» »

Tudi Office 2021 bo še možno kupiti

Tudi Office 2021 bo še možno kupiti

engadget - Še pred nekaj leti to sploh ne bi bila novica, a dandanes se programska opreme čedalje pogosteje prodaja kot naročnina. Ko je Microsoft izdal Office 2019, ni bilo jasno, ali bo sploh še sledila kakšna verzija. Z naročniškim paketom Microsoft 365 že sedaj zaslužijo več kot s klasičnimi licencami, uporabnike slednjih pa zadnja leta intenzivno prepričujejo v prestop na naročniške verzije. A vseeno, Office 2021 bo še na voljo kot klasična, večna licenca, so sporočili iz Redmonda.

Microsoft si sicer prizadeva, da bi ljudje čim več uporabljali spletne aplikacije. Te so z računom pri Microsoftu brezplačne, medtem ko je za lokalno namestitev potreben Microsoft 365. Ta naročniški paket poleg Worda, Excela, PowerPointa in Outlooka prinese tudi Skype in OneDrive. Kdor kupi klasično licenco, teh dveh možnosti nima, razen če ju dobi kako drugače, recimo z akademsko verzijo paketa. Trenutno Office 2019 stane 150 evrov in pričakovati je, da bo tudi verzija 2021 podobno.

Dolgoročna prihodnost je precej manj jasna. Kakor je Windows 10 postal zadnja verzija, ki se le še sproti posodablja, se utegne enako zgoditi z drugo programsko opremo. Od tod do naročniških paketov je potem le še korak.

77 komentarjev

«
1
2

zmaugy ::

Zakaj bi kupil Office 365? Klasični Office lahko uporabljam leta in leta in plačam samo enkrat.
Da bi zavestno delil datoteke z nadležno stikljivim M$ mi ne pride na misel, kje je benefit, razen za M$, ki bi me dodatno ožel in stikal po mojem delu?
Pa kako te prepričujejo, da rajši kupi 365 in ne klasiko, ne moreš verjet. Precej bedno.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

antrim ::

zmaugy je izjavil:

Zakaj bi kupil Office 365? ...


Če gledaš skozi prizmo povprečnega domačega uporabnika se je za vprašati zakaj bi sploh kupil kakršenkoli Office. Pri poslovni rabi je pa precej kriza, ko prideš iz okolja, ki poleg paketa Office 365 uporablja še vse funkcionalnosti Office 365 okolja (oz. kakšne alternative). Prav čutiš kako ti produktivnost pade, ker je precejšnja ovira že najosnovnejša kolaboracija, da ostalega niti ne omenjam. In zaradi tega MS dela na Office 365 denar, ki se omenja v članku.

Vi res mislite, da se zafrkavam, ko rečem, da svet tone v pizdo.

It does, na vseh področjih.
Ta rental poslovni model, ki ga nam korporacije forsirajo je zgolj manifestacija fenomena v IT področju.

Gre za predajo osebne lastnine nekomu v "varstvo". Če se vam to zdi prihodnost sveta. Šure. Have at it.


Cikel. Pač nimaš rentanega/vzdrževanega mainframea v kleti podjetja, ampak nek cluster v nekem datacentru v neki vukojebini pa tehnologija omogoča malo več. Saj nismo od včeraj v IT poslu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antrim ()

zmaugy ::

Office seveda uporabljam v mednarodnem poslovnem okolju in prav nobene potrebe nimam po dodatnih funkcionalnostih, ki jih omenjaš.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

klinker ::

Vi res mislite, da se zafrkavam, ko rečem, da svet tone v pizdo.


Nimas se kaj zafrkavat. To je resnica na zalost.
Upam da so pri MS dovolj pametni in obdrzijo prodajo, tudi winsew, ker home userji v 95% ne bodo sli v "najem", saj jim je se za to licenco 150€ absurdna cifra in hocejo vsi travniske free varjante. No, jst kr solidno kupujem vse te licence na ebay.
Ce to vse ruknejo v najem, se bo pa res zacelo "leto linuxa", kar mogoce niti ne bi blo slabo na koncu >:D

blackbfm ::

Zakaj bi kupil Office 365? Klasični Office lahko uporabljam leta in leta in plačam samo enkrat.


365 loh aktiviras na 10 napravah.. Torej ce ga izkoristis do max stane drobiž

antrim ::

Nič hudega. Kjer trenutno gostujem je pol firme "integrirane," druga polovica je pa "legacy." Oboji so zadovoljni s tem, kar imajo in imajo drugo polovico za čudake.

zmaugy ::

blackbfm je izjavil:

Zakaj bi kupil Office 365? Klasični Office lahko uporabljam leta in leta in plačam samo enkrat.


365 loh aktiviras na 10 napravah.. Torej ce ga izkoristis do max stane drobiž


V bistvu me bolj moti M$ posilstvo privatnosti uporabnikov, ki je v teku. Ker lahko mi sveto zatrjujejo karkoli hočejo, vem kakšen je M$ bil včasih in kakšen je danes. Danes je vse ciljano na spreminjanje uporabnikov v kuzle, ki jih držiš za XXX s tem, da imaš po možnosti vse njihove podatke in izkoriščaš informacije o uporabnikih za svoj korist ne glede na interese uporabnikov.
A brskajo po njih? Morda ne še... A bo prišel dan, ko podatkov ne boš mogel prenesti na drug ekosistem? Me ne bi čudilo.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

mtosev ::

Meni se npr 160 EUR ne zdi preveč za win 10 pro fpp/retail prenosljivo licenco. Za toliko sem pred časom kupo original box Windows. Crack in tiste za 5 EUR keyi me ne zanimajo. Btw office pa nimam, ker ga ne rabim.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

opeter ::

@Klinker: a nisi ti na Macu?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ZigaZiga ::

Trenutno Office 2019 stane 150 evrov in pričakovati je, da bo tudi verzija 2021 podobno.


Ko sem lani gledal, je bil Office 2019 (Home & Student) brez Outlooka 150EUR (ali tam nekje). Office 2019 (Home & Business) z Outlookom pa 250EUR oziroma več.

Letna dajatev za Office 365 (ki je imela tudi Outlook, in še par stvari, ki morda niso pomembne pri tej primerjavi) pa je bila 50EUR.

Pri tem izračunu se torej nakup Office 2019 v 5 letih izenači z Office 365, ki se mu bo cena verjetno spreminjala. (Cene za 1 licenco - 1 računalnik)

---

Update:
Kot je vidno tu, se je zgornja poved že realizirala. Microsoft 365 Personal (a.k.a. Office 365 & friends) je zdaj 70EUR/leto. Office Home & Student 2019 še vedno stane 150EUR in je še vedno brez Outlooka.

Tu pa je trenutna cena za Office Home & Business 2019, ki znaša 300EUR.

Z novimi cenami se cena Office Home & Business 2019 izenači z Microsoft 365 Personal v malo več kot 4 letih.

Mislim, da se splača kupiti licenco, ne naročnine, in to čimprej, preden se cene spet dvignejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZigaZiga ()

jernejl ::

Pri tem izračunu se torej nakup Office 2019 v 5 letih izenači z Office 365, ki se mu bo cena verjetno spreminjala. (Cene za 1 licenco - 1 računalnik)

Office 365 se lahko namesti na več naprav, nakup licence pa velja samo za eno. Če imaš več kot eno napravo (računalnik, prenosnik, pametni telefon...), kar ni nič neobičajnega, se ta kalkulacija malo spremeni.

Kot je vidno tu, se je zgornja poved že realizirala. Microsoft 365 Personal (a.k.a. Office 365 & friends) je zdaj 70EUR/leto

Se da dobiti tudi ceneje. Na mimovrste je po 60 evrov, na Amazonu pa okrog 50. Lahko pa v familiji naredite group buy in kupite Home licenco, ki je par evrov dražja (na Amazonu velikokrat pod 60 evrov), pa je za do 6 uporabnikov.

No, tudi nakup Office 2019 je marsikje cenejši kot direktno na MS spletni strani :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

techfreak :) ::

Ce upostevamo se 1 TB oblacnega prostora, je v bistvu Office 365 precej dober deal.

Qushaak ::

Tako je. Dejansko daleč najboljši komplet. Dejansko že skor samo Dropbox recimo stane kake 70% kolikor Microsoft 365 Business Standard (bivši Office 365 Business Premium).

Mene bolj zanima kako kdaj mislim MS "upokojit" Windows FPP (prenosljive licence). Da se prodaja DSP licenca je nekako še vzdržno za MS, saj je DSP vezana na napravo in ko kupiš novo moraš kupit tudi novo licenco.
Dejansko meni ni jasno zakaj nebi vedno če bi bil firma kupoval kar FPP pa nabiram FPP licence v svoj "pool" in mi jih morda enkrat ne bo treba več.

kow ::

zmaugy je izjavil:

Zakaj bi kupil Office 365? Klasični Office lahko uporabljam leta in leta in plačam samo enkrat.


Ne bos imel izbire ;) Samo oni obstajajo. Kupec (v splosnem) noce razmisljati in bo raje placeval "davek" do konca zivljenja.

Aar2rk ::

Če bi pa rad kupil Office Pro zaradi Accessa, se pa stvar resno zakomplicira, do tega, da te na MS Slovenija vprašajo, kaj je to Access, do tega, da ti na MS podpori (mislim da v Atenah) povejo, da Office 2019 Pro ne obstaja, pa čeprav gledaš stran z izdelkom (zelo skrito) na netu...
Cena, sitnica, samo 3x več kot 365...

profii ::

Ni problem v teh $70 na leto. Bolj je problem kako to prekiniti, po tem ko imaš 500 GB podatkov v njihovem oblaku, 100 dokumentov na njihovem drivu, lokalni office pa ne bo več obstajal. Takrat si do smrti njihov, za $XX na mesec.

zmaugy ::

profii je izjavil:

Ni problem v teh $70 na leto. Bolj je problem kako to prekiniti, po tem ko imaš 500 GB podatkov v njihovem oblaku, 100 dokumentov na njihovem drivu, lokalni office pa ne bo več obstajal. Takrat si do smrti njihov, za $XX na mesec.

V bistvu je bila ena mojih največjih napak, ko sem kupil njihov Office in začel uporabljati Outlook. Zdaj imam pst file ki je več kot 40 Gb in mi ga še ni uspelo pretvoriti v nekaj, kar bi lahko uporabljal s kakšnim drugim odjemalcem - res pa je, da temu nisem namenil nekega res globoko namenskega časa.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

zmaugy ::

In ob vsem tem v šolah seveda ne poznajo linuxa in Libre office, vse mora biti M$. Prav ponujamo se jim, da nas spremenijo v svoje kuzle.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

showsover ::

Libre Office je brezplačen in načeloma dovolj za osnovno rabo, ampak zaenkrat ne dosega M$ Office.
M$ Office Family za 1+5 uporabnikov izgleda najboljša rešitev.
Za snemanje v Cloud storage si, če ocenite, da je potrebno, enkriptirajte vsebino.
Mimogrede, večina moje kariere (globalno ni outstanding, je pa kar ok) je vezana na M$ in Oracle.

klinker ::

opeter je izjavil:

@Klinker: a nisi ti na Macu?


Na mac os-u ja, ne na macu :P imam pa tudi win server, v virtualki pa se linux za owncloud in se par zadev.
Jst bi fural tudi samo linux, ce bi imel dolocen SW zanj.
Pisem pa za folk, ki jim rihtam racunalnike, ceprav imam tudi sam win server in office licence vse z ebay-a.

profii ::

zmaugy je izjavil:

profii je izjavil:

Ni problem v teh $70 na leto. Bolj je problem kako to prekiniti, po tem ko imaš 500 GB podatkov v njihovem oblaku, 100 dokumentov na njihovem drivu, lokalni office pa ne bo več obstajal. Takrat si do smrti njihov, za $XX na mesec.

V bistvu je bila ena mojih največjih napak, ko sem kupil njihov Office in začel uporabljati Outlook. Zdaj imam pst file ki je več kot 40 Gb in mi ga še ni uspelo pretvoriti v nekaj, kar bi lahko uporabljal s kakšnim drugim odjemalcem - res pa je, da temu nisem namenil nekega res globoko namenskega časa.


Vsak dan boš težje teh 40 Gb pretvoril v nekaj uporabnega. Lahko jutri začneš uporabljat kakšno odprto varjanto in živiš naslednjih X let z dvema odjemalcema, potem pa počasi preideš na odprtokodnega. Lahko pa začneš plačevati naročnino in ti tvoj file naraste na 50 Gb, 60,... :)

ZigaZiga ::

zmaugy je izjavil:

profii je izjavil:

Ni problem v teh $70 na leto. Bolj je problem kako to prekiniti, po tem ko imaš 500 GB podatkov v njihovem oblaku, 100 dokumentov na njihovem drivu, lokalni office pa ne bo več obstajal. Takrat si do smrti njihov, za $XX na mesec.

V bistvu je bila ena mojih največjih napak, ko sem kupil njihov Office in začel uporabljati Outlook. Zdaj imam pst file ki je več kot 40 Gb in mi ga še ni uspelo pretvoriti v nekaj, kar bi lahko uporabljal s kakšnim drugim odjemalcem - res pa je, da temu nisem namenil nekega res globoko namenskega časa.

eM client zna prebaviti pst datoteke. Ima spet nek svoj unikaten sistem. Žal ne vem, v kaj lahko pretvori, ker je program dovolj dober, da se ga uporablja. Vsaj za zdaj (free verzija podpira do 2 računa, za več je plačljiv).

showsover ::

Mimogrede, z nekaj znanja VBA/Outlook si lahko fino pripraviš zadeve sam - odpreš shrambo, iteriraš koldearje, kontakte, folderje in sporočila, itn., izvoziš, arhiviraš, prepošlješ. takšnega orodja je (verjetno) kot smetja... In virusov tudi.

klinker ::

zmaugy je izjavil:

In ob vsem tem v šolah seveda ne poznajo linuxa in Libre office, vse mora biti M$. Prav ponujamo se jim, da nas spremenijo v svoje kuzle.


To je kr zalostno, ja.
V soli bi se res morali se ucit tudi na odprtokodnih resitvah.
Svet postaja digitalen in je racunalniska pismenost kr pomembna v lajfu danes, pa da nisi zaklenjen na samo eno blesavo zaprto zadevo.

MrStein ::

Morali bi...
Jaz ne vidim koristi...

Samo jamranje. Zakaj pa tem šolam ne ponudiš boljše rešitve? Pa firmam tudi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Markoff ::

klinker je izjavil:

zmaugy je izjavil:

In ob vsem tem v šolah seveda ne poznajo linuxa in Libre office, vse mora biti M$. Prav ponujamo se jim, da nas spremenijo v svoje kuzle.

To je kr zalostno, ja.
V soli bi se res morali se ucit tudi na odprtokodnih resitvah.
Svet postaja digitalen in je racunalniska pismenost kr pomembna v lajfu danes, pa da nisi zaklenjen na samo eno blesavo zaprto zadevo.

Ker ima Linux 1% tržni delež na non-smart osebnih napravah. Menda ne bodo v šolah učili znanje, ki bo v podjetjih in državni upravi neuporabno? MS je že zdavnaj dosegel svoje z določenim toleriranjem piratstva in s tem masovnega razširjenja po vsem svetu, saj bodo podjetja in državne uprave zdaj težko migrirale na Linux. Muenchenska zgodba je ena taka velika tragedija za migracije na sploh. Pravzaprav gre za catch-22 - podjetja ne morejo vpeljevati Linux/LO, ker mladi tega ne znajo uporabljati, učitelji pa ne bodo učili Linux/LO, ker tega znanja v podjetjih ne potrebujejo.

Microsoft. Microsoft never changes.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

opeter ::

No, nič ni večno. Tudi Microsoft, Apple, Google, Facebook, Twitter, Uber ... ne bodo obstajali za veke vekomaj.

Koliko se vas še spominja Commodore/AMIGE, Sinclair Spectruma, Amstrad CPC-ja itn.? Kje so ti danes?

Preživela sta le modularna platforma (IBM PC/kloni/kompatibilni) in pa čudežno Apple, ki je v 90-ih kazal znake umiranja. Slednji je imel izredno srečo po spletu okoliščin, da je danes tam, kjer je.

Danes pa imamo te prenosne (pametne) naprave, kjer sta na izbiro samo dva operacijska sistema.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bajker ::

jernejl je izjavil:


Office 365 se lahko namesti na več naprav, nakup licence pa velja samo za eno. Če imaš več kot eno napravo (računalnik, prenosnik, pametni telefon...), kar ni nič neobičajnega, se ta kalkulacija malo spremeni.

Kot je vidno tu, se je zgornja poved že realizirala. Microsoft 365 Personal (a.k.a. Office 365 & friends) je zdaj 70EUR/leto

Se da dobiti tudi ceneje. Na mimovrste je po 60 evrov, na Amazonu pa okrog 50. Lahko pa v familiji naredite group buy in kupite Home licenco, ki je par evrov dražja (na Amazonu velikokrat pod 60 evrov), pa je za do 6 uporabnikov.

No, tudi nakup Office 2019 je marsikje cenejši kot direktno na MS spletni strani :)


Za firme je situacija bistveno slabša. Cena osnovnega (Standard) paketa M365 je 130€/leto/uporabnika (z DDV), kar pomeni da box verzijo presežeš že v dveh letih. Če pa vzameš Premium, pa je cena skoraj 250€ (Vir). Tudi dilerji pri nas imajo enake cene. Ni nobene računice za M365.
Pri nas uporabniki ne rabimo več naprav, ker imamo vsi terenci notebooke in dockinge. Ena kopija povsem zadostuje.

zmaugy ::

MrStein je izjavil:

Morali bi...
Jaz ne vidim koristi...

Samo jamranje. Zakaj pa tem šolam ne ponudiš boljše rešitve? Pa firmam tudi.


Saj tudi zgodovina srednjega veka je za večino učencev povsem nekoristna in še veliko drugega. Ampak je prav, da se učijo.
Tudi pisno računanje se še vedno učijo, kot veva tega kasneje v življenju ne bojo nikoli več uporabljali (razen ko se bojo njihovi otroci učili pisno računanje in bo treba včasih pregledat domačo nalogo), ampak je prav, da se tega naučijo.
M$ rešitve so razširjene tudi zato, ker jih zaradi obilice keša, ki ga imajo, lahko naredijo enostavne za uporabo. Kot je tudi vzeti v roke kalkulator in izračunati nek zmnožek hitrejše kot narediti pisni izračun.
Če od otrok zahtevaš uporabo Libre Office in Linuxa, se bojo kasneje brez težav prilagodili uporabi M$ izdelkov in storitev, če bo treba. Bo pa obstajala možnost, da se poleg te maligne monokulture razvije še kaj drugega. Po možnosti tudi izven ZDA.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

klinker ::

MrStein je izjavil:

Morali bi...
Jaz ne vidim koristi...

Samo jamranje. Zakaj pa tem šolam ne ponudiš boljše rešitve? Pa firmam tudi.


Nisi stekal pointa.
Gre se za splosno racunalnisko pismenost, da se znajdes v vec okoljih. Eni ze ko gredo iz enega androida na drugega se totalno zgubijo, ker je skin drugacen, ta hujsi dobijo panicen izpad, ko se FF posodobi in je ikona drugacna :))
1 racunalniska ura na teden v soli ni drama, da spoznavajo raznorazna okolja. Sej ni potrebe da programirajo, le raznolik SW naj se ucijo uporabljat, pa da se znajo zascitit pred razni bloatom, kaj se klika, kaj ne itd. Raja je racunalnisko totalno nepismena, kar je v danasnjem digitalnem svetu problem.
Enako kot z govornimi jeziki. Ce ne znas vsaj 1 ali 2 tuja jezika si u riti ven iz SLO.

poweroff ::

MrStein je izjavil:

Samo jamranje. Zakaj pa tem šolam ne ponudiš boljše rešitve? Pa firmam tudi.

Zato ker zdravstvo mladini ne ponudi boljše rešitve od trave.

Zasvojenec s travo ne bo sprejel "zdrave zasvojenosti (tek, branje knjig,... po Rugljevo). On hoče travo! Brez trave ne more živeti. Ne more, razumeš?? ;)

klinker je izjavil:

Enako kot z govornimi jeziki. Ce ne znas vsaj 1 ali 2 tuja jezika si u riti ven iz SLO.

Po drugi strani pa Britanec ne zna nič, še v svojem narečju zavija, pa pričakuje, da se bo ostali svet njemu prilagajal... ;)

In večinoma tudi se. :)
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

mtosev ::

Glede, da English govori 1.5 miljarde ljudi seveda, da pričakuje da ga bodo razumeli.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kow ::

poweroff je izjavil:


Po drugi strani pa Britanec ne zna nič, še v svojem narečju zavija, pa pričakuje, da se bo ostali svet njemu prilagajal... ;)

In večinoma tudi se. :)


Samo ne, ker je Britanec, ampak ker so Amerikanci glavni v tem svetu. Ne pozabimo, da so bili dobrih 100 let nazaj glavni Britanci.

bajker ::

mtosev je izjavil:

Glede, da English govori 1.5 miljarde ljudi seveda, da pričakuje da ga bodo razumeli.


Kitajsko jih govori še več. Bi morali tudi oni pričakovati enako?

kow ::

Da. Saj pricakujejo. Vsaj potihem.

bajker ::

Mogoče imaš prav, nimam veze s turizmom. Bi pa rekel, da bi bilo prav, da vsak človek poznati vsaj en tuji jezik.

poweroff ::

Ne, ne bi bilo prav. Ker potem bi bilo prav, da vsak pozna (spozna v šoli) več operacijskih sistemov.
sudo poweroff

mikhail ::

Ta naročniški sistem je itak rop 21. stoletja. Tebe gledam še posebaj grdo, Adobe.

bajker ::

poweroff je izjavil:

Ne, ne bi bilo prav. Ker potem bi bilo prav, da vsak pozna (spozna v šoli) več operacijskih sistemov.

Saj jih, Winse in Android ;)

feryz ::

Kaj pa je narobe z Office 2010? Laufa kot ura. Z njim se lahko ustvari denarja kot blata.
Se pravi, da ni nič narobe z njim.

zmaugy ::

feryz je izjavil:

Kaj pa je narobe z Office 2010? Laufa kot ura. Z njim se lahko ustvari denarja kot blata.
Se pravi, da ni nič narobe z njim.

Točno. Outlook 2010 mi bolj odgovarja.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

mtosev ::

Okoli open sourca. Jaz sn gospi namestil Thunderbird kot odjemalec za pošto. Nobenih zahtev ni imela pa me mi je to zdela najboljša rešitev. Tud Windows je kupila, ker je imela še Visto.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MrStein ::

opeter je izjavil:

No, nič ni večno. Tudi Microsoft, Apple, Google, Facebook, Twitter, Uber ... ne bodo obstajali za veke vekomaj.

Koliko se vas še spominja Commodore/AMIGE, Sinclair Spectruma, Amstrad CPC-ja itn.? Kje so ti danes?

Nikjer, ker so jih drugi prehiteli. Enako se bo zgodilo z Windows. _KO_ jih bo nekdo prehitel. Do takrat pa imamo Windows.


Preživela sta le modularna platforma (IBM PC/kloni/kompatibilni) in pa čudežno Apple, ki je v 90-ih kazal znake umiranja. Slednji je imel izredno srečo po spletu okoliščin, da je danes tam, kjer je.

Saj prvi tudi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

klinker je izjavil:

MrStein je izjavil:

Morali bi...
Jaz ne vidim koristi...

Samo jamranje. Zakaj pa tem šolam ne ponudiš boljše rešitve? Pa firmam tudi.


Nisi stekal pointa.
Gre se za splosno racunalnisko pismenost, da se znajdes v vec okoljih. Eni ze ko gredo iz enega androida na drugega se totalno zgubijo, ker je skin drugacen, ta hujsi dobijo panicen izpad, ko se FF posodobi in je ikona drugacna :))
1 racunalniska ura na teden v soli ni drama, da spoznavajo raznorazna okolja. Sej ni potrebe da programirajo, le raznolik SW naj se ucijo uporabljat, pa da se znajo zascitit pred razni bloatom, kaj se klika, kaj ne itd. Raja je racunalnisko totalno nepismena, kar je v danasnjem digitalnem svetu problem.
Enako kot z govornimi jeziki. Ce ne znas vsaj 1 ali 2 tuja jezika si u riti ven iz SLO.

Torej predlagaš... kaj? Da pol leta "učijo" en OS oziroma office paket, drugo polovico leta pa drugega?


Pa še: "Raja je racunalnisko totalno nepismena, kar je v danasnjem digitalnem svetu problem."

Totalno nepismena je tudi na drugih področjih. In? Kaj zdaj? Obvezni tečaj alpinizma? Potapljanja? Kvačkanja? Kirurgije?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

klinker ::

Si pa ozkogleden.
Ucni plan ni moja stvar, ker nisem izobrazen za te stvari.
Alpinizem, kvackanje ipd so hobiji, ki se jih bo nekdo, ki ima zeljo sam naucil, za kirurgijo pa seveda imas izobrazevanje, mar ne?
Z racunalniki, takimi in drugacnimi se raja danes srecuje povsod in so del vsakdana, zato je prav da osnove pozna vsak.
Zakaj se pa npr. zgodovino ali kemijo ucis? Sej nisi ne zgodovinar, ne kemik ane? ;)

GupeM ::

MrStein je izjavil:

Torej predlagaš... kaj? Da pol leta "učijo" en OS oziroma office paket, drugo polovico leta pa drugega?

Pa še: "Raja je racunalnisko totalno nepismena, kar je v danasnjem digitalnem svetu problem."

Totalno nepismena je tudi na drugih področjih. In? Kaj zdaj? Obvezni tečaj alpinizma? Potapljanja? Kvačkanja? Kirurgije?

Predlagam, naj jih ne učijo Worda in Excela, ampak naj jih učijo, kako uporabiti eno zadevo, četudi jo vidiš prvič. Naučijo jih naj, kako naj pobrskajo po menijih, da bodo našli to kar iščejo. Če še vedno ne najdejo, naj pogledajo v help ali na internet.

Primer: Pred sebe dobiš program GupeOffice Pisatelj, ki ga še nikoli nisi videl, veš le, da gre za urejevalnik besedila, nekaj podobnega kot Word. Natipkaš nekaj besed, nato pa bi rad vstavil/dodal neko sliko. Verjetno ne boš šel gledat v meni pod Iskanje, Nastavitve in podobno, ampak boš iskal nekaj podobnega kot Vstavi, Dodaj, ... Če tam ne najdeš, mogoče pogledaš še pod Oblikovanje, Urejanje, ... Pač malo pobrskaš po menijih. In tega folk ne zna. Naučijo jih naj, kam se sploh pogleda za te stavri (predel z ikonami, meni, desni klik, mogoče stranski meniji ...).

Kar se tiče alpinizma, potapljanja, kvačkanja in kirurgije, pa pač pretiravaš. Namesto alpinizma daj bolj splošno športno vzgojo (je v šolah), namesto potapljanja, plavanje (tudi v šolah), namesto kvačkanja daj splošna gospodinjska opravila (gospodinjstvo v šolah, kjer ne učijo ravno kvačkanja, učijo pa kako prišiti gumb, mi smo celo gobelin delali, kuhanje, ...), namesto kirurgije daj pa prvo pomoč, kar tudi učijo v šolah.

Podobno te pri tehnični vzgoji naučijo uporabljati kladivo, žago, pilo, ... Pač neke osnove, da vsaj veš, čemu služi žaga, čemu športni copati in čemu lonec.

Tisti, ki se želijo naučiti izključno MS Office naj grejo na tečaj. Tako kot tisti, ki se želijo naučiti izključno alpinizma, košarke, kvačkanja, kuhanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Nikonja ::

Komplicirate brezveze, enima eno paše drugima drugo, če pogledaš Oficce 365 kot celoto skupaj z 1TB one driveom za backup zadeva pod razno ni predraga.
Če ne rabiš online backup, nimaš 6 računalnikov, vzameš normalno verzijo in uživaš.

FastWIND ::

Nikonja je izjavil:

Komplicirate brezveze, enima eno paše drugima drugo, če pogledaš Oficce 365 kot celoto skupaj z 1TB one driveom za backup zadeva pod razno ni predraga.
Če ne rabiš online backup, nimaš 6 računalnikov, vzameš normalno verzijo in uživaš.



To je morja prva naročnina, ki jo plačujem za program...

In ravno zaradi razloga, ker jo je možno uporabit na 5 mašinah in za vsakega dobiš 1TB... Ko sem primerjal z Googlom, mi je bilo zaradi Worda, ki ga žena profesinalno uporablja res dobra rešitev.

MrStein ::

klinker je izjavil:

Si pa ozkogleden.
Ucni plan ni moja stvar, ker nisem izobrazen za te stvari.
Alpinizem, kvackanje ipd so hobiji, ki se jih bo nekdo, ki ima zeljo sam naucil, za kirurgijo pa seveda imas izobrazevanje, mar ne?
Z racunalniki, takimi in drugacnimi se raja danes srecuje povsod in so del vsakdana, zato je prav da osnove pozna vsak.
Zakaj se pa npr. zgodovino ali kemijo ucis? Sej nisi ne zgodovinar, ne kemik ane? ;)

Poskusimo še enkrat: kaj predlagaš?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje najceneje dobiti Windows 10 Pro licenco? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9522571 (8961) cias
»

Office 2019 je tu

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
4415740 (5255) sbawe64
»

M Office

Oddelek: Programska oprema
161806 (1347) mulc007
»

Microsoft z Office 365 zasluži več kot z Office (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6925783 (22415) GupeM

Več podobnih tem