» »

Linux za Pentium 133

Linux za Pentium 133

pivmik ::

Jazst pa mam Pentium 133 16MB RAM
Kateri Linux je najboljše da instaliram?
A Obstajajo kakše posebne distribucije, ki so namenjene starjesim računalnikom?

RAČUNALNIK RABIM ZA DOMACO UPORABO (poslusanje mp3, pisanje dokumentov, brskanje po netu) in NE za nek server, router, firewall, zasvojenost...




(Sem najdu eno staro temo v zvezi s tem, samo je ze zelo stara in stvari so se krepko spremenile na Linux sceni)
LP, Gregor GRE^

pirx ::

Za domačo rabo je po mnenju mnogih najustreznejša SuSE distribuciaj Linuxa. (8.2 je zadnja) Enostavna inštalacija, uporabni multimedijski programi in kup ostalih reči vsebuje. Min. konf. mi žal ni znana... Je pa plačljiv :( Oz. free distribucija se inštalira preko neta, kar pa je izjemno butasto.

Zgrešiti pa tud ne moreš z Mandrakeom, ki je meni osebno najljubši :)

San ::

Dvomim, da je dost močen procesor za mp3je.

IceIceBaby ::

Najprej probi dobit nekje ram. 16mb je premal za kar kol, itak se pa tak ram zdej povaljuje okrog, al ga pa na bolhi dobiš za jurja celo vrečko :) Probi čim več not stlačt, 64mb minimalno.

Pol bi ti pa predlagal kakšen slackware. Jaz sem mel P166mmx s 64mb rama in sem gor poganjal takrat slackware 3.6 mislim da je bil pa tudi xwinsi so delali dokaj normalno.

Pomoje če downloadaš tanov slackware in se mal pomatraš da naložiš res samo nujne zadeve bi moral isto delat. Samo ne KDE nalagat ampak kakšen windowmaker ali icewm.

pivmik ::

Hvala za hitre odgovore.

16MB RAM vem da ni dovolj, a ima kdo za podarit kaj RAMa?
Lahko ga pošlje po pošti, jazst plačam poštnino(najbolje in najceneje preko general-parcel).

Če so v Windowsih delali MP3ji brez problema, v Linuxu bodo tudi(še na 496kah delajo!)

A bodo delali dovolj hitro Windows programi preko WINE?

Verjetno bom poskusil SuSe Linux če mi ga uspe dobit.
Kaj pa Knoppix 3.2? Bi delal hitro, če ga na disk instaliram z karseda minimalno konfiguracijo?
LP, Gregor GRE^

moj_nick ::

Lahko narediš tudi sistem brez X-ov - LaTeX (office), Dillo (net), mp3blaster. Edino kar moraš narediti dodatno, je enablat framebuffer v konzoli.
Za distribucijo bi ti priporočal Debian

pirx ::

Debian je najbolj hardcore distribucija, kolikor je meni znano :) Definitivno ni za začetnika.

Sicer pa se je izkazalo, da je Win95 za tovrstno početje tudi več kot primeren, saj se z ustreznimi zaščitami in popravki da naredit v lepo laufajoč sistem. Človek celo nebi mogel verjet, kaj vse se da z adminitrativnega vidika narditi, samo prava orodja je potrebno poznati (so tud na CDju, ampak žal nedokumentirana)

Če bi bli pri Microsoftu kaj doslednji bi lahko Win95 preimenovali (in ga seveda še dodatno pokrpali) v kaj drugega, ga prodajali (če že) po neki res super minimalni ceni in svet bi bil lepši :) Ali pa bi tud na novo lahko razvili kako različico za starejše compe...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirx ()

Jebiveter ::

PicNiK: Tnx za tole temo. Pravkar mi je ostal en spare system P166, 32MB RAM, itd. tko, da ga bom probal usposobit za kako testiranje.

Trenutno se ze mucim z Slackom na enem P2 233, 96MB RAM, 15GB disk,... za server/router/itd. tako da bom tudi na tega probal dat Slacka in skonfigurirat X pa kak IceWM al kej tazga...

BTW: Slack sploh ni tezek za instalirat! Mogoce je potem ga problem skonfigurirat pa se to niti ne, ker ko imas enkrat en windowmanager ustelan lahko vec al manj delaz z GUIjem pa tud ce ne... se se kej zraven naucis :D
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

dr.J ::

Za idejo, kako usposobiti skromno konfiguracijo za delo, si
oglejte
ta članek na Linuxjournalu.

Daedalus ::

Jaz oddam za pivo 2x16mb EDO rama (sej tega rabiš, rajt?) Pa upam, da si iz Lj, če ne mi boš mogo pivo po pošti poslati:D Za podrobnosti mi pa pošlji zasebno sporočilo.

Aja, linux pa itak debian:D Sam te zna malo namučiti:O :P
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

schurda ::

Jaz imam izkušnje samo z RH. Na P100 48MB rama sem imel RH 6, pa je deloval OK. Celo KDE je bil OK, ko se je enkrat zagnal. Sicer pa je bil boljši RH 5.2 po brzini.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Redhat 8.0: You do not have enough RAM available

Oddelek: Operacijski sistemi
10970 (840) Packač
»

Major Linux distribucije

Oddelek: Operacijski sistemi
51233 (1166) borchi
»

prvi Linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
554920 (3880) mile
»

buy linux

Oddelek: Programska oprema
141742 (1423) suse80
»

easy Linux...

Oddelek: Operacijski sistemi
81140 (906) dr.J

Več podobnih tem