» »

Novi diski in tresenje

Novi diski in tresenje

kumarca1212 ::

Pozdravljeni,
imam težavo za katero moje znanje ne seže več in sicer, pred 1 mesecom in cca 8000 KM sem menjau sprednje diske in ploščice, ker se mi je volan tresu ob zaviranju. Blo je ok vse do cca par dni nazaj, ko se težava pojavi še enkrat. Vozim normalno, 160 tempomat po AC 95%, zaviram ne prehudo in tud z vročimi diski se ne vozim po lužah. NE verjamem, da sem lahko zvil diske v 8000 KM, se je pa skupaj s tem pojavla težava, da mi trese volan med 110 - 130 ( kolesa so centrirana, zadnja in sprednja ).

Sumim na:
- Optiko (ampak po mojem mnenju nima to kaj z tresenjem z zaviranjem)
- Gume ( da so enostavno krive gume )


lp

stjan ::

Preveri še zadnje diske. Pri moji kiji je bil zadnji disk zanič, občutek pa je bil, kot bi treslo spredaj.

kumarca1212 ::

Pa to da še dodam, trese pri večji hitrosti ko zaviraš, če pa zaviraš tam pod 50km/h, se pa ne občuti.

-valvoline- ::

Lahko steka zavorni cilinder, lahko je tudi homokineticni zglob v slabem stanju.

hojnikb ::

ali pač slaba kvaliteta diskov in jih zviješ z enim ali dvem močnim zaviranjim...
#brezpodpisa

Opkow ::

Sem imel podobne simptome in je bila kriva sprednja polosevina. Po menjavi obeh, sem imel mir.

phys ::

Jaz sem kupil rabljen avto, ki je tudi tresel pri zaviranju pri vecji hitrosti. Sem dal menjat vse stir diske, mislec, da je kateri pac zvit. Je bilo ok par sto km nakar se je tezava ponovila. Razlog: zvit pesto spredaj levo, kar je povzrocilo, da je zvilo tudi nov disk. Dal menjat pesto in spet oba prednja diska, zdaj ok ze cca 12kkm. Predlagam, da ti mehanik pregleda pesta, ce so ok.

TheBlueOne ::

Ce ti trese samo pri doloceni hitrosti tudi ko ne zaviras, potem to z zavorami ne more imeti dosti skupnega.

Jaz bi stavil, da kolesa niso dobro balansirana, morda ti je odpadla kaksna utez.

MadMax ::

Lahko so tudi gume.
Za test se jih premeša-prešraufa pozicije (nima veze smer vrtenja za ta čas, itak greš na test bolj previdno, podobno kot z novimi gumami), pa vidiš če je kaj drugače.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zavore: Textar, Ate ali Brembo

Oddelek: Na cesti
2015293 (2521) TOP
»

Cena menjave zavornega diska (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11620616 (13670) WizzardOfOZ
»

Tresenje pri zaviranju samo pri 60-70 km/h

Oddelek: Na cesti
173055 (2559) kremenko1
»

Rahlo tresenje avta med 70-80km/h (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6816353 (11427) Wonailabs
»

Kateri avto za redno voznjo cez ljubelj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12223714 (19695) SuperVeloce

Več podobnih tem