» »

Tiskalnik - faks

Tiskalnik - faks

«
1
2

Bikica195 ::

Pozdravljeni!
Pričela sem s študijem in že zdaj opažam, da bo hitro potrebno nabaviti dober tiskalnik. Imela sem že Epsona, kjer se barve nalivajo (se je dalo skenirati torej je bila neka večfunkcijska naprava). Ta se je hitro pokvaril oz. ni več listov ˝požiral˝ (na servisu so rekli da je takšna serija, in da se je tisto nekaj kar liste zagrabi, zlomilo in se ne da popraviti). Sedaj bi rada kupila neko napravo, ki mi ne bo delala le leto ali še manj. Pa da se bo z njo dalo barvno tiskati, skenirati + bi še kdo kaj predlagal, na kaj naj bom pozorna pri nakupu (oz. mi na faksu prišlo prav)?

Hvala vsem :D
I walk. I look. I see. I stop. I photograph.

Utk ::

Pred 20 leti na faksu nisem potreboval tiskalnika, danes ga pa?

errhec ::

Rabi multifunkcijsko tiskalno napravo za fakulteto, ne fax mašine.
dd

showsover ::

Budget?
Če ene 250€ - barvni laser printer/scanner/copier.
Pa tonerje se dobi za ene 100€ vse štiri.
Pri nas se je že ves internet sprintal.
Dvakrat.

TheKekec ::

Printbox, hkrati kupiš za 60e kreditov in te barvni tisk košta 4 cente na list

Omogoča tudi skeniranje in kopiranje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TheKekec ()

bluefish ::

Ne bi škodilo, če bi povedala, kaj je to zaen faks, da je tiskalnik doma nujno potreben, in to celo barvni.

Ali se pričakuje tiskanje barvitih naslovnic seminarskih z WordArt kičem ali morda tisk fotografij na seksi svetlečem papirju ali z mavrično paleto podčrtane zakonske akte ali ...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Bikica195 ::

bluefish je izjavil:

Ne bi škodilo, če bi povedala, kaj je to zaen faks, da je tiskalnik doma nujno potreben, in to celo barvni.

Ali se pričakuje tiskanje barvitih naslovnic seminarskih z WordArt kičem ali morda tisk fotografij na seksi svetlečem papirju ali z mavrično paleto podčrtane zakonske akte ali ...?



Gre za Ekonomsko fakulteto LJ. No res pa je, da se nisem pozanimala če je res potreben barvni, ampak mislim da je za zihr boljše barvenga kupiti?
Glede cene, pa bi tokrat raje nekje do 100€ dala, ker smo prej vse nad 100 kupovali pa bili razočarani (stran vržen denar).
I walk. I look. I see. I stop. I photograph.

Raptor F16 ::

Utk je izjavil:

Pred 20 leti na faksu nisem potreboval tiskalnika, danes ga pa?


Da, ker so fotokopirnice predrage.

Xerox Phaser 3020

Cena: 60EUR
Tisk: črno/bel (primarno enostranski, ročno dvostranski)
Tip: laserc

TheKekec je izjavil:

Printbox, hkrati kupiš za 60e kreditov in te barvni tisk košta 4 cente na list

Omogoča tudi skeniranje in kopiranje


Za 60 EUR dobiš cel NOV tiskalnik.

bluefish je izjavil:

Ne bi škodilo, če bi povedala, kaj je to zaen faks, da je tiskalnik doma nujno potreben, in to celo barvni.

Ali se pričakuje tiskanje barvitih naslovnic seminarskih z WordArt kičem ali morda tisk fotografij na seksi svetlečem papirju ali z mavrično paleto podčrtane zakonske akte ali ...?


Barve so smiselne kvečjem za histograme, diagrame,...
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Hypathia ::

Jaz tudi kar veliko tiskam za faks, barvno/čb, imam pa multifunkcijsko napravo (print, scan, copy) HP Deskjet 2545 in zaenkrat deluje brezhibno, tudi kartuše niso pretirano drage.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

A110 ::

Na fmf dobimo vsako leto za 200 kopij kreditov. V vseh letih skupaj nevem če sem jih porabil 10

Raptor F16 ::

A110 je izjavil:

Na fmf dobimo vsako leto za 200 kopij kreditov. V vseh letih skupaj nevem če sem jih porabil 10


Na strojni pa recimo ne dobiš niti pol pi*de mrzle vode.

Še telefonsko obveščanje o ocenah je npr. na FDV zastonj, pri nas ti pa pošljejo položnico za 5 EUR z rokom plačila 6 dni.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Shields ::

lol obveščanje s ŠIS plačujete?

A110 ::

Sicer smo offtopic ampak zakaj hudiča bi imel obveščanje o ocenah po telefonu?

Shields ::

jaz sem imel ampak ker je zadeva imela zamudo sem za ocene že prej izvedel

Aston_11 ::

A110 je izjavil:

Sicer smo offtopic ampak zakaj hudiča bi imel obveščanje o ocenah po telefonu?

Leta 2020?
 2020

2020

.

showsover ::

Mimogrede, za 50EUR prodam HP 5075 All in one brez kartuš
V trgovini so tam ene 75-100EUR, se mi zdi, ampak s kartušami zelo majhne kapacitete.
V bistvu mi grejo na živce, bi jih najraje v kanto vrgel, ampak ne zaradi principa.
Kolikor vidim, obe kartuši dejanske kapacitete dobiš za 26EUR, torej skupaj 76EUR.
Ajd naj bo 44EUR za printer, da se ti potem tudi nominalno splača!

PS: Ne morem oddati oglasa, ker sem PNG baraba.

Zgodovina sprememb…

donvito ::

Bikica195 je izjavil:

Pozdravljeni!
Pričela sem s študijem in že zdaj opažam, da bo hitro potrebno nabaviti dober tiskalnik. Imela sem že Epsona, kjer se barve nalivajo (se je dalo skenirati torej je bila neka večfunkcijska naprava). Ta se je hitro pokvaril oz. ni več listov ˝požiral˝ (na servisu so rekli da je takšna serija, in da se je tisto nekaj kar liste zagrabi, zlomilo in se ne da popraviti). Sedaj bi rada kupila neko napravo, ki mi ne bo delala le leto ali še manj. Pa da se bo z njo dalo barvno tiskati, skenirati + bi še kdo kaj predlagal, na kaj naj bom pozorna pri nakupu (oz. mi na faksu prišlo prav)?

Hvala vsem :D

Priporočam TEGA, poceni, prav tako kartuši in tiska obojestransko. Ga imam 2 leti in mi ni žal.

showsover ::

To pa je res zanimivo na mimovrste.com; meni osebno 5075 nikakor ni presežek,

za HP 5075 sicer 667/718 (93%) pravi, da je prav dober ali odličen.
za HP 3545 pa 40/42 (95%) pravi, da je prav dober ali odličen.

Res pa je, da je 5075 bolj preverjen.

Morate pa vedeti, da starter/setup kartuše, ki jih kupiš v novem printerju, vsebujejo 1/5 soka dejanske kartuše.

Bikica195 ::

I walk. I look. I see. I stop. I photograph.

polozweii ::

Jaz sem raje kupoval najcenejši printer, ponavadi Canon v Sparu (v današnjem katalogu stane 40€)
V kartušo sem zvrtal luknjico in polnil črnilo iz litrske plastenke. Ko bi moral kartušo zaradi izrabljenosti tiskalne glave zamenjati, sem raje kupil kar cel printer ker je bila zraven kartuša in še garancija.

Če hočeš boljšo mašino potem kupi Epsona s piezo tiskalno glavo.

Han ::

To so poceni jajca, ki "razpadejo" po nekaj 100 izpisih, cena tiska je ponavadi najdražja, hitrost pa porazna. Za 85 eur dobiš najnovejši HP DeskJet plus 6075, prav tako v beli barvi, ki bo imel zagotovljeno podporo naslednjih 5-10 let.

https://si.links.eu/multifunkcijska-nap...

https://www.mimovrste.com/tiskalniki-sk...

Če boš veliko tiskala, je boljša opcija HP OfficeJet Pro 8210 za 120 eur, za katerega imaš na voljo komplet neoriginalnih kartuš za 66 eur. Cena izpisa je neprimerno nižja kot na poceni igračkah. Žal nima skenerja.

https://anni.si/tiskalniki/brizgalni-ti...

https://biro.si/si/komplet-fenix-r-hp95...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

polozweii ::

Han je izjavil:

Za 85 eur dobiš najnovejši HP DeskJet plus 6075, prav tako v beli barvi, ki bo imel zagotovljeno podporo naslednjih 5-10 let.


Obdobje podpore pri teh poceni printerjih zaradi dragih popravil ni smiselna.

Han ::

Podpora je bila mišljena v smeri šoferjev in kartuš. Če se karkoli pokvari izven garancije, nima smisla popravljat.

Bikica195 ::

I walk. I look. I see. I stop. I photograph.

Han ::

Rajši razmišljaj o tem...

https://www.mimovrste.com/brizgalni-tis...

Bikica195 ::

Han je izjavil:

Rajši razmišljaj o tem...

https://www.mimovrste.com/brizgalni-tis...


Zakaj je boljši :D? Kaj pa cene kartuš (in katere ce bi rada barvno tiskala).

Hvala
I walk. I look. I see. I stop. I photograph.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bikica195 ()

tikitoki ::

Bikica195 je izjavil:

Pozdravljeni!
Pričela sem s študijem in že zdaj opažam, da bo hitro potrebno nabaviti dober tiskalnik. Imela sem že Epsona, kjer se barve nalivajo (se je dalo skenirati torej je bila neka večfunkcijska naprava). Ta se je hitro pokvaril oz. ni več listov ˝požiral˝ (na servisu so rekli da je takšna serija, in da se je tisto nekaj kar liste zagrabi, zlomilo in se ne da popraviti). Sedaj bi rada kupila neko napravo, ki mi ne bo delala le leto ali še manj. Pa da se bo z njo dalo barvno tiskati, skenirati + bi še kdo kaj predlagal, na kaj naj bom pozorna pri nakupu (oz. mi na faksu prišlo prav)?

Hvala vsem :D


Priporocam, da si nabavis crnobel laserski tiskalnik. Npr. Xerox Phaser 3020 je poceni.

Barvni tisk je sicer super, sam drag. Ce ti denar ni problem, potem pa nabavi kaksen barvni laserski tiskalnik.

xardas ::

Sam sem uporabljal printbox. Je v večini študentskih domov. S parimi kolegicami/kolegi, cimri se zmeniš za skupno uporabo in deljene stroške (vsak 20€) pa maš po 4c/stran.

Han ::

HP OfficeJet Pro 9000 serijo bolj pohvalijo kot podobne Canon tiskalnike, vidim pa, da cenejše kompatibilne kartuše še niso na voljo.

Badwolff ::

Print box zveni res poceni.
Mi smo za karantensko šolo nabavili
https://www.mimovrste.com/tiskalniki-sk...
Pa ni bilo z njim nobenih težav, printalo se je pa po 50bstrani na dan.

Ampak na printboxu za ta denar očitno naprintaš 4000 strani.

Raptor F16 ::

tikitoki je izjavil:



Priporocam, da si nabavis crnobel laserski tiskalnik. Npr. Xerox Phaser 3020 je poceni.

Barvni tisk je sicer super, sam drag. Ce ti denar ni problem, potem pa nabavi kaksen barvni laserski tiskalnik.


Ay!

Daš 60 EUR in notr ma že toner.

Rezervni tonerji so 20 EUR

Če naštampaš 1000 strani je to 2 centa tonerja na eno stran.

Papir aka potrošni material... za 100g A4 500 listov stane 10 EUR oz 2 centa na list.

Torej domači tisk te stane največ 6 centov na obojestransko potiskan A4 list.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Bikica195 ::

I walk. I look. I see. I stop. I photograph.

Raptor F16 ::

Bikica195 je izjavil:

Kaj pa ta
https://www.mimovrste.com/tiskalniki-sk...


Inkjet (brizgalni tiskalnik) je mnogo dražji in počasnejši od lasercev. V bistvu ga opraviči samo nekajkratna priročnost.

Tako ti predlagam. Za tiskanje skript in tekstov imej za študij ČB laserski tiskalnik.

Tistih nekaj nujnih barvnih kopij pa naj ti v fotokopirnici natisnejo, če je res nuja po barvah.

Večinoma boš oddajala kar PDF datoteke v spletno učilnico ali v e-pošto asistentom.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Badwolff ::

Sploh letos...

Bikica195 ::

To se pa strinjam, samo ne vem za naprej (ko bodo kakšni grafi, pa se bodo morali barvo razločevati) ali kaj podobnega.
I walk. I look. I see. I stop. I photograph.

Raptor F16 ::

Bikica195 je izjavil:

To se pa strinjam, samo ne vem za naprej (ko bodo kakšni grafi, pa se bodo morali barvo razločevati) ali kaj podobnega.


Večinoma boste oddajali PDF datoteke. Sploh se ne sekiraj. Moodla marsikje do sedaj sploh uporabljali niso ker se jim ga ni dalo uredit. Zdaj gre vse prek tega.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Bikica195 ::

Mislim, da bom kupila (je bil tudi zgoraj že omenjen/priporočen) https://www.harveynorman.si/vecnamenska...

So te kartuše prave? --> https://www.printink.si/hp-deskjet-plus... + kje sploh priporočate da se bi kupovale zanj?

*Je možno kupiti potem čez čas le črno kartušo in tiskati le črno-bele dokumente oz. kupiti le barvno kartušo in tiskati brez črne?
Ali moraš komplet črne in barvne kupiti?

Hvala!
I walk. I look. I see. I stop. I photograph.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bikica195 ()

Raindancer ::

Če tako piše gor, potem so kompatibilne in te ne rabi skrbet, glede na to, da so original.

Kupiš tisto, kar v danem trenutku rabiš. Komplet kupiš, ker je cenejši, kot če kupuješ 'samo' črno ali 'samo' barvno kartušo.

Tisto zadnje vprašanje - ne vem. Sicer ti lahko izpije barvo, in ti potem tiska z odsotnostjo barve, ki je pač nimaš. Mi je izpilo modro, in je graf bil brez modre črte, slike brez modrih odtenkov, ipd. Če ti črne zmanjka, si pa v zosu, ker ti bo pač tiskalo samo z barvnimi, ne boš pa imela senčenja ali kakih podobnih for, tudi slike/tisk ne bo printal, v kolikor boš imela original nastavljen na črno. Če bo recimo slika/tisk v modri ali rdeči barvi, pa se ti bo lahko sprintalo.

Na Youtubu lahko tudi vidiš, kako se kaj menjajo kartuše, tako da ni panike.

Če si bolj na tesnem z denarjem, lahko kupiš tudi t.i. kompatibilne kartuše - so kartuše, ki jih ne dela direktno proizvajalec, temveč kak drug ponudnik. V kolikor je ponudnik pošten, dobiš dobre kartuše, ki delajo enako ali še bolje od originalnih, predvsem pa so tudi bolj napolnjene.

Kje kupiti - poglej malo po internetu. Printink je za originalne čisto dober, ker naročam pri njih že tretjič (drug tip tiskalnika), in je šlo vse BP. Eden dobrih ponudnikov je tudi 123kartuše, če greš gledat za kompatibilnimi. Lahko greš tudi na nemški Amazon, ampak tam imajo trenunto tudi precej visoko poštnino. pač napišeš tip tiskalnika in kaj iščeš - v tvojem primeru črne ali barvne kartuše, potem pa vidiš, kaj ti bo dal brskalnik na vpogled.

Ne sekiraj se, tudi to bo minilo.

Lp,

Raindancer

Bikica195 ::

Hvala!

Mislite, da so kartuše original pri nakupu v HN priložene? --> https://www.harveynorman.si/vecnamenska...
I walk. I look. I see. I stop. I photograph.

showsover ::

Kartuše, da lahko začneš takoj printati, so zagotovo v pakungi.
Ampak kapaciteta priložene je 1/5, tu nekje, glede na pravo kartušo.
Morajo te namamit, a ne, da začne melange pritekat.

Bikica195 ::

Ga nisem kupila. Je bil trgovec vsaj toliko iskren, da je povedal da glede na ceno kartuš in kako hitro bi se porabile ni ekonomske računice. Baje je najcenejša varianta tiskalnik kjer se barve nalivajo (tiste flaške). Sem imela Epsona že, amapak se mi zdi da je tisk z meseci postajal slabši (ne več lepo barvno, začelo je potegniti vse na rjavo) pa tudi tisto kar je zagrabilo liste se je zlomilo tako da sem potem ostala brez (bila je slaba serija). Še vedno ne vem katerega kupiti, da me ne bodo prišle kartuše 50EUR +.

Mora skenirati, barvno printati, dobro pa bi bilo da bi tudi obojestransko printal (ni pa nujno, lahko tudi ročno obrnem). Da je čim bolj preprost, manjši, saj mi primanjkuje prostora na mizi.

Bikica195 je izjavil:

Ga nisem kupila. Je bil trgovec vsaj toliko iskren, da je povedal da glede na ceno kartuš in kako hitro bi se porabile ni ekonomske računice. Baje je najcenejša varianta tiskalnik kjer se barve nalivajo (tiste flaške). Sem imela Epsona že, amapak se mi zdi da je tisk z meseci postajal slabši (ne več lepo barvno, začelo je potegniti vse na rjavo) pa tudi tisto kar je zagrabilo liste se je zlomilo tako da sem potem ostala brez (bila je slaba serija). Še vedno ne vem katerega kupiti, da me ne bodo prišle kartuše 50EUR +.

Mora skenirati, barvno printati, dobro pa bi bilo da bi tudi obojestransko printal (ni pa nujno, lahko tudi ročno obrnem). Da je čim bolj preprost, manjši, saj mi primanjkuje prostora na mizi.
I walk. I look. I see. I stop. I photograph.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bikica195 ()

Badwolff ::

Najverjetneje najboljšo napravo v tvoji kategoriji do že imela, vse ostalo bo na 1000 kopij dražje. Ostane to BW laser ali printbox.

Bikica195 ::

Še vedno kupujem :D. Katerega mi priporočate (znamka ni pomembna - le, da je na zalogi :/*. Želim pa si kupiti takšnega na sflaškee in ne da bom devala le za eno kartušo 20€ (pri flaškah dobiš vse 4 za nekje 50€). 6500+ strani je kar dobro da sprinta + da ima tudi možnost skeniranja.

Hvala
I walk. I look. I see. I stop. I photograph.

Han ::

A predlagani v Brother tiskalniki ni v redu?

Bikica195 ::

Hvala za priporočilo vseeno. Iščem barvnega pa da bodo flaške zraven že...
I walk. I look. I see. I stop. I photograph.

Badwolff ::

Bikica195 je izjavil:

Hvala za priporočilo vseeno. Iščem barvnega pa da bodo flaške zraven že...



 Imela sem že Epsona, kjer se barve nalivajo (se je dalo skenirati torej je bila neka večfunkcijska naprava). 

Bikica195 ::

Badwolff je izjavil:

Bikica195 je izjavil:

Hvala za priporočilo vseeno. Iščem barvnega pa da bodo flaške zraven že...



 Imela sem že Epsona, kjer se barve nalivajo (se je dalo skenirati torej je bila neka večfunkcijska naprava). 


Tudi jaz, pa sem ravno takšen model kupila, kjer je bila v celotni seriji napaka (zobček za po
iranje listov se je hitro zlomil). Kaj je bilo pa pri tebi (ali ga še imaš)?
I walk. I look. I see. I stop. I photograph.

Han ::

Kolikor vem so vsakemu novemu tiskalniku priložene vse osnovne barve.

Badwolff ::

Bikica195 je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Bikica195 je izjavil:

Hvala za priporočilo vseeno. Iščem barvnega pa da bodo flaške zraven že...



 Imela sem že Epsona, kjer se barve nalivajo (se je dalo skenirati torej je bila neka večfunkcijska naprava). 


Tudi jaz, pa sem ravno takšen model kupila, kjer je bila v celotni seriji napaka (zobček za po
iranje listov se je hitro zlomil). Kaj je bilo pa pri tebi (ali ga še imaš)?



še in dela bp, tiskal pa je v prvem delu karantene ko zmešan

Bikica195 ::

S katere strani je najboljše naročiti?
akcija.si/edigital.si
I walk. I look. I see. I stop. I photograph.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri tiskalnik (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Kaj kupiti
666137092 (995) T-I-N
»

Obnova starega kolesa (peskanje/barvanje)

Oddelek: Šport
4216778 (1399) fikus_
»

Kateri tiskalnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17036711 (20425) gazer
»

kateri printer kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6421943 (14217) Spock83
»

Multifunkcijska naprava (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8829625 (23323) Bye

Več podobnih tem