» »

Delo od doma za tujega delodajalca - 50.000€

Delo od doma za tujega delodajalca - 50.000€

velikBrokoli ::

Dobil sem ponudbo Nizozemske firme za delo od doma, ponujajo mi 50.000EUR. Gre za programiranje.

Kakšna oblika dela se mi najbolj splača, rad bi se bolj pozanimal o specifikah v Sloveniji, preden z njimi nadaljujem.. Trenutno sem še študent, do oktobra 2021 imam status, vendar nimam več izpitnih obveznosti, samo še magistrsko moram spisat.

Kakor sem raziskoval se mi verjetno najbolj splača ustanoviti normiran s.p., postanem atipični davčni zavezanec in podjetju vsak mesec izdat račun.
Plačam pa tistih 4% od 50.000EUR + vsak mesec prispevki - predvidevam, da potem prvo leto dobim v žep cca 43.500EUR, naslednje leto pa moram potem višje prispevke plačevati?

Koliko je dela z ustanovitvijo in računovodstvom, a vzame veliko časa?

Vesel bi bil kakršnihkoli nasvetov, sploh od tistih, ki ste se že znašli v podobni situaciji :)
  • predlagal izbris: donvito ()

RockyS ::

Torej boš si vplačeval minimalne prispevke in čez 40 let jamral o nizki pokojnini? Pametno.

Dopust in bolniško ti bodo plačali posebaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

kixs ::

Kljubtemu da za tujino to ni zelo visoka letna placa, pa se vseeno pozanimaj, da so legit in ne gre za kak nateg. Danes je tega veliko na vseh podrocjih.

velikBrokoli ::

RockyS je izjavil:

Torej boš si vplačeval minimalne prispevke in čez 40 let jamral o nizki pokojnini? Pametno.

Dopust in bolniško ti bodo plačali posebaj?


Kakor jaz razumem, lahko prvo leto plačuješ minimalne prispevke, naslednje leto pa se potem občutno zvišajo, ker si imel v lanskem letu višji dobiček? Ob ustanovitvi je pa itak 0.

Glede dopusta pa bolniške pa na žalost ne vem, verjetno bomo o tem na naslednjem pogovoru debatirali. Ne vem kako je to urejeno s contractorji :)

user4683 ::

velikBrokoli je izjavil:

Dobil sem ponudbo Nizozemske firme za delo od doma, ponujajo mi 50.000EUR. Gre za programiranje.

Kakšna oblika dela se mi najbolj splača, rad bi se bolj pozanimal o specifikah v Sloveniji, preden z njimi nadaljujem.. Trenutno sem še študent, do oktobra 2021 imam status, vendar nimam več izpitnih obveznosti, samo še magistrsko moram spisat.

Kakor sem raziskoval se mi verjetno najbolj splača ustanoviti normiran s.p., postanem atipični davčni zavezanec in podjetju vsak mesec izdat račun.
Plačam pa tistih 4% od 50.000EUR + vsak mesec prispevki - predvidevam, da potem prvo leto dobim v žep cca 43.500EUR, naslednje leto pa moram potem višje prispevke plačevati?

Koliko je dela z ustanovitvijo in računovodstvom, a vzame veliko časa?

Vesel bi bil kakršnihkoli nasvetov, sploh od tistih, ki ste se že znašli v podobni situaciji :)


Normiran s.p. je prava izbira. Računovodstvo je zelo enostavno, ko enkrat pogruntaš tistih par osnovnih stvari na katere moraš biti pozoren - mogoče prvih nekaj mesecev najameš nekoga, da ti razloži kako in kaj.

Prvo leto boš plačal cca 5k prispevkov (402€/mesec oz mogoče dobiš še kakšen popust od države za prvo leto) + 2k dohodnine. Naslednje leto ti preračunajo prispevke na podlagi dobička v preteklem letu. Pri teh cifrah boš verjetno res plačeval minimalne prispevke tudi drugo in nadaljna leta.

Višek denarja namesto v jamo brez dna z imenom pokojninska blagajna rajši pridno vlagaj v kaj bolj donosnega.

hojnikb ::

> imenom pokojninska blagajna rajši pridno vlagaj v kaj bolj donosnega.

Točno to. V kak ziher index fond pa šparaj do penzije
#brezpodpisa

velikBrokoli ::

user4683 je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Dobil sem ponudbo Nizozemske firme za delo od doma, ponujajo mi 50.000EUR. Gre za programiranje.

Kakšna oblika dela se mi najbolj splača, rad bi se bolj pozanimal o specifikah v Sloveniji, preden z njimi nadaljujem.. Trenutno sem še študent, do oktobra 2021 imam status, vendar nimam več izpitnih obveznosti, samo še magistrsko moram spisat.

Kakor sem raziskoval se mi verjetno najbolj splača ustanoviti normiran s.p., postanem atipični davčni zavezanec in podjetju vsak mesec izdat račun.
Plačam pa tistih 4% od 50.000EUR + vsak mesec prispevki - predvidevam, da potem prvo leto dobim v žep cca 43.500EUR, naslednje leto pa moram potem višje prispevke plačevati?

Koliko je dela z ustanovitvijo in računovodstvom, a vzame veliko časa?

Vesel bi bil kakršnihkoli nasvetov, sploh od tistih, ki ste se že znašli v podobni situaciji :)


Normiran s.p. je prava izbira. Računovodstvo je zelo enostavno, ko enkrat pogruntaš tistih par osnovnih stvari na katere moraš biti pozoren - mogoče prvih nekaj mesecev najameš nekoga, da ti razloži kako in kaj.

Prvo leto boš plačal cca 5k prispevkov (402€/mesec oz mogoče dobiš še kakšen popust od države za prvo leto) + 2k dohodnine. Naslednje leto ti preračunajo prispevke na podlagi dobička v preteklem letu. Pri teh cifrah boš verjetno res plačeval minimalne prispevke tudi drugo in nadaljna leta.

Višek denarja namesto v jamo brez dna z imenom pokojninska blagajna rajši pridno vlagaj v kaj bolj donosnega.


Hvala za info, trenutno imam ze nekaj denarja v SP500 ETFju in vsako leto vlagam notri - na slovensko pokojnino se ne bi rad preveč zanašal.

Mi lahko mogoče nekdo razloži kako izračunam dobiček preteklega leta? Če npr. prvo leto zaslužim 50.000€, koliko je tukaj dobička? Ta del mi ni najbolj jasen.

pingme ::

velikBrokoli je izjavil:

Mi lahko mogoče nekdo razloži kako izračunam dobiček preteklega leta? Če npr. prvo leto zaslužim 50.000€, koliko je tukaj dobička? Ta del mi ni najbolj jasen.


20%, torej 10.000€ dobička.

velikBrokoli ::

pingme je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Mi lahko mogoče nekdo razloži kako izračunam dobiček preteklega leta? Če npr. prvo leto zaslužim 50.000€, koliko je tukaj dobička? Ta del mi ni najbolj jasen.


20%, torej 10.000€ dobička.


Aha ok, potem sem pravilno računal :) čudno mi je bilo, ker se mesečni minimalni prispevki niso zvišali..

smacker ::

10k/leto je okrog minimalne plače, torej minimalni prispevki.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Freelance, sp, in davkarija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10420971 (14317) maticb492
»

Koliko je X€ nakazanih na S.P. efektivno?

Oddelek: Loža
4911656 (10465) M.B.
»

informacije glede ustanovitve podjetja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10619306 (16843) wind

Več podobnih tem