» »

Primerjava cen za dizajn stanovanja

Primerjava cen za dizajn stanovanja

Next-Gen ::

Pozdravljeni,
zanima me kako vi ki ste ali ki opremljate stanovanje/ hišo iščete ponudbo? Je kje kak iskalnik izvajalcev, ta sicer ni toliko pomemben. Bolj me zanima ponudba glede interjorja. Kje gledate za kuhinje, ploščice, dnevno pohištvo in tako naprej. Vse fizično na lokaciji ali tudi kaj preko interneta.
Za belo tehniko sem navajen, da vedno uporabljam Geizhalz, priporočal bi se za kak nasvet.
Hvala

Ganon ::

Svoje želje sem zaupal arhitektu, za ostalo je poskrbel on. Ni mi žal. Prihraniš na času, živcih in denarju, pa še izgleda fantastično.

DOOM_er ::

Kar se tiče izvajalcev, ustno izročilo med kolegi in kolegicami, smo vsi v taki fazi kjer si urejamo hiše, zaenkrat razen parketarja nimam pripomb. Punca je arhitektka tako da za ta aspekt imam zadeve pokrite, kar se ostalega tiče, pa ja vso opremo greva pogledat v živo, potem pa kombinirava ikeo/butične prodajalne, mizarje. Preko spleta ne naročujeva nič ker se da povsod zdilat za vsaj 10% ponavadi okoli 20% cene, kar ko potegneš črto precej nanese :D
Robots will steal your job. But that's OK

Next-Gen ::

Ceno zdilaš pri mizarju in ostalih privatnikih ali tudi v Ikeji ?
To pomeni da bi recimo lahko šel v Lesnino in tam po svoje postavljal cene ? Ali tukaj govorimi le za popovdance tam vrjamem, da se da kaj zdilat ja?

Ganon je izjavil:

Svoje želje sem zaupal arhitektu, za ostalo je poskrbel on. Ni mi žal. Prihraniš na času, živcih in denarju, pa še izgleda fantastično.


Na denarju prihraniš? Sepravi plačaš samo arhitektovo storitev on pa po vezah/ nabavnih cenah zrihta opremo ceneje kot bi to počel sam?
Mislil sem da če se pozanimaš pri arhitektu samo še on primakne piskrček tako da če praviš, da je ceneje ko potegneš črto potem ni kaj razmišljat.
Bolj je potem odvisno od arhitekta za koliko ti te stortive ponudi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Next-Gen ()

infiniteLoop ::

Ganon je izjavil:

Svoje želje sem zaupal arhitektu, za ostalo je poskrbel on. Ni mi žal. Prihraniš na času, živcih in denarju, pa še izgleda fantastično.

To bi zanimalo tudi mene. Imaš, priporočilo? Kako je kaj s cenami? Računajo arhitekti na uro, projekt?
None of us is as dumb as all of us.

Invictus ::

Ganon je izjavil:

Svoje želje sem zaupal arhitektu, za ostalo je poskrbel on. Ni mi žal. Prihraniš na času, živcih in denarju, pa še izgleda fantastično.

Zgleda kot nekaj iz italijanskih revij, brez duše, in dostikrat neprimerno za naše okolje. Industrijsko.

Da ne govorim o tem, da bog ne daj se vtikati v delo arhitekta. Samo eno barvo ali celo odtenek spremeniš, pa čisto znorijo...

Poleg tega ti on samo da idejo. Na koncu se še vedno ti jebeš za izvedbo, on pa pokasira kar precej za tisto skopirano idejo.

Čisto na hitro za cene, cela hiša je 5000 EUR, kolega dal za kuhinjo in dnevno design 1500 EUR.

Z malo občutka, in da prebereš kako revijo o gradbeništvu in designu včasih, se da čisto lepo skombinirati celo stanovanje ali bajto. kaj narediš, je pa tako ali tako stvar proračuna...

Bog ne daj, da daš arhitektu še možnost, da nabavi zate. Bo budžet takoj x2-3...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Machete ::

Hehe cela hiša 5k., projekt. Kaj je to uta za kužeka?
Dejanske proper projekti se začnejo nad 20k in tudi do 100k.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

feryz ::

Da mi nekdo zriše postavitev z IKEA, Harvey Norman in podobno šaro iz katalogov za 5 jurjev? Hvala lepa.
Pri nas ni enega kosa pohištva v bajti iz štacune. Ali izpod rok arhitekta.

mahoni ::

Machete je izjavil:

Hehe cela hiša 5k., projekt. Kaj je to uta za kužeka?
Dejanske proper projekti se začnejo nad 20k in tudi do 100k.

Seveda do 100k, malo sutra.

Machete ::

Delam s takimi projekti. (Majkemi).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Magic1 ::

Jaz sem dal akritektki, a sem se vseeno še tudi sam angažiral in na koncu naredil bolj uporabno zadevo. Sem pa verjetno zabil mnogo več časa kot ona.
Magic

Invictus ::

Machete je izjavil:

Hehe cela hiša 5k., projekt. Kaj je to uta za kužeka?
Dejanske proper projekti se začnejo nad 20k in tudi do 100k.

To je cena za interni design...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

DOOM_er ::

Next-Gen je izjavil:

Ceno zdilaš pri mizarju in ostalih privatnikih ali tudi v Ikeji ?
To pomeni da bi recimo lahko šel v Lesnino in tam po svoje postavljal cene ? Ali tukaj govorimi le za popovdance tam vrjamem, da se da kaj zdilat ja?


V lesnini, ruterju, harvey norman, povsod se da zdilat za popust. V ruterju sva dobila sedežno skoraj 600EUR ceneje (sedežna za 4500EUR), v harvey normanu je bila postelja tudi 15% off brez nekega hudega pregovarjanja. V lesnini nisva kupila ničesar, v Ikei je pa tako ali tako poceni, da se ne moreš zdilat za nič. Za parket sva tudi na gotovino dobila 25% popusta, bela tehnika je bila cena iz avstrije kjer je bilo občutno ceneje izenačena, ter še dodatno 7% rabata (pomivalni stroj, štedilnik, pečica, napa, hladilnik, pralni stroj)
Robots will steal your job. But that's OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DOOM_er ()

Šimpanz ::

Za kuhinjo greš pogledat k različnim prodajalcem. Večinoma ti zastonj narišejo. Po nekaj obiskih vidiš kaj ti je všeč, zbereš dobre ideje in izbereš najboljšo rešitev. Drugače pa veliko obiskov v prodajalnah pa vidiš kaj ti je všeč. Moja je tudi imela idejo za arhitekta in celo pogovarjala sva se z enim ampak ni šlo. On je že imel izdelano eno sliko kako naj bi hiša izgledala, večino najinih idej je zavrnil, ker bi mu podrla celoten izgled, ki si ga je zamislil. Raje sva potem sama opremila.

pwn3rrr ::

DOOM_er je izjavil:

V lesnini, ruterju, harvey norman, povsod se da zdilat za popust. V ruterju sva dobila sedežno skoraj 600EUR ceneje (sedežna za 4500EUR), v harvey normanu je bila postelja tudi 15% off brez nekega hudega pregovarjanja. V lesnini nisva kupila ničesar, v Ikei je pa tako ali tako poceni, da se ne moreš zdilat za nič. Za parket sva tudi na gotovino dobila 25% popusta, bela tehnika je bila cena iz avstrije kjer je bilo občutno ceneje izenačena, ter še dodatno 7% rabata (pomivalni stroj, štedilnik, pečica, napa, hladilnik, pralni stroj)


Kje so ti ceno bele tehnike izenačili in še dodatno dali 7% rabata? Katere avstrijske trgovine si gledal, da so imeli toliko nižje cene? Lahko tudi v zs.

Kar se pa tiče dizajna stanovanja/hiše, je pa to zelo odvisno od človeka do človeka. Nekdo bo gledal samo na ceno in bo posledično postavil neke tipske elemente, ki prav tako lahko izpadejo zelo dobro tudi brez dizajnerja, če ima človek vsaj malo občutka za estetiko. Si je pa celotno postavitev po prostorih težko predstavljati brez kakšnega osnutka/renderja, cenovno so pa zagotovo razlike, če si nekdo zaželi samo neko osnovno, funkcionalno stanovanje ali pa če hoče imeti nekaj čisto drugačnega, modernega in se potem še vtakne v vsak detajl.

Kvinta ::

Idi na fakulteto za arhitekturo tam se gnete ogromno takih ,ko majo zelo dobre ideje možnosti pa še niso dobili cena pa khm zelo poceni....mladim je treba možnost dat ;)
A.C.A.B

IL_DIAVOLO ::

Ce se le da, fizično na lokaciji. Sploh za kuhinjo, da ti zrisejo. Za take stvari je dober mercator tehnika, kjer lahko dobis pike in vzames na obroke. Monterja tudi zrihtajo.

Za razne dnevne in sobice momax, ti tudi zrisejo. Za keramiko bi jaz izbral jager. So specializirani za take stvari. V bauhausu pa imajo veliko izbiro kopalniškega pohištva.

Fajn je, da malo ves, v cem je dolocena trgovina specializirana.

Vsekakor pa ne kupovat na spletu. Počakat, da se ukrepi sprostijo :)

atubbuta ::

infiniteLoop je izjavil:

Ganon je izjavil:

Svoje želje sem zaupal arhitektu, za ostalo je poskrbel on. Ni mi žal. Prihraniš na času, živcih in denarju, pa še izgleda fantastično.

To bi zanimalo tudi mene. Imaš, priporočilo? Kako je kaj s cenami? Računajo arhitekti na uro, projekt?


Na projekt.

Je pa res, da ni neke instant cene, ker so same situacije tako zelo različne. Najprej si moramo zadevo ogledati, vedeti, kakšne so potrebe glede dovoljenj in šele potem lahko damo ponudbo. Kadar gre za investicijsko vzdrževanje so tudi cene lahko dosti nižje; zaradi samo papirologije. Odvisno pa je tudi od samega nivoja obdelave. Lahko je načrt samo shematski, kjer se rešijo koncepti. Pri tem detajli in površinske obdelave ostanejo nedefinirane. Cena takega projekta je spet nižja. Praviloma pa je posledično tudi nižja kvaliteta obdelave, saj ponudniki notranje opreme tekmujejo s ceno. Kadar pa se detajli in finalne obdelave dobro definirajo, takrat pa izvajalci nimajo več toliko manevrskega prostora in se izkažejo cene ponudnikov nekoliko bolj realne in med seboj primerljive.

Izredno pomembno pa je tudi sodelovanje naročnika in arhitekta. Arhitekti moramo biti seznanjeni s tem, kako in zakaj se bodo prostori uporabljali, vedeti moramo, kakšne so bivanjske navade, kakšen je okus stranke, ... Stranka pa mora znati prisluhniti tudi vsem dobrim nasvetom.

Kvinta je izjavil:

Idi na fakulteto za arhitekturo tam se gnete ogromno takih ,ko majo zelo dobre ideje možnosti pa še niso dobili cena pa khm zelo poceni....mladim je treba možnost dat ;)


Res je. Imajo pa nekaj manj izkušenj v praksi. Ideje bodo seveda odlične, vprašljiva bo izvedljivost teh idej po neki normalni ceni in da bo še vedno izgledalo tako, kot so si zamislili.
:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: atubbuta ()

fikus_ ::

Najprej naj arhitekt pokaže svoje reference, da vidite stil njegovega dela. Če vam je všeč, delate naprej, sicer izbirajte dalje, da ne bo slabe volje na koncu.

A-242 ::

Invictus je izjavil:

Ganon je izjavil:

Svoje želje sem zaupal arhitektu, za ostalo je poskrbel on. Ni mi žal. Prihraniš na času, živcih in denarju, pa še izgleda fantastično.

Zgleda kot nekaj iz italijanskih revij, brez duše, in dostikrat neprimerno za naše okolje. Industrijsko.

Da ne govorim o tem, da bog ne daj se vtikati v delo arhitekta. Samo eno barvo ali celo odtenek spremeniš, pa čisto znorijo...


Tocno tole. Slovenski arhitekti, vsaj tisti dosegljivi, dejansko kopirajo vse skupaj, razen tega se ne gre samo za izgled ampak kaj je TEBI funkcionalno. Razen tega je cisto zabavno, da si sam vse skupaj opremis in "nastavis" tocno tako kot TI hoces, kdaj kaj premontiras ipd. Arhitekt je za salone ali pa ce stanovanje prenavljas za prodajo. No poznam tudi dve familiji, ki sta si "nabavile" arhitekta za poziranje - pa sta tiste sorte, ki obracata kar data na mizo tako, da se vidi znamka... skratka odvisno kaj te "pali".

Osebno priporocam, da zagrabite sweethome3d (sem sprobal ves mozen software tudi komercialen, pa se je ta najbolj izkazal), iz njihove strani zdownloadate dodatne (!!!) elemente, se usedete in zrisete stanovanje na cm natancno (ni tezko, meter, se raje laser v roke, pa sproti prenasas v racunalnik), potem pa se lahko igras in vidis kaj ti ustreza in kaj ne. Enako za prenove flata, luknjanje sten ipd.
The world has enough for everyone's needs, but not everyone's greed.
- Mahatma Gandhi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A-242 ()

atubbuta ::

A-242 je izjavil:

Razen tega je cisto zabavno, da si sam vse skupaj opremis in "nastavis" tocno tako kot TI hoces, kdaj kaj premontiras ipd.


Ni vedno nujno, da "točno tako, kot ti hočeš" je tudi najboljše zate. Morda se čudno sliši, ampak ljudje smo ujeti v neke navade, kalupe. Dostikrat se zgodi, da šele, ki iz njih stopimo, ugotovimo, da nam nov način v bistvu bolj ustreza in prinaša več.
:)

Sc0ut ::

feryz je izjavil:

Da mi nekdo zriše postavitev z IKEA, Harvey Norman in podobno šaro iz katalogov za 5 jurjev? Hvala lepa.
Pri nas ni enega kosa pohištva v bajti iz štacune. Ali izpod rok arhitekta.


Ce imas hiso v standardnih merah spravis vse od ikee not. So kot vgradne omare.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

jan_g ::

Sem se zanimal nedolgo nazaj, ker sem želel imeti lepše opremljeno hišo kot predtem stanovanje. Je pa bila "all-in-one" varianta, se pravi dizajn, nakup opreme in tudi montaža oz. izvedba. No, se je zataknilo že pri kopalnici in wc-ju, kjer so predlagali školjke za 400 EUR, umivalnike za 300 EUR, da ne govorim o omaricah, itd. Smo potem hitro zaključili, ker niso bili zainteresirani za znižanje budgeta. So sami rekli, da če imam pomisleke že pri sanitarni opremi, potem niti nima smisla, da gremo naprej na kuhinjo in dnevno sobo.

Urbano#Desno ::

jan_g je izjavil:

Sem se zanimal nedolgo nazaj, ker sem želel imeti lepše opremljeno hišo kot predtem stanovanje. Je pa bila "all-in-one" varianta, se pravi dizajn, nakup opreme in tudi montaža oz. izvedba. No, se je zataknilo že pri kopalnici in wc-ju, kjer so predlagali školjke za 400 EUR, umivalnike za 300 EUR, da ne govorim o omaricah, itd. Smo potem hitro zaključili, ker niso bili zainteresirani za znižanje budgeta. So sami rekli, da če imam pomisleke že pri sanitarni opremi, potem niti nima smisla, da gremo naprej na kuhinjo in dnevno sobo.


Umetniki pač. Serje se v školjko za 400 verjetno čisto drugače kot v tisto za 50. :))

Šimpanz ::

Točno tako. Jaz sem se z arhitektom zapel že pri sedežni v dnevni sobi. Model si je zamislim eno drago sedežno, ki je res feneomenalno izgledala ni pa bila funkcionalna, saj te je že po pol ure sedenja bolel hrbet. Ko sem mu to omenil in rekel da bom jaz na sedežni sedel vsaj 10 let ne pa jo gledal je bil kar neki užaljen. Pri njemu je bila oblika pred funkcijom kar je ravno obratno kot pri meni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Šimpanz ()

atubbuta ::

Bi rekel da tole pa drži. Arhitekti so bolj take umetniške pičkice, gradbeniki pa praktični ljudje in to dvoje ne gre skupaj.
Sploh pa kaj je sedaj neka nova moda, da ti arhitekt pokaže kje boš imel pohištvo? :))


Dobri arhitekti moramo imeti znanje tudi iz prakse, drugače to ni to. In arhitekti ne kažemo, kje bo kdo imel pohištvo, ampak prikažemo možne opcije, svetujemo in na koncu zadeve pedebatiramo, teoretično podkrepimo, da lahko investitor pretehta za kaj se bo odločil. In šele če investitor po vsem tem ne ve, za kaj bi se odločil, se odločimo mi.
:)

Zgodovina sprememb…

borut_p ::

lahko ti dam predlog 3 komade izvajalcev če želiš. meni je super naredila; imajo tudi povezave z dobavitelji, nikakor pa nisi obvezan pri njih vzeti.
naročiš projekt, ki ga tudi plačaš. ali se potem odločiš delat po njem ali ne, je pa popolnoma tvoja izbira

Next-Gen ::

pwn3rrr je izjavil:

Kje so ti ceno bele tehnike izenačili in še dodatno dali 7% rabata? Katere avstrijske trgovine si gledal, da so imeli toliko nižje cene? Lahko tudi v zs.


Za belo tehniko se uporablja iskalnik GEIZHALZ.eu lahko tudi at ali de.
Sam sicer naročim belo tehniko v Nemčiji, je še ceneje kot v Avstriji sploh sedaj ob samo 16% davku

atubbuta je izjavil:

Ni vedno nujno, da "točno tako, kot ti hočeš" je tudi najboljše zate. Morda se čudno sliši, ampak ljudje smo ujeti v neke navade, kalupe. Dostikrat se zgodi, da šele, ki iz njih stopimo, ugotovimo, da nam nov način v bistvu bolj ustreza in prinaša več.


Sepravi ste arhitekti tudi malo psihiatra zraven ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Next-Gen ()

Zimonem ::

Saj morajo biti, želje tehnične zmožnosti izvajalca, cene in obliko spravit v kup je ena velika zmeda. Če še upoštevaš ,vsa nej stvar ne bi bila funkcionalna samo glede izgleda in udobja, ampak tudi vzdrževanja stvar , pač ni lahka.

sunshine403 ::

jan_g je izjavil:

Sem se zanimal nedolgo nazaj, ker sem želel imeti lepše opremljeno hišo kot predtem stanovanje. Je pa bila "all-in-one" varianta, se pravi dizajn, nakup opreme in tudi montaža oz. izvedba. No, se je zataknilo že pri kopalnici in wc-ju, kjer so predlagali školjke za 400 EUR, umivalnike za 300 EUR, da ne govorim o omaricah, itd. Smo potem hitro zaključili, ker niso bili zainteresirani za znižanje budgeta. So sami rekli, da če imam pomisleke že pri sanitarni opremi, potem niti nima smisla, da gremo naprej na kuhinjo in dnevno sobo.

Ja pa naceloma so imeli prav. Design se gres, ko denar ni problem, tezko se pa gres te stvari z WC-jem za 50eur in kuhinjo iz Dipo. Saj nekaj se da, ampak to da se bo nek arhitekt ukvarjal z robo iz Dipo/Bauhaus itd., kjer je zgolj in samo najbolj osnovna stvar, pa je tezko. In ce je problem ze pri WCju, potem pri kuhinji, ki bi te prisla 10 jurjev plus aparati ne bi bil problem, ampak konec sveta. Ja imam WC, bide in umivalnik, kjer je vsak od njih vec kot 400eur, in ne serje se nic drugace kot na WCju za 50eur, izgleda pa definitivno neprimerno lepse. Ce si lahko brez problemov to privoscis, vzames to, ce ti je izgled seveda pomemben, ce pa si ne mores, potem pa pogledas naokoli kaj je najcenejse in pozabis da bo izgledalo ok.

jan_g ::

sunshine403 je izjavil:

jan_g je izjavil:

Sem se zanimal nedolgo nazaj, ker sem želel imeti lepše opremljeno hišo kot predtem stanovanje. Je pa bila "all-in-one" varianta, se pravi dizajn, nakup opreme in tudi montaža oz. izvedba. No, se je zataknilo že pri kopalnici in wc-ju, kjer so predlagali školjke za 400 EUR, umivalnike za 300 EUR, da ne govorim o omaricah, itd. Smo potem hitro zaključili, ker niso bili zainteresirani za znižanje budgeta. So sami rekli, da če imam pomisleke že pri sanitarni opremi, potem niti nima smisla, da gremo naprej na kuhinjo in dnevno sobo.

Ja pa naceloma so imeli prav. Design se gres, ko denar ni problem, tezko se pa gres te stvari z WC-jem za 50eur in kuhinjo iz Dipo. Saj nekaj se da, ampak to da se bo nek arhitekt ukvarjal z robo iz Dipo/Bauhaus itd., kjer je zgolj in samo najbolj osnovna stvar, pa je tezko. In ce je problem ze pri WCju, potem pri kuhinji, ki bi te prisla 10 jurjev plus aparati ne bi bil problem, ampak konec sveta. Ja imam WC, bide in umivalnik, kjer je vsak od njih vec kot 400eur, in ne serje se nic drugace kot na WCju za 50eur, izgleda pa definitivno neprimerno lepse. Ce si lahko brez problemov to privoscis, vzames to, ce ti je izgled seveda pomemben, ce pa si ne mores, potem pa pogledas naokoli kaj je najcenejse in pozabis da bo izgledalo ok.


Ni bil problem, da si ne bi mogel privoščiti - pa tudi če si ne bi mogel v tistem trenutku, bi lahko še vedno vzel en manjši kredit -, temveč v temu da se mi zdi nesmiselno dajati toliko denarja za te stvari. Tudi nasplošno v življenju redko kupujem "high end" robo.

Kuhinja pa me je na koncu dejansko prišla okrog 10 tisoč, ker je kar velika + otok. S temi arhitekti bi verjetno prišla 20 tisoč, ker bi (sklepam) spet izbirali najdražje kose oz. material.

sunshine403 ::

Saj zares je to stvar prioritet ;) Kot sem napisal, serjes isto na tistem za 50 ali pa na tistem za 500. Izgleda pa en neprimerno boljse kot drugi. Pa ne gre samo za WC ampak za vse, od postelje, omare v dnevni sobi do kuhinjske nape. Ce ti je pomembno kako izgleda potem placas, ce ti je vseeno pac ne. Vsak ima svoje prioritete in meje koliko je za nekaj pripravljen placati. Pa kar se mene tice, ni nic narobe s tem.

PrimoZ_ ::

Izgled/kvaliteta še zdaleč ne raste linearno s ceno.
WC školjka za 50€ bo res zgledala malo bolj tko, ampak med tako za 200 in 500€ pa ni neke razlike, bolj samo še to kaj ti je osebno bolj všeč in koliko ti pomeni znamka.
In isto je pri ostalih stvareh.

Po osebnih izkušnjah preveč arhitektov daje prednost izgledu pred funkcijo oz. so fiksirani v neko svojo vizijo.

Jaz sem na koncu dobil eno s katero smo našli skupni jezik, da nama svetuje glede osnovnih zadev, kje začeti, kako kombinirate barve, glede postavitve svetil, razporeditve elementov itd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

atubbuta ::

sunshine403 je izjavil:

Ja imam WC, bide in umivalnik, kjer je vsak od njih vec kot 400eur, in ne serje se nic drugace kot na WCju za 50eur, izgleda pa definitivno neprimerno lepse. Ce si lahko brez problemov to privoscis, vzames to, ce ti je izgled seveda pomemben, ce pa si ne mores, potem pa pogledas naokoli kaj je najcenejse in pozabis da bo izgledalo ok.


Ej sori, ampak zadevo morš gledat pol svojga lajfa. Če si ne moreš privoščiti, pač ne greš v prenovo in sproti menjaš samo to, kar se pokvari. Tudi za 10€ se dobi školjko na bolhi. Morda je 400€ res nekoliko veliko in se dokaj lepe stvari dobi že za dobrih 200€. Ampak kompromis, da za 30 let vzameš najceneje, kar je na trgu, pa res ni primeren.
:)

Invictus ::

atubbuta je izjavil:


Ej sori, ampak zadevo morš gledat pol svojga lajfa. Če si ne moreš privoščiti, pač ne greš v prenovo in sproti menjaš samo to, kar se pokvari. Tudi za 10€ se dobi školjko na bolhi. Morda je 400€ res nekoliko veliko in se dokaj lepe stvari dobi že za dobrih 200€. Ampak kompromis, da za 30 let vzameš najceneje, kar je na trgu, pa res ni primeren.

Tipična izjava naduvanega arhitekta...

V prenovo včasih moraš iti, kkljub nizkemu budžetu. Arhitekti bi pa lahko vedeli, da vsak nima 500 eur za školjko. Školjko za 20 EURE lahko vedno zamenjaš, ko imaš denar, na novo polagati ploščice ali vleči elektriko je pa malo druga stvar...

Uporabnost vam je pa drugotnega pomena...

Sicer se okusi razlikujejo, ampak osnovne premise za uporabnost stanovanja/hiše se pa pač ne...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Resno, v čem je razlika med školjko za 20 evrov iz bauhausa in med tisto za 200?

atubbuta ::

Utk je izjavil:

Resno, v čem je razlika med školjko za 20 evrov iz bauhausa in med tisto za 200?


V tem, da se že čisti lepše, ker nima miljon enih vdolbin, kjer se lahko nabira drek.

atubbuta je izjavil:

Utk je izjavil:

Resno, v čem je razlika med školjko za 20 evrov iz bauhausa in med tisto za 200?


V tem, da se že čisti lepše, ker nima miljon enih vdolbin, kjer se lahko nabira drek.
Že če delaš za 7€ na uro, boš v parih letih ta denar prinesel notri s prihranjenim časom za čiščenje. Malo je treba širše pogledati.
:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: atubbuta ()

Utk ::

V tem, da se že čisti lepše, ker nima miljon enih vdolbin, kjer se lahko nabira drek.

Aha, ker je vdolbina cenejša kot ravno. Se pravi, če najdem najcenejšo ravno, je to to? Ker imaš tudi škatlasto za 50 evrov.

sunshine403 ::

@UTK ena izgleda lepo druga pa kot skoljka. Meni je bila pac vsec tista za 600 in nekaj eur (pa se slabih 200eur za dilo in pokrov) in ce je ze slo 300+ jurjev za bajto in obnovo, me tista slaba 2 jurja za wc, bide in umivalnik ni pretirano bolelo. Zares pa tako kot @atubbuta pravi, to gledas pol en lep cas in vsaj zame je vazno da mi je stvar vsec. Ce si ne bi mogel privosciti in bi moral za te stvari jemati kredite, bi verjetno razmisljal drugace, dokler pa si lahko privoscim, bom pa vzel tisto kar mi je vsec, tudi ce je drazje.

Utk ::

Sej prav, ampak meni je pa za školjko res dobesedno vseeno (deska mora bit dobra), zato imam najcenejšo :) Je pa bila deska dražja od školjke, če se prav spomnem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

mtech7 ::

Najpomembnejše je arhitektu omeniti, da iščeš budžet. Arhitekti znajo poiskati tudi ugodne in kreativne rešitve. Vsi bi imelo oh in sploh, ker pa gre vse za avto in telefon, ostane samo za najcenejši wc. Prevečkrat videno.

Invictus ::

Utk je izjavil:

Resno, v čem je razlika med školjko za 20 evrov iz bauhausa in med tisto za 200?

V kvaliteti keramike.

Ampak ni pa nujno, da boi imela školjka za 500 EUR dobro keramiko. Izgledala bo mogoče dobro, za čiščenje pa mogoče ne bo idiot proof...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Nedolgo nazaj sem ven metal v neki stari hiši 60 let staro školjko. Tudi v naši stari kopalnici je stara kakih 30 let, novejše so pa cca 10. Če bi vse spucal, jih bi težko ločil. Misliš, da je v resnici bolj kvalitetna tista iz začetka 60ih od neke današnje za 40 evrov? Kolk stoletij pa ti misliš živet?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

borut_p ::

Tiste 60let stare skoljke so bile generic, dobil si jih v treh ali stirih barvah in to je to.
Kvaliteta zdajsnjih keramik srednjega ranga (debelina, prevleka, natancnost) je verjetno tam tam s takratnimi skoljkami.

Banalnost cenejsega bideja - zadeva ne tesni okrog odtoka s prilozenim tesnilom. Ker luknja ni krozna ampak ima defekt. Nisem nikoli mogel imeti napolnjenega bideja.

atubbuta ::

Utk je izjavil:

V tem, da se že čisti lepše, ker nima miljon enih vdolbin, kjer se lahko nabira drek.

Aha, ker je vdolbina cenejša kot ravno. Se pravi, če najdem najcenejšo ravno, je to to? Ker imaš tudi škatlasto za 50 evrov.


Tako nekako. Mora biti lepa, skladna, kvalitetna in praktična. In za vse ostale stvari enako.
:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ureditev garsonjere

Oddelek: Loža
222602 (1743) trancer01
»

Arhitekt za stanovanje

Oddelek: Loža
313330 (2259) zmaugy
»

Postavitev stanovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
567006 (4996) Ales
»

Gradbeno dovoljenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5615796 (12641) Malajlo

Več podobnih tem