» »

Kje je meja dopustne laži pri prodaji blaga

Kje je meja dopustne laži pri prodaji blaga

«
1
2

uniman ::

Zdravo

Pred časom sem v trgovini X kupil gospodinjski aparat v vrednosti okoli 1k. Prodajalec se mi je zdel iskren in pošten, z veseljem je predstavil izdelek. Nakar prodajalec reče da ima še samo en zadnji zapakiran kos v skladišču in da lahko ponudi nekaj popusta, ker tako gre ta aparat iz prodaje in naslednji bo po isti ceni dobil samo še razstavni eksponat.

Ker se mi je zdela kupčija dobra, sem seveda sprejel in odpeljal "zadnji" zapakiran kos. Z izdelkom sem zadovoljen in ne želim karkoli kritizirati, se mi zdi pa dobra debata .. :D

Ta isti aparat se sedaj že več kot 3 mesece prodaja po še veliko nižji ceni kot sem ga kupil jaz (14 dni po mojem nakupu). Seveda sem bil "nategnjen" da gre za zadnji kos. Ampak valda vsakič ko grem v to trgovino vidim ta prekleti izdelek in sem slabe volje :D

Sprašujem se ali imamo ljudje še kakšno mejo, ko gre za lastno korist. Sploh nevem če lahko komu zaupaš pa naj bo še tako pocukran in pošten.

Še enkrat, ne želim usmiljenja, ampak povem samo zanimivo izkušnjo.

SeMiNeSanja ::

Seveda, vsi prodajalci so same barabe... samo jaz sem pošten, majke mi! (ali kaj bi moral reči na tem mestu?).
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Ganon ::

Pred nakupom se vedno dobro informiraj o izdelku, konkurenci in ceni pri različnih trgovcih. Ko boš imel na mizi najboljšo ponudbo, odpri denarnico.

Horas ::

kaj danes noben ne ve da je treba prvo poguglat??? že leta 2004 nam je prfoks pr praksi eletro šole govoril če kj nismo vedli pejt prašat gugla!
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

uniman ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Seveda, vsi prodajalci so same barabe... samo jaz sem pošten, majke mi! (ali kaj bi moral reči na tem mestu?).


Nisem želel poudarjati tega kako sem jaz pošten, kako je drug pošten itd, seveda razumem da se gre tukaj za preživetje na trgu. Ampak nekateri prijemi trgovcev se mi zdijo že malce na meji zdravega razuma in po mojem mnenju že mejijo na kazensko odgovornost, žal.

uniman ::

Horas je izjavil:

kaj danes noben ne ve da je treba prvo poguglat??? že leta 2004 nam je prfoks pr praksi eletro šole govoril če kj nismo vedli pejt prašat gugla!


Hvala za nasvet, nisem pomislil na kaj takega :)).

SARASM OFF

Bistvo moje objave ni to, da je drugje ceneje. Izdelek je bil na slovenskem trgu na voljo le pri dotičnem trgovcu.
Cene na južnih trgih pa niso najbolj primerljive. Tudi jaz temeljito premislim pred vsakim nakupom čeprav morda v zapisu to ni jasno povedano.

Mehmed ::

uniman je izjavil:

naslednji bo po isti ceni dobil samo še razstavni eksponat.


Mogoce nihce noce placati polne cene za razstavni eksponat pa je to to kar gledas.

korenje3 ::

uniman je izjavil:

Zdravo

Pred časom sem v trgovini X kupil gospodinjski aparat v vrednosti okoli 1k. Prodajalec se mi je zdel iskren in pošten, z veseljem je predstavil izdelek. Nakar prodajalec reče da ima še samo en zadnji zapakiran kos v skladišču in da lahko ponudi nekaj popusta, ker tako gre ta aparat iz prodaje in naslednji bo po isti ceni dobil samo še razstavni eksponat.

Ker se mi je zdela kupčija dobra, sem seveda sprejel in odpeljal "zadnji" zapakiran kos. Z izdelkom sem zadovoljen in ne želim karkoli kritizirati, se mi zdi pa dobra debata .. :D

Ta isti aparat se sedaj že več kot 3 mesece prodaja po še veliko nižji ceni kot sem ga kupil jaz (14 dni po mojem nakupu). Seveda sem bil "nategnjen" da gre za zadnji kos. Ampak valda vsakič ko grem v to trgovino vidim ta prekleti izdelek in sem slabe volje :D

Sprašujem se ali imamo ljudje še kakšno mejo, ko gre za lastno korist. Sploh nevem če lahko komu zaupaš pa naj bo še tako pocukran in pošten.

Še enkrat, ne želim usmiljenja, ampak povem samo zanimivo izkušnjo.


Prodajalec od vsakega izdelka pobere 30-50%. Tako da jasno za več kot bo prodal, več bo zaslužil.
Izdelek je vedno nekje "cenejši". Jaz se za tak drobiž niti nebi sekiral.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Cveto ::

Jaz prodajalcem ne verjamem nič. Poslušam in preverim. Oziroma preverim veliko stvari že prej, preden grem sploh v trgovino. Nakladali so mi že marsikaj, pa se nisem niti na to temo kregal. Pač vzameš tam, kjer je najceneje, pa da so še normalni pogoji.

Laži:

-prodajalec je prodal Geforce 1650 kot "high end" zadevo, najboljšo možno kartico in to mojemu 11 let staremu nečaku, ki je za to dal vse prihranke. Ok, ni dal preveč, samo ne mu "basat", da se je potem osramotil pred sošolci.
-za novega Leona je trdil da se še ne ve kdaj pride in da je stari še "top šit" ter na to temo ni hotel slišat od kakšnih popustih (saj ne kupujem ppopustov, samo ne me basat da novi modole ni v prihodu, če sem že en mesec nazaj gleda uradno predstavitev).
-prodajalec v Sparu, ko sem ga vprašal za ene koše: gotovo jih bo prišlo dovolj, vi kar pridite. Na koncu sem zvedel, da je največji spar dobil 2 kosa, jaz sem se pa pripeljal iz ne vem kje.

O prodajalcih rabljenih avtomobilov pa itak raje ne bi... Tam pa ni meja.

WhiteAngel ::

Hehj, jaz se malokrat počutim ne-nategnjenega. Nakupovanje mi je muka, ker mi je res malo stvari všeč. Zato kupujem malo, ko pa plačam pa požalvam in se trudim vsak izdelek uporabljati res do konca. Pač ko vidim ne vem, v bigbangu 15 sušilnih strojev, večina mi je grdih, eni neuporabni zaradi je*enega toucha, eni preveč pametni, eni premajhni, vsi preglasni (zvočne izolacije še niso vzeli), eni čisto predragi, za kar ponujajo (beko za 300 eur VS bosch za 800 eur, toplotna črpalka v slednjem pa stane koliko, 20 eur, privarčevan štrom v 20 letih pa koliko, 100 eur?). In isti problem imam pri sesalcih, pralnih strojih, šporgetih, telefonih, avtomobilih, ploščicah za v kopalnico, cunjah, zavarovanju za bajto ... še najraje kupim bohinjski sir, Gavrilović pašteto in Lejko mlejko. Pač, okus je dober in vsaj vem, zakaj sem plačal. V bistvu mi je vseeno, če bi tem trem stvarem podvojili ceno - še vedno bi jih kupil.

Dag ::

To, kar omenja @op je v kategoriji "ta izdelek si ogleduje še 314 uporabnikov, pohitite" ali "pravkar je 1 uporabnik rezerviral sobo v tem terminu, za to ceno sta voljo samo še 2".

Gre za star trik prodaje, ki se mu reče ustvarjanje nujnosti. Cilj je pri kupcu ustvariti občutek nujnosti - da ne sme odlašati, sicer bo zamudil najboljšo ponudbo. V takšnem primeru pri večini stopi v ospredje čustveni odziv (FOMO - fear of missing out), in kot vemo, je cilj trgovcev vplivati na čustva, kajti dokazano je, da je to učinkovitejše od naštevanja objektivnih prednosti določenega izdelka.

Moja taktika je, da ko začne trgovec s taktiko ustvarjanja nujnosti, ga prosim za vizitko in povem, da se bom odločil v miru doma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dag ()

c3p0 ::

uniman je izjavil:


Bistvo moje objave ni to, da je drugje ceneje. Izdelek je bil na slovenskem trgu na voljo le pri dotičnem trgovcu.
Cene na južnih trgih pa niso najbolj primerljive. Tudi jaz temeljito premislim pred vsakim nakupom čeprav morda v zapisu to ni jasno povedano.


In? Pri nas sem kao po vezah iz foruma dobil super ugodno ceno za nek aparat (dejansko kakih 20% nižja od raznih MV), nato pogledal na idealo.de in isto mašino dobil s poštnino vred iz Nemčije še 30% ceneje.

Sheteentz ::

Kaj pa tole?

V trgovini prečekiraš izdelek, si ga ogledaš do obisti, da na pamet poznaš vse dobre in slabe lastnosti. Prodajalcu se seveda smeje, ker si tako zainteresiran za ta izdelek, on si pa obeta pricente od prodaje. Ponoviš pri ene par izdelkih, magari tudi v drugih trgovinah, prodajalci pa vse nervozni, ker si vsi obetajo procente. Nato narediš izbor in izbrani izdelek naročiš preko spleta, po možnosti še s kakšnim popustom.

Saj ni treba, da imaš stvar, ki jo rabiš (ali si jo želiš), že naslednji dan doma. Delayed gratification, pa take fore.

Pa še tole: nateguj, ali bodi nategnjen.

gruntfürmich ::

po mojem je to problem cenenih trgovin s splošno potrošno robo, katere so v sloveniji čisto vse. tu si pač ne privoščijo pametnih in razgledanih trgovcev, ki poznajo svojo robo, ampak bolj polnilce polic, izpolnjevalce obrazcev in nategovalce kupcev...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

spam321 ::

uniman je izjavil:

Zdravo

Pred časom sem v trgovini X kupil gospodinjski aparat v vrednosti okoli 1k. Prodajalec se mi je zdel iskren in pošten, z veseljem je predstavil izdelek. Nakar prodajalec reče da ima še samo en zadnji zapakiran kos v skladišču in da lahko ponudi nekaj popusta, ker tako gre ta aparat iz prodaje in naslednji bo po isti ceni dobil samo še razstavni eksponat.

Ker se mi je zdela kupčija dobra, sem seveda sprejel in odpeljal "zadnji" zapakiran kos. Z izdelkom sem zadovoljen in ne želim karkoli kritizirati, se mi zdi pa dobra debata .. :D

Ta isti aparat se sedaj že več kot 3 mesece prodaja po še veliko nižji ceni kot sem ga kupil jaz (14 dni po mojem nakupu). Seveda sem bil "nategnjen" da gre za zadnji kos. Ampak valda vsakič ko grem v to trgovino vidim ta prekleti izdelek in sem slabe volje :D

Sprašujem se ali imamo ljudje še kakšno mejo, ko gre za lastno korist. Sploh nevem če lahko komu zaupaš pa naj bo še tako pocukran in pošten.

Še enkrat, ne želim usmiljenja, ampak povem samo zanimivo izkušnjo.


Menu se je enkrat zgodilo podobno in sem se razpizdil in so mi potem dali razliko v ceni kot dobroimetje pa mislim, da še nekaj extra. Kar kontaktiraj jih.

spenstar ::

A si kupoval Miele za 1K? sam vprasam... :)
SPENSTAR--builder

Meiniken ::

Si kdaj odprl mimovrste? Piše "zadnji kos" po več mesecev. Pa tako imenovani popusti niso popusti. Čez noč nabijejo "popust" in zvišajo ceno, in niso naredil nič (razen tega, dakupcu na dušo potrkajo in se ta nakup le "izplača", sej je velik "popust").

Pa če so te nategnil... upam, da ti je vsaj pasal :))
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Meiniken ()

IL_DIAVOLO ::

Ne znam lagat in nategovati folka, zato je tudi meni to nesprejemljivo.

Nasploh preziram taksne ljudi.

Ps: Ce je to preko spleta, dobro. Ampak nekomu lagati v oci, to je pa podn.

Zgodovina sprememb…

Jarno ::

Pogosto gre za zadnji kos zaloge, potem pa lahko v novem batchu cena celo pade. Nič novega.
#65W!

c3p0 ::

Za prodajalca le še en marketinški prijem...

shadeX ::

Pogosto gre za zadnji kos zaloge, potem pa lahko v novem batchu cena celo pade. Nič novega.


Res je. In na koncu prodajalec izpade lažnivec, čeprav lahko sploh ni.

Naj omenim, da ste vsi KUPILI mnenje OP-ja in sedaj na veliko kritizirate prodajalca, na podlagi nepreverjenega mnenja. A slotehovce se dans res da tko na izi nategnit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

LitralSM ::

c3p0 je izjavil:

uniman je izjavil:


Bistvo moje objave ni to, da je drugje ceneje. Izdelek je bil na slovenskem trgu na voljo le pri dotičnem trgovcu.
Cene na južnih trgih pa niso najbolj primerljive. Tudi jaz temeljito premislim pred vsakim nakupom čeprav morda v zapisu to ni jasno povedano.


In? Pri nas sem kao po vezah iz foruma dobil super ugodno ceno za nek aparat (dejansko kakih 20% nižja od raznih MV), nato pogledal na idealo.de in isto mašino dobil s poštnino vred iz Nemčije še 30% ceneje.

Soroden primer:
Kupujem gospodinjski aparat. V oko pade domač izdelek iz Slovenije. Med drugim najcenejšim in najdražjim trgovcem je razlike tam cca 100eur. Med najcenejšim meni neznanim trgovcem in drugim najcenejšim bolj poznanim spet 100eur.
Kje je fora? Gledam in gledam in vidim, da izdelek iz Slovenije izvožen v sosednjo državo trgovec uvaža nazaj v Slovenijo na koncu že za 40% manjšo ceno od mediane.
Vprašanje: so naši veletrgovci tako nesposobni izpogajti nizko veleprodajo ceno ali pa so samo tako pohlepni ?

IL_DIAVOLO ::

Vsi prodajalci so rojeni lažnivci in nateguni.

bysaRD ::

V Big Bangu so najboljši. Nikjer prodajalca, ko kupujem televizor. Zagrabim tistega, ki sem si ga izbral (manjša zadeva za pisarno 32") in TAKOJ priteče nekdo, ki želi, da nalepi nanj svojo nalepko, ki nakazuje, kako je on izdelek prodal. Ker mu tega nisem dovolil in je vztrajal, sem tu TV vrnil in šel v Harveya.

2dark ::

bysaRD je izjavil:

V Big Bangu so najboljši. Nikjer prodajalca, ko kupujem televizor. Zagrabim tistega, ki sem si ga izbral (manjša zadeva za pisarno 32") in TAKOJ priteče nekdo, ki želi, da nalepi nanj svojo nalepko, ki nakazuje, kako je on izdelek prodal. Ker mu tega nisem dovolil in je vztrajal, sem tu TV vrnil in šel v Harveya.


Naslednič, ko boš kupoval v BIg bangu določen izdelek in če je enak izdelek na zalogi pri mimo vrste po nižji ceni, ti bo prodajalec v big bangu dal po isti ceni kot je na mimo vrste.


Poznam pa primere, ko je trgovec pogledal najnižjo ceno izdelka na ceneje.si in dal dodatnih 10% popusta.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

IL_DIAVOLO ::

Preveč filmov gledas, ce misliš da ima prodajalec moc znizevat ceno.

bbbbbb2015 ::

uniman je izjavil:

Sprašujem se ali imamo ljudje še kakšno mejo, ko gre za lastno korist. Sploh nevem če lahko komu zaupaš pa naj bo še tako pocukran in pošten.

Še enkrat, ne želim usmiljenja, ampak povem samo zanimivo izkušnjo.


Predlagam ti, da ko nekaj kupiš, se več ne oziraš nazaj. Ne samo, da je to nezdrava praksa, ampak tudi pri trgovcih se stvari spreminjajo.

Kolega prodaja računalniško robo in belo tehniko (z dosti domišljije to gre skup). Ponudil mi je zmrzovalnik, zadnji kos, plus še eden razstavni model. Nekaj sem se obiral, pa je zadnji spakiran kos bil prodan.
Na razstavni model je dal precejšen popust. Nihče ga ni hotel. Klical je mene, če bi ga kupil, pa mi ni pasalo. Razstavni modeli mi ne vsedejo, nikoli mi niso.

Nakar smo ob neki priliki ugotovili, da urgentno rabimo en zmrzovalnik (vmes je minilo več kot tričetrt leta). Vse trgovine z belo tehniko niso imele tako velikega kot smo ga hotli.
Kličem kolega, če ima še uni razstavni model. Glej ga zlomka, še ga je imel in mi je še dal popust na že dano ceno, da se ga znebi.

Pač tako je. Pri laptopih demo modeli sploh sejemski, gredo za med. Pri beli tehniki pa je kolega rekel, da je težko prodati razstavne modele. Če pa je vidno poškodovan (vdrtina od brcanja otrok v trgvini, praska, ipd.), pa sploh.

Tako da se ne sekiraj. Trgovci pa imajo tudi tipično zelo malo do skoraj nično zalogo. Zaloga jim vedno veže denar.

LitralSM ::

Mimo vrste in enaa izločijo.
Še ena cvetka: nakupujemo laptop s specifično serijo procesorja. V BB imel v izložbi samo stare modele. Povprašam po novih, pravi da nima. Vztrajam pri svojem, reče "OK, vzadaj jih imamo. Ampak te moramo prvo prodati"
Je pa na koncu kljub vsemu trudu, da proda lanski model za 20% višjo ceno vseeno proal novejšega še ceneje, kot je bila predvidena cena. So pa tiste laptope čez nekaj tednov le dali v trgovono.

Miki N ::

"Još malo pa nestalo!" - najstarejši trik :))

LitralSM ::

Ah, še to : lanske serije niso smeli prodajati po znižani ceni, ker jim distributer še ni odobril popusta.
Mislim da je na koncu šlo pri aktualnem modelu za 24% manjšo vsoto kot pri starejšem. Glede na evropski trg pa eno najcenejših cen.

Stikalo ::

@uniman ne sekiraj se. Ni vedno hec v nizki ceni. Včasih tudi čas, ki ga nameniš nakupovanju šteje.

Hja. Splet je tako, tam si noben ne vzame časa zate, izdelka ne vidiš itd.. Sam bi rekel, da bi distributerji morali dati večji popust trgovcem, če prodajo izdelek v trgovini.


Drugače so pa trgovske fore, če piše zadnji kos pol leta, statistično zagotovo prodajo več! Super in poceni trik. :D

m0LN4r ::

- Prodajalec, ki te je nategnil je samo zaposleni, ki je ocenjen in zaposlen glede na to, kaj in za koliko proda. Firma ima strategijo za svoje prodajalce in cilje, katere morajo zaposleni dosegati, pa ce je to zlepa ali zgrda vcasih, nazalost

- Taksni triki se uporabljajo iz pamtiveka, tezje kot je v doloceni branzi prodajati, vecji je pritisk od nadrejenih in posledicno je vecje nategovanje od prodajalca, pa nima veze al se gre za hladilnik, avto ali kuhinjo.

- Najvec se nateguje pri izdelkih in storitvah, katere ne mores direkt primerjati preko interneta, recimo pohistvo je ena taka fajna

- na koncu pa, nategnil so te tolko, kolko si se pustil, kruto ampak tako je. Vem, da so mene ze tudi nategnili, ko so rekli, tu pa ne moremo vec dati popusta, al jebiga tak to je, res nisem nasel istega izdelka nikjer ceneje, pa sem ga pac vzel, potem pa sele cez nekaj casa mu je cena padla.

V tvojem primeru, pa te lahko potolazim, meni se to dogaja vsak dan, delam v stacuni, kot svetovalec, ampak na cene nimam vpliva, ker so kontrolirane iz baze z racunalniskim sistemom. Recimo, prodam izdelek A za 599.- na to pa cez 3 dni dobimo majl, da imamo akcijo -100 evrov na vse izdelke za vikend. No pol pride stranka jamrat, da sem jo nategnil. Stvar je taka, mi kot prodajalci ne vemo, kdaj bo kaka akcija itn. to pride elektronsko navodilo z vrha (tujine).
Na odgovor, ko stranka rece, da je vedno 100 evrov lufta, pa ti lahko recem, da ga ni. Na konkreten izdelek, niti pri 599 ni bilo nobenega lufta. Kako je potem -100 evrov moznih? Ja tako, da to poteka z kooperacijo proizvajalcev, ki tako akcijo refinancirajo. Ali pa se promovira dolocena znamka, sama sebe. Ni to tako, da mi izdelke nabavljamo zastonj. Ne postavljeni so pogoji in pravila igre.
Se en primer, ce prodam izdelek proizvajalca A in zraven izdelek proizvajalca B, nam proizvajalec A, dejansko povrne vsoto X na en prodan komplet. Ostalo pa poracunata proizvajalca med sabo.

Od danes naprej imate na mediamarkt.de extra poceni Samsung telefone. To ni akcija od mediamarkta, ampak v ozadju je to akcija Samsunga.

Kar se pa prodajalcev tice. Nevem kako strogo je to v Sloveniji in nizje, ampak prinas ocenjujemo prodajalcev uspeh na tedenski, mesecni in letni ravni. V igri je vsaj 5 zelo pomembnih "stevilk" in se ene 3 druge stevilke s katerimi se potem prodajalec primerja s prodajalcev po celi verigi v evropi in se ustvarja Toplisto, po kateri se potem ta najnizje na verigi odpusca, ker ne dosegajo zastavljenih minimalnih ciljev ali pa so kolegi bistveno boljsi v aktivni prodaji.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

PS: Pa se ena zgodba iz druge strani, ko se stranka pocuti, kot da jo je prodajalec extra na suho nategnil. Slo se je za hladilnik.
Imeli smo ca. v sortimenti Gorenje hladilnike, ki so izgledali malo bolj posebno, zadeva je bila discontinued. Pride sef in rece, da do tega datuma, morajo vsi hladilniki iz prodaje cimprej. Ok prodajajo se z popustom.

Prisli smo do predzadnjega v rdeci barvi zravn njega pa je bil se en zelen. Predzadnji se je namesto za 999.- prodal za 799.- Ostal je zeleni.
Pride "sef" cez kake dva tedna in vidi zelenega pa je zacel popizdevat nad prodajalcem, zakaj je zeleni hladilnik se vednu tu in da bi moral biti ze zdavnaj prodan, ker doli caka ze paleta naslednika.
Pa nalepi gor ceno 499.- z besedami, ni vazno kolko minusa naredi ta en hladilnik, vazno je da ga ni vec in se lahko dela plus z novimi.

Ja in pol slucajno, tako kot pri tebi je to ceno videl prejsnji kupec rdecega in se seveda pocutil ultra nategnjen.

Jaz sem si pa vceraj kupil Tado termostate in ventile, ker je razprodaja stare robe pa sem ze 2x bil pri prodajalcu. Na koncu sem vzel za 50evrov robo, ki dejansko stane na internetu 300evrov. Pa se rekel mi je hvala bogu vsaj 50 evrov, ker jutri oz. danes bi zadeva bla itak odpisana.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

showsover ::

m0LN4r je izjavil:

Pa se rekel mi je hvala bogu vsaj 50 evrov, ker jutri oz. danes bi zadeva bla itak odpisana.

Zelo dobro, bi lahko odprl kakšno temo, kjer bi postregel s takšnimi informacijami?
Korist je za oba, tebi pa se tudi kako zahvalimo.

2dark ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Preveč filmov gledas, ce misliš da ima prodajalec moc znizevat ceno.


v big bangu imajo po novem prodajalci možnost,da ceno izenačijo s tisto, kot jo ponujajo na mimovrste. Če pa ti tega ne veš ti pa nisem jaz kriv. Seveda tega ne bodo oglaševali naokoli.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

kuvanasarma ::

2dark je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Preveč filmov gledas, ce misliš da ima prodajalec moc znizevat ceno.


v big bangu imajo po novem prodajalci možnost,da ceno izenačijo s tisto, kot jo ponujajo na mimovrste. Če pa ti tega ne veš ti pa nisem jaz kriv. Seveda tega ne bodo oglaševali naokoli.


valda da je to oglaševan še na spletni strani
Izenačimo ceno se imenuje.

Prodajalka/ec/čistilka alpa serviser tiskalnika ki je trenutno tam izbere izdelek, klikne izenači ceno in mu ven vrže "novo/izenačeno" ceno.

Pri teh cenah ne upoštevajo nekih obskurnih slovaških in podobnih trgovin, pa milim da je leclerc tut izvzet...

m0LN4r ::

showsover je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Pa se rekel mi je hvala bogu vsaj 50 evrov, ker jutri oz. danes bi zadeva bla itak odpisana.

Zelo dobro, bi lahko odprl kakšno temo, kjer bi postregel s takšnimi informacijami?
Korist je za oba, tebi pa se tudi kako zahvalimo.
Vedno napisem v doticni temi.
Prejsnji teden sem vam v temo za "kateri prenosnik" napisal, da je -100 evrov za vse prenosnike.
Od danes naprej je Galaxy Week za Samsung telefone, ure, slusalke in orginal dodatke ala tipkovnike, svincnike.
Ko je bila xbox one digital 99,- sem tudi pisal v temi o konzolah.
Ca. 2 leti nazaj, ko so napol zastonj talali PS4 sem pripelal 5 komadov.
HTC Vive Cosmos, smo spomladi prodali zadnji kos za -50% xD
Thrustmaster Volan T300 GT edition je sel zadnji kos v soboto za 249. Od srede naprej je nov G923 v kombinaciji z neko igro. Cene se nevem.

Zdaj vec ni ostalo dosti, tak na hitro (sem doma) imamo se eno Alexo 2nd gen, kar lahko razzagam, Belkin tipkovnico za Ipad 9,7, Surface Laptop 3 razstavni exponat okol 900. Na razne Chromebooke na zalogi mamo od oka -100 do -200 evrov.
Vse ostalo, kaj je blo "zanimivo" je ze izginilo prvi teden avgusta. Mogoce majo se v drugih oddelkih kaj, nisem gledal. Mislim na kak brivnik, zvocnik, slusalke, mixer, kavni aparat...

Za Black Friday, vam lahko itak javim en dan prej, ce bodo konzole razzagane. Pa verjetno bo kak prenosnik spet itn.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

UganiKdo ::

Drugače je takšna praksa dejansko prepovedana in kazniva. Gre za kršitev Zakon o varstvu potrošnikov pred nepoštenimi poslovnimi praksami, ker se s tem ko se ustvarja umeten občutek pomanjkanja (zadnji kos) izvaja pritisk na potrošnika. Kršitve le tega obravnava Tržni inšpektorat.

Seveda pa bo v dani situaciji problem v dokazovanju, ker gre za besedo proti besedi.

digitalcek ::

Dag je izjavil:

To, kar omenja @op je v kategoriji "ta izdelek si ogleduje še 314 uporabnikov, pohitite" ali "pravkar je 1 uporabnik rezerviral sobo v tem terminu, za to ceno sta voljo samo še 2".


Ne samo v trgovini, laže se povsod, mogoče še najbolj na spletu.

Pomembno je namreč le število lajkov, influencerji (ki jih sicer ne morem videti) sami sebi pišejo komentarje, Tomaž Gorec recimo uporablja OBUPNE izgovore, da bi ljudje klikali/lajkali njegove spletne strani.

Zadeva je za vsekakor za bruhat!

Ali ljudje v časih interneta res živimo samo zato, da bi bili znani, ali vsaj opaženi?
Mlade ženske se pač razgaljajo, kaj pa naj počne povprečno inteligenten (povprečno neumen) moški?
Naj si sposodi dober avto in si posname video? Mislim, da je to že nekaj časa passe...

Še o laži kot taki. Neka raziskava je ugotovila, tako sem si vsaj zapomnil, da ljudje izrečejo v lajfu okoli 80.000 laži.

In katera je najbolj pogosta laž? Seveda odgovor na vprašanje: "Kako si'"...
Odgovor je seveda: Dobro, ali celo - super.

Če ne drugega s tem odgovorom jeziš sogovornika, ga frustriraš.
Kajti tistega drugega, če je pošten do sebe (in bi odgovoril: Nisem dobro), vsaj malce moti, da si ti dobro, on pa, če je realen, manj dobro. Ali celo slabo, zanič...

Nič, lažimo še naprej in še več, ter bodimo tisto, kar nismo.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Najvecje lazi so trenutno razni internet reviewi in razne ocene izdelkov na amazonu in celo sfejkane spletne strani z fejk certifikati itn. Stacionarne trgovine proti temu nic.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Magic1 ::

Op lahko naredi eno stvar. Izdelek izdatno uporablja do preteka 6. mesecev. Če kaj odpove, ga nese nazaj in uveljavlja stvarno napako(vračilo gotovine). Če ne gre v tem času, potem bo verjetno delal še dolgo in se ni za sekirat za malo višjo ceno.
Magic

LitralSM ::

m0LN4r je izjavil:

Najvecje lazi so trenutno razni internet reviewi in razne ocene izdelkov na amazonu in celo sfejkane spletne strani z fejk certifikati itn. Stacionarne trgovine proti temu nic.

Amazon ima problem s fejk robo na sploh.
Trgovec A pošlje N robo Amazonu v skladišče. Trgovec V pošlje fake N robo isto v skladišče. Ko pride obojna roba v skladišče, gre vse na isti predal. Kupec kupi N robo, a Amazon vrže artikel iz police za N in Dol prileti fake roba.

Glugy ::

UganiKdo je izjavil:

Drugače je takšna praksa dejansko prepovedana in kazniva. Gre za kršitev Zakon o varstvu potrošnikov pred nepoštenimi poslovnimi praksami, ker se s tem ko se ustvarja umeten občutek pomanjkanja (zadnji kos) izvaja pritisk na potrošnika. Kršitve le tega obravnava Tržni inšpektorat.

Seveda pa bo v dani situaciji problem v dokazovanju, ker gre za besedo proti besedi.


Dejansko bi mogu imet inšpektorat vpogled v ves sortiment vseh trgovcev da bi lahko potem učinkovito preganjal taka zavajanja češ da je to zadnji izdelek. Še nisem slišal da bi kdaj to kdo dokazal. Bi mogu imet res srečo pa veliko bi tvegal z stroški postopka. Pa na konc bi bili stroški postopka verjetno mnogokrat višji kot izdelek sam. Sam ja ker sodstva nimamo zrihtanega tko k je treba za take primere se to gladko vsakodnevno dogaja.

UganiKdo ::

Od kje ti ideja, da v inšpekcijskem postopku inšpektor ne more preverit stanje zalog? V bistvu je ta del (kontrola zalog) še najlažji. Večji problem je v inšpekcijskem postopku dokazat, da je trgovec to res tako prodajal, če je beseda proti besedi.

Kaj imajo pa sodišča in stroški z inšpekcijski postopki, pa predlagam da razložiš v kakšnem drugem brezveznem rantu glede urejenosti sodnega sistema. Po možnosti v drugi temi.

Ravno tako je povsem nepomembna (pa tudi napačna) opazka kaj si ti slišal ali ne.

Cveto ::

Inšpektor lahko to zelo hitro preveri: kos naroči in če ne izgine, gre za goljufijo.

Na mimovrste sem sicer že par stvari naročil koz "zadnji" kos in večina je izginila, vse pa ne. Ali pa je izginilo in se čez dve uri spet pojavilo.

Glede stvari, ki se "težko prodajo" ni res. Vsaka stvar se proda. Samo cena je dostikrat napačna. Pra nas na vrhniki je recimo ena trgovina z cunjami, kjer prodajajo tudi nekaj igrač. No in pred leti, so se odločili imeti tudi LEGO kocke. Dajo pred štacuno znak in koce na polico. Ko sem šel gledat, me je kar "srat" prijelo, saj so bile cene recimo x1,5 ali celo x2 na že tako višje slovenske cene. Nekaj malega so prodali, ostalo je pa kar stalo tam. 20 (dvajset) let. Toliko, da so bile škatle že čisto blede, cene v tolarjih so prelepili z evrskimi, ampak vseeno. Potem so pa enkrat naredili "akcijo" in je šlo v dveh dneh. Samo dejstvo je, da si resna trgovina ne bo privoščila, da bi jim (dragocene) police zasedali izdelki, ki se ne "obračajo".

Glede internet reviewov je pa itak jasno: če ima spodaj "affiliate link", bo hvalil. Če "dela" z podjetjem (kot recimo Komotar), bo tudi hvalil. Ok, saj bo pograjal kakšno malenkost, samo generalno bo pa izdelek "top šit", tudi če ni ravno tako (nek P40 pro ja jurja pa pol brez podpore google play store pač to ni).

Ko sem navadiš "sistema", potem ni problema, pač vzameš v zakup. Jaz recimo dostikrat berem kakšen članek in če vidim da se prav hvali, samo pogledam če "vsebino omogoča...", "promo", itd...in obrnem list (oziroma kliknem nazaj).

Master_Yoda ::

nek P40 pro ja jurja pa pol brez podpore google play store pač to ni


A te odsotnost spywara tako prizadane ? :D
Dovie'andi se tovya sagain.

Raptor F16 ::

uniman je izjavil:

Zdravo

Pred časom sem v trgovini X kupil gospodinjski aparat v vrednosti okoli 1k. Prodajalec se mi je zdel iskren in pošten, z veseljem je predstavil izdelek. Nakar prodajalec reče da ima še samo en zadnji zapakiran kos v skladišču in da lahko ponudi nekaj popusta, ker tako gre ta aparat iz prodaje in naslednji bo po isti ceni dobil samo še razstavni eksponat.

Ker se mi je zdela kupčija dobra, sem seveda sprejel in odpeljal "zadnji" zapakiran kos. Z izdelkom sem zadovoljen in ne želim karkoli kritizirati, se mi zdi pa dobra debata .. :D

Ta isti aparat se sedaj že več kot 3 mesece prodaja po še veliko nižji ceni kot sem ga kupil jaz (14 dni po mojem nakupu). Seveda sem bil "nategnjen" da gre za zadnji kos. Ampak valda vsakič ko grem v to trgovino vidim ta prekleti izdelek in sem slabe volje :D

Sprašujem se ali imamo ljudje še kakšno mejo, ko gre za lastno korist. Sploh nevem če lahko komu zaupaš pa naj bo še tako pocukran in pošten.

Še enkrat, ne želim usmiljenja, ampak povem samo zanimivo izkušnjo.


V poslu se itak vsi malo nategujemo in prikrivamo dejstva, da je stranki lažje dati denar od sebe. Jaz še pri tistemu prodajalcu, ki ga osebno poznam določene stvari vzamem s ščepcem skepse in previdnosti. Navsezadnje morajo tudi oni nekaj zaslužit, le da je na kupcu, kolikšen del marže je pripravljen priznati oz. koliko ceni izdelek. In če si ti ocenil, da je izdelek toliko vreden... welp, ne mormo pomagat. Drugič naj te ne bo sram vprašat "bi bila to zadnja cena?".

Požri in malo manj naivno glej na svet v bodoče. Navsezadnje si dobil kar si HOTEL. Ne po najboljši ceni vendar... glej, en kup stvari na tem svetu se preplača pa nihče ne trzne. Flaširana voda je by far najbolj precenjena stvar, ki jo dnevno kupujemo. Se boš pa lahko pohvalil, kaki DASA si, ker si lahko privoščiš aparat po taki ceni :D
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Furbo ::

uniman je izjavil:

Nakar prodajalec reče da ima še samo en zadnji zapakiran kos v skladišču in da lahko ponudi nekaj popusta, ker tako gre ta aparat iz prodaje in naslednji bo po isti ceni dobil samo še razstavni eksponat.

Ker se mi je zdela kupčija dobra, sem seveda sprejel in odpeljal "zadnji" zapakiran kos. Z izdelkom sem zadovoljen in ne želim karkoli kritizirati, se mi zdi pa dobra debata .. :D

Ta isti aparat se sedaj že več kot 3 mesece prodaja po še veliko nižji ceni kot sem ga kupil jaz (14 dni po mojem nakupu). Seveda sem bil "nategnjen" da gre za zadnji kos. Ampak valda vsakič ko grem v to trgovino vidim ta prekleti izdelek in sem slabe volje :D

Torej te je nategnil še manj, kot bi te lahko pa si slabe volje?

Če ti prodajalec pol ure razlaga o izdelku in ti to poslušaš, si iz materiala za nategovanje.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Cveto ::

Master_Yoda je izjavil:

nek P40 pro ja jurja pa pol brez podpore google play store pač to ni


A te odsotnost spywara tako prizadane ? :D


Ne, samo ameriški spyware mi bolje dela kot kitajski.

Master_Yoda ::

A noben pa ni opcija (Lineage, etc. ROMi z Aurora stora da nisi prikrajsan za aplikacije)?
Dovie'andi se tovya sagain.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletni nakup - zavajanje ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
639813 (3394) UganiKdo
»

Odkup "zavrnjenih" izdelkov od trgovin

Oddelek: Kaj kupiti
436535 (3991) The Player
»

Vračilo izdelka in uporabnina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
578509 (6601) St235

BigBang (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12318738 (14385) dzinks63
»

Je cenejši Merkur ali Bauhaus? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7919260 (16654) francek1

Več podobnih tem