» »

11th Gen Intel Core

11th Gen Intel Core

««
15 / 16
»»

WizzardOfOZ ::

mtosev je izjavil:

Za koga, ki igra zelo redko in igre starejše ali nezahtevne game bo igpu ok.


Za tiste je bil že UHD dovolj dober.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

RedDrake ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Ampak jaz res ne razumem, zakaj bi igral igrice na računalniku brez orenk grafične? Če boš na računalu igral igre, potem kupiš orenk grafo in se ne obremenjuješ s tisto v procesorju.

Odvisno kaj smatraš pod igre.
Če to pomeni da greš čez 5-6 ur railroaded izkušnje, ki izgleda skoraj kot film, potem verjetno res rabiš top-of-the line grafiko (ker potem vsaj izgleda kot film, ne kot nek skupek kock in trikotnikov).
Če pa igraš igre, kjer je poudarek na zabavi, potem pa je vsak laptop za 300 EUR sposoben poganjati neskončno zabavnih iger, ki omogočajo izjemno veliko zabave.

Evo moj razlog, zakaj mi APU zadošča.
Igram igre moje mladosti in študentskih let, ki so začuda še vedno zelo žive, zaradi dobrih community-ev, kot npr: Doom, HoMM 3, WolfET ter celo mnoštvo DOS iger v emulatorju. Občasno obrnem Deus EX, pa Q3A, pa še kaj.

Dokler sem to igral, 10 let nisem rabil nič drugega kot intel integrirano grafiko. Potem sem začel igrati še par Paradox-ovih strategij EU4/HOI4/CK2, pa sem ugotovil da je intelova grafika premalo za "2D" strateško igro. In sem si takrat omislil RX550, ker je bila najcenejša zadovoljiva stvar. No, danes bi bilo pri novi mašini že intelova integrirana OK, AMD-jeva pa itak.
Zakaj bi potem kupil grafiko - sploh v današnjih časih, ko stane skoraj 500 EUR najcenejša, ki je dobavljiva.

opeter ::

Verjetno si Čarovnik iz Oza sam naredi in tiska denar. ;) Ali pa si pričara srednjo klaso grafične.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mr.B ::

V glavbnem če imaš denar... vzameš za 360€ 4750g. Ko imaš denar, oziroma ko pač padejo cene grafičnih, si pa umiliš sledečo. Do takrat pač , ja se pustiš veseliti z 11400F, brez možnosti relane nadgradnje ter bolha ponudbi rabljenih AMD ali Nvida grafičnih.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

WizzardOfOZ ::

RedDrake je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Ampak jaz res ne razumem, zakaj bi igral igrice na računalniku brez orenk grafične? Če boš na računalu igral igre, potem kupiš orenk grafo in se ne obremenjuješ s tisto v procesorju.

Odvisno kaj smatraš pod igre.
Če to pomeni da greš čez 5-6 ur railroaded izkušnje, ki izgleda skoraj kot film, potem verjetno res rabiš top-of-the line grafiko (ker potem vsaj izgleda kot film, ne kot nek skupek kock in trikotnikov).
Če pa igraš igre, kjer je poudarek na zabavi, potem pa je vsak laptop za 300 EUR sposoben poganjati neskončno zabavnih iger, ki omogočajo izjemno veliko zabave.

Evo moj razlog, zakaj mi APU zadošča.
Igram igre moje mladosti in študentskih let, ki so začuda še vedno zelo žive, zaradi dobrih community-ev, kot npr: Doom, HoMM 3, WolfET ter celo mnoštvo DOS iger v emulatorju. Občasno obrnem Deus EX, pa Q3A, pa še kaj.

Dokler sem to igral, 10 let nisem rabil nič drugega kot intel integrirano grafiko. Potem sem začel igrati še par Paradox-ovih strategij EU4/HOI4/CK2, pa sem ugotovil da je intelova grafika premalo za "2D" strateško igro. In sem si takrat omislil RX550, ker je bila najcenejša zadovoljiva stvar. No, danes bi bilo pri novi mašini že intelova integrirana OK, AMD-jeva pa itak.
Zakaj bi potem kupil grafiko - sploh v današnjih časih, ko stane skoraj 500 EUR najcenejša, ki je dobavljiva.


Sam sicer špilam samo 2 igri, stalkerja (parkrat na leto ga zalaufam) in HZD, ki sem jo vzel, ker si je hčerka želela špilat. HZD se da špilat v extreme nastavitvah na 2070 super, ki je bila nova 590€, ko sem jo jaz kupoval.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Mr.B ::

WizzardOfOZ je izjavil:

RedDrake je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Ampak jaz res ne razumem, zakaj bi igral igrice na računalniku brez orenk grafične? Če boš na računalu igral igre, potem kupiš orenk grafo in se ne obremenjuješ s tisto v procesorju.

Odvisno kaj smatraš pod igre.
Če to pomeni da greš čez 5-6 ur railroaded izkušnje, ki izgleda skoraj kot film, potem verjetno res rabiš top-of-the line grafiko (ker potem vsaj izgleda kot film, ne kot nek skupek kock in trikotnikov).
Če pa igraš igre, kjer je poudarek na zabavi, potem pa je vsak laptop za 300 EUR sposoben poganjati neskončno zabavnih iger, ki omogočajo izjemno veliko zabave.

Evo moj razlog, zakaj mi APU zadošča.
Igram igre moje mladosti in študentskih let, ki so začuda še vedno zelo žive, zaradi dobrih community-ev, kot npr: Doom, HoMM 3, WolfET ter celo mnoštvo DOS iger v emulatorju. Občasno obrnem Deus EX, pa Q3A, pa še kaj.

Dokler sem to igral, 10 let nisem rabil nič drugega kot intel integrirano grafiko. Potem sem začel igrati še par Paradox-ovih strategij EU4/HOI4/CK2, pa sem ugotovil da je intelova grafika premalo za "2D" strateško igro. In sem si takrat omislil RX550, ker je bila najcenejša zadovoljiva stvar. No, danes bi bilo pri novi mašini že intelova integrirana OK, AMD-jeva pa itak.
Zakaj bi potem kupil grafiko - sploh v današnjih časih, ko stane skoraj 500 EUR najcenejša, ki je dobavljiva.


Sam sicer špilam samo 2 igri, stalkerja (parkrat na leto ga zalaufam) in HZD, ki sem jo vzel, ker si je hčerka želela špilat. HZD se da špilat v extreme nastavitvah na 2070 super, ki je bila nova 590€, ko sem jo jaz kupoval.


Ne najdem sicer 2070 Supper, snajcenejša nova Geforce za osnovni 1440p grafična se začne okoli 800€ rtx 3070 je pa že 1200€.

Dobiš pa danes za 300€ Nvidia GeForce GTX1660, redna cena 500€.

Samo kot kaže se praznijo zaloge, ker je 1650 za 180€, no to je bsitveno polje kot APU, samo si tam 1080p medium 60FPS gaming...
OD AMD-ja pa pod 500€ za RX 570, nimaš...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

WizzardOfOZ ::

Ja vem, sem poskušal že lansko leto za tamalo kupit vsaj rabljeno 2070, pa so bile cene take, kot sem jaz dal za novo, novih pa ni bilo za dobiti. Zato sva se zadovoljila z rabljeno 1070 za 150€.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

GR2 ::

1070 za 150€ je bil Q4 2020 res najboljši nakup grafične verjetno ever. Zdaj so slabše 1650/1660 2x do 4x dražje.
Pri teh cenah sedaj bi se pa pomoje še najmanj sekiral, če bi kupil 6700 XT za 850€, ni dosti dražja kot so bile 3070 v najboljših časih. Karkoli drugega je za max 2 leti, ampak zelo preplačaš.

WizzardOfOZ ::

V bistvu bo tako kot v časih 286 računalnikov, ko je stal dober 286 z 640kb rama in 20mb mfm diskom celih 5000 mark.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Mr.B ::

WizzardOfOZ je izjavil:

V bistvu bo tako kot v časih 286 računalnikov, ko je stal dober 286 z 640kb rama in 20mb mfm diskom celih 5000 mark.

V bistu imaš prov, čeprav si imel drugo idejo. 286 je izšel leta 1982. ČE všteješ inflacijo je teh 5000 Mark ... No cene so se tako "uspešno" prkatično dvignile z računano inlfacijo od leta 1982 za nov izdelek izdan v letu 2020 v slabem letu. Tale inflacija je zaradi sankcij, kart jeba.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

opeter ::

Končno en dober primerjalni test med integriranimi grafičnimi:
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

opeter ::

Intle UHD 730* proti Geforce 1030GT - test 7 iger:


* se nahaja v procesorju Intel Core i5-11400 (brez F).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

D3m ::

Check this out.



4700G vs GT 1030
|HP EliteBook|R5 6650U|

opeter ::

Hudo! :D Leta 2030 bo Vega 16 ali karkoli bo že takrat imel podobno, če še ne višjo zmogljivost, kot jo ima sedaj Geforce 3070 in podobni.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

D3m ::

Me bolj zanima, kaj bo Navi2 APU pokazal.
|HP EliteBook|R5 6650U|

opeter ::

Kdaj pa bo ta opevani Navi 2 APU? Ker Ryzen 5xxx APU-ji imajo še vedno samo staro Vego ...

Za Intel pa dvomim, da bo tako hitro nadgradil UHD 730, kaj šele 750 v kaj zmogljivejšega.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

opeter ::

Hvala. Zanimivo. Torej tista serija ima že načrtovano podporo za DDR5. To bo drago kot žafran, tudi pri Intelu (12. generacija). Bodo pa verjetno večji premiki, ko bo RAM dovolj hiter (beri: frekvenca modulov okoli 10 Ghz).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mtosev ::

Ker nihče drug ni še postal o tiger lake h cpujih bom pa jaz. https://www.notebookcheck.net/Intel-Tig...
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

WizzardOfOZ ::

Evo, prodal vse staro železje, vzel intel nuc (i7-10710U), da imam za sprotne stvari, pa čakam na dvanajsto generacijo. :))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Bwaze6 ::

Videti je kot izid prvih Ryzen procesorjev, le da sta mesti zdaj zamenjani - večinoma izenačeno, v nekaterih igrah pa Intel kar krepko zaostaja. :P

Kar brutalna razlaga nekonsistentnosti v privzetih nastavitvah B560 matičnih plošč, razlike v zmogljivosti so tudi 30%, v redkih primerih 50%:



8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

D3m ::

Bom malo kasneje pogledal video.

Zakaj taka razlika? :/
|HP EliteBook|R5 6650U|

DarwiN ::

Ker so procesorji požrešni in če plata nima dovolj dobrih VRMjev/napajanja/hlajenja, in/ali če nima omogočene neomejene porabe (PL2 power limits), potem zna bit procesor podhranjen.. No, "podhranjen" ni prava beseda, ker procesor še vedno deluje kot je oglaševano, ampak pri požrešni 11. generaciji se za privzeto delovanje nekak smatra "OC s pomočjo neomejene porabe".
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

D3m ::

Torej rabi B560 samo boljše VRMje, MOSFET, itd.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Bwaze6 ::

Saj marsikatera B560 ima vse to. Žal pa potem tudi stane preko 200 EUR - pa še malo takšnih testov je.

Kot pravi Hardware Unboxed, proizvajalci nižje rangiranih matičnih niso pošiljali recenzentom, Intel nižje rangiranih zaklenjenih procesorjev ni pošiljal recenzentom, kombinacij tega dvojega pa praktično sploh nihče ne testira - razen seveda kupcev, ki kupujejo to loterijo.

DarwiN ::

Asrockovo B560 PRO4 dobiš za dobrih 100EUR z zadostnim hlajenjem in napajanjem. Edini hec je, da za razliko od ostalih priznanih znamk, ima Asrock privzeto PL2 porabo omejeno na 65W in ne na 125W... Tko da moraš ročno nastavit na 125W in potem proc deluje na polno kot se šika.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

opeter ::

Pa še ena prednost je, niti kuriti ne rabiš v hladnih mesecih. ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

blackbfm ::

Tipična office/web uporaba je do 50 watt, tako da se ne zanasat preveč na cpu ogrevanje:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Mr.B ::

Drugi del : B560 in 65W
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FireSnake ::

https://wccftech.com/intel-alder-lake-1...

14 jeder, 20 niti.
Zanimivo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Mr.B ::

FireSnake je izjavil:

https://wccftech.com/intel-alder-lake-1...

14 jeder, 20 niti.
Zanimivo.

Single score so , no sej vemo tdp no limit... MC je pa katastrofa. Veliko do cilja.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

WizzardOfOZ ::

Zakaj katastrofa?To bo v NUCe šlo. Enga intelovega nuca s tem procom bi bilo čist zanimivo imet. Daš not 64GB rama, pa 2TB nvme disk in 2TB SSD v mašino in imaš mašino, na kateri skoraj vse delaš (razen igrc ne moreš špilat, ampak itak ni namenjen temu).
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Mr.B ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Zakaj katastrofa?To bo v NUCe šlo. Enga intelovega nuca s tem procom bi bilo čist zanimivo imet. Daš not 64GB rama, pa 2TB nvme disk in 2TB SSD v mašino in imaš mašino, na kateri skoraj vse delaš (razen igrc ne moreš špilat, ampak itak ni namenjen temu).

A ni to un 250TDP deklariran cpu? ce rabis dober single core performance vzames i7/ i9 gen 10, izklopis ht, ter izklopis non favorit jedra pa gres na max kolikor gre.
MC performance trpi predvsem zaradi shedularja, saj ne zna lociti med sibkimi in mocnimi jedri.. No se pustimo presenetit, kako je intel to resil z ms.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

WizzardOfOZ ::

Ne vem če. To bo po moje max 65W. Tisti z 250W TDP bodo 16 core, pa 24 thread.

Jaz imam zdaj 25W 6core/12thread I7 10710U v intel nucu, pa zaenkrat še ni bilo problemov. Sicer sem naročil akasa silent ohišje, ker me mal moti ventilator, pa bo potem brez, ampak to je pa vse.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Mr.B ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Ne vem če. To bo po moje max 65W. Tisti z 250W TDP bodo 16 core, pa 24 thread.

Jaz imam zdaj 25W 6core/12thread I7 10710U v intel nucu, pa zaenkrat še ni bilo problemov. Sicer sem naročil akasa silent ohišje, ker me mal moti ventilator, pa bo potem brez, ampak to je pa vse.

Pustimo da komentiras v temi ki nima veze... no 4800U po porabi in performancah povozi tega i10700U.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Skyman ::

Intel Rocket Lake Desktop CPU Tested While Delidded, Gets Super High-Res Die Shots

https://wccftech.com/intel-rocket-lake-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

WizzardOfOZ ::

Mr.B je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Ne vem če. To bo po moje max 65W. Tisti z 250W TDP bodo 16 core, pa 24 thread.

Jaz imam zdaj 25W 6core/12thread I7 10710U v intel nucu, pa zaenkrat še ni bilo problemov. Sicer sem naročil akasa silent ohišje, ker me mal moti ventilator, pa bo potem brez, ampak to je pa vse.

Pustimo da komentiras v temi ki nima veze... no 4800U po porabi in performancah povozi tega i10700U.


Če kupuješ polizdelke. Tut navit golf lahko prehiti lambota.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Mr.B ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Mr.B je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Ne vem če. To bo po moje max 65W. Tisti z 250W TDP bodo 16 core, pa 24 thread.

Jaz imam zdaj 25W 6core/12thread I7 10710U v intel nucu, pa zaenkrat še ni bilo problemov. Sicer sem naročil akasa silent ohišje, ker me mal moti ventilator, pa bo potem brez, ampak to je pa vse.

Pustimo da komentiras v temi ki nima veze... no 4800U po porabi in performancah povozi tega i10700U.


Če kupuješ polizdelke. Tut navit golf lahko prehiti lambota.

Res je, samo z ti. lambot se bom lahko pelajl še jutri ter imel vrednost, golf bo pač šel na smetišče, zato pa imaš sedaj na vsake pol leta novi gen. Golfa pa ponavadi niti ne izide nov model vsako leto. A
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

WizzardOfOZ ::

Res je, zato pa je amd tam nekje pri smetišču.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

TOP ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Res je, zato pa je amd tam nekje pri smetišču.

Zate ja,za večino ne.

Mr.B ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Res je, zato pa je amd tam nekje pri smetišču.

Ne skrbi, sej pride gen12, bo če ne po performancah vsaj po ceni zagotovo nex gen za pedestal al kako se temu reče ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

LeQuack ::

Opazil sem da se je 11400F podražil kar konkretno zadnje čase, iz nekje 160EUR na 180EUR (v slovenskih trgovinah pa iz 170EUR na 220+EUR). 10400F je bil pred tem že na 125EUR nekje, pa je tudi zrastel. Tako da Intel je spet postal nekonkurenčen.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

mtosev ::

20e ni kaj dosti razlike.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

LeQuack ::

Važen je trend rasti, danes je 180, jutri bo že 200, čez en mesec pa 300.
Quack !

tikitoki ::

Ryzen 3600 je ponovno best buy. Mal počasnejši, sam veliko bolj varčen.

LeQuack ::

Ja Ryzen 5000 serije nima smisla kupit ker ima probleme z USB, ki jih ne morejo rešiti. Dali so ven en bios popravek, ampak večina userjev še zmeraj dobiva napake. Naprave se odklopijo in priklopijo naključno med delovanjem in podobne stvari.
Quack !

tikitoki ::

SE niso postimali? Sicer je tudi cena mal previsoka. Mislim, da bo sedaj padla, k je INTEL postal bolj konkurencen. SE malo pa bo ze nova serija:)

LeQuack ::

Ne niso še poštimali. Po moje tudi ne bodo, ker je očitno hardwerska napaka.
Quack !

FireSnake ::

Vir, da je strojna napaka?
Ali je to tvoja, iz riti potegnjena, trditev?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si
««
15 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

12th Gen Intel Core - Alder Lake (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Strojna oprema
1714182444 (30016) FireSnake
»

AMDjevi procesorji Ryzen 5000 pridejo po Intelov skalp 5. novembra (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Procesorji
15026764 (17069) m0LN4r
»

Intelovi namizniški procesorji Rocket Lake prispejo marca

Oddelek: Novice / Procesorji
288782 (7354) filip007

Več podobnih tem