» »

Kia, Megane ali Ford Focus

Kia, Megane ali Ford Focus

drugiavto ::

Zdravo,

kupujem rabljen avto in me zanimajo vaši nasveti in izkušnje.

Ogledujem si slednje:
Kia CeeD 1.6 CRDi,
Renault Megane Grandtour dCi 95,
Ford Focus Karavan 1.5 TDCi,
Renault Megane Grandtour dCi 110
Citroen C4 1.6 BlueHDi 120 S
Citroen C4 Aircross 4WD 1.6 HDi 115

Kaj mi priporočate glede zanesljivosti motorjev, morebitnih pogostih napak, vzdrževanja? Avto vozim vsak dan 35km v eno smer do službe, kar vključuje AC, proti domu pa se peljem 2,5km v klanec tako da rabim avto ki je dovolj močan.

juroz ::

naroben forum dečko pa se hyundaja ali honde civic nisi napisal.

od teh bodo pa vsi prišli v ta famozen klanec.

-valvoline- ::

90 konjski kia ceed 1.6crdi. Lahko tudi i30 gre se v bistvu za enak motor in podvozje. Motor leta 2009-2010, eden redkih ali edini avto z navadno sklopko v zadnjem desetletju, plus motor je neuniciv z pogonom na ketno z bochovim vbrizgom :)

Zgodovina sprememb…

videc ::

Focus je ok, pa C4 1.6 120S tudi. Nobenih težav.
Ostalih ne poznam, bi pa rekel, da so tam tam.

hojnikb ::

-valvoline- je izjavil:

90 konjski kia ceed 1.6crdi. Lahko tudi i30 gre se v bistvu za enak motor in podvozje. Motor leta 2009-2010, eden redkih ali edini avto z navadno sklopko v zadnjem desetletju, plus motor je neuniciv z pogonom na ketno z bochovim vbrizgom :)

boschov vbriz je drek, kr googlaj CP4 problems.
#brezpodpisa

Raptor F16 ::

SEAT Leon 1.6 TDI Style
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

TheBlueOne ::

Ce ti je vseeno glede na komfort in izgled, se pojdi pogajati za cene in vzemi kjer ti ponudijo najvec. Neke hude razlike med temi avti ni. Pojdi pa se do drugih proizvajalcev, ce imas kaksen dan ali dva, da se pogajas.

Jaz sem na tak nacin dobil en avto iz 14.500EUR na 12.500EUR, potem pa sem pisal se dvema na Avto.net v smislu vzemi ali pusti za 12.000EUR. Na koncu je bil 12.050EUR. Par ur dela za 2450EUR.

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

hojnikb je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

90 konjski kia ceed 1.6crdi. Lahko tudi i30 gre se v bistvu za enak motor in podvozje. Motor leta 2009-2010, eden redkih ali edini avto z navadno sklopko v zadnjem desetletju, plus motor je neuniciv z pogonom na ketno z bochovim vbrizgom :)

boschov vbriz je drek, kr googlaj CP4 problems.

Jaz ne kupim avto ce nima boschovih sob in pumpo. Zariba lahko vsaka pumpa, vseeno boschova prakticno nikoli. Ker je sodobna nafta suha, na tank goriva dodas 2 deci mineralnega (rdecega) dvotaktola za podmazovanje pa je. Al pa se furas na kurilc ki preverjeno bolje podmazuje zarad vsebine zvepla tj sulfatov. :)

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Lej, nisi očitno na tekočem. Bochove CP4 črpalke, ki so v dizlih in bencinarjih, crkujejo na polno, sploh pr amerih. J že class action suit zarad predčasnih odpovedi.
Pri nas je malo manjši problem zarad drugačnih dodatkov v gorivu, ampak se priporoča menjava med 200-300kkm, da ti potem ne nardi še večje škode, če crkne.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

TheBlueOne ::

Pri takih jajcih in 200-300kkm to sploh ni nek faktor.

-valvoline- ::

hojnikb je izjavil:

Lej, nisi očitno na tekočem. Bochove CP4 črpalke, ki so v dizlih in bencinarjih, crkujejo na polno, sploh pr amerih. J že class action suit zarad predčasnih odpovedi.
Pri nas je malo manjši problem zarad drugačnih dodatkov v gorivu, ampak se priporoča menjava med 200-300kkm, da ti potem ne nardi še večje škode, če crkne.

Ce crkuje boschova, potem ostalo je vsaj se pol slabse. 2 deci dvotaktola na 40l pa mas mir.

Zgodovina sprememb…

mancini ::

Nekaj prav močan ni noben od teh tvojih izbrancev. So pa za normalno vožnjo in nezahtevnega voznika ok.
Ker so vsi nekako enakovredni, se odločaj po občutku in kateri ti je najbolj všeč. Da se boš v njem dobro počutil

LitralSM ::

Megane CDI 2015 110, dobiš za okrog 6k ali še manj.
Imam narejenih že 230kkm z rednimi servis na 30k. Če te skrbi, jih lahko delaš tudi na 15 ali 20. Jaz jih ne, ker vem da bom v letu ali dveh prišel čez 300kkm in bo avto svoje že odslužil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LitralSM ()

anketar ::

kaj pa levček 308? če ti je kej do udobja

Raptor F16 ::

anketar je izjavil:

kaj pa levček 308? če ti je kej do udobja


Rabljenega bo dobil ugodno.
Nov gre iz prodaje in je relativno drag.
Avto bo treba probat, če mu sploh odgovarja, ker je malo poseben za vozit zaradi določenih detajlov, ki so jih naredili.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

anketar ::

zakajs o taki problemi z adblue črpalkami, kokr berem skor da ne večina crkne


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kia Ceed - redni pooblaščeni servis (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9529024 (5280) LeQuack
»

Nakup avtomobila do 10000eur

Oddelek: Na cesti
485360 (3477) Raptor F16
»

Nov avto za 15000€ (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21462375 (46141) kljhjkhkjh
»

Hyundai i30 1.6 CRDI (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7321894 (18886) smotanc

Več podobnih tem