» »

Delo preko študenta, s.p. ali redno?

Delo preko študenta, s.p. ali redno?

qwertyy ::

Pri trenutni firmi delam preko študenca za dokaj dobro plačo, vendar ne delam polnih 176 ali koliko ur. Če bi delal vsak dan 8 ur bi imel preko študenca nekaj čez 1000e neto plače.

Z direktorjem sem se zmenil za redno zaposlitev. Vendar pa se mi zdaj poraja vprašanje kaj od zgornjega se mi sploh najbolj splača. Prednosti redne zaposlitve napram študencu poznam (bolniška, delovna doba, dopusti, regres, malica itd.). Nevem pa kako je glede prihodkov.

Ker bom podjetje kot redno zaposlen že tako nekaj več stal, dvomim da lahko pričakujem osnovno plačo več kot 1000e. Mislim, da bom za začetek pristal na nekaj več kot minimalcu, lahko pa da se motim.

V tem primeru bom na mesec dobil tam cca 900-1000e na račun, preko študenca pa bi za isto količino ur dobil celo nekaj več. Seveda preko študenca ne naberem vsak mesec 170 ur.

Zanima me pa tudi kako je, če bi me vzeli preko s.p.? Kot redno zaposlen bi firmo prišel recimo cca 1700e, kaj pa če se zmenim, da mi preko s.p. vsak mesec nakažejo 1500e? Če se prav ne motim so cca 300e prispevki in bi mi torej ostalo 1200e neto.

Sem kar v dilemi kaj bi bilo zame najbolje in prosim za drugo mnenje :)

Steinkauz ::

SP se ti ne splača, dokler nimaš velkih dnarjev v igri in je bruto/neto velika razlika.
1500eur/mesc ni velik dnar.

Prek SPja boš imel v primeru bolniške/dopusta 0 eur.
Bolniška nad 30dni, ki jo plačuje država pa bo od osnove prispevkov, ki jih plačuješ.
Torej bo minimalno, ker si boš verjetno plačeval minimalne prispevke.
Tudi za pokojnino bi moral dajati na stran, ker bo minimalna.

Če bi imel 3500+ bruto pol počas se ti splača razmislit o SP varjanti.
Morš pa met vsaj 20% prihodkov še iz kake druge firme, drugače lahko prleti davčna.

Stikalo ::

@qwertyy dobro premisli..

imaš prednosti in slabosti. Oz pri takem malem znesku boj slabosti. Računati moraš še letni regres, ki je cca 1k€. Z polnim s.p. se računajo prispevki od okoi 1000€ plače. Prispevkov imaš za 400€ + račun in kaka druga obvezna malenkost in te takoj pride cca 450€ /mesečno. Poleg tega moraš kriti še dopust/bolniške, ne pripada ti nadomestilo ob izgubi presposelnosti itd.. Za tak denar se ti nikakor ne splača imeti svojega s.p. Bolje da kaj popoldne narediš na fuš..

fikus_ ::

Če nimaš vsaj 2k€ prihodkov oz. več pozabi na SP!

qwertyy ::

Torej s.p. definitivno ne. Ampak me kar zaboli, če pomislim, da bom za redno delo dobival isto ali morda še manj na mesec, kot bi dobival preko študenca za tako število ur.8-O Seveda pa ima redno delo druge ugodnosti..

hojnikb ::

Drugače glej na stvar. Z redno službo boš vsako leto vsaj 20 dni plačano doma, dobil boš za eno plačo regresa, pa mogoče še kakšno božičnico, kar ti spet dvigne celoletni izplet in "efektivno" ceno na uro.
Tako da redna zaposlitev je the way to go. Kaj pa bo, k se status izteće oz. ga neboš več mogu dobit?

Pa še kot študenta kakšne nadure odpadejo, pa naženejo te lahko jutri brez vprašanja. Če imaš redno zaposlitev, imaš odpovedni rok, tako da običajno ni glih čez noč.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

spam321 ::

Daj nehaj srat. Če ti ponudi redno zaposlitev, jo sprejmi. Ne bodi b****! Če imaš s.p., lahko letiš iz danes na jutri, si boš kaj naredil, samo papa! Ni regresa (regres = še ena dodatna plača!!), vprašljiv dopust... Imej redno zaposlitev + popoldanca, če bi rad še kaj za zraven delal. Pa da ne pozabim, če boš imel s.p., se ti bodo na banki samo "smejali", ko jih boš prišel moledovati za kredit...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spam321 ()

2dark ::

qwertyy je izjavil:

Pri trenutni firmi delam preko študenca za dokaj dobro plačo, vendar ne delam polnih 176 ali koliko ur. Če bi delal vsak dan 8 ur bi imel preko študenca nekaj čez 1000e neto plače.



To , kakor obrneš ni nobeno dobro plačilo. Tok ma vsak , ki nima dveh levih rok.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

SebyDiamant ::

Preko sp ne moreš delati, ker moraš vsaj 20% prihodkov ustvariti še drugje, ali pa si v prekršku. Normirani sp te stane cca 300€ mesečno prvo leto, 4% od prihodkov je davek.
12EUR popusta na SUMUP čitalec bančnih in kreditnih kartic,
brez stroška najema:
http://fbuy.me/k8MvL

Alien123 ::

Neverjetno, da sploh razmišljaš o tem. Pa to sploh ni dobra plača, dobra plača se začne pri 2k€ neto. Pravim za naš standard. Raje bi delal kot študent, ker dobiš par € več? Nimaš bolnišk, regresa, božičnice, kreditno nesposoben, manj se plačuje v pokojnino, itd itd.. zanimivo

qwertyy ::

Valda, sej bom vzel redno, ampak sem pač tehtal različne možnosti glede na to, da poleg dela še študiram.

Glede plače pa nebom komentiral. Itak je slo tech znan po tem, da so vsi super duper plačani in so že pri 20ih vlekli po par jurjev mesečno. Zame je za enkrat to dovolj, sicer je pa firma in delo perspektivno in bi čez čas to številko lahko konkretno povečal. Marsikdo v študentskih letih kelnari, dela na Petrolu ipd. za ubogih 4e/uro.

A110 ::

Kako pa boš študiral če se bos redno zaposlil? Redni študij v tem primeru odpade

qwertyy ::

A110 je izjavil:

Kako pa boš študiral če se bos redno zaposlil? Redni študij v tem primeru odpade

Študiram izredno.

TheBlueOne ::

qwertyy je izjavil:

Valda, sej bom vzel redno, ampak sem pač tehtal različne možnosti glede na to, da poleg dela še študiram.

Glede plače pa nebom komentiral. Itak je slo tech znan po tem, da so vsi super duper plačani in so že pri 20ih vlekli po par jurjev mesečno. Zame je za enkrat to dovolj, sicer je pa firma in delo perspektivno in bi čez čas to številko lahko konkretno povečal. Marsikdo v študentskih letih kelnari, dela na Petrolu ipd. za ubogih 4e/uro.


Za tak denar vzemi redno delo.

Kar se tice place raje povej kaj pocnes, da ti kaksni ponavalci povedo kje je tvoj domet. Nacin razmisljanja, ki ga imas je stalnica pri zacetnikih, spremeni pa se zelo hitro, ko ugotovis, da si nekje na repu in ti gre vsak dan bolj na zivce. Na koncu te ne bo cisto nic brigalo ali tvoj bivsi sosolec dela na Petroli za 4€/h, zelo na zivce pa zi zna iti, da nek nov sodelavec sluzi vec kot ti, samo ker se je na zacetku nekoliko pogajal.

qwertyy ::

TheBlueOne je izjavil:

qwertyy je izjavil:

Valda, sej bom vzel redno, ampak sem pač tehtal različne možnosti glede na to, da poleg dela še študiram.

Glede plače pa nebom komentiral. Itak je slo tech znan po tem, da so vsi super duper plačani in so že pri 20ih vlekli po par jurjev mesečno. Zame je za enkrat to dovolj, sicer je pa firma in delo perspektivno in bi čez čas to številko lahko konkretno povečal. Marsikdo v študentskih letih kelnari, dela na Petrolu ipd. za ubogih 4e/uro.


Za tak denar vzemi redno delo.

Kar se tice place raje povej kaj pocnes, da ti kaksni ponavalci povedo kje je tvoj domet. Nacin razmisljanja, ki ga imas je stalnica pri zacetnikih, spremeni pa se zelo hitro, ko ugotovis, da si nekje na repu in ti gre vsak dan bolj na zivce. Na koncu te ne bo cisto nic brigalo ali tvoj bivsi sosolec dela na Petroli za 4€/h, zelo na zivce pa zi zna iti, da nek nov sodelavec sluzi vec kot ti, samo ker se je na zacetku nekoliko pogajal.

Administrativna dela v upravi dokaj velikega podjetja na področju medicine. Pogajati se kaj dosti ne bom mogel, ker sem za zaposlitev jaz prosil njih in ne iščejo oni. Tako sem že avtomatsko v podrejenem položaju. Se pa firma zadnja leta zelo širi in še bolj se bo, tako da me za delo ne skrbi. Nekako je plan, da me postopoma naučijo tudi zahtevnejših in "neštudentskih" del, tako da bi se temu primerno lahko v prihodnosti povišala tudi plača, sploh ker se "stara garda" v upravi bliža penziji in jih bomo počasi nasledili mladi.

Sparkxl ::

Ja samo mladi boste vseeno na drobtinicah, tastari pa na lepih penzijah.
Recept za začetnike v podobnih položajih kot si ti gre takole: vzameš prvo službo, tudi če je zanič plačana. Nekje je treba začet. V tej poziciji se priboriš do specifičnih znanj, ki pač nekaj veljajo. To delaš ca. 3 leta in v naslednjem podjetju vnovčiš. Preskok v plači je bistveno večji, kot pa da čakaš na večjo plačo in pozicijo v obstoječem podjetju. To vajo ponoviš 3x in si zmagal.
Meni se je plača po tem receptu v 10 letih povečala skoraj 3x. Če bi ostal v prvem podjetju, bi realno bil na istem kot na začetku, povišice bi inflacija požrla.

SebyDiamant ::

Nasvet vreden 100.000€. Minimalno.

Sparkxl je izjavil:

Ja samo mladi boste vseeno na drobtinicah, tastari pa na lepih penzijah.
Recept za začetnike v podobnih položajih kot si ti gre takole: vzameš prvo službo, tudi če je zanič plačana. Nekje je treba začet. V tej poziciji se priboriš do specifičnih znanj, ki pač nekaj veljajo. To delaš ca. 3 leta in v naslednjem podjetju vnovčiš. Preskok v plači je bistveno večji, kot pa da čakaš na večjo plačo in pozicijo v obstoječem podjetju. To vajo ponoviš 3x in si zmagal.
Meni se je plača po tem receptu v 10 letih povečala skoraj 3x. Če bi ostal v prvem podjetju, bi realno bil na istem kot na začetku, povišice bi inflacija požrla.
12EUR popusta na SUMUP čitalec bančnih in kreditnih kartic,
brez stroška najema:
http://fbuy.me/k8MvL


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdaj bi naj podjetje zaposlilo študenta? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8711678 (8930) korenje3

Iz redne zaposlitve na s.p. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14422570 (18812) Mavrik
»

Alternativa delu preko študentskega servisa?

Oddelek: Loža
223842 (3047) Mare3
»

Alternativa študentski napotnici (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6219834 (17556) Furbo
»

Študij ali delo ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5911738 (10159) IceIceBaby

Več podobnih tem