» »

Novi Plextor Premium noče peči najhitreje...

Novi Plextor Premium noče peči najhitreje...

Loups ::

Pravkar sem dobil novo pečico, vendar le-ta noče peči ob 52x-ni hitrosti.


Firmware je ok, vse je ok, vendar na testih gre le do 40x, prav tako je tudi pri peki cdjev.

Preizkusil sem tudi že tri verzije nerota in dva različna proizvajalca cdjev, vendar brez sprememb.


Any clue?



P4 1.8a
256DDR
Matsonic plata
  • spremenilo: Loups ()

Gost ::

A si uporabljal najhitrejše medije?

Kakor pa vem jaz, se mediji pečejo zmeraj počasneje, kot imajo deklarirano hitrost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gost ()

BaRtMaN ::

Not really, imam 24x Traxdate, ki se pečejo na 40x.

frenk ::

:D:D...jest sm pa šele zdele opazu da mam jest tud traxdata in so deklarirani za hitrosti do 40x, jest jih pa pečem na 52x:)

p.s.:teli traxdata so nekj posebnga:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

Gost ::

Ali pa je mogoče kakšna skrivnostna nastavitev z jumperji na zadnji strani plextorja?

BaRtMaN ::

Dvomim. Tam je samo jumper za nastavitev master/slave.

cekr ::

Ti povem svoj problem, ki sem mislil, da je pa pravzaprav ni bil pri modelu 48/24/48

Imel sem Acerjeve CD-je(52x), na katere pa pogon ni in ni hotel pisati več kot 16x.

Vzrok: vklopljen PowerRec. Če sem ga izklopil, so bili CD-ji na nekaterih delih slabo posneti.
Rešitev: ne izklapljaj PowerRec - kupi samo najboljše CD-je, pa bo zadeva delovala tako kot je potrebno.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Loups ::

Kateri pa so tisti, taboljši ploščki? Zdaj namreč nameravam kupiti traxdata.

Jackal ::

Najboljši ploščki so tisti, ki jih dela japonski Tayo Yuden. Ti so pa lahko potem različno označeni. Mislim da veljajo Plextorjevi CD-ji za ene najbolj kvalitetnih, samo so tudi malo dražji. Je pa dobro, da jih lahko dobiš v tortici po 50 in 25.

P.S.: CDje za Plextor dela Tayo Yuden:))
Walking the way is something completely different than imagining the way.

BaRtMaN ::

Prodajajo jih v Harvey Normanu, a jih lahko za 10-15% ceneje dobiš v PC handu. Taiyo Yuden medije spoznaš po motnem notranjem kolobarčku in tako, da piše nekje Made in Japan.

Loups ::

S čim pa lahko pogledam, kdo je proizvajalec cd-ja? Software torej.

frenk ::

nero:)

Wad@ ::

Jaz sm enkrt kupu neke ˝CURSOR colorful˝ cedeje v merkurju, bli so nekje 650 SIT(10 v škatlci) in deklarirani za 12x hitrost.
Vem pa da sem jih neki zapeku na 40x v nerotu in vsi ql delajo:D .
Problem je nastopu v drugih programih, ki niso hoteli pisati gor več kot je pisalo na škatli-12x.

flipflop ::

Pri mojem writerju je tako,da moram za 48x pisanje držati knof za eject 5 sekund pritisnjen,potem pa snema z 48x. Mogoče je podobno tudi pri plextorju,mislim da moraš za 52x branje držati tipko za eject nekaj sekund pritisnjeno,brez da je plošček v enoti. Za snemanje pa ne vem.

KTr1sk ::

Si probal mogoče s to verzijo?

cekr ::

Z interneta si dol snemi zadno verzijo PlexTools Profesional. In z njimi pozkušaj snemati.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

DickH ::

To velja za WinXP. Za ostale je verjetno kaj podobnega...: Poglej v System >> Hardware >> Device Manager >> IDE ATA/ATAPI controllers. Ce imas Multi-Word DMA Mode 2, potem je to vzrok za max 40-42x hitrost! Izbrana opcija mora biti 'DMA if available'. Ponovno zazeni racunalnik. Ce je se zmeraj isto sranje, potem spet odpri Device Manager in odinstaliraj Bus master IDE controller (je ravno tako pod IDE ATA/ATAPI controllers). Po ponovnem zagonu bodo XPji ponovni prepoznali naprave in postavili UDMA Mode 2, ki je edini pravilen za snemanje cez 42x.

Ce se slucajno spet prestavi v tisti neumen Multi-Word nacin, potem ponovi zgornji postopek in vnesi se naslednje v registry:

-----cut------
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96A-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0000]
"EnableUDMA66"=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96A-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0001]
"EnableUDMA66"=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96A-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0002]
"EnableUDMA66"=dword:00000001

-----cut------

OK, upam da ti bo tole kaj pomagalo. Dandanes so vsi DVD in CDRW pogoni tako hitri, da je potrebno imeti UDMA Mode 2.

Se nekaj - ce uporabljas Nero CD Speed za test hitrosti, NE izberi Write transfer rate, ampak Create Data CD. Samo pri resnicnem zapisovanju, se bo pokazala prava hitrost. Pri simulaciji se NE pokaze. Seveda bos moral zrtvovati en CD za vsak test. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

register

Oddelek: Programska oprema
111477 (964) Aleš Ocepek
»

winxp, safe mode ne dela, problem z registrom

Oddelek: Pomoč in nasveti
51968 (1900) SkIDiver
»

med win updatom resetiral comp

Oddelek: Operacijski sistemi
81530 (1358) pack
»

help me..PIO mode

Oddelek: Strojna oprema
171171 (911) _vrag_
»

Pekač in UDMA2

Oddelek: Strojna oprema
91131 (1008) soko

Več podobnih tem