» »

Beg iz mest na podeželje?

Beg iz mest na podeželje?

1
2
3

Valvoline ::

Slopek je izjavil:

MasterKiD je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Ze danes se brezveze zapravlja stotine milijonov za vaske sole prakticno brez ucencev, ambulante kjer kader zgolj vegetira itn. Ves ta denar bi takoj mogl vlozit v mestih da se hitreje,ceneje in cimbolj preprosto brez birokracije sirijo. Proti vetru pac ni pametno scat, boj je ze izgubljen, vsak cent vlozen izven mest je stran vrzen denar.


Ravno na tak način je razmišljanje tudi v Agendi 2030 in nekako imaš / imate prav. Če bi bili vsi bolj kot ne na kupu bi bilo lažje za državo.
Ogromno denarja se potroši za razne vukojebine - gasilski domi, šole z par učenci, razni športni park (ki jih rabi bolj malo ljudi tam pa še prebivalstva je vedno manj v teh vaseh) in še veliko stvari bi lahko naštel.

Misliš lažje nadzirati in obvladovati ljudi? Saj pravim, želim vam lepo prihodnost, v mestih prihodnosti. Sem iz vasi prišel in tja se vračam.
Kako bo pa s hrano v tvoji prihodnosti, kjer bo bilo bolje brez vasi? Bo monsanto poskrbel za vse? Super. Še 1x srečno.

https://disruptionhub.com/disrupted-foo...
https://www.businessinsider.com/mashamb...

To bo se biznis ko bo na veliko zalaufalo.

Zgodovina sprememb…

Slopek ::

@enemon...nisem kupil nič, ker je familija pa to....je pa savinjska, a na meji haloz, v bistvu sredi turizma haha...zdaj lahko že kar lociraš pod katerim gradom, sem si zamislil življenje 8-)

Valvoline je izjavil:

Slopek je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Ze danes se brezveze zapravlja stotine milijonov za vaske sole prakticno brez ucencev, ambulante kjer kader zgolj vegetira itn. Ves ta denar bi takoj mogl vlozit v mestih da se hitreje,ceneje in cimbolj preprosto brez birokracije sirijo. Proti vetru pac ni pametno scat, boj je ze izgubljen, vsak cent vlozen izven mest je stran vrzen denar.

Če si se predal, je zate boj seveda že izgubljen in ti želim lepo prihodnost v modernem koncentracijskem kampu.

Haha. Stevilke so pac neizprosne. Ja seveda, tvoj plan pa je da tvojo *kmecko nirvano* financirajo siptarski suznji natlaceni k sardine v Ljublanswicu kot pravis. Klap,klap.
:D

Ni nujno, da bom to zares naredi...lahko oddam družini, zakaj ne? Odločitev je popolnoma moja in nimaš je pravice obsojati.

Valvoline je izjavil:

Slopek je izjavil:

MasterKiD je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Ze danes se brezveze zapravlja stotine milijonov za vaske sole prakticno brez ucencev, ambulante kjer kader zgolj vegetira itn. Ves ta denar bi takoj mogl vlozit v mestih da se hitreje,ceneje in cimbolj preprosto brez birokracije sirijo. Proti vetru pac ni pametno scat, boj je ze izgubljen, vsak cent vlozen izven mest je stran vrzen denar.


Ravno na tak način je razmišljanje tudi v Agendi 2030 in nekako imaš / imate prav. Če bi bili vsi bolj kot ne na kupu bi bilo lažje za državo.
Ogromno denarja se potroši za razne vukojebine - gasilski domi, šole z par učenci, razni športni park (ki jih rabi bolj malo ljudi tam pa še prebivalstva je vedno manj v teh vaseh) in še veliko stvari bi lahko naštel.

Misliš lažje nadzirati in obvladovati ljudi? Saj pravim, želim vam lepo prihodnost, v mestih prihodnosti. Sem iz vasi prišel in tja se vračam.
Kako bo pa s hrano v tvoji prihodnosti, kjer bo bilo bolje brez vasi? Bo monsanto poskrbel za vse? Super. Še 1x srečno.

https://disruptionhub.com/disrupted-foo...
https://www.businessinsider.com/mashamb...

To bo se biznis ko bo na veliko zalaufalo.

Če boš imel kaj od tega super zate, če pa je to potem hofer zadeva, pa dober tek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

Slopek ::

@valvoline...stan imam velik, adaptiran in bi jim bilo veliko bolje pri meni, kot v teh domovih. In ceneje...ne vem, kaj je s tem narobe...lahko bi rekel, da jim pomagam, haha

Meiniken ::

Valvoline je izjavil:

Ze danes se brezveze zapravlja stotine milijonov za vaske sole prakticno brez ucencev, ambulante kjer kader zgolj vegetira itn. Ves ta denar bi takoj mogl vlozit v mestih da se hitreje,ceneje in cimbolj preprosto brez birokracije sirijo. Proti vetru pac ni pametno scat, boj je ze izgubljen, vsak cent vlozen izven mest je stran vrzen denar.

Medicinski kader danes vegetira?:|
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Utk ::

Najprej bi treba definirat za slovenske razmere kaj je mesto in kaj podeželje. Je Vrhnika, Logatec recimo mesto? Kaj pa Kalce zraven? Kaj pa neka vas 300 metrov gor dol, levo, desno? Kaj pa Lavrica, Škofljica, Šentvid, Ig, itd.? Pri nas po eni strani ni pravih mest, po drugi pa tudi na pravem podeželju živi preklamano malo ljudi. Pa tudi ti lahko pridejo v veliki večini v neko mesto v 15 minutah. Če je Ljubljana mesto, bi reku, da je mesto samo znotraj obvoznice, pa še znotraj se bi najbrž našel del, ki ni podoben mestu. Če si izven, je čisto vseeno če živiš v Grosuplju recimo. Ali neki vasi vmes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Utk ::

Normalno, da bo 90% ljudi kmalu v mestih. Če pa se bojo premaknili iz vasi v mesto tudi če ostanejo tam kjer so.

StarMafijec ::

MasterTade je izjavil:

Kvečjemu se bodo ljudje selili v bližino mest, kar pri nas za nekatere pomeni že podeželje. Namreč iz Lj. kar hitro prideš do naselij kjer so poleg njive, traktorji, hribovska naselja pa se bodo verjetno bolj krčila


To imaš že znotraj Ljubljane, tudi znotraj obvoznice.

Pa ljudje se tudi tako "priseljujejo" v mesta, da pač mesto "poje" sosednje vasi in se tako stopnja urbanizacije poveča. Klasičen primer je Ljubljana.

Zgodovina sprememb…

MasterKiD ::

Utk je izjavil:

Normalno, da bo 90% ljudi kmalu v mestih. Če pa se bojo premaknili iz vasi v mesto tudi če ostanejo tam kjer so.


In kako bo kar enkrat toliko ljudi se preselilo iz vasi v mesta? What's behind?

Valvoline ::

MasterKiD je izjavil:

Utk je izjavil:

Normalno, da bo 90% ljudi kmalu v mestih. Če pa se bojo premaknili iz vasi v mesto tudi če ostanejo tam kjer so.


In kako bo kar enkrat toliko ljudi se preselilo iz vasi v mesta? What's behind?

Simpl. na podezelju je treba delat. V mestu si lahko najvecji lenuh pa se vedno lahka mas polne zepe kesa in zasidran siht do penzije.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Ne bojo se ljudje preselili v mesta, ampak mesta med ljudi.

gtx970op ::

Utk je izjavil:

V Sloveniji je razlike med mestom in manjšim mestom ali celo vasjo minimalna. Ne razumem zakaj ljudje silijo v mesta. No, sej niti ne.


Se strinjam da ni velike razlike med manjšimi slovenskimi mesti in vasmi... Zakaj jaz silim v srednje veliko mesto? Ene par na hitro:
+ ne izgubljam časa in živcev z vsakodnevnim prevozom na delo
+ ne izgubljam časa z vožnjo frocov v šolo/hobije
+ vse je blizu, dostopno peš/s kolesom.
+ ne smrdi po gnojnici, živini,
+ manj kurjačev na drva (upam da se še obstoječi čim prej spucajo).

Ljubljana mi je sicer všeč ampak za moj okus preveč natrpana... Je tako velika da dejansko potrebuješ avtomobil, z avtomobilom pa je gužva na cesti...

MasterTade ::

Valvoline je izjavil:

MasterKiD je izjavil:

Utk je izjavil:

Normalno, da bo 90% ljudi kmalu v mestih. Če pa se bojo premaknili iz vasi v mesto tudi če ostanejo tam kjer so.


In kako bo kar enkrat toliko ljudi se preselilo iz vasi v mesta? What's behind?

Simpl. na podezelju je treba delat. V mestu si lahko najvecji lenuh pa se vedno lahka mas polne zepe kesa in zasidran siht do penzije.


A živeli bodo pa v šotorih. Stanovanj je že zdaj premalo
Mors omnia aequat

enemon ::

Slopek je izjavil:

@enemon...nisem kupil nič, ker je familija pa to....je pa savinjska, a na meji haloz, v bistvu sredi turizma haha...zdaj lahko že kar lociraš pod katerim gradom, sem si zamislil življenje 8-)


Si predstavljam približno kje ja ;) ne vem, zakaj sem vedno mislil, da si bolj na Gorenjskem, sem te zgleda zamešal s kom :)

Slopek ::

enemon je izjavil:

Slopek je izjavil:

@enemon...nisem kupil nič, ker je familija pa to....je pa savinjska, a na meji haloz, v bistvu sredi turizma haha...zdaj lahko že kar lociraš pod katerim gradom, sem si zamislil življenje 8-)


Si predstavljam približno kje ja ;) ne vem, zakaj sem vedno mislil, da si bolj na Gorenjskem, sem te zgleda zamešal s kom :)

Zakaj pa si tako mislil, si ti z Gorenjske?
No, da se ne skrivam, ti zaupam, da zdaj sem na Gorenjskem ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

enemon ::

Slopek je izjavil:

enemon je izjavil:

Slopek je izjavil:

@enemon...nisem kupil nič, ker je familija pa to....je pa savinjska, a na meji haloz, v bistvu sredi turizma haha...zdaj lahko že kar lociraš pod katerim gradom, sem si zamislil življenje 8-)


Si predstavljam približno kje ja ;) ne vem, zakaj sem vedno mislil, da si bolj na Gorenjskem, sem te zgleda zamešal s kom :)

Zakaj pa si tako mislil, si ti z Gorenjske?
No, da se ne skrivam, ti zaupam, da zdaj sem na Gorenjskem ;)


No, neki je že pol na tem ;)

Utk ::

gtx970op je izjavil:

Utk je izjavil:

V Sloveniji je razlike med mestom in manjšim mestom ali celo vasjo minimalna. Ne razumem zakaj ljudje silijo v mesta. No, sej niti ne.


Se strinjam da ni velike razlike med manjšimi slovenskimi mesti in vasmi... Zakaj jaz silim v srednje veliko mesto? Ene par na hitro:
+ ne izgubljam časa in živcev z vsakodnevnim prevozom na delo
+ ne izgubljam časa z vožnjo frocov v šolo/hobije
+ vse je blizu, dostopno peš/s kolesom.
+ ne smrdi po gnojnici, živini,
+ manj kurjačev na drva (upam da se še obstoječi čim prej spucajo).

Ljubljana mi je sicer všeč ampak za moj okus preveč natrpana... Je tako velika da dejansko potrebuješ avtomobil, z avtomobilom pa je gužva na cesti...

Ja, to kar si napisal so značilnosti mest, tudi manjših. Moraš pa razumet, da za Ljubljančane je vse izven obvoznice podeželje, za Mariborčane pa najbrž tudi. Tako da po njihovi definiciji zelo verjetno živiš na vasi, čeprav tega sploh ne veš. Zato pravim, da se bi najprej morali zmenit kaj je kaj v Sloveniji, ker drugače je težko bit pameten kaj bo. Šolo, glasbeno, kup trgovin itd. imajo pri nas tudi kraji s par 1000 prebivalci, in tam živiš lahko kot v mestu, lahko pa kot na vasi. Kakor vzameš. Iz takih krajev se ljudje množično ne bojo izseljevali, iz pravih majnih vasi pa, iz nekaterih.

Invictus ::

Dajte no mir, že v Mariboru in Ljubljani se skoraj v centru mesta počutiš, kot da si na vasi.

Slovenska mesta so preprosto premajhna da bi doživel duh centra mesta...

Mislim, da je Slovenija skoraj edina država, kjer lahko v centru mesta srečaš traktor, poln gnoja... Se mi je že zgodilo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

cleanac ::

Če je verjeti Wikipediji, je gostota poseljenosti Maribora enkrat višja od Ljubljane. Koliko Mariborčanov je v begu iz mesta na podeželje v Ljubljano? :)

IL_DIAVOLO ::

Invictus je izjavil:

Dajte no mir, že v Mariboru in Ljubljani se skoraj v centru mesta počutiš, kot da si na vasi.

Slovenska mesta so preprosto premajhna da bi doživel duh centra mesta...

Mislim, da je Slovenija skoraj edina država, kjer lahko v centru mesta srečaš traktor, poln gnoja... Se mi je že zgodilo...


Dobro da se tega nisi:

a_borlak ::

V Ljubljani pa res ne rabiš avta, imaš Bicikelj in še Avantgo takorekoč povsod.

gtx970op ::

a_borlak je izjavil:

V Ljubljani pa res ne rabiš avta, imaš Bicikelj in še Avantgo takorekoč povsod.


In pol se pripelješ do željene postaje, kjer so vse mesta biciklja zasedena. In se lahko lepo pelješ do naslednje, ki morda ni zasedena ali pa nazaj od kjer si prišel.

Slopek ::

gtx970op je izjavil:

a_borlak je izjavil:

V Ljubljani pa res ne rabiš avta, imaš Bicikelj in še Avantgo takorekoč povsod.


In pol se pripelješ do željene postaje, kjer so vse mesta biciklja zasedena. In se lahko lepo pelješ do naslednje, ki morda ni zasedena ali pa nazaj od kjer si prišel.

kako pa je, ko se tja pripelješ z avtom? nisem iz Lj, pa ne vem točno...ampak a ni tudi avto pustiti nekje pri postaji kar problem?

Aston_11 ::

Je videt ljubjančene, vsi z biciklom ali peš.

m0LN4r ::

Home Office ugodno vpliva na to, da se lahko koncno izselis iz mesta v naravno.

Potem pa je samo stvar okusa, kaj ti je lepse ziveti v bloku brez vsega ali hiski pa mal terasice z vrtom, v dzungli betona ali mal naravice, izbiras lahko med industrijskim smradom, hrupom in smogom ali pa naravnim kmetijskim smradom in hrupom, sicer tega je kolicinsko manj, mestni hrup in smog je pa, ce si pravi mescan 24/7 na meniju.
Ali pa ko imas manjse otroke, jih na vasi(manjse mestece) lahko spustis prakticno ven naj gredo malo sami naokoli ali se igrajo na vrtu.
V velemestiuh pa so vecinoma v bloku ali pa jih je treba pospremiti do parka, igrisca, ki je lahko tudi konkretno dalec, same jih pa tut ne mores pustit marsikje.

Tak da ja stvar okusa in preferenc kvalitete bivanja, ki pa je tesno povezan z starostjo in s tem ali imas druzino, majhne otroke, koliko ti pomeni njihova varnost ali pa si samski hard boiled volk.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

+ ne izgubljam časa in živcev z vsakodnevnim prevozom na delo
+ ne izgubljam časa z vožnjo frocov v šolo/hobije
+ vse je blizu, dostopno peš/s kolesom.
+ ne smrdi po gnojnici, živini,
+ manj kurjačev na drva (upam da se še obstoječi čim prej spucajo).
Jaz imam vse to na vasi naceloma. Pridem na siht v enakem casu, kot sodelavec, ki se prebija zjutraj iz enga konca mesta na drugega s kolesom, pa je moker ce dezuje, pozimi ga zebe, po moznosti je cel zasran in zasvican dokler pride na cilj.

Slovenska mesta so povsem OK, razen strogega centra ob kaki prometnejsi cesti, namrec slovenska mesta se ne gradijo prevec v visino in arhitekturno gledano niso natrpana kot kaka vecja evropska mesta.

Berlin je recimo tako raznolik, da v njem ce ga razrezes na manjse dele, najdes prakticno vse. Od malih mirnih predmestnih sosesk, do natrpane betonske dzungle, kjer v obmocju 2km nic zelenega ne bos videl, obdan si z klosarji, gengsterji, pretepi ponoci, policaji in resilci nonstop na delu, zdiranje v blokih nekaj normalnega, poleti pa tako vroce, da crknes ce si zunaj, da o zraku ne govorim.
Pol pa na drugi strani v predmestju je totalno kontra vse, aja pa odvisno od "standarda" okrozja.

Sem imel moznost v Münchnu, ko sem parkrat prespal videl razliko med okrozjem, kjer so stanovanja iz 70-80ih po 800eur/mesec in nove soseske z stanovanji po 1500-3000 na mesec, tle ni nobenga kriminala, smeti, direndaja, nic, drugi svetovi znotraj enega mesta.

+ ne smrdi po gnojnici, živini,
Ajd to je problem, ce zivis neposredno zraven kaksne vecje farme ali kmetije. Drugace so ljudje na vasi te stvari ze zdavni opustili in problem je tako redek, da ga moras iskati. Zivine vec skoraj nima noben, gnojnico pa se trosi po njivah, ki so izven vasi, ce si se pa odvadil pa je problem. Potem zavohas zadeve tudi iz sosednje vasi, kaj sele ko se sam vserjes na wcju, to mora bit prava muka tistih 5-10 minut.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Scaramouche1 ::

m0LN4r je izjavil:

Home Office ugodno vpliva na to, da se lahko koncno izselis iz mesta v naravno.

Potem pa je samo stvar okusa, kaj ti je lepse ziveti v bloku brez vsega ali hiski pa mal terasice z vrtom, v dzungli betona ali mal naravice, izbiras lahko med industrijskim smradom, hrupom in smogom ali pa naravnim kmetijskim smradom in hrupom, sicer tega je kolicinsko manj, mestni hrup in smog je pa, ce si pravi mescan 24/7 na meniju.
Ali pa ko imas manjse otroke, jih na vasi(manjse mestece) lahko spustis prakticno ven naj gredo malo sami naokoli ali se igrajo na vrtu.
V velemestiuh pa so vecinoma v bloku ali pa jih je treba pospremiti do parka, igrisca, ki je lahko tudi konkretno dalec, same jih pa tut ne mores pustit marsikje.

Tak da ja stvar okusa in preferenc kvalitete bivanja, ki pa je tesno povezan z starostjo in s tem ali imas druzino, majhne otroke, koliko ti pomeni njihova varnost ali pa si samski hard boiled volk.


ti pišeš kot da smo v Ameriki, kriminal povsod,gužva...

Jaz imam v mestu takoj zraven gozd,tudi če si v centru lj imaš Rožnik takoj zraven,kmetije in gozdove takoj za vogalom, ti kot da smo v NY kjer je mesto kot 4xSlovenija...

trancer01 ::

Slovenija nima mest, ima le mesteca, zato je skoraj povsem vseeno, kje živiš.

A110 ::

Bližina tezko recemo da je ravno prednost (recimo ljubljane). Sam imam 7km do dela in rabim zjutraj s kolesom (rozna - btc) slabe pol ure, z busom (ce dezuje) pa okoli uro. v tem času bi bil skoraj iz vse slovenije ze v ljubljani. pa tudi drugih stvari (z izjemo sluzb) v ljubljani oz mariboru ni toliko več kot v kaksnih manjsih mestih. sam prihajam iz manjsega mesta, hise, tik ob avtocesti (500m do uvoza od doma) in mi je sama lokacija za zivljenje bistveno bolj vsec kot pa recimo v ljubljani ali mariboru v stanovanju. je pa res da se hise v rozni ali trnovem nebi branil ampak ni toliko vec prednosti kot je razlike v ceni. Imamo pa tudi viken d 7km od doma kjer pa nebi zivel. sicer je razmeroma sredi nicesar, ampak ko sosed 10x na leto vozi gnnojnico, in drug sosed spet drugih 10x in je to prakticno 5m od vikenda in nemores dihat, susiti perila,... te mine do vsega. da ne omenjam "zabitosti" NEKATERIH teh ljudi pri katerih s pogovorom ne mores doseci nicesar. je pa res da v ljubljani je glede ljudi skoraj se hujse. skoraj polovica nezna slovensko, polovica slovencev se dela (govori kot) da niso slovenci, nekateri mislijo da so boga za jajca prijeli ker zivijo v lj,... bolj malo normalnih.

LeXani ::

Sam živim od malih nog na vasi, kjer je 20 hiš. Novih generacij domačinov ni, podedovane hiše imajo nekateri za vikende. V tem času se jih je tudi nekaj priselilo iz lj, kp, kateri so se super ujeli v podeželje in naravo, ki jih vse ostale vonjave in hrup ne moti. Nekateri niso zdržal, motile so jih greznice, lajež psov, ropotanje po delavnicah..
Čas prve prijave 04.11.2005

Meiniken ::

Mestno srajco tko vsak prdec zmoti :)
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

m0LN4r ::

Scaramouche1 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Home Office ugodno vpliva na to, da se lahko koncno izselis iz mesta v naravno.

Potem pa je samo stvar okusa, kaj ti je lepse ziveti v bloku brez vsega ali hiski pa mal terasice z vrtom, v dzungli betona ali mal naravice, izbiras lahko med industrijskim smradom, hrupom in smogom ali pa naravnim kmetijskim smradom in hrupom, sicer tega je kolicinsko manj, mestni hrup in smog je pa, ce si pravi mescan 24/7 na meniju.
Ali pa ko imas manjse otroke, jih na vasi(manjse mestece) lahko spustis prakticno ven naj gredo malo sami naokoli ali se igrajo na vrtu.
V velemestiuh pa so vecinoma v bloku ali pa jih je treba pospremiti do parka, igrisca, ki je lahko tudi konkretno dalec, same jih pa tut ne mores pustit marsikje.

Tak da ja stvar okusa in preferenc kvalitete bivanja, ki pa je tesno povezan z starostjo in s tem ali imas druzino, majhne otroke, koliko ti pomeni njihova varnost ali pa si samski hard boiled volk.


ti pišeš kot da smo v Ameriki, kriminal povsod,gužva...

Jaz imam v mestu takoj zraven gozd,tudi če si v centru lj imaš Rožnik takoj zraven,kmetije in gozdove takoj za vogalom, ti kot da smo v NY kjer je mesto kot 4xSlovenija...
Ja saj sem mislil tocno na to ciljat, da v Sloveniji so mesta razen Ljubljane mesteca oz. vecje vasi, glavna mesta "obcin"
Mesta pod 10.000 prebivalci so boljkone vecje vasi, tako da kdor zapusca taksno mesto gre iz vecje vasi v manjso vas.
Ce pa gre v vas z ca. 100 his, to je pa boljkone zaselek in ne vas.

Tako da to ni nek "Beg iz mest na podezelje" v pravem pomenu o katerem se tu debatira.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

ampak ko sosed 10x na leto vozi gnnojnico,
Meni se ne sanja kaj tvoj sosed dela, da mora 10x letno vozit gnojnico. Torej skoraj 1x mesecno, mu zivali napolnijo greznico?
Ce je to tako, potem nima pravilno dimenzionirane greznice.
in nemores dihat, susiti perila,...
cloveski drek najbolj smrdi, ko gres srat ne dihas? Gnojnica ne smrdi niti priblizno tako intenzivno, malo po kislem ponavadi pa se cez max 2 dni vec ne voha, razen ce si picajzelj, taki zavoja tudi ce se je kdo poscal za vogalom na zelenico.

Sicer pa ja, kdor hoce vohat, bo zavohal tudi ce je ze 2 tedna nazaj in izven vasi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gtx970op ::

m0LN4r je izjavil:

ampak ko sosed 10x na leto vozi gnnojnico,
Meni se ne sanja kaj tvoj sosed dela, da mora 10x letno vozit gnojnico. Torej skoraj 1x mesecno, mu zivali napolnijo greznico?
Ce je to tako, potem nima pravilno dimenzionirane greznice.
in nemores dihat, susiti perila,...
cloveski drek najbolj smrdi, ko gres srat ne dihas? Gnojnica ne smrdi niti priblizno tako intenzivno, malo po kislem ponavadi pa se cez max 2 dni vec ne voha, razen ce si picajzelj, taki zavoja tudi ce se je kdo poscal za vogalom na zelenico.

Sicer pa ja, kdor hoce vohat, bo zavohal tudi ce je ze 2 tedna nazaj in izven vasi.


Verjetno ne vozi en sosed 10 krat ampak več sosedov ki vozijo. Sem tudi sam z vasi in me je to vedno motilo in me še zdaj moti. Če je tebi kul gnojnico vohat je to super. Meni niti malo ni kul, da nemoreš okna odpret od hiše par dni ker smrdi. Ali pa maš okna odprta pa odideš od doma pa prideš domov pa smrdi in zamanj okna dol zapreš če je smrad že v hiši. Ali pa maš obešena perila zunaj in lahko grejo takoj nazaj v pranje. Najlepše ko takrat še dobiš obiske :)

Pač človeški drek se razlufta v roku par minut ko vklopiš ventilator ali odpreš okno. Nevem kako je to sploh primerljivo.

A110 je izjavil:

Bližina tezko recemo da je ravno prednost (recimo ljubljane). Sam imam 7km do dela in rabim zjutraj s kolesom (rozna - btc) slabe pol ure, z busom (ce dezuje) pa okoli uro. v tem času bi bil skoraj iz vse slovenije ze v ljubljani.


Zato pa jaz vidim veliko prednost majhnih mest. Do šihta mam dobrih 5 minut peš. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gtx970op ()

w0mbat ::

valvoline očitno živi v bloku... tisti gnus od bloka v mestu no thanx, če bi se vsi nakopičli v mesto pa bi bli sam bloki in bloki. hiša ftw

A110 ::

m0LN4r je izjavil:

ampak ko sosed 10x na leto vozi gnnojnico,
Meni se ne sanja kaj tvoj sosed dela, da mora 10x letno vozit gnojnico. Torej skoraj 1x mesecno, mu zivali napolnijo greznico?
Ce je to tako, potem nima pravilno dimenzionirane greznice.
in nemores dihat, susiti perila,...
cloveski drek najbolj smrdi, ko gres srat ne dihas? Gnojnica ne smrdi niti priblizno tako intenzivno, malo po kislem ponavadi pa se cez max 2 dni vec ne voha, razen ce si picajzelj, taki zavoja tudi ce se je kdo poscal za vogalom na zelenico.

Sicer pa ja, kdor hoce vohat, bo zavohal tudi ce je ze 2 tedna nazaj in izven vasi.


bi te povabil in bi videl. iz 3 strani so njive in ja, tudi meni je cudno kaj tako pogosto pocne(jo). ampak kot receno, pogovor ne resi nicesar. problem je ker je to res takoj na meji z vikendom da kdaj kaksna stvar prileti celo preko meje. in na wc grem 1x na dan, to pa moram vohati cel dan ali celo par dni. dodaten problem je susenje perila. ga zjutraj pred sluzbo recimo kdo obesi da bi s cez dan posusilo, prides domov in tako smrdi da ga moras se 1x oprati.

c3p0 ::

Če koga moti živalska gnojnica tistih nekaj dni na leto, naj gre za par dni v NY. Tam lahko uživaš v urinskem vonju 24/7, pa ne govejem.

Machete ::

Ostanite kjer ste, hvala.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Scaramouche1 ::

Mislim da je beg mišljen bolj kot beg na samo, kot kmetom!

Tukaj v Lj vidim ko se pri kmetih zgradi novogradnja, to je samo za bogate in hiše so narejene po novih arhitekturnih standardih(kocke,pravokotniki) in tja se vseli nekaj družin ki so intelektualci!

Kmete imajo pa po potrebi za hrano!

to je super,če greš pa sam, moraš pa kmet po razmišljanju tudi ratat, kar pa ni za vsakogar!

gruntfürmich ::

w0mbat je izjavil:

valvoline očitno živi v bloku... tisti gnus od bloka v mestu no thanx, če bi se vsi nakopičli v mesto pa bi bli sam bloki in bloki. hiša ftw
u madoniš. za koliko bajt pa si ti v lajfu že zaslužil, da take pokaš?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

3p ::

enemon je izjavil:

V ZDA baje ogromno ljudi kupuje hiše v predmestjih in na podeželju, mesta so zaradi zaprtij ostala brez vsebine. Ali se/se bo kaj podobnega dogajalo tudi pri nas? Agentje sicer trenutno zaznavajo nekoliko večje povpraševanje v okolici večjih slovenskih mest, a nič pretresljivega...


Trenutno je sigurno dodatni interes za to. Če bo ostalo kaj več dela na daljavo, bo seveda vse skupaj bolj dolgoročno, pri ljudeh, ki živijo v mestu samo zato, ker je tam služba.
---
Za ZDA pa je seveda potrebno vedeti, da so bajte v predmestju itak njihove sanje. Tako da želja po selitvi v suburbs ni ravno kaj novega. Kot je že nekdo povedal, pa suburbs ni čisto isto kot bajta v Kočevskem Rogu.

Nekateri (primarno) ITjevci, ki so imeli to možnost, pa se že prej niso branili "hišice v preriji". Kakor kdo.

fikus_ ::

Machete je izjavil:

Ostanite kjer ste, hvala.


Točno tako. Je bolje, kot se potem sekirat in jeziti na okolico.

sci3nc3 ::

Če logično sklepamo: Zdaj je večina višje kvalificiranih delovnih mest v Ljubljani (vsaj za IT kader bi postavil merilo 80% Ljubljana in 20% drugje). Ker dobiš delo v Ljubljani, boš zelo verjetno potreboval vsaj začasno (če ne stalno) prebivališče. Ker je povpraševanje veliko, rastejo cene nepremičnin in tudi njenih najemnin - cena je namreč odvisna od povpraševanja. Za kolikor toliko udobno življenje v najemu, gre vsaj polovica plače. Če bo šlo tako naprej, bo prej kot slej prišlo do prelomne točke, ko bo vozačev (iz drugih občin) več kot najemnikov v Ljubljani. Že zdaj se marsikdo seli nekam izven Ljubljane ali pa se vozi v službo v Ljubljano tudi po 100+ km. Ko enkrat prelomno točko prekoračimo, bo povpraševanje po najemninah v Ljubljani padlo in s tem tudi cene.

Pomoje je prihodnost na strani manjših mest (do 10.000 prebivalcev) z urejeno prometno infrastrukturo (bližina avtoceste, železniška povezava ipd.), in regijskih prestolnic. V takšnem mestu imaš 99% vseh potrebnih ustanov, do podeželja pa tudi nimaš daleč. Lahko bi temu rekel območje "zlatolaske"!

trancer01 ::

Se strinjam, da je največja kakovost bivanja v manjših mestih, pogojno tudi v večjih urbaniziranih vaseh.

Scaramouche1 ::

Čim starejši si, tem bližje bolnice hočeš biti, vsaka vuko*ebina odpade!

IL_DIAVOLO ::

Čim starejši si, odpade karkoli, kar ni v pritličju.

m0LN4r ::


Verjetno ne vozi en sosed 10 krat ampak več sosedov ki vozijo. Sem tudi sam z vasi in me je to vedno motilo in me še zdaj moti.
Jaz tega na vasi nisem opazil. Je pa zoprno, ce si v taki vasi in imas hiso obdano z njivami. Pol si ze offroad oz. v bolj mali razprseni vasi, kar ni glih tipicen primer.

Sem tudi sam gnoj vozil, me je ze tut zalilo celega, ampak cel dan vohati in vdihavati smog je hujse.

Zelo odvisno od primera. V centru MB oz. zravn ta glavnih cest je zrak katastrofalen, na obrobju pa je ze cistejsi, to se takoj opazi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

kuall ::

Meni ni jasno, kaj stalno omnenjate to gnoj(nico) gor gnoj(nico) dol. Jaz živim na vasi in nisem nikoli opazil tega motečega pojava, da bi se zdajle spomnil. Posebej ne pri moji bajti, pa tudi drugače se niti ne spomnim na kakšnem sprehodu. Res pa da je do najbližnje njive več sto metrov. Saj klasične vasi so take, da ni hiša direkt pri njivi ampak imaš spredaj veliko dvorišče (idealno 100m) do ene male ceste, kjer ni dosti prometa, zadaj pa imaš ene 10 arov vrta, za vrtom po možnosti pa še kakšen gozdiček. Tako se potem lahko normalno živi.
Ne pa bloki, ali mestne hiše, kjer cel dan poslušaš promet ali hiše nekje sredi njiv niti hiše sredi gozdov niso ok, ker potem imaš razen mrčes pa kakšen lopov te lažje napade.

Po drugi strani pa precej blokov, posebej dvigala, rado smrdi po kakšni stari prisušeni scavnici, ker se je en psiho najbrž tam not poscal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Scaramouche1 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Čim starejši si, odpade karkoli, kar ni v pritličju.


ah dokler je lift je ok, je pa veliko teh blokov v lj kot moj kjer ni lifta ker ni 4 nadstropij in tudi ga ne moreš dograditi!

korenje3 ::

Ko enkrat začnejo polivat gnojnico po njivah se nimaš kam skrit. Lahko samo upaš da vetr piha stran.

Sicer pa ljubljana niso samo bloki. Kakšnih 30% nas živi v hišah.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

a_borlak ::

Blagor vam, ki vam je gnojnica na travniku ali njivi pri hiši največji problem življenja na vasi. Hofer je itak za vogalom, Lidl za drugim, otrok gre samo čez cesto in je v šoli/vrtcu, avtobus stoji praktično pred hišo, optiko lahko izbiraš, ker imaš tako T2 kot Telekom napeljano do hiše ...
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko bi doplačali za hišo čisto na samem? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18019430 (1344) 111111111111
»

Zaznan trend porasta povpraševanja po hišah na podeželju (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17818170 (13249) trancer01
»

Prodaja "za 100 let" (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5810235 (7985) Heavy
»

Obupna slovenska demografija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17725020 (21259) Invictus

Več podobnih tem