» »

Plextor 48X in problem pri peki!

Plextor 48X in problem pri peki!

Nocko ::

Ciao!

Imam problem, ki ga sam enostavno ne znam rešiti.

Imam Plextora 48/24/48, pa se mi zadnje čase pri peki cd's pojavlajo čudne stvari. Npr. hočem zapečti Audio cd z 12x hitrostjo, pa mi jo ob pričetku zniža na 8x, podobno se dogaja tudi z RW cd's, namreč omogočajo 12x prepisovanje a Plextor jih zapiše in briše le z 10x hitrostjo. Ko pa cd zapeče pa zapiše kao:

Done By 8x Powerd By PowRac

Ali nekako tako podbno. Kaj mi svetujete? Aja trenutno pa uporabljam Nerot-a 6.0.15!

Hvala že v naprej!

Lp!

@ Nocko 8-)

icek ::

Imas medije slabe kvalitete.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Wad@ ::

Morda imaš vključen VariRec, ki bistveno zniža hitrost peke.
Ali pa imaš pekacč v PIO načinu(kot trenutno jaz;(( ).

icek ::

Varirec deluje samo pri 4x peki, tak da to ni. Mozno je tudi da je na PIO ja.
Rider of Theli
www.air-tv.net

cekr ::

Koristno bi bilo, da bi prebral navodilo, zakaj se uporablja PowerRec.

Na kratko: PowerRec je del pogona, ki skrbi, da so podatki na cd-ju kakovstno zapisani. PowerRec prilagodi hitrost zapisovanja glede na kakovost medija. Še priloženim Plextorjevim cd-jem v veliko primerih zmanjša hitrost.

Seveda pa ga lahko tudi izklopiš, samo potem sam odgovarjaš za kakovost zapisa.

VariRec je pa namenjen kvalitetnemu zapisovanju glasbenih cd-jev. S to zadevo se piše samo pri 4x hitrosti, nič več in nič manj.

Nekatere parametre lahko uravnavaš kar v Nero, drugače pa imaš priložen PlexTools(potrebna nadgradnja), v katerem imaš vse nastavitve in možnosti pogona.

Poglej tudi, če imaš vklopljen UDMA.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Nocko ::

Ciao!

Cekr, dobro sem seznanjen z tema dvema besedama in zakja jih uporabljamo. Stvar je v tem, da imam PowerRec vedno vklopljen in mi je do sedaj delalo vse OK, vem tudi kaksni so zapisi ce to stvarco izključiš.

Sedaj sem zagnal Nero Into Tool in sem ugotovil, da imata tako Plextor 48X kot 12X oba DMA off, pa sem sel v System, da bi tam spremenil.

Potem pa se pojavi naslednaj zadeva, nastavim da naj uporablja DMA ce lahko, pa mi spodaj v okviecku pise PIO only ali nekako tako, sedaj me pa zanima kako bi to lahko spremenil, da bi bil vsaj 48X na DMA!

Prosim za pomoč!

ERGY ::

Kasn sistem pa sploh mas???

ERGY ::

Ponavadi je pametno, da odstranis samo ide controler v device manegerju pa se itak samo poli instalira oz ob naslednjem zagonu.
LP:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plextor 52/24/25A težave, speeet!

Oddelek: Strojna oprema
101054 (975) DSmidgy
»

Novi Plextor Premium noče peči najhitreje...

Oddelek: Pomoč in nasveti
161220 (1037) DickH
»

Večne težave z CDRW

Oddelek: Strojna oprema
5876 (748) Sami
»

Plextor writer 24/48/48 problem! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
644536 (4045) Hux
»

Kateri cd rekorder

Oddelek: Kaj kupiti
241481 (1272) Gejmer

Več podobnih tem