» »

Stroški Opomina

Stroški Opomina

mr_chai ::

Pozdravljeni,

Tisti, ki živite v stanovanju in plačujete vsak mesec v rezervni sklad. Če kakšen mesec pozabite plačati v roku , koliko so kaj stroški opomina ?

V mojem primeru so kar 6 eur, pa se mi to zdi res visoko.

Ales ::

Kolikor vem, če gre za fizično osebo, so upravičeni le do dejanskih stroškov opomina. Torej papir, kuverta, tisk, pošta...

UganiKdo ::

To je bistveno previsoko.

Zakonsko je strošek opomina omejen na višino dejanskih stroškov, ki so pri tem nastali. Karkoli več od 2-3 eur je praktično nemogoče opravičit.

mr_chai ::

Hvala za info, se bom poglobil globje. Plačujem položnico za rezervni sklad, ki je 35 eur, opomin pa je kar 6.20 eur, tako da tole je res kaplja čez rob. Bo treba sfukat ta UVG.

MadMen ::

Stroški opomina ne smejo bit višji kot zamudne obresti, sedaj pa kalkulator v roke pa preverit kaj, kdaj in koliko časa si bil dolžan.

c3p0 ::

Zanimivo, A1 si privošči kar 5€ za stroške opomina.

MadMicka ::

Stroški opomina, ki ga izda podjetje, v primeru zamude plačila potrošnika kot pogodbene stranke, ne smejo presegati dejanskih stroškov izdelave in pošiljanja opomina, hkrati pa tudi ne višine zamudnih obresti.

27. a člen ZVPot http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

Zamudne obresti pa znašajo 8% na leto...zagrožena globa 1.200 EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

          ::

Lahko da imajo za en opomin eno uro dela, da vse pripravijo?

SeMiNeSanja ::

MadMicka je izjavil:

Stroški opomina, ki ga izda podjetje, v primeru zamude plačila potrošnika kot pogodbene stranke, ne smejo presegati dejanskih stroškov izdelave in pošiljanja opomina, hkrati pa tudi ne višine zamudnih obresti.

27. a člen ZVPot http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

Zamudne obresti pa znašajo 8% na leto...zagrožena globa 1.200 EUR

Ta del z zamudnimi obrestmi mi je malo divji....

Če je 'glavnica' - en pozabljen obrok, npr. 35€, potem v celem letu to pri 8% obrestih nanese 2,8€ - v enem mesecu torej 1/12 znaša 23 centov.

Če po zgornji logiki ne smeš zaračunati več kot 23 centov za opomin, potem ne pokriješ niti vrednosti papirja, kuverte, tonerja in poštnine, kaj šele čas delavca, ki mora izstavljati opomine, jih spakirati in odnesti na pošto. bog ne daj, da bi jih še priporočeno pošiljal.

Torej je tukaj nekaj v hudem neskladju?
---------------------------------------------

Istočasno pa tovrstne opomine ni treba 'dostavljati' na najdražji možni način - saj lahko pri naslednjem računu za rezervni sklad enostavno priložiš še opomin zaradi neplačila.

Sicer pa še dobro, da niso šli kar v izvršbo? Kakšen jok in stok bi šele potem bil!
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

UganiKdo ::

Razlog za taksno ureditev je v tem, da opomin ne sme imeti zastrasevalnega ali kaznovalnega ucinka.

Istočasno pa tovrstne opomine ni treba 'dostavljati' na najdražji možni način - saj lahko pri naslednjem računu za rezervni sklad enostavno priložiš še opomin zaradi neplačila.


Tocno tako. Ta sistem je dalec najcenejsi. Pac pri naslednji poloznici se poslje total za vse neplacano, plus obresti plus stroski. Ob usttezni it podpori ptakticno ni stroskov za posiljatelja.

Tako recimo dela Vzajemna ali pa RTV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

c3p0 ::

Saj piše, zaračunaš lahko dejanske stroške, papir, kuverta, znamka, ne pa tudi ure dela tajnice (sprinta, zloži papir, zalima znamko, nese na pošto).

UganiKdo ::

c3p0 je izjavil:

Saj piše, zaračunaš lahko dejanske stroške, papir, kuverta, znamka, ne pa tudi ure dela tajnice (sprinta, zloži papir, zalima znamko, nese na pošto).

Pise tudi da vse skupaj ne sme presegat zamudnih obresti, ravno zato ker se je dogajalo, da so ljudje pozabili placat poloznico potem so pa dobili opomin v visini 2x dejanskega dolga.

Dodatna omejitev je tudi da obresti ne smejo presegat glavnice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

misek ::

Jaz sem spomladi plačal malo več kot 30 centov za 3 položnice po 10 €. Pozabil plačati, ker bi moralo biti preko trajnika ampak je upravitelj to pozabil upoštevati. So se mi lepo opravičili ampak plačati sem pa vseeno moral :)

telexdell ::

misek je izjavil:

Jaz sem spomladi plačal malo več kot 30 centov za 3 položnice po 10 €. Pozabil plačati, ker bi moralo biti preko trajnika ampak je upravitelj to pozabil upoštevati. So se mi lepo opravičili ampak plačati sem pa vseeno moral :)

Kak si lahko pozabil plačati, če gre preko direktne bremenitve? Če imaš denar na računu in urejeno direktno bremenitev potem lahko zašuštra le izdajatelj računa. So mi nekaj nazaj premalo zaračunali storitev in mi posledično naslednji mesec zaračunali 0,01€ zamudnih obresti. Vse je bilo plačano preko direktne bremenitve. Po pritožbi so se lepo opravičili in mi poslali dobropis za 0,01€.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

misek ::

telexdell, ostali stroški so plačani preko trajnika. Ker smo začeli v RS plačevati komaj letos, bi upravitelj moral tudi to novo položnico poravnati preko trajnika. Ampak ker si ni to pravilno zabeležil je poslal "normalno" položnico. Jaz pa nisem bil pozoren, da ta položnica sploh ni bila plačana. Res je, da je to bila moja napaka. Ampak osnovna napaka je bila pri upravitelju, ker njegova evidenca ni bila urejena. Tako da sem od njih dobil samo iskreno opravičilo.

mr_chai ::

UganiKdo je izjavil:

Razlog za taksno ureditev je v tem, da opomin ne sme imeti zastrasevalnega ali kaznovalnega ucinka.

Istočasno pa tovrstne opomine ni treba 'dostavljati' na najdražji možni način - saj lahko pri naslednjem računu za rezervni sklad enostavno priložiš še opomin zaradi neplačila.


Tocno tako. Ta sistem je dalec najcenejsi. Pac pri naslednji poloznici se poslje total za vse neplacano, plus obresti plus stroski. Ob usttezni it podpori ptakticno ni stroskov za posiljatelja.

Tako recimo dela Vzajemna ali pa RTV.


Ne da sploh ni bil znesek na naslednji položnici, pač pa je bil na položnici od tekočih stroškov in nikjer ni bila navedena postavka, da bi plačnik sploh vedel kaj pomeni teh dodatnih 6.20 eur. In jaz sem tako leta plačeval to, ker nisem bil pozoren. Sedaj pa niti podatkov nočejo dati, koliko sem plačal vseh teh "stroškov" opomina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

buttcrack ::

Kranjski domplan zaračunava obresti za en dan zamude.

mr_chai ::

UPDATE:

Tole so mi poslali iz UVG (upravnik):

Spoštovani,



vsi razdelilniki in pozivi k vplačilu v rezervni sklad so posredovani v zakonsko določeni valuti plačila, hkrati imate vsi etažni lastniki in najemniki možnost odprtja brezplačnega trajnika, s čimer se izognete morebitnim zamudam in posledicam.

Dikcija opominjanja, kot navajate spodaj v svojem e sporočilu, je žal napačna. Prejeli ste poziv k vplačilu v rezervni sklad in ne opomina. Razlika je, da gre pri pozivu za opozorilo lastniku o neplačanem prispevku v rezervni sklad (pri opominu pa za opozorilo na terjatev dobavitelja katerim je rok plačila že potekel). Prispevek v rezervni sklad ni terjatev, saj ni bila opravljena storitev ali dobavljeno blago kar pomeni, da po Zakonu o varstvu potrošnikov še ne nastopi pravica dobavitelja, da zaračuna strošek opomina. Ker ne nastopi pravica za opomin pomeni tudi, da ne veljajo določila za opominjanje.

Za prispevek v rezervni sklad veljajo določila Stanovanjskega zakona in Stvarnopravnega zakonika, ki oba določata, da mora upravnik pisno pozvati dolžnika pred sodno izterjavo, saj se poziv upravnika šteje za verodostojno listino v smislu zakona, ki ureja izvršbo in zavarovanje.



Mislm, za kozlat...

Aston_11 ::

Sedaj pa naj izkažejo, od kje podlaga za 6.20 EUR opomina - ali je to v pogodbi o upraljanju ali kje je to. Tole bi komot šlo pod redne storitve upravljanja, glede na to, da najbrž tudi za prvi poziv niso extra računali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

mr_chai ::

Aston_11 je izjavil:

Sedaj pa naj izkažejo, od kje podlaga za 6.20 EUR opomina.


hej kaj pa govoriš, ni to opomin, to je POZIV! :P Ja nč, prijavo bom oddal, pa tudi če končam na koncu na evropskem sodišču. Samo v enem letu sem jim zmetal 60 eur za te pozive...ok nism glih redni plačnik, sj si zaslužim kazen, samo ne fakin 20 % od vsake položnice!!!

Ales ::

Uau, ne opomin, poziv k vplačilu.... kako palamudenje z njihove strani. Le poročaj, kako bo šlo naprej.

UganiKdo ::

Reklamiras 6,2 eur, placas ostalo in gres dalje. Naj pa probajo tozit ce so tako pametni.

Kvinta ::

c3p0 je izjavil:

Zanimivo, A1 si privošči kar 5€ za stroške opomina.


Pri Bobu pa par centov čeprav je izta firma :))
A.C.A.B


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stroški opomina

Oddelek: Loža
334028 (2851) SaXsIm
»

Simobil - strosek obvestila o neplacanih racunih (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5512443 (7914) MarioMisaron
»

Zaračunavanje stroškov prekinitve naročniškega razmerja za mobilno telefonijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5513839 (12396) matijadmin
»

Si.Mobil in strošek opomina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9918403 (14905) modelno1

Več podobnih tem