je več kot super hoferjev/lidlov za cca60eur. Če rabiš pa slučajno kaj večjega si pa za tist dan sposodiš 5 kilsko mašino, ker tam je itak že vrednost svedra potem višja od hoferjevega stroja.

Le zakaj??? (Važno je da buta mašina tiste pol ure)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

šernk ::

me zanima kaj boš s to igračo naredil pri vrtanju lukenj nad FI35 in cca 50cm v globino, ampak takrat bo najem močnejšega stroja tistih 10eur/dan najmanjši problem, ker bo treba kvaliteten sveder nabavit za 100+ eur :)

če se pa ukvarjaš profi je pa treba it v profi serijo to ni dvoma.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

znbojan ::

Osem let nazaj sem isto izbiral.. med "podobnim" modelom od Makite in od Milwaukee. Na koncu vzel pri Grlici PH 28X, ki je bila tedaj v akciji z osnovnim paketom svedrov, vključena je dodatna vrtalno glavo za navadne svedre (simpl menjava). Ne uporabljam veliko, samo ko pa rabiš je pa zadovoljstvo delati z njo.
Svedri so ZELO pomembni!
https://www.grlica.si/elektricno-orodje...

Poceni rešitve (je oče kupoval..) = ponavadi odpovedo ko jih rabiš (običajno delaš kaj čez vikend), neprimerno težje so (+ porazdelitev teže je neergonomska) in če nisi navajen si prej utrujen, nenatančen, običajno imajo krajši električni kabel (to je velik +), ter kar je običajno pri cheap zadevah - specifikacije prenesejo marsikaj, samo v praksi pa se izkaže švohneša "profi zadeva" veliko uporabnejša. Ko sesšteješ, da parkrat kupiš ali menjaš cenejše variante ne prideš kaj ceneje skozi.
Npr. solidna naprava vs zgoraj omenjena od ID - za precizno delo je preštorast, pretežek + glede moči "fake":)
Odvisno kaj uporabljaš .. npr. za dletenje je fino imete ne pretežko (v praksi bi moral imeti več strojev).

ps. če kupim kaj od orodja, raje kupim manj, samo "kvalitetno".. če ne izgubiš ali kako drugače "uničiš / poškoduješ", imaš za zeeelo dolgo obdobje. Ne zgublja vrednosti (ni to avto):)
znbojan

Ted ::

Najceneje je Makita na Amazonu:

https://www.amazon.de/-/en/Makita-2470-...

Ni slo garancije, a po tej ceni je to edini logičen nakup. Vzameš še set svedrov za 20-30 eur. Meni se ta Makita dobro obnese, od vsega hudega je eno dleto že počilo (večurna štemanja betona). Če mene vprašaš so vse te znamke na istem nivoju in ni večjih razlik pri rabi doma (Bosch, Metabo, Milvauke, Hitachi, Hilti). Morda se razlike bolj opazijo pri specifičnih kosih orodja in profi uporabi.
Mah...

gasper123 ::

Pozdravljeni,


Ve mogoče kdo, kaj bi bilo v okvari pri METABO uhev 2860-2 pri obremenitvi (vrtanju v beton) vtljaji zelo nihajo - izguba moči. Sicer je že odslužila svoje, ampak bi še bil pripravljen vložit kakšnih 50 eurov v njo.

Lep pozdrav.

fikus_ ::

Preveri krtačke.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

SambaShare ::

.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater baterijski vrtalnik? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
603198341 (6446) lopov
»

Vibracijski vrtalnik ali udarni vrtalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12725931 (10212) Silici
»

Nakup baterijskega vrtalnika - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8922787 (16116) T0RN4D0
»

Cenejša elektropnevmatska kladiva - primerjava in nasveti

Oddelek: Loža
2514855 (7913) barbarpapa1
»

Katero bormašino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7732880 (31109) thor24

Več podobnih tem