» »

Redhat 8.0: You do not have enough RAM available

Redhat 8.0: You do not have enough RAM available

zajc ::

LP!

Zanima me :\ ali je imel kdo podoben problem ob instalaciji Readhat 8.0. Namrec, ko poskusam namestiti to distribucijo na P120, 16 MB RAM, 1.2 GB HD, mi takoj na zacetku, se preden sploh karkoli "instaliram", "nastavim"..., javi naslednje sporocilo:

"You do not have enough RAM available." :(

Kolikor je meni znano, jedro 2.4.x potrebuje minimalno 8 MB RAM.

Ali kdo ve, ali obstaja kaksen "workaround"?
Starejse verzije Redhat-a (6.x...) ne bi rad namestil, ker je v 8.0 vse tisto, kar potrebujem (iptables, tc, pppoe, httpd, ftpd...)...

Vsake ideje bom bil vesel :)) !

Zajc

Gandalfar ::

probi v text mode.. pomojem ze sama graficna instalacija potrebuje dost velik rama.

zajc ::

Sem poskusal v TEXT mode in dobil isto sporocilo. :(

Zajc

Gandalfar ::

poskusi z kaksno drugo distr... debiana sem ze dajal na kiste z 16Mb rama in je delovalo.

simon ::

rh8 rabi za instalacijo min 64 mb rama. Kaj drugega kot to, da si v skatlo za cas instalacije vbodes manjkajoci ram, ti ne morem svetovati. Gotovo bo pa kasneje delalo na 16MB.

BadB0y ::

Jao ne laufat na 16rama samo kr je brezveze no vsaj jaz mam tako mnenje, ker pol samo rosta nekaj

BadB0y ::

aja se to kolikor sledim rh-du je za tak racunalnik najlepse delal rh6.2 saj ce mislis laufat samo iptables ... pa to stalo jih pac samo nadgradis pa kernel menjas. Sicer pa vsak po svoje

wishmaster ::

Za pro verzijo redhata 8.0 je minimalno 64 Rama,za normalno delo 128.Za advanced server verzijo pa 256 Mb ram minimano.Že sama namestitev zahteva nekaj čez 30 Mb pomnilnika.Potem so še zahteve gnome in kde.Tak da je minimalno za RH linux 8 128 Mb rama.
Swao particija ti ne bo nič pomagal če maš premal rama.
čE maš 15 Mb rama si nalož distribucijo redhat 6.3 ta ti bo 100 % delovala .

Sumo ::

Si kaj razmisljal o Slackware-u?

SasoS ::

Problem so X-i. Text mode, tudi 2.4 jedro bo sigurno laufal na takem računalniko, KDE-ja pa po vsej verjetnosti ne boš videl. Ker ima rh8 po defaultu grafičen install, probaj dat textni install.

Packač ::

Men 9.0 dela na P166, 24mb-rama ;) | text-mode seveda. Sm laufov httpd, ftpd, psyBNC pa je delal normalno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

p233 16ram 2gb dsl Operacijski Sistem ?

Oddelek: Operacijski sistemi
131190 (928) harvey
»

Linux za router

Oddelek: Operacijski sistemi
101344 (1089) moby-dick
»

buy linux

Oddelek: Programska oprema
141685 (1366) suse80
»

VmWare problemi in tezave...

Oddelek: Operacijski sistemi
121386 (1168) gugo
»

RAM in win2k (oz. kako instalirat win2k na comp. z 40MB rama)

Oddelek: Operacijski sistemi
281415 (1130) andrej

Več podobnih tem