» »

nadgradnja ramov in diska

nadgradnja ramov in diska

wade ::

Trenutno imam sledečo konfiguracijo:
procesor: q6600
plata: asus P5KC
ram: Crucial Ballistix Tracer LED 2GB(2x1GB)
disk: wd 500GB

Nadgradil bi rad rame in disk. Glede ramov me zanima, če se splača dokupit še 2gb istih ramov, ali pa se mi bolj splača te prodat in kupit 3 x 2GB ddr3 ramov (tistih, ki pač pašejo na to plato). Zanima me koliko bi bilo kej razlike in če bi blo vredno dodatnih evrov?

Glede diska sem pa razmišljal o samsung f3 (ravno vidim akcijo za člane slo tech zgoraj desno), edino škoda je, ker je samo 1TB na voljo, jaz pa bi rajše 1.5TB s tremi ploščami po 500GB. Se morda kaj ve, če tudi ta kmalu izide, ali bo ostalo le pri 1tb verziji?
Sprašujem zato, ker imam le še 2 sata konektorja na voljo in če bom čez nekaj časa dokupil še SSD disk, ne bom imel ravno veliko prostora. (mi ga vseskozi primanjkuje) Ta čas pa bo tale f3 sistemski disk, zato tudi gledam malo hitrejše in ne tisto eco varianto, ki pa je v 1,5TB obliki.

Namen je čimhitrejše delovanje sedmice, multitasking, razni adobe in ostali programi,... Kaj se torej najbolj splača?

Galaxy ::

P5QC ima samo 2 reži za DDR3 rame, tako da boš gor stlačo max. 4GB. Vzami raje 2x2GB 800MHz CL4 kit. Vsi F3 imajo 500GB/ploščo, tako da je hitrost relativno enaka. Za najhitrejše delovanje za najmanj cene pa je najboljše če vzameš 2x F3 1TB in povežeš v RAID0.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

wade ::

A je kkšna razlika če dodam samo 2GB ploščico ddr2 ramov. Se pravi da bi mel 1+1+2 (če je to sploh možno pri p5kc in če je kkšna razlika če mam 2+2), ker prodajat se mi potem vseeno ne da, sploh ker sem dal okrog 110€ zanje, zdej bi pa verjetno dobil nek drobiž.

Glede raid0, a to povežeš 2 diska med sabo in zasedeta 1 sata slot, al zasedeta 2 slota? Ker če enga, potem bi res to naredil, ker placa mam v ohišju dost (antec p182) pa še hitrejš bi blo. Nisem se še nikol s temi stvarmi igral, tko da nevem kako se povezuje v raid...

Galaxy ::

Za RAID0 potrebuješ 2 SATA porta na matični. Nato v BIOSU nastaviš RAID. Glede palčk, pa bi moralo delovati. Pač poglej da kupiš isto frekvenčne rame, čeprav se različne firme RAMov ponavadi ne razumejo najbolje.

Jure27 ::

Lep pozdrav.

V pc.ju bi dodal SSD sata3 disk namesto dvd driva.
Kolikor vidim je dvd konektan na nek ODD SATA, ki pa ni enak hdd sata kamor je priključen izvirni disk.

Obstaja kak adapter?

Jure27 ::

še slika različnih priključkov

 sata

sata

klinker ::

Je to laptop?

Gejspodar ::

Gre za Micro SATA priključek. Imaš pretvornike, ampak če gre za prenosnik ga boš težko spravil notri, razen če dobiš cadyy z micro SATA.

kixs ::

Jure27 je izjavil:

Lep pozdrav.

V pc.ju bi dodal SSD sata3 disk namesto dvd driva.
Kolikor vidim je dvd konektan na nek ODD SATA, ki pa ni enak hdd sata kamor je priključen izvirni disk.

Obstaja kak adapter?


A moras res tole pisat v 11 let staro temo!???

Jure27 ::

a ni boljše stara tema, ni offtopic, kot pa 100 novih...

hvala sem kupil adapter za prenosnik, kjer das noter ssd in se vstavi v prostor za cd


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Hitrost vašega trdega diska, SSD-ja, ... (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Strojna oprema
2320572866 (30266) hariscorale
»

Dodaten ram na Laptopu

Oddelek: Strojna oprema
423940 (2939) schurda
»

Gaming Computer! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
608912 (7448) jazbec
»

Kateri 1TB disk kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29533925 (14075) xyxyxyxy
»

Nakup pcja za 1500 EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
857670 (6971) jazbec

Več podobnih tem