» »

Chromecast 4

Chromecast 4

rogerg ::

OK.d je izjavil:

In to naj bi bila tema o Chromecastu 4, ali ne admin?


Seveda, ker vse skupaj poganja izrecno Chromecast 4…….in zakaj na Chromecast 4, TV aplikacija steka ob gledanje, HBO Max pa ne……

Daniel ::

OK.d je izjavil:

In to naj bi bila tema o Chromecastu 4, ali ne admin?

¸
In ti si moral vanjo dodati še svoj komentar kajne... Človek pač gleda na CC4 in ima težave s hitrostjo interneta. Lahko bi sicer odprl novo temo, ni pa ravno potrebno za tako malenkost.

Fairplay ::

Uporablja kdo redno Chromecast 4 za gledanje tv preko NEO Lite? Deluje tekoče? So kakšne težave?

Trenutno imam NVIDIA Shield, pa deluje odlično. Bi pa za še eno televizijo kupil chromecast 4 in bi rad vsaj podobno dobro delovanje.

Yossarian ::

Jaz ga uporabljam nekajkrat na mesec za gledanje nazaj. Vedno deluje odlično.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Fairplay ::

Super. Hvala

rogerg ::

Se eno vprasanje, ce bi kdo znal svetovati/pomagati

Na Google Chromecast 4 sem za LTE signal in gledanje TV programiv uporabljal Huawei E5576 sim card router. In je vmes kar pogosto prihajalo do "zamrznitve" slike itd.! Potem sem za foro prestavil sim card v iPhoneX in postavil Hotspot tocko. Se mi zdi, da je signal mnogo,mnogo bolj stabilen, kot z Huawei E5576 ampak se vedno (sicer redko) slika zamrzne in pa pogosto moram Hotspot soft reserirat (Off/On).....! Tudi SpeedTest App na TVju pokaze visje vrednosti z iPhone, kot Hueawei...! Kot, da je Huawei "ozko" grlo. Sedaj pa, kaj oziroma kako bi lahko se upgredal za bolj stabilno omrezje in mocnejsi signal? Morda boljsi namenski LTE router (2 anteni)? Kaksen drug predlog?

Hvala!

Daniel ::

Ni težava v modemu ampak v zmogljivosti LTE omrežja. Recimo letos na Hrvaškem sem se imel v polni sezoni čez dan hitrosti med 3 in 7 mbit, ponoči pa skoraj 40.Med iphone in namenskim malim routerčkom je razlika tudi v standardu LTE, ki ga posamezen podpira, morda pa tudi v podprtih frekvencah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

rogerg ::

Daniel je izjavil:

Ni težava v modemu ampak v zmogljivosti LTE omrežja. Recimo letos na Hrvaškem sem se imel v polni sezoni čez dan hitrosti med 3 in 7 mbit, ponoči pa skoraj 40.Med iphone in namenskim malim routerčkom je razlika tudi v standardu LTE, ki ga posamezen podpira, morda pa tudi v podprtih frekvencah.


Hvala za odgovor, Daniel….

Opazam, tudi sam, da je razlika v hitosti dan/noc kar opazna. Ampak kljub cca. 38Mbps Down se zgodi, da slika zmrzne, izgine….ali pa moram Hotspot resetirat Off/On
Kaj, potem mislis(te) da namenski, vecji, z vecjimi dvema antenama router ni resitev. HR Telekom pa tudi dvomim, da bo kaj postoril na oddajniku…..!
Pa zdaj je SP v odbojki, EP v basketu pred vrati….Jooj

Daniel ::

S katerim programom gledaš. Meni je EON na Hrvaškem, priklopljen preko Huawei B535 s kartico HT delal razmeroma solidno glede na vse. Še zmeraj pa je to mobilno omrežje in pričakovati enako delovanje kot doma je morda malo utopično.

rogerg ::

Google Chromecast 4 vkljucen v TV in pa Telemach EON prepaid (sej mi noben drug ne dela na HR) na HR Telekom LTE Flat omrezju (v Istri med Porec in Novigrad)!
Naj ta del pokrijejo z 5G in ne bo vec tezav....in bo, kot doma

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rogerg ()

Daniel ::

Jaz sem sicer uporabil kar OTT box ampak načeloma ni neke razlike. Dvomim, da bo 5G neka čarobna palčka, ki bo dala neomejene kapacitete. Sicer pri več kot 30 Mbit prepustnosti težav skorajda ne bi smelo biti. Morda bi za začetek res lahko poskusil s kakšnim namenskim malo boljšim modemom,npr B535. Ali pa če si ga lahko kje sposodiš za test.

rogerg ::

Ti si uporabil Huawei B535 na Chromecast 4....z dodatno zunanjo anteno ali brez?
Jaz pa mislim, da bo 5G kar resil zadeve, kar se stabilnosti in pretocnosti tice.
Jah, ce bi lahko testiral (med High sezono) bi bilo najboljs....ampak tezko

Daniel ::

Brez anten. Sicer jih imam ampak se mi zdi, da bi bolj prišle prav zgolj, če bi lovil drugo bazno.

rogerg ::

Daniel je izjavil:

Brez anten. Sicer jih imam ampak se mi zdi, da bi bolj prišle prav zgolj, če bi lovil drugo bazno.


Pa so te dodatne (ponavadi 2 anteni), ena oddaja signal, druga lovi LTE signal?

Daniel ::

Morda bi lahko nastavil tudi kaj takega ampak v osnovi sta obe za sprejem in oddajanje. Morata pa biti postavljeni v različne polarizacije. Piše v navodilih kako točno. Išči pod Iskra P-56 ali P-58.

Ampak kot pravim, če ti dela čez 30 Mbit ni težava v signalu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Kodi ::

Mene pa zanima, če se da naprava tako sprogramirat, da bi se eon aplikacija zagnala neposredno takoj, kot recimo pri originalnem eon boxu, da bi se zagnala na zadnjem gledanem programu, skratka tako kot na originalnem eon boxu, ko prižgeš se zažene tam kjer si ugasnil, ne da se zažene na začetni strani chromcasta in potem moraš na eon aplikacijo pa še potem se aplikacija odpre na domači strani, potem moraš it na programe in potem izbirat program. Skratka zelo zamudno.

xseki ::

To tudi mene zanima.

Hvala.

SL4FKO ::

Morison ::

SL4FKO je izjavil:

https://www.howtogeek.com/308427/how-to...

A to si ti preizkusil, da dela?

SL4FKO ::

Morison je izjavil:

SL4FKO je izjavil:

https://www.howtogeek.com/308427/how-to...

A to si ti preizkusil, da dela?


Sem, meni deluje na Firestick-u.

Morison ::

Na chromcastu ne deluje. Že ob namestitvi napiše napako-izdelka ni možno kupiti, čeprav gre potem naprej in je možno označit določeno aplikacijo, čeprav ne tako kot prikazujejo slike v priloženem linku.
Aplikacije iz priloženega linka ne morem naložit(preko PCja) ker napiše: "We're sorry, the requested URL was not found on this server."
Aplikacijo sem našel na googleplayu posebej in jo od tam naložil.

Morison ::

Mi je pa čudno da v priloženem videu prikaže takoj na vrhu aplikacijo Initial Setup, ki je tudi označena, te pa jaz nimam.
Ne vem, če to kaj vpliva na zagon.

Morison ::

Meni ob nalaganju aplikacije sploh ne pokaže tega menija:




ampak kar takoj skoči na prikaz appov kot v videu.
?

No mi je uspelo samo z drugo aplikacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Morison ()

rogerg ::

Zivjo,

Da, se zopet vrnem na temo in razcistim nekaj nejasnosti.
Zdaj, sezone na vikendu na hrvaskem je konec in imam vse (pogojno vse!) naprave doma.
Telekom NEO app na Chromecast 4 zahteva, da je na istem omrezju, kot je NEO TV Box, da deluje. Ker na hrvaskem ne more biti na istem onrezju direkbo.... Omenjal se je VPN in neke vrste "tunel" za povezavo.
Je to sploh izvedljivo?

Naprave so: domaci Telekom FritzBox (lahko tudi zamenjam, ce bi bilo potrebno za izvedbo), LTE Huawei B535 router (s HR-Telekom SIM) in pa Chromecast 4!

Zdaj, kaj povezati s cim in kako? Lahko vzamem tudi narocnino za kaksen ExpressVPN (je na Chromecast-u) ali karkoli drugega.....?!

Hvala vnaprej,

G.

Daniel ::

Zagotovo bi delalo preko Mikrotikovega EOIP, katerega dejansko lahko skonfiguriraš tako, da ko se spodaj na morju priključiš na Wifi dobi naprava IP direkt iz tvojega domačega omrežja. Ampak po moje bo to morda malce predraga instalacija za tvoje potrebe. Obenem bi vsaj na Mikrotiku doma rabil zunanji IP in za Fritzbox ne vem, če podpira bridge mode.

Žal nisem na telekomovem omrežju, da bi lahko preizkusil, če zadeva deluje tako kot je predvideno oz. kako preverja ali je v domačem omrežju. Če je to preko kontrole zunanjega IPja bi bilo zadevo lažje izvesti.

Express VPN je tukaj povsem druga stvar, ki nima s tem nobene povezave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Daniel ::

Malo sem pogledal in kot kaže Fritz uporablja IpSEC VPN, kar bo za Chromecast popolnoma neuporabno, saj ne podpira njihove aplikacije.

Obenem se je treba še zavedati dejstva, da te dostop preko VPNa v domače omrežje večinoma postavi v nek drug IP rang iz katerega sicer imaš dostop do naprav v svojem omrežju, obenem pa obstaja velika možnost, da aplikacija NeoTV lite sprejemnika kljub temu ne bo našla zaradi razlik v IPjih (kot pravim, nimam možnosti preveriti). Glede na tvoje znanje pa je 100% dejstvo, da tudi če kupiš vse potrebne naprave tega sam ne boš uspel nastaviti. Tukaj je precej bolj priročna aplikacija od T2, ki preverja zgolj zunanji IP in pa EON, ki dela povsod.

Daniel ::

Daj prosim preveri, če je kakršnakoli možnost, da imaš v Fritzboxu opcijo Wireguard povezave?

En čas nazaj je bila novica o tem objavljena:

https://winfuture.de/news,126929.html

rogerg ::

Daniel; hvala za vse odgovore in razlage.
Preverim za Fritzbox in Wireguard in javim.....!

Hvala, lp

rejven ::

Wireguard + neo dela sigurno. Če ti fritz podpira wireguard je to to, samo še app na cromecasta pa tunel, drugać postavi nek domači server, ki ga magar zalaufaš ko greš na cro.
Ni jedrska fizika.

rogerg ::

rejven je izjavil:

Wireguard + neo dela sigurno. Če ti fritz podpira wireguard je to to, samo še app na cromecasta pa tunel, drugać postavi nek domači server, ki ga magar zalaufaš ko greš na cro.
Ni jedrska fizika.



Rejven hvala za odgovor, navodila. Preverim danes/jutri kako je s Fritzbox in Wireguard. V primeru, da ga ne podpira, je opcija tudi nadomestiti Telekomov Fritz s kaksnim drugim routerjem (da podpira Wireguard).
Kako postavit nek svoj domaci server, mi pa se ni cisto jasno…..naj bo to plan B :) !

Lp,

G.

Daniel ::

Pri Mikrotiku je recimo L2TP vpn postal stvar par klikov



Wireguard je malce bolj kompliciran. Jaz ponavadi uporabim online konfigurator in potem uvozim ustrezne podatke nazaj v Mikrotik



https://www.wireguardconfig.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Morison ::

Je komu uspelo povezat EONov daljinec z Chromcastom?

Likalnik ::

jaz uporabljan TV daljinec tako za EON kot Chromcast...se pravi en daljinec za vse tri naprave

Morison ::

EON daljinec za chromcast?
Ne chromcastov daljinec za EON!
Kako ti ga je uspelo seznanit z chromcastom. Meni ga ne zazna?

Likalnik ::

original TV daljinec (Panasonic) mi upravlja vse tri enote....ne EON daljinec...seznanil sem ga preko CEC tako na TV-EON-Chromcast.

Morison ::

Ne. Jaz hočem z EON daljincem upravljat chromcast.

Morison ::

Mi je uspelo nekaj samo mi potem zjebe povezavo z EONom.
Dela samo ena povezava, ne pa obe. Razen seveda z TVjem.

rogerg ::

Zakaj je mnogo manj aplikacij na voljo v CC4, kot npr. v Google Play? Je to kaksna ta fora...aplikacije za telefon in Tab in pa posebne za TV na CC4? Pa po novem ni vec SpeedTest od Cokle.... :(
Naprimer; na Tab mi najde NEO (ne Lite) v Play, na CC4 pa ne?! Ce grem v Downloader App in v Browser vpisem Neo.io mi najde stran za logirat se...da bi imel pa aplikacijo pa no opcije (je opcija Neo Lite)!

Se vprasanje glede Wireguard; a to je free zadeva? Sedaj jo imam aplikacijo na Tab in mob.
FritzBox 5491 omogoca VPN......ne vem pa za Wireguard kaj in kako......

Hvala

rogerg ::

Zdaj, jasno mi je, da bom, ce bom zelel spremljati Telekom programe, bo to samo preko NEO Lite. Druge opcije ne bo.

Sedaj samo vprasanje, kako Chromecast4 na hrvaskem LTE signalu (na CRO) pretentati, da je doma na domacem WIFI-ju, kot NEO TV box........?! (Sploh izvedljivo?)

Lp

rogerg ::

Zdaj, nekak mi je jasno, da je izvedljivo preko Linux in pa docker + portainer in Wireguard.
Sicer mi to deluje se skoraj soft hackanje :) , ker mi Linux ni domac.
Je kaksna bolj user friendly vrjanta....?!

TIA

Morison ::

rogerg je izjavil:

Zdaj, nekak mi je jasno, da je izvedljivo preko Linux in pa docker + portainer in Wireguard.
Sicer mi to deluje se skoraj soft hackanje :) , ker mi Linux ni domac.
Je kaksna bolj user friendly vrjanta....?!

TIA

FAK!
Daj odpri si že svojo temo in notri stresaj te tvoje blodnje, ki nimajo več nobene veze s temo.
Zasral si celo temo s tem svojim sranjem!

rogerg ::

Morison je izjavil:

rogerg je izjavil:

Zdaj, nekak mi je jasno, da je izvedljivo preko Linux in pa docker + portainer in Wireguard.
Sicer mi to deluje se skoraj soft hackanje :) , ker mi Linux ni domac.
Je kaksna bolj user friendly vrjanta....?!

TIA

FAK!
Daj odpri si že svojo temo in notri stresaj te tvoje blodnje, ki nimajo več nobene veze s temo.
Zasral si celo temo s tem svojim sranjem!



Kako ne? A se zadeva vrti okoli uporabe Chromecast 4? Ce si ti polpismen….vsedi se in pricni z “Moje Berilo 1”….sej bo slo!
Tvoj reply nima veze s temo, ja!

Daniel ::

rogerg je izjavil:

Zdaj, nekak mi je jasno, da je izvedljivo preko Linux in pa docker + portainer in Wireguard.
Sicer mi to deluje se skoraj soft hackanje :) , ker mi Linux ni domac.
Je kaksna bolj user friendly vrjanta....?!

TIA


Ni bolj user friendly variante. Dejansko niti ni še nihče testiral (ali pa ni javno zapisal), če Telekomova varianta sploh dela preko VPN, torej youtube in vodiče v roke pa testirat.

Ali pa naroči Telemach, ki nima teh omejitev za SmartTV aplikacijo.

rogerg ::

TIA



Ni bolj user friendly variante. Dejansko niti ni še nihče testiral (ali pa ni javno zapisal), če Telekomova varianta sploh dela preko VPN, torej youtube in vodiče v roke pa testirat.

Ali pa naroči Telemach, ki nima teh omejitev za SmartTV aplikacijo.




Hvala za odgovor.
Chromecast 4 ze sedaj preko njega laufajo Telemach EON 3-mesecne prepaid kartice (Samo na vikendu)

Catch je, ker sem vezan na Telekom se nekaj casa…..! In uporaba NEO Lite bi bila zame pac best option. Bom probal pac z Linux in ostalo….pa porocal kaj in kako…..! Bo pa vse preko Chromecast 4 Google TV, da se ne bo zopet kaksen slovencln vzigal…..

Morison ::

rogerg je izjavil:

da se ne bo zopet kaksen slovencln vzigal…..

Slovencl TI bo jajca odrezov, če se boš kaj preveč narašal!
A ti je jasno! Sedaj pa se že spelji iz teme in nehaj trolat! Šalabajzer nesposoben!

Daniel ::

rogerg je izjavil:

TIA



Ni bolj user friendly variante. Dejansko niti ni še nihče testiral (ali pa ni javno zapisal), če Telekomova varianta sploh dela preko VPN, torej youtube in vodiče v roke pa testirat.

Ali pa naroči Telemach, ki nima teh omejitev za SmartTV aplikacijo.




Hvala za odgovor.
Chromecast 4 ze sedaj preko njega laufajo Telemach EON 3-mesecne prepaid kartice (Samo na vikendu)

Catch je, ker sem vezan na Telekom se nekaj casa…..! In uporaba NEO Lite bi bila zame pac best option. Bom probal pac z Linux in ostalo….pa porocal kaj in kako…..! Bo pa vse preko Chromecast 4 Google TV, da se ne bo zopet kaksen slovencln vzigal…..


Ne vem točno kaj si sploh mislil z Linuxom. V glavnem ali tvoj modem omogoča Wireguard ali ne boš moral preveriti na samem modemu, je pa bolj verjetno, da ga ne. Wireguard naj bi imeli tudi nekateri Telekomovi Innboxi. Če je dobro implementiran je stvar povezave v domače omrežje samo skeniranje QR kode (ali prepisovanje nastavitev). Zdaj ali je to dovolj za NEO aplikacijo ali ne pa ti ne vem povedati, ker večinoma vsi VPNi delajo v ločenem IP rangu od osnovnega omrežja, in je zato vprašanje, če bi zadeva delala tako kot želiš. Meni je bil najbolj uporaben EOIP pri Mikrotiku, kjer dejansko lahko čez pošlješ cel IPTV VLAN in internet in na drugi strani uporabiš kar Telekomov BOX ampak tega brez osnov ne boš niti slučajno skonfiguriral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

rogerg ::


Slovencl TI bo jajca odrezov, če se boš kaj preveč narašal!
A ti je jasno! Sedaj pa se že spelji iz teme in nehaj trolat! Šalabajzer nesposoben!


😆😆😆

rogerg ::

Daniel je izjavil:

rogerg je izjavil:

TIA



Ni bolj user friendly variante. Dejansko niti ni še nihče testiral (ali pa ni javno zapisal), če Telekomova varianta sploh dela preko VPN, torej youtube in vodiče v roke pa testirat.

Ali pa naroči Telemach, ki nima teh omejitev za SmartTV aplikacijo.




Hvala za odgovor.
Chromecast 4 ze sedaj preko njega laufajo Telemach EON 3-mesecne prepaid kartice (Samo na vikendu)

Catch je, ker sem vezan na Telekom se nekaj casa…..! In uporaba NEO Lite bi bila zame pac best option. Bom probal pac z Linux in ostalo….pa porocal kaj in kako…..! Bo pa vse preko Chromecast 4 Google TV, da se ne bo zopet kaksen slovencln vzigal…..


Ne vem točno kaj si sploh mislil z Linuxom. V glavnem ali tvoj modem omogoča Wireguard ali ne boš moral preveriti na samem modemu, je pa bolj verjetno, da ga ne. Wireguard naj bi imeli tudi nekateri Telekomovi Innboxi. Če je dobro implementiran je stvar povezave v domače omrežje samo skeniranje QR kode (ali prepisovanje nastavitev). Zdaj ali je to dovolj za NEO aplikacijo ali ne pa ti ne vem povedati, ker večinoma vsi VPNi delajo v ločenem IP rangu od osnovnega omrežja, in je zato vprašanje, če bi zadeva delala tako kot želiš. Meni je bil najbolj uporaben EOIP pri Mikrotiku, kjer dejansko lahko čez pošlješ cel IPTV VLAN in internet in na drugi strani uporabiš kar Telekomov BOX ampak tega brez osnov ne boš niti slučajno skonfiguriral.


NEO Lite (Telekom) na Chromecast 4 deluje le, ce je na istem omrezju, kot je Tv box.
FritzBox 5491 ima opcijo nastavitve za VPN (ce prav za Wireguard, ne vem se)…..!
Preko Linux-a bi se z Chromecast 4 povezal (Tunnel) na domace omrezje (za NEO Lite) in sicer iz tujine (vikend)…..!

Daniel ::

Jaz vem kaj bi rad naredil, kot tudi že vem vse, kar si sedaj napisal. Ampak kja zate predstavlja LINUX? Na kateri napravi?

rogerg ::

Daniel je izjavil:

Jaz vem kaj bi rad naredil, kot tudi že vem vse, kar si sedaj napisal. Ampak kja zate predstavlja LINUX? Na kateri napravi?




Na PC-ju bi nastavil v Linux FritzBox in nato se na Chromecast 4….! Edino tako, si predstavljam narediti “tunnel” da bi z vikenda dostopal do.

Sej, vrjetno na koncu res ne bo dellovalo, kot sem si zamislil ampak bi vseeno zelel poskusit…..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15348194 (1087) viharnik72
»

Huawei B535-333 A1 LTE router?

Oddelek: Omrežja in internet
404900 (3263) rogerg
»

TViN [Hacked APK][AndroidTV] (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8418080 (8806) tinx

Več podobnih tem