» »

Wake on Lan PC

Wake on Lan PC

nightbird ::

Pozdravljeni,

se je mogoče že kdo ukvarjal z Wake on Lan računalnika, ki tega po defaultu ne omogoča (zasterela platforma)? Ker ga še vedno uporabljam in ni razloga za menjavo samo zaradi tega sem razmišljal, da bi malo improviziral in vgradil nek board, ki bi bil vedno online in bi pričakoval moj WOL paket in bi potem vklopil PC. Verjetno bi se kaj podobnega dalo narediti z RPi, vendar imam težavo, ker se ne nisem še popolnoma nič ukvarjal z RPi. Ima kdo kakšno idejo kako se lotiti tega? Odprt sem tudi za kak totalno drugačen pristop. Budget za tole sem si zamislil max 50€.

Hvala za morebitne ideje, nasvete, predloge...

xardas ::

poglej za esp + WOL tutoriale. Boš krepko pod omenjenim zneskom.

nightbird ::

Našel sem recimo naslednje relevenatne strani:
https://notenoughtech.com/raspberry-pi/...
https://www.instructables.com/id/Raspbe...

Ampak so omenjene rešitve zamišljene tako, da moraš imeti WoL supported LAN, ki pa v mojem primeru itak ni. V bistvu bi rabil potem preko pinov iz RPi, ki bi bili povezani z power pini na matični plošči narediti kontakt. Ampak tega načina pa nisem nikjer zasledil. Verjetno tudi ne uporabljam pravih keywordov, ker se ne spoznam na RPi.

xardas je izjavil:

poglej za esp + WOL tutoriale. Boš krepko pod omenjenim zneskom.


A ni z ESP podobna fora, da mora matična podpirati WOL? Vsaj koliko sem na hitro uspel pogledati. V primeru, da se motim bi te prosil, da postaš kak tutorial, da vidim kaj točno si mislil. Hvala za trud :)

Zgodovina sprememb…

floyd1 ::

V Biosu nastaviš "power state after power failure" na " allways on" in nabaviš eno Sonoff ali Sheley stikalo za vklop-izklop 230V na daljavo. Mislim, da ima Sonoff tudi takšne vtičnice z WIFI povezavo. Pol samo na kratko prekineš 230V preko njihove aplikacije na telefonu (od koderkoli) in se račnalnik postavi.
Edino to še, da bi veliko takih prekinitev na 230V verjetno bilo na dolgi rok slabo za napajalnik, sploh če je že zelo star.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

nightbird ::

floyd1 je izjavil:

V Biosu nastaviš "power state after power failure" na " allways on" in nabaviš eno Sonoff ali Sheley stikalo za vklop-izklop 230V na daljavo. Mislim, da ima Sonoff tudi takšne vtičnice z WIFI povezavo. Pol samo na kratko prekineš 230V preko njihove aplikacije na telefonu (od koderkoli) in se račnalnik postavi.
Edino to še, da bi veliko takih prekinitev na 230V verjetno bilo na dolgi rok slabo za napajalnik, sploh če je že zelo star.


Hvala za tole idejo. Je zanimiva ampak mislim, da ni generalno dobra za ohranjanje podatkov na diskih.

Sem pa vmes našel tole:
https://www.ebay.com/itm/Mini-PCI-e-PC-...

Zgleda točno to kar rabim. Ampak nisem siguren, če bo to sploh delovalo. A so PCIe reže skos pod napetostjo in taka kartica sploh lahko vedno sprejema signale iz mreže?

xardas je izjavil:

poglej za esp + WOL tutoriale. Boš krepko pod omenjenim zneskom.

PS. Vidim, da je na kartici tudi ESP885 oznaka. A je to neka izpeljanka z ESP čipom?

Zgodovina sprememb…

xardas ::

Ni ti potrebno prekinjati napajanja računalnika, ampak je dovolj, da simuliraš pritisk gumba za vklop. Gumb je vezan na 2 pina na matični. Če za kratek čas narediš stik med njima, je zadeva rešena. Tle je ena sorodna tema.

nightbird ::

xardas je izjavil:

Ni ti potrebno prekinjati napajanja računalnika, ampak je dovolj, da simuliraš pritisk gumba za vklop. Gumb je vezan na 2 pina na matični. Če za kratek čas narediš stik med njima, je zadeva rešena. Tle je ena sorodna tema.


huh ful hvala za tole :D zgleda relativno enostavno tole narediti glede na B4x forum. Mislim, da tehničen del bi lahko speljal. Sprogramirati pa ne bi znal. Zato se verjetno ne morem zaenkrat spustiti v tole. Misliš, da tista kartica iz ebay linka OK deluje? Zgleda da dela točno to kar želim pa še z appom je povezljiva, ki ga imam lahko na telefonu. Edino ni mi jasno kako to to karto konfiguriram, da se na mrežo priklopi glede na to da nima nobenega interface-a. Ali se motim?

nightbird ::

Poleg tega še vedno ne vem kako je s z napjanjem glede, da ni predviden zunanji napajalnik. A je napajanje iz PCIe tudi ko je PC ugasnjen?

husky1 ::

kupi sonoff stikalo, 5€, zvežeš na stikalo za vklop pcja. To je to. Vklopiš pc preko aplikacije. Jaz tako odpiram garažna in vhodna vrata. Za pc še čakam poštarja.

nightbird ::

husky1 je izjavil:

kupi sonoff stikalo, 5EUR, zvežeš na stikalo za vklop pcja. To je to. Vklopiš pc preko aplikacije. Jaz tako odpiram garažna in vhodna vrata. Za pc še čakam poštarja.


A te lahko prosim za kak konkreten predlog? A za uporabo sonoffa moraš biti s telefonom za aktivacijo na isti mreži?

Zgodovina sprememb…

floyd1 ::

xardas je izjavil:

Ni ti potrebno prekinjati napajanja računalnika, ampak je dovolj, da simuliraš pritisk gumba za vklop. Gumb je vezan na 2 pina na matični. Če za kratek čas narediš stik med njima, je zadeva rešena. Tle je ena sorodna tema.

Ta "pritisk" pa lahko komot narediš s shelly wifi stikalom. Ne rabiš nič svojega čarat.

kupi sonoff stikalo, 5€, zvežeš na stikalo za vklop pcja. To je to.

Sonoff za 5€ ima na izhodu isto napetost kot na vhodu - 230V. Na PC stikalu pa je 12V (5?). Shelly pa ima ločene napajalne (230V) in "stikalne" kontakte, kjer mu lahko priklopiš gor tudi drugo napetost.

husky1 ::

floyd1 je izjavil:

xardas je izjavil:

Ni ti potrebno prekinjati napajanja računalnika, ampak je dovolj, da simuliraš pritisk gumba za vklop. Gumb je vezan na 2 pina na matični. Če za kratek čas narediš stik med njima, je zadeva rešena. Tle je ena sorodna tema.

Ta "pritisk" pa lahko komot narediš s shelly wifi stikalom. Ne rabiš nič svojega čarat.

kupi sonoff stikalo, 5EUR, zvežeš na stikalo za vklop pcja. To je to.

Sonoff za 5EUR ima na izhodu isto napetost kot na vhodu - 230V. Na PC stikalu pa je 12V (5?). Shelly pa ima ločene napajalne (230V) in "stikalne" kontakte, kjer mu lahko priklopiš gor tudi drugo napetost.


sonoff ima na izhodu lahko tudi 5V, imaš obe variante, 230V in 5V.

nightbird je izjavil:



A te lahko prosim za kak konkreten predlog? A za uporabo sonoffa moraš biti s telefonom za aktivacijo na isti mreži?


Ni treba biti na isti mreži, lahko sprožiš iz kjerkoli...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: husky1 ()

nightbird ::

husky1 je izjavil:

floyd1 je izjavil:

xardas je izjavil:

Ni ti potrebno prekinjati napajanja računalnika, ampak je dovolj, da simuliraš pritisk gumba za vklop. Gumb je vezan na 2 pina na matični. Če za kratek čas narediš stik med njima, je zadeva rešena. Tle je ena sorodna tema.

Ta "pritisk" pa lahko komot narediš s shelly wifi stikalom. Ne rabiš nič svojega čarat.

kupi sonoff stikalo, 5EUR, zvežeš na stikalo za vklop pcja. To je to.

Sonoff za 5EUR ima na izhodu isto napetost kot na vhodu - 230V. Na PC stikalu pa je 12V (5?). Shelly pa ima ločene napajalne (230V) in "stikalne" kontakte, kjer mu lahko priklopiš gor tudi drugo napetost.


sonoff ima na izhodu lahko tudi 5V, imaš obe variante, 230V in 5V.

nightbird je izjavil:



A te lahko prosim za kak konkreten predlog? A za uporabo sonoffa moraš biti s telefonom za aktivacijo na isti mreži?


Ni treba biti na isti mreži, lahko sprožiš iz kjerkoli...


https://www.ebay.de/itm/Sonoff-WiFi-Wir... --> a je to to?

LP

husky1 ::

To ja

floyd1 ::

Tega modela pa nisem poznal. Kako ga pa napajaš, ko je PC napajalnik izlopljen?

nightbird ::

Sklepam, da preko microUSB, ki ga verjetno lahko priklopim na always on USB na matični? A je tako husky1?

Kako pa moram pravilno zvezati žice, da bi stikalo na ohišju še vedno delovalo?

husky1 ::

nightbird je izjavil:

Sklepam, da preko microUSB, ki ga verjetno lahko priklopim na always on USB na matični? A je tako husky1?

Kako pa moram pravilno zvezati žice, da bi stikalo na ohišju še vedno delovalo?


Jaz imam napajanje preko polnilca za telefon.

...pač priključiš žice zraven na tiste kable od stikala. Jaz imam tko dodano dodatno stikalo pod mizo, da se ne sklanjam do tal.

nightbird ::

husky1 je izjavil:

nightbird je izjavil:

Sklepam, da preko microUSB, ki ga verjetno lahko priklopim na always on USB na matični? A je tako husky1?

Kako pa moram pravilno zvezati žice, da bi stikalo na ohišju še vedno delovalo?


Jaz imam napajanje preko polnilca za telefon.

...pač priključiš žice zraven na tiste kable od stikala. Jaz imam tko dodano dodatno stikalo pod mizo, da se ne sklanjam do tal.


Bi se ti slučajno dalo poslikati to inštalacijo? Hvala!

PandaFlow2 ::

Kupis katerokoli pametno stikalo, in na PC v BIOS nastavis, da je "Always on", ko pride elektrika nazaj.

Ko hoces zagnati racunalnik, vklopis pametno stikalo, maticna plosca zazna napetost od napajalnika in prizge PC.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametno stanovanje (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2477424593 (3805) matobeli
»

Kompatibilni daljinec za garazna vrata

Oddelek: Loža
3712573 (439) c3p0
»

Teamviewer (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7813051 (2261) Ales
»

pametno wifi stikalo 220v na senzor

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
289232 (1402) laguna1
»

vtičnice, stikala za luči... (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5616321 (7699) marjan_h

Več podobnih tem