» »

Amazonova športna zapestnica Halo analizira glas

Amazonova športna zapestnica Halo analizira glas

Slo-Tech - Amazon je v preizkusno obdobje lansiral Halo, skupek športne zapestnice in povezane aplikacije, katerega samosvoji podrobnosti sta, da skuša z analizo glasu izluščiti uporabnikovo čustveno stanje in s fotografiranjem določiti delež telesne maščobe.

Amazon je na zanimiv način zakorakal v zelje Fitbitu, Applu in ostalim, ki so že vkopani na področju pametnih pomočnikov za fitnes, šport in dobro počutje. V zaenkrat še omejeno rabo je lansiral Halo, ambiciozen združek športne zapestnice in telefonske aplikacije za analizo naše fizične aktivnosti, spanca in počutja. Kot konkurenca, na primer v preteklem tednu napovedana Fitbitova ura Sense, skuša s pomočjo merjenja telesne temperature določati kvaliteto spanca in razbirati vzorce v srčnem utripu, čeprav pri slednjem ne gre tako daleč kot Applovi izdelki zadnjih generacij in Amazon za napravo ni vložil uradne prošnje za status medicinskega pripomočka.

Toda Halo se od druščine loči v dveh zanimivih novostih. Prva je določanje deleža telesne maščobe iz prostorskega fotografiranja uporabnikovega telesa, drugi pa služita dva v zapestnico vgrajena mikrofona, saj beleži naš glas - z namenom njegove podrobne analize, iz katere naj bi znal razbrati naše čustveno stanje. Če citiramo Amazon, sistem "zaznava in analizira ritem, tempo, višino in jakost glasu ter iz tega določa njegovo pozitivnost". Na ta način naj bi nam svetoval, kakšen vpliv na naše obnašanje ima denimo službena zgaranost, s tem pa odkrival vzroke socialnih problemov v našem življenju. Amazon se že več let namenja lotiti takšnih podvigov, saj nekaj podobnega že lep čas namiguje za Alexo. A ker gre za Amazon, ki se mu je doslej primerilo že kar nekaj kiksov okoli varovanja zasebnosti, skušajo že takoj na začetku pomiriti z več zavezami. Fotografije sicer obdeluje oblak, toda s šifriranimi podatki, ki naj se ne bi oddajali naprej ali uporabljali za strojno učenje. Analiza glasu se izvaja na telefonu, podatki pa nato takoj izbrišejo, pri čemer ima uporabnik poln nadzor nad tem, kdaj mu naprava prisluškuje. Seveda se je kljub temu težko znebiti občutka, da živimo v novi epizodi Black Mirrorja in bodo uporabniki nenadoma v reklamni nabiralnik začeli dobivati oglase za antipsihotike.

Halo je trenutno v "early accessu", kar pomeni, da je treba zanj zaprositi in ni še jasno, kdaj bo na voljo v neomejenem obsegu. V ZDA stane 65 dolarjev (brez davka), s štirimi dolarji mesečne naročnine, pri čemer je prvih šest mesecev zastonj.

12 komentarjev

dexterboy ::

A ni ena igra po imenu Halo?
Drugače mi gre pa tale AI že pošteno na organ... Tako, kot te po eni strani osvobaja, te po drugi strani naredi sužnja...
Te bo preko glasu analizirala in ti postavila diagnozo, da si danes preveč nervoze, živčen in "nestrpen", da bi se usedel za volan avta, ker imaš 65% povečane možnosti, da povzročiš prometno nesrečo? Đizs... smo ljudje RES ratali takšne opice???
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

srus ::

Pred leti je neka izraelska ekipa želela narediti nekaj podobnega, dodatno pa bi še preko analize govora poizkušali ugotoviti, če oseba laže. Čez nekaj časa je vse potihnilo. V primeru Amazona gre verjetno bolj za zbiranje biometričnih podatkov uporabnikov, kot kaj drugega.

sloxl8 ::

V glavnem, nekaj, kar človeštvo resnično potrebuje.

#sarcasm_off

Sem napet, vznemirjen, pod stresom? Me boli glava, noga, roka? Pojma nimam, bom pogledal v app, ki mi bo povedal, kako se počutim. Tudi, če se dejansko ne počutim tako, kot mi govori app, se bom na koncu moral počutiti tako.

Halo!?

polozweii ::

Spominja me na zloglasno otroško igračo izpred nekaj let ki je zvoke posredovala na splet.
Sedaj bo igrača posredovala ne samo zvoke ampak tudi tvoje stanje in igračo boste celo vzljubili.

111111111111 ::

sloxl8 je izjavil:

V glavnem, nekaj, kar človeštvo resnično potrebuje.

#sarcasm_off

Sem napet, vznemirjen, pod stresom? Me boli glava, noga, roka? Pojma nimam, bom pogledal v app, ki mi bo povedal, kako se počutim. Tudi, če se dejansko ne počutim tako, kot mi govori app, se bom na koncu moral počutiti tako.

Halo!?

Zdaj vsaj veš zakaj se imenuje Halo. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Meiniken ::

Lep zaključek, sloxl8 :))

Analiza glasu se izvaja na telefonu, podatki pa nato takoj izbrišejo, pri čemer ima uporabnik poln nadzor nad tem, kdaj mu naprava prisluškuje.


Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Spura ::

A ker gre za Amazon, ki se mu je doslej primerilo že kar nekaj kiksov okoli varovanja zasebnosti, skušajo že takoj na začetku pomiriti z več zavezami. Fotografije sicer obdeluje oblak, toda s šifriranimi podatki, ki naj se ne bi oddajali naprej ali uporabljali za strojno učenje. Analiza glasu se izvaja na telefonu, podatki pa nato takoj izbrišejo, pri čemer ima uporabnik poln nadzor nad tem, kdaj mu naprava prisluškuje.


Jst zavezam podjetij o tem, kaj pocnejo s podatki za zaprtimi vrati, prav nic ne verjamem. Tudi ce je danes to res, lahko to ze jutri vec ni, potihem spremenis kodo. V najslabsem primeru se bo folk pizdu 2 tedna potem bo pa vse tiho, kot je ze vsakic do zdej.

globoko grlo ::

Hehe, zavarovalnicam se ze smeji.

Policija te bo kr prek btja z droni zakasirala, zdej jim tut iz pisarne ne bo treba.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

shadeX ::

dexterboy je izjavil:

A ni ena igra po imenu Halo?
Drugače mi gre pa tale AI že pošteno na organ... Tako, kot te po eni strani osvobaja, te po drugi strani naredi sužnja...
Te bo preko glasu analizirala in ti postavila diagnozo, da si danes preveč nervoze, živčen in "nestrpen", da bi se usedel za volan avta, ker imaš 65% povečane možnosti, da povzročiš prometno nesrečo? Đizs... smo ljudje RES ratali takšne opice???


A ni to dobro?

globoko grlo ::

Kter AI ti bo pa 100% zracunal sanse?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Meiniken ::

shadeX je izjavil:

dexterboy je izjavil:

A ni ena igra po imenu Halo?
Drugače mi gre pa tale AI že pošteno na organ... Tako, kot te po eni strani osvobaja, te po drugi strani naredi sužnja...
Te bo preko glasu analizirala in ti postavila diagnozo, da si danes preveč nervoze, živčen in "nestrpen", da bi se usedel za volan avta, ker imaš 65% povečane možnosti, da povzročiš prometno nesrečo? Đizs... smo ljudje RES ratali takšne opice???


A ni to dobro?


Kaj pa vem. Če bi pogledal stanje slovenskih voznikov so vsi na cesti živčni. Ceste bi ble prazne :D
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

bysaRD ::

Super, narocnina.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazonova športna zapestnica Halo analizira glas

Oddelek: Novice / Ostale najave
124270 (3286) bysaRD
»

Fitness tracker zapetnica (in app) - kateri je najmanjše zlo?

Oddelek: Mobilne tehnologije
252474 (1536) Kvinta
»

Tehtnica za merjenje telesne teže?

Oddelek: Loža
122670 (2218) Redorange
»

Kako se zrediti? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24772868 (63103) thramos
»

V zadnjih 29 tednih shujšal 30kg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8422483 (19692) whatever

Več podobnih tem