» »

Računalniški analitik

Računalniški analitik

slovenc12340 ::

Mogoče kdo zna pojasnit kaj sploh dela racunalniski analitik in ali je sistemski analitik isto, kot racunalniski?
Po slovenskih straneh definicije za rac. analitika nisem opazil...morda sem kaj spregledal.

Hvala 😉

Gama ::

Verjetno analizira optimalno uporabo racunalniskih komponent in racunalniskih programov. Cim manj stroska, cim boljse delovanje sistemov. Mogoce ne samo analizira tut popravlja,vzdrzuje,postavlja.. pa razne druge pi..@stvari ki sploh ne spadajo pod ta pojem.

Evolve ::

Najbrž misliš tole
https://www.ess.gov.si/ncips/cips/opisi...

za računalniškega analitika še nisem slišal

harvey ::

Gama je izjavil:

Verjetno analizira optimalno uporabo racunalniskih komponent in racunalniskih programov. Cim manj stroska, cim boljse delovanje sistemov. Mogoce ne samo analizira tut popravlja,vzdrzuje,postavlja.. pa razne druge pi..@stvari ki sploh ne spadajo pod ta pojem.


kot vsak drug analitik, analizira - politični analitik, vojaški analitik, borzni analitik, tržni/ekonomski analitik, kemijski analitik...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

WizzardOfOZ ::

Računalniški analitik je ponavadi vmesni člen med uporabnikom in programerjem (v večjih firmah).

Čisto po kmečko; Analitik dobi zahtevo od uporabnika v besedni obliki, kaj bi uporabnik sploh rad, potem pa to pretvori v obliko, da bo programer zastopil kaj mora narediti.

slovenc12340 ::

Hvala za odgovore :)
Ima kdo izkusnje z npkji? Sem na zavodu za zaposlovanje in me zanima, ce se delanje npkjev sploh izplaca v smislu zaposljivosti?

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Družboslovna informatika je nezaposljiva smer! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10123495 (16692) jernejl
»

Dobre prakse Informacijskega pooblaščenca glede rabe piškotkov so se že ustalile (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
5215850 (13068) slitkx
»

Oblačno računalništvo obče navzoče

Oddelek: Novice / Zasebnost
168219 (7274) T3chFr3ak
»

Vlaganje

Oddelek: Problemi človeštva
111720 (1322) R0K
»

Bush krepko vodi pred Kerryem

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
92494 (2494) undefined

Več podobnih tem