» »

Kako so Angleži izgubili 16.000 pozitivnih testov na covid-19 zaradi Excela

1
2
»

joze67 ::

suzej je izjavil:

joze67 je izjavil:

Veš, da ni tako, pa vseeno trolaš, ali res ne veš?

Točno tako je.
Vir?

bojsi ::

prowb je izjavil:

OpenOffice zajoka, če dobi preveč podatkov... Nevem, zakaj uporabljajo ta plačljiv polizdelek :)

Brez skrbi, tudi Excel opozori na ta limit. Preizkušeno na Excelu 2016, predvidevam da je enako vse od verzije 2007 naprej, ko se je povečal limit na 1 mio vrstic.

Po moje je bila ena od teh možnosti:
- uporabljen je bil Excel 2003 ali starejši (kar težko verjamem) ali pa so uvažali v star zapis (xls)
- nekdo je opozorilo samo zaprl (ker pač veliko ljudi ne bere opozoril, ampak samo Next, next, next) :)

suzej ::

nergac je izjavil:

Invictus je izjavil:

stroj66684 je izjavil:

Veliko tudi verjame, da je test RT-PCR 100% zanesljiv. Ima pa kar nekaj pomankljivosti.

Predvsem ima to pomankljivost, da je sam avtor testa povedal, da je nezanesljiv in ni primeren za test COVID-19.


Ko jebe avtorja.
Stroka že ve.

če se stroka ne strinja s politiko, se jo menja, dokler se stroka ne začne strinjat
Pridno umivajte roke, možgani so že oprani

kuall ::

Pretvorba podatkov iz Excel v SQL in nazaj je pogosta.
V Excelu je najlažje ljudem urejat in pregledovat podatke. To se ne bo spremenilo. Ni razloga, da se spremeni. Podobne napake se lahko zgodijo tudi v drugih programih. Res pa da v Excelu lažje vse zbrišeš kot v kakem bolj kompliciranem programu, po drugi strani pa tudi lažje vpisuješ nove podatke - v nobenen programu tako lahko, kar je tudi veliko vredno.

suzej je izjavil:


če se stroka ne strinja s politiko, se jo menja, dokler se stroka ne začne strinjat


Glede na to, kako je vse prebivalstvo politično verno je taka tudi stroka, tako da sigurno ne bo desni politik gledal enega levičarčka, kako se mu blede, ker ima desničarja za šefa. Ga raje zamenja. Vsak človek ima rad ljubi mir. Hočem povedat, da so tudi strokovnjaki politično opredeljeni in ne morejo preko tega, vpliva to na njih na veliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

nergac ::

Zakaj se nihče ne vpraša, zakaj morajo VSI uporabljati excel, calc, whatever ...

Ker birokratska kasta tako želi.

Billy je tukaj najmanjši problem ...

111111111111 ::

nergac je izjavil:

Zakaj se nihče ne vpraša, zakaj morajo VSI uporabljati excel, calc, whatever ...

Ker birokratska kasta tako želi.

Billy je tukaj najmanjši problem ...

Orodje je najbolj znano.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

nergac ::

Uporaba orodja excel v praksi:

Telovadba v društvu.
Na list je treba napisati kdo telovadi.
Dati podpis in pospraviti v fascikel.

V excelu se vodi prisotnost uporabnikov društva.

Podatki iz fascikla se prepisujejo v LibreOfice bazo podatkov.

Podatke rabi Socialna zbornica "za obdelavo".

Brez tega društvo ne dobi "žegna", posledično pipica usahne.

To je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

nergac ::

Trpel sem kristusove muke, ker je moja izobrazba za "Avtomatsko obdelavo podatkov" ...

Ampak razsvetljenje je tudi nekaj vredno, ka-li ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

showsover ::

Sem moral it preverit; če se v Excelu poigraš in poskusiš skopirati podatke, ki ustrezajo rajonu RxC, na območje, ki je manjše (torej tudi preblizu konca strani), javi napako, da ne gre za enako velike rajone, je pa možno nadaljevati!

Nergac, malokdo prestavlja podatke iz Excela v Access ali iz LibreCalc v LibreBase, mogoče kakšni tech geek, ki imajo fetiš na podatke.
Prvi dve orodji sta strašno enostavna in intuitivna, za drugi dve pa že moraš malo vedeti, vsaj kako se uporablja entitete (tabele) in poizvedbe (querye in funkcije)... Excel je, kot (morda že) rečeno, sicer fina reč za vizualizacijo podatkov, ne pa za obdelavo.

Relacije, poizvedbe, omejevala (vrednosti in ključev), indeksi, er itn. so že (vsaj iz vidika večine) precej napredna uporaba.
V bistvu marsikdo iz tega naredi zelo dobro kariero.

Osebno sicer menim, da ni opravičila za šlamparijo, Excelove pripisane napake sicer poznamo tudi v Sloveniji.

Zgodovina sprememb…

nergac ::

Jaz nimam takih perverznih fetišev, imajo jih birokrati.

Poslal sem vse skupaj v p.m. in se s tem ne ukvarjam več, niti se ne bom.

Zagotovo.

Sam pa nisem sposoben za pridobitno delo.

Baze podatkov obvladam, to pa ja ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

nergac ::

Ko pa sem rabil urediti bazo v privat firmi s cca 20 zaposlenimi z ogromno artikli, je bil excel super.

Direktorju sem rekel naj mi da samo nekaj dni in naj me pusti na miru in me je poslušal.

V obojestransko zadovoljstvo.

zeleni ::

joze67 je izjavil:

suzej je izjavil:

joze67 je izjavil:

Veš, da ni tako, pa vseeno trolaš, ali res ne veš?

Točno tako je.
Vir?


Kje pa so danes viri? Ni časa, da bereš knjige. Na FB imaš vse razloženo v petih vrsticah.

nergac ::

A ta Vir? so kaki vložki ali kaj ...

Vir Tosama ...

suzej ::

joze67 je izjavil:

suzej je izjavil:

joze67 je izjavil:

Veš, da ni tako, pa vseeno trolaš, ali res ne veš?

Točno tako je.
Vir?

https://www.bbc.com/news/health-53722711
Pridno umivajte roke, možgani so že oprani
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč excel (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
587348 (2925) -JM-
»

Kako so Angleži izgubili 16.000 pozitivnih testov na covid-19 zaradi Excela (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
639636 (5794) suzej
»

Izračun normale v C++ in povezava z Excelom

Oddelek: Programiranje
141518 (1168) primoz4p
»

Excel datoteke, funkcije ne delujejo, #value napaka

Oddelek: Programska oprema
142494 (2150) SmeskoSnezak
»

Excel - seštevanje vrednosti brez upoštevanja besedila

Oddelek: Pomoč in nasveti
227253 (6898) arnecan1

Več podobnih tem