» »

Pomoč pri izbiri resolucije

Pomoč pri izbiri resolucije

xepo ::

Spoštovani
Potrebujem pomoč glede izbire prenosnika.
Zadnjih 7 let, delam na delovni postaji z 2x 24 Inch monitorjema 1080p in sem zelo zadovoljen.
Sedaj pa zaradi narave dela potrebujem prenosnik in sem v veliki dilemi kakšno velikost naj vzamem.
Uporablja se samo (Browser, RDP, Teamviewer in občasno za igranje igre League of Legends (Redko kdaj))
Gledal sem da bi vzel 15 inch z 1080p, ampak se bojim da je prevelika rezolucija glede na velikost zalosna (majhne črke / Windows scaling odpade)
Ali mislite da bi za takšno rezolucijo bilo pametno vzeti 17inch in tvegati lažjo prenosnost?

Hvala vsem za kakršenkoli nasvet.
  • spremenil: bluefish ()

DamijanD ::

meni je 1080p na 15' nekje na meji - tako, da če to skrbi in če ti ni 17' prevelik, potem vzemi to.

Drugače pa predlagam, da si kaj sposodiš ali pa greš v trgovino in preveriš.

pegasus ::

Resolucija naj bo čim večja, kar vprašaj Apple. Kar moraš pravilno nastavit oz. mora OS upoštevat, je gostota pikslov na zaslonu (dpi - dots per inch), da dobiš primerno velike fonte, ikone in ostale elemente. In kolikor sem uspel videti zadnje čase, so winsi pretežno obupni glede tega. Mogoče je treba samo kje kaj nastavit, a je nastavitev dovolj dobro skrita, da jo povprečni uporabniki ne najdejo.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Sem imel HP NW8440 s 15,4" zaslonom in WUXGA ločljivostjo (1920 x 1200) in osebno nisem imel težav. Računalnik mi je služil kot prenosna grafična delovna postaja in sem občasno na njegovem zaslonu celo modeliral (Siemens NX in Ptc Wildfire). Če imaš možnost, si nekje v živo oglej različne velikosti zaslonov v akciji in se odloči, kaj ti najbolj ustreza...

Lp

Jože

videc ::

pegasus je izjavil:

Resolucija naj bo čim večja, kar vprašaj Apple. Kar moraš pravilno nastavit oz. mora OS upoštevat, je gostota pikslov na zaslonu (dpi - dots per inch), da dobiš primerno velike fonte, ikone in ostale elemente. In kolikor sem uspel videti zadnje čase, so winsi pretežno obupni glede tega. Mogoče je treba samo kje kaj nastavit, a je nastavitev dovolj dobro skrita, da jo povprečni uporabniki ne najdejo.
Verjetno misliš scaling. Greš pod nastavitve in poiščeš dpi, pa direktno prideš do nastavitve. ;)

DamijanD ::

Scaling na winsih dela ok lokalno - mene moti, ker če imaš scaling, ti potem "scaling" dela tudi pri RDPju in tam pa je obupno in to je edini razlog zakaj jaz osebno scalinga ne uporabljam.

tikitoki ::

xepo je izjavil:

Spoštovani
Potrebujem pomoč glede izbire prenosnika.
Zadnjih 7 let, delam na delovni postaji z 2x 24 Inch monitorjema 1080p in sem zelo zadovoljen.
Sedaj pa zaradi narave dela potrebujem prenosnik in sem v veliki dilemi kakšno velikost naj vzamem.
Uporablja se samo (Browser, RDP, Teamviewer in občasno za igranje igre League of Legends (Redko kdaj))
Gledal sem da bi vzel 15 inch z 1080p, ampak se bojim da je prevelika rezolucija glede na velikost zalosna (majhne črke / Windows scaling odpade)
Ali mislite da bi za takšno rezolucijo bilo pametno vzeti 17inch in tvegati lažjo prenosnost?

Hvala vsem za kakršenkoli nasvet.


1080p na 15 incnem zaslonu ni problem. Seveda je 17 boljši. Ce to ne nosiš okli z busom, temveč imaš avtomobil, ne vidim problema.

MrStein ::

pegasus je izjavil:

Resolucija naj bo čim večja, kar vprašaj Apple. Kar moraš pravilno nastavit oz. mora OS upoštevat, je gostota pikslov na zaslonu (dpi - dots per inch), da dobiš primerno velike fonte, ikone in ostale elemente. In kolikor sem uspel videti zadnje čase, so winsi pretežno obupni glede tega. Mogoče je treba samo kje kaj nastavit, a je nastavitev dovolj dobro skrita, da jo povprečni uporabniki ne najdejo.

Apple je eno (scaling dela), Windows pa drugo (kot si sam napisal: obup ; sploh če je v igri še RDP).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Stari89 ::

Zanimivo, jst mam nastavljen scaling na 150% na vseh zaslonih in brez težav RDPjam na šihtov komp.
Na šihtu sem imel možnost primerjat dva Dell XPS 15, en z 1080p na 100% in drugi na 2160p (4K) na 200%. UI enak, velikost črk enaka, edinole tadrugi je izgledal oster kot britev. Če bi kupoval laptop, bi definitivno iskal nekaj s čim višjo resolucijo.
Probleme s scalingom sem imel samo, ko sem imel več monitorjev, vsakega z drugačnim scale-om.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stari89 ()

MrStein ::

Saj nisem rekel, da RDP ne deluje.
Zgolj, da ima določene, recimo temu "zaenkrat nerešene težave" s scalingom.

Tule je en povzetek, ter nekaj predlogov rešitev:

https://4sysops.com/archives/display-rd...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

pegasus ::

MrStein je izjavil:

Apple je eno (scaling dela), Windows pa drugo (kot si sam napisal: obup ; sploh če je v igri še RDP).
Ne vem kako izgleda apple (verjetno ok), vem pa kako izgleda linux. Winsi so v primerjavi obup ... nazobčani fonti, zmeda velikosti teksta v menijih in naslovih oken, drobne ikone, komaj vidni gumbi. To vidim pri uporabnikih, ne vem kako jim uspe vzpostavit tako stanje, očitno je to posledica prijaznosti windows vmesnika.

Tudi 4k zaslon na 13" je čisto ok, če si uporabnik zna primerno nastaviti gui. Če vprašate Apple, je večja gostota pik boljša. Škodi edino trajanju baterije v prenosniku ;)

DePalmo ::

Odvisno koliko ti pomeni prenosljivost. Meni ne veliko in imam trenutno Lenovota 17 inčnega ki ima 3kg in me teža ne moti. Verjetno tudi zato ker sem prej imel Asusa ki je imel 3.4kg in se mi zdi da je Lenovo lahek kot perešček. Bi me pa zelo motilo če bi imel 15 inčni zaslon. Ponavadi delam z zunanjimi 21 inčnimi in mi je nato že 17 včasih malo premalo, da bi pa šel iz 24 na 15 ... osebno ni govora.

Ales ::

Če boš večinoma še vedno delal na zunanjih monitorjih, potem bi ti predlagal za nošenje naokoli nekaj 13" (če bodo robovi) ali 15" (če bo ekran praktično brez robov), pa težo tam okoli 1,5 kg max. Pa 1080p pri 16:9 je meni osebno katastrofalno zanič resolucija, a za silo pač gre.

Če pa boš primarno na prenosniku, je pa to čisto drug problem. V tem primeru bi ciljal na 16 ali 17" in resolucijo vsaj 1440p po višini. Predlagal bi tudi 1200p, a te praktično ni več.

Huawei Matebook recimo najdeš z 3000x2000px, MacBook Pro pa z 2560x1600px...

Sicer pa ne vem, kako zdržiš s 1080p na delovni postaji...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

4K monitorji (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29273877 (23719) Yenk
»

4k monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8417310 (14200) Voluharr
»

LG-jev QHD zaslon za mobilne telefone (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
6324711 (22766) kpkp
»

Toshiba premika meje zaslonov ultrabookov s KIRAbookom

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
3715272 (12457) HupChup

Več podobnih tem