» »

HDMI na SCART pretvornik?

HDMI na SCART pretvornik?

d4vid ::

Zdravo,

pri sosedih je A1 premenjal STBje, prej je imel STB scart izhod, sedaj ga nima, zato sem klical na A1, iz kjer so poslali pretvornik HDMI na SCART. Priklopim na sosedovo predpotopno televizijo (dejansko stara zadeva 25 let), in sedaj problem - slika je črnobela.
Poskušal sem NTSC in PAL, vendar še vedno isto. Ali ima kdo kako idejo, kako to popravit, je pa TV znamke LG, pretvornik pa nek kitajski "HDMI/SCART scaler converter".
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

ToniT ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

Xserces ::

Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Invictus ::

Ceneje kupit nov TV...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hojnikb ::

nov tv je like 100€. Vrži to starino v smeti.
#brezpodpisa

mtosev ::

Ja vrži proč. Ni mi jasno zakaj nisi takoj predlagal nov tv. 150eur je že full HD TV.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kulSMS ::

ne prehitro metat stran starega TV-ja, moji starši so pred časom kupili nov TV in po dveh tednih so šli nazaj na stari(20+let) TV, ker jim ta 'digitalna' slika ne paše.
Glede črnobele slike, pri tem starem TV-ju je bila na enem izmed TV inputov črnobela slika na drugem pa barvna od iste priključne naprave.

d4vid ::

Rešujem tehnični problem, ki sem ga opisal. Menjava TVja naj bo zaenkrat zadnja možnost, kot sem rekel, rihtam pri sosedu, ne pri sebi, ker bi ze zdavnaj zabrisal tak TV v smeti.

Trenutno bi samo ta problem rad resil.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

mtosev ::

Če se prav spomnim smo mi pred več kot 10let imeli foro da si rabil priklopiti prek s video. Tam so bile barve.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

WhiteAngel ::

Imaš NTSC pretvornik, rabiš pa PAL. Poglej, če se kje lahko kaj nastavi.

Aja, moj stb ima tudi 4-žilno 3,5mm bananco za composite+stereo audio in uporabljam to. Ga ima tudi tvoj?

Zgodovina sprememb…

stara mama ::

mtosev je izjavil:

Če se prav spomnim smo mi pred več kot 10let imeli foro da si rabil priklopiti prek s video. Tam so bile barve.

na s-video še men v življenju ni ratalo dobit barvne slike. Na nobeni napravi nikjer in nikdar. Kompozitni pa vedno ok, samo zvočne interference so mi šle vedno na organ...
Scart je združljiv s kompozitnim izhodom, probaj neki v tej smeri.

555555 ::

Nov tv.. Lahko tudi rabljenega.

bbbbbb2015 ::

d4vid je izjavil:

Zdravo,

pri sosedih je A1 premenjal STBje, prej je imel STB scart izhod, sedaj ga nima, zato sem klical na A1, iz kjer so poslali pretvornik HDMI na SCART. Priklopim na sosedovo predpotopno televizijo (dejansko stara zadeva 25 let), in sedaj problem - slika je črnobela.
Poskušal sem NTSC in PAL, vendar še vedno isto. Ali ima kdo kako idejo, kako to popravit, je pa TV znamke LG, pretvornik pa nek kitajski "HDMI/SCART scaler converter".


Preveri, kakšna je ta črno-bela slika. Če trza ves čas, potem nimaš pravilnega PAL signala. Jaz sem svojčas za stranke presnemaval video kasete (video 8 v glavnem) in tu in tam je kdo prinesel NTSC kamero ali nek PAL, ki ga slovenske televizije niso razumele.

Če pa je slika jasna (samo črno-bela) pa se je nekje izgubil barvni signal (bodisi ga konverter ne daje ven ali na napačnem pinu).

To rabiš novo (oz. zaradi mene rabljeno) TV.

Gapi ::

Imaš mogoče na TV-ju dva scart vhoda. Probaj drugega. Nekoč imel sony trinitron TV ki je imel dva scart vhoda in samo na enem barvna slika.
No person is rich enough,to buy back his past.

d4vid ::

bbbbbb2015 je izjavil:

d4vid je izjavil:

Zdravo,

pri sosedih je A1 premenjal STBje, prej je imel STB scart izhod, sedaj ga nima, zato sem klical na A1, iz kjer so poslali pretvornik HDMI na SCART. Priklopim na sosedovo predpotopno televizijo (dejansko stara zadeva 25 let), in sedaj problem - slika je črnobela.
Poskušal sem NTSC in PAL, vendar še vedno isto. Ali ima kdo kako idejo, kako to popravit, je pa TV znamke LG, pretvornik pa nek kitajski "HDMI/SCART scaler converter".


Preveri, kakšna je ta črno-bela slika. Če trza ves čas, potem nimaš pravilnega PAL signala. Jaz sem svojčas za stranke presnemaval video kasete (video 8 v glavnem) in tu in tam je kdo prinesel NTSC kamero ali nek PAL, ki ga slovenske televizije niso razumele.

Če pa je slika jasna (samo črno-bela) pa se je nekje izgubil barvni signal (bodisi ga konverter ne daje ven ali na napačnem pinu).

To rabiš novo (oz. zaradi mene rabljeno) TV.



Hm... Nekatere "Sence" so rdečkaste, to je res, drugače pa crnobelo....
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

hojnikb ::

kaj pa ma ta tv poleg scarta se?
#brezpodpisa

d4vid ::

Antenski vhod haha. Mislim da ima samo en scart, drugega pa nic. Nisem niti pogledal modela.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tv out= čb slika

Oddelek: Zvok in slika
253120 (2653) romario
»

zakaj imam crno-belo sliko na tvju?

Oddelek: Zvok in slika
102250 (2105) Gadjit
»

PC na TV - ni barv!!! HELP!

Oddelek: Zvok in slika
111198 (1090) pezo
»

zakaj taka slika na taki kartici?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111017 (769) Matek
»

S-video in Chrontel??

Oddelek: Zvok in slika
71910 (1766) koco

Več podobnih tem