» »

Chromecast 4

Chromecast 4

Mavrik ::

Wega2 je izjavil:

Sedaj sicer googlam okoli, menda se da z aplikacijo Downloader namestiti tudi app iz apk pure ali apk mirror, bom poskusil in poročam. V vsakem primeru sem še vedno zainteresiran za kakšen nasvet.


V vsakem primeru ne boš videl aplikacij v glavnem meniju (boš rabil nekaj kot Sideload launcher) in bo vse skupaj žalostno. Če rabiš rinit gor ne-TV aplikacije potem kupi Android box in ne AndroidTV/GoogleTVja.
The truth is rarely pure and never simple.

Wega2 ::

Eh, sedaj sem že kupil tega... :(,
vidim, da je bil prejšni kitajček enostavnejši... (imel je pa cel kup drugih muh, tako da - ne vem, hebat ga.)

Vseeno hvala.

Wega2 ::

Tako. S pomočjo dmokovega linka na prejšni strani mi je uspelo namestiti tv2go aplikacijo. Sicer dela samo je precej štorasta za uporabo, pa še zaslonu se ne prilega čisto, robovi so skriti.

Hja, nisem ravno dobro premislil vsega skup se mi zdi. Ideja je bila da T-2 naročnino od doma uporabim tudi na vikendu. Sedaj imam sicer naročen telemach, ampak je enostavno preveč za toliko TV, kot jo pogledam tu - sem ter tja kakšno smučanje ali kaj podobnega. Namenil sem se odjavit telemach in naročiti zgolj optični internet prek A1 in na ta način gledat sem ter tja TV.

No pa saj bo tudi ta nameščena aplikacija najbrž zadosti, bolj mi je zoprno, ker bo treba vsakič posebej podučevati ženo, kako se zažene (ne, res je ni na začetnem zaslonu) in kako s skromnim daljincem krmariti, da pride na želeno oddajo.

Še enkrat, hvala vsem in prijeten vikend!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wega2 ()

Vanadium ::

Eh ne sekiraj se za ženo. Če sem jaz svojo mamo in taščo naučil uporabljat kodi potem se bo tut žena navadla. Enkrat ji pokažeš, ta drugič malo po nergariš in ji daš daljinec v roke in ji kažeš s prstom na ekranu kako gre in rečeš v tretje se znajdi sama kakor veš in znaš če boš hotla gledat in se bo hitro naučila...

Wega2 ::

:) Hvala, ampak saj veš kako gre to. Po moje jo bom naučil da s svojega telefona streama na tv, telefon še najbolje obvlada :)

Saj ni take krize, samo pričakoval sem več.

Bolt ::

gregyk je izjavil:

Meni HBO na telemachu dela OK (chromecast 4).

Dela na 2,4ghz. Pa še to ne moreš rečt, da je OK. No ja razen, če ti je SD kvaliteta ok in če gledaš na kakšnem starem predpotopnem TVju.
Meni v 2021 to ni OK.

gregyk ::

Bolt je izjavil:

gregyk je izjavil:

Meni HBO na telemachu dela OK (chromecast 4).

Dela na 2,4ghz. Pa še to ne moreš rečt, da je OK. No ja razen, če ti je SD kvaliteta ok in če gledaš na kakšnem starem predpotopnem TVju.
Meni v 2021 to ni OK.


Meni dela HD, ne govori če ne veš... popolnoma nobenih težav nimam. Briga mene ali dela na 2.4 ali 5 glavno da mi dela.

Bolt ::

gregyk je izjavil:

Bolt je izjavil:

gregyk je izjavil:

Meni HBO na telemachu dela OK (chromecast 4).

Dela na 2,4ghz. Pa še to ne moreš rečt, da je OK. No ja razen, če ti je SD kvaliteta ok in če gledaš na kakšnem starem predpotopnem TVju.
Meni v 2021 to ni OK.


Meni dela HD, ne govori če ne veš... popolnoma nobenih težav nimam. Briga mene ali dela na 2.4 ali 5 glavno da mi dela.

Kaj spreobračaš besede.
Saj nisem rekel, da ti ne dela HD. Verjamem, da ti dela HD. Samo ne potem govorit, da je to OK.
No ja, samo da si ti zadovoljen.

gregyk ::

Bolt je izjavil:

gregyk je izjavil:

Bolt je izjavil:

gregyk je izjavil:

Meni HBO na telemachu dela OK (chromecast 4).

Dela na 2,4ghz. Pa še to ne moreš rečt, da je OK. No ja razen, če ti je SD kvaliteta ok in če gledaš na kakšnem starem predpotopnem TVju.
Meni v 2021 to ni OK.


Meni dela HD, ne govori če ne veš... popolnoma nobenih težav nimam. Briga mene ali dela na 2.4 ali 5 glavno da mi dela.

Kaj spreobračaš besede.
Saj nisem rekel, da ti ne dela HD. Verjamem, da ti dela HD. Samo ne potem govorit, da je to OK.
No ja, samo da si ti zadovoljen.


Seveda sem zadovoljen, zelo :)

Yossarian ::

Mi lahko nekdo laično razloži razliko med Chromecast 3 in Chromecast 4? Ravno se odločam za nakup, pa me zanima, kaj pridobim, če kupim 4-ico?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Dosan ::

Yossarian je izjavil:

Mi lahko nekdo laično razloži razliko med Chromecast 3 in Chromecast 4? Ravno se odločam za nakup, pa me zanima, kaj pridobim, če kupim 4-ico?


3ka je zasnovana kot Chromecast sprejemnik, 4ka pa kot Android TV box (skratka svoj TV spremeniš v smart Android TV za đabe in ne rabiš več telefona zraven)

Razlike 3ka vs 4ka:
- podpora za 4K namesto 1080p
- podpora za Android (TV) aplikacije
- podpora za Doly Vision, HDR10/HDR10+
- podpira za avdio kodeke : Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Atmos

Yossarian ::

Dosan, hvala, verjetno bom kupil kar 4-ico. Saj 4-ica tudi omogoča Screen mirroring?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Bolt ::

Meni ni to to. Bom prodal pa raje kupil kakšen android box.
Že sam daljinec me moti, ker ne ponuja vseh funkcij, ki bi jih želel. Drugih se ne da dodat ali pa je zelo majhna ponudba. Ne da se sinhronizirat z tv daljinecem, v vsakem primeru moram imet dodaten daljinec samo za cromecast. Potem pa tudi sama ponudba aplikacij ni taka kot bi pričakoval. Oziroma ni enaka GPju. Ni brovserja do normalnega dostopa do neta, oziroma kr neki.
Če vse skupaj dodam pa imam že soliden android box.

OK.d ::

To ni android box, to je android tv oz. google tv po novem in bi se moral prej pozanimat kaj ponuja ta google store - 5% apk. od navadnega, za ostalo pa obstaja sideload.
Drugače daljinec je odličen, manjka mu samo možnost sprehajanja po tv kanalih, tako da ti dumb tv ti spremeni v smart.
Za vse ostalo pa obstaja Nvidija Shield, se pa lahko ta Google tv po odzivnosti kosa z njim.
LPOK.d

Gatsu ::

Čak mal a prav razumem situacijo z vmesnikom? Če namestim APK (ki ga kolikor razumem za NBA League pass moram, ker v SLO na Chromecastu ni podprt uradno) potem ga v osnovnem meniju vmesnika ne pokaže ampak moram it po kaki daljši poti -> nastavtve -> aplikacije itd?

Je kaka druga alternativa za do 80€ ki je dobavljiva iz Evrope?

Mavrik ::

Pokaže aplikacije ki so narejene za TV, ne pa aplikacij za telefone in tablice. Navsezadnje je to TV naprava, ne pa telefon.
The truth is rarely pure and never simple.

RoccoC ::

i siguren ni NBA apkja v googletv marketu? Meni se mi zdi da sem videl. Če ga sideloadaš pa je ta pravi apk za googletv ti bo delalo, ne glede da slo ni podprta. Če je samo za telefon, si pa naložiš apk launcher znotraj katerega imaš vse tale apkje.

Bolt ::

Samo da pa je google pa da nima v "ponudbi" brskalnika Chrome pa dost žalostno.
Pa ne mi sedaj, da si ga lahko naložim gor preko xy stora.

RoccoC ::

Pol ti pa ne bomo sedaj, kakšnega pametnega brskalnika, ki bi ga lahko upravljal zgolj z daljincem tako ni. Spletne strani so pač prilagojene za miško...

plavko61 ::

A ima kdo Chromecast4 in Telemach EON app gor, a lahko skače z daljincem naprej/nazaj pri predvajanju zamujenih vsebin, preskok reklam?
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

Wega2 ::

Imam jaz, EON app deluje popolnoma enako kot na njihovem boxu, torej čisto ok.

JAz imam drug problem. chromecast 4 sem nabavil za na vikend in odjavil telemach, češ da bom na vikendu gledal tv2go, saj imam doma naročen t2. Vendar pa je chromecat 4 pravzaprav google tv s precej zaštrikanim delovanjem aplikacij. Privzeto lahko uporabljaš samo TV aplikacijo T2 TV, ki pa deluje samo na omrežju doma, na drugem omrežju pa ne. S pomočjo nasvetov na prejšni strani mi je sicer uspelo namestiti apk tv2go ampak je brez miške popolnoma neuporabna.

Telemachova aplikacija deluje brezhibno (ne vem pa če tudi v drugih omrezjih) ampak sedaj v nekaj dneh mi ga bodo itak odklopili, ker sem ga odjavil... tako mi preostane samo strimanje tv2go s prenosnika na TV, kar mi je pa malo zoprno. Ampak kaj čmo...

Bolt ::

plavko61 je izjavil:

a lahko skače z daljincem naprej/nazaj pri predvajanju zamujenih vsebin, preskok reklam?

Kako pa izgleda to preskakovanje reklam. Tudi na originalnem boxu tega ne najdem. Pa imam vklopljen CEC.

XS!D3 ::

Wega2 je izjavil:

Imam jaz, EON app deluje popolnoma enako kot na njihovem boxu, torej čisto ok.

JAz imam drug problem. chromecast 4 sem nabavil za na vikend in odjavil telemach, češ da bom na vikendu gledal tv2go, saj imam doma naročen t2. Vendar pa je chromecat 4 pravzaprav google tv s precej zaštrikanim delovanjem aplikacij. Privzeto lahko uporabljaš samo TV aplikacijo T2 TV, ki pa deluje samo na omrežju doma, na drugem omrežju pa ne. S pomočjo nasvetov na prejšni strani mi je sicer uspelo namestiti apk tv2go ampak je brez miške popolnoma neuporabna.

Telemachova aplikacija deluje brezhibno (ne vem pa če tudi v drugih omrezjih) ampak sedaj v nekaj dneh mi ga bodo itak odklopili, ker sem ga odjavil... tako mi preostane samo strimanje tv2go s prenosnika na TV, kar mi je pa malo zoprno. Ampak kaj čmo...

Sej to je logično, da na Android TVju oziroma sedaj Google TVju (ki laufa na Chromecast 4) delujejo samo TV aplikacije ne pa tudi mobilne. Tako je praktično že od kar Android TV sploh obstaja in Chromecast 4 kot uradni Google TV device ni pri tem nič kaj poseban ali zaštrikan. Mobilne aplikacije tudi niso prilogojene uporabi na tvju, kot si ugotovil tudi sam s sideloadanjem mobilne T2go aplikacije.

Bolt je izjavil:

plavko61 je izjavil:

a lahko skače z daljincem naprej/nazaj pri predvajanju zamujenih vsebin, preskok reklam?

Kako pa izgleda to preskakovanje reklam. Tudi na originalnem boxu tega ne najdem. Pa imam vklopljen CEC.


Pač prevertiš naprej, dokler ni konec reklam? Na original boxu imaš nameske gumbe za prevrtavanje, sicer pa klikneš dvakrat gor, da se premakneš na timeline in prevertavaš s tipkami levo/desno. Oziroma na LGj appu z magic remoteom lahko tudi klikneš na točko na timelineu kamor želiš prevrtet. Da bi imel pa prav funkcijo, ki skoči točno na konec reklam, pa afaik ne obstaja.

Bolt ::

XS!D3 je izjavil:

Da bi imel pa prav funkcijo, ki skoči točno na konec reklam, pa afaik ne obstaja.

Ne vem ne najdem trenutno toda nekje sem zasledil oziroma prebral, da obstaja funkcija (če jo vklopiš v nastavitvah), ki ti "pokaže" do kje prevrtiš, kje je konec reklam?
Kot je omenil zgoraj plavko61 - preskok reklam.

Wega2 ::

XS!D3, ja saj vem, hočem samo opozoriti naslednje rodove, da naj chromecast 4 s cukrčki kot je 4K in podobno ne prevaga, ker ja, dobiš pač google tv, to pa ni nujno najbolje, kar zeliš. (In nikogar ne krivim, slabo sem se pozanimal in zajebal, kar se tiče mojih potreb. pri čemer bi bilo vse ok, če bi doma v mestu imel namesto t2 telemach, in bi tu na vasi na vikendu pa odpovedal karkoli bi ze imel, EON aplikacija bi delovala ok, tako pa pač je kot je.

Gogo ::

No te dni sem ga tudi sam dobil. Zanima pa me kako naložiti vpn nanj?. Surfshark konkretno. Thx
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

OK.d ::

LPOK.d

mrData ::

Gogo je izjavil:

No te dni sem ga tudi sam dobil. Zanima pa me kako naložiti vpn nanj?. Surfshark konkretno. Thx

Ja a ne gre čisto normalno iz Google Play? Saj Surfshark obstaja za AndroidTV.
(Ne razumem zakaj bi sideloadal)

OK.d ::

Mogoče pa ne zna odpret google play stora?
LPOK.d

Gogo ::

Play store je rešil moj problem, ko sem ga našel seveda.:))
Hvala za vse sugestije. 8-)
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

OK.d ::

Imam še kar ta problem - parjenje Google Tv-ja s Plex računom, ko vnesem codo mi vrže error 404.
Shield, Nexus player, telefon, Samsung tv so vsi normalno povezani z računom.
Ali ima še kdo takšne težave s Plexom?
LPOK.d

OK.d ::

Ali res ne uporablja nihče Plexa v kombinaciji z Google TV-jem?:|
LPOK.d

skico ::

OK.d je izjavil:

Ali res ne uporablja nihče Plexa v kombinaciji z Google TV-jem?:|


jaz ga uporabljam in dela BP. vpišeš kodo noter in dela.

OK.d ::

Ok, toliko da vem da je težava nekje pri meni, tnx.
LPOK.d

BeerBelly ::

Tudi meni dela Plex brez težav na novem Chromecastu...

OK.d ::

Očitno imam težave na omrežju:P
LPOK.d

Yossarian ::

Ali se Chromecast 4 poveže tudi s 5 GHz omrežjem ali pa deluje samo na 2,44 GHz, tako kot Chromecast 2 ali 3?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Bolt ::

Poveže se tudi s 5 GHz omrežjem.
Preberi si drugo stran te teme.

Yossarian ::

Ja, pa res. Super, hvala.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

plavko61 ::

XS!D3 je izjavil:

Wega2 je izjavil:

Imam jaz, EON app deluje popolnoma enako kot na njihovem boxu, torej čisto ok.

JAz imam drug problem. chromecast 4 sem nabavil za na vikend in odjavil telemach, češ da bom na vikendu gledal tv2go, saj imam doma naročen t2. Vendar pa je chromecat 4 pravzaprav google tv s precej zaštrikanim delovanjem aplikacij. Privzeto lahko uporabljaš samo TV aplikacijo T2 TV, ki pa deluje samo na omrežju doma, na drugem omrežju pa ne. S pomočjo nasvetov na prejšni strani mi je sicer uspelo namestiti apk tv2go ampak je brez miške popolnoma neuporabna.

Telemachova aplikacija deluje brezhibno (ne vem pa če tudi v drugih omrezjih) ampak sedaj v nekaj dneh mi ga bodo itak odklopili, ker sem ga odjavil... tako mi preostane samo strimanje tv2go s prenosnika na TV, kar mi je pa malo zoprno. Ampak kaj čmo...

Sej to je logično, da na Android TVju oziroma sedaj Google TVju (ki laufa na Chromecast 4) delujejo samo TV aplikacije ne pa tudi mobilne. Tako je praktično že od kar Android TV sploh obstaja in Chromecast 4 kot uradni Google TV device ni pri tem nič kaj poseban ali zaštrikan. Mobilne aplikacije tudi niso prilogojene uporabi na tvju, kot si ugotovil tudi sam s sideloadanjem mobilne T2go aplikacije.

Bolt je izjavil:

plavko61 je izjavil:

a lahko skače z daljincem naprej/nazaj pri predvajanju zamujenih vsebin, preskok reklam?

Kako pa izgleda to preskakovanje reklam. Tudi na originalnem boxu tega ne najdem. Pa imam vklopljen CEC.


Pač prevertiš naprej, dokler ni konec reklam? Na original boxu imaš nameske gumbe za prevrtavanje, sicer pa klikneš dvakrat gor, da se premakneš na timeline in prevertavaš s tipkami levo/desno. Oziroma na LGj appu z magic remoteom lahko tudi klikneš na točko na timelineu kamor želiš prevrtet. Da bi imel pa prav funkcijo, ki skoči točno na konec reklam, pa afaik ne obstaja.


CEC sem omenjal v navezi z Cromecast2, ker nima svojega daljinca, delujejo nekateri gumbi od TV daljinca, vendar meni ne delata gumba naprej/nazaj(levo/desno).
Pri cromecast with GoogleTV(cromecast4), pa ima priložen svoj daljinec, zato me je zanimalo če deluje pri EON TV App gumbi naprej/nazaj(levo/desno) na daljincu, tako kot pri EON boxu?
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

Yossarian ::

Danes sem dobil strojček. V nedeljo zvečer naročil in plačal na igabiba, danes je že priklopljen. Über zadeva, Kodi štima, VLC player, screen mirroring, vse štima, le en problemček imam. Kako za božjo voljo naj inštaliram EON in HBO GO? Grem na začetni zaslon, zgoraj levo kliknem iskanje, vpišem eon app (če napišem samo eon, mi vrže videe na youtubeu glede eona), mi ga najde, ko pa kliknem na njega, se krogec 3-4 krat zavrti, nato pa sivi ekran in tu se konča.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Bolt ::

Yossarian je izjavil:

Danes sem dobil strojček. V nedeljo zvečer naročil in plačal na igabiba, danes je že priklopljen. Über zadeva, Kodi štima, VLC player, screen mirroring, vse štima, le en problemček imam. Kako za božjo voljo naj inštaliram EON in HBO GO? Grem na začetni zaslon, zgoraj levo kliknem iskanje, vpišem eon app (če napišem samo eon, mi vrže videe na youtubeu glede eona), mi ga najde, ko pa kliknem na njega, se krogec 3-4 krat zavrti, nato pa sivi ekran in tu se konča.


Pojdi pod zabava in tam poišči app.

Wega2 ::

plavko, daljinec dela kar dobro. Sprogramiraš ga, da ti prižge in ugasne vse skupaj - s TV vred, štelaš glasnost, menjaš vir (HDMI1, HDMI2 itd), v EONu pa vse dela skoraj isto, (edino ven iz aplikacije se gre malo drugače) z vsemi časovnimi preskoki vred.

yossarian, če bi slučajno Bočtov nasvet ne delal (moral bi) poskusi iti v nastavitve (čisto zgoraj desno, zobato kolo) poišči google play in tam želene aplikacije.

Bolt ::

Bolt je izjavil:

Yossarian je izjavil:

Danes sem dobil strojček. V nedeljo zvečer naročil in plačal na igabiba, danes je že priklopljen. Über zadeva, Kodi štima, VLC player, screen mirroring, vse štima, le en problemček imam. Kako za božjo voljo naj inštaliram EON in HBO GO? Grem na začetni zaslon, zgoraj levo kliknem iskanje, vpišem eon app (če napišem samo eon, mi vrže videe na youtubeu glede eona), mi ga najde, ko pa kliknem na njega, se krogec 3-4 krat zavrti, nato pa sivi ekran in tu se konča.


Pojdi pod Aplikacije-Kategorije aplikacij-Zabava in tam poišči app.

Yossarian ::

Hvala obema. "Aplikacije-Kategorije aplikacij-Zabava" je delalo.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Yossarian ::

Zadeva dela 100 na uro in je vredna vsakega centa. Pred tem sem v glavnem uporabljal Tanix TX3 mini, ki pa je v primerjavi (sploh, kar se tiče EON-a in HBO GO) s Chromecastom über počasen; tudi zrcaljenje slike ni delalo v redu. Sedfaj ga lahko dam vstran in uporabljam samo to.

Aja, a lahko imam chromecast ves čas vklopljen? Tudi ko ugasnem TV?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zgodovina sprememb…

Yossarian ::

Pa še to: kako naj naložim spletni brskalnik, npr. Chrom ali Mozillo?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Wega2 ::

Mislim da se itak ugasne skupaj s televizijo (če oboje ugasneš kar z daljincem chromecata). Bi moral enkrat sprobat spremljat prenos na modemu... :)

Wega2 ::

Sem probal in meril pretok med prižgsnim in ugasnjenim TV med delovanjem EONa na chromecastu. Ko je bila TV ugasnjena je padlo (skoraj) na nulo.

Yossarian ::

Aha, torej je lahko ves čas vklopljen, tako kot Chromecast 2?

Ni ga čez komot.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15247091 (1288) i8t76
»

Huawei B535-333 A1 LTE router?

Oddelek: Omrežja in internet
404728 (3091) rogerg
»

TViN [Hacked APK][AndroidTV] (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8417891 (8617) tinx

Več podobnih tem