» »

Microsoftov telefon Surface Duo prispe 10. septembra

Microsoftov telefon Surface Duo prispe 10. septembra

Slo-Tech - Pri Microsoftu so naposled najavili datum prihoda in ceno njihovega prvega Androidnega telefona. Dvozaslonska naprava Surface Duo prispe 10. septembra, v ZDA, za precej zasoljenih 1400 dolarjev.

Pametni telefon Surface Duo je bil največje presenečenje lanske oktobrske Microsoftove tiskovke, osrediščene okoli družine Surface. Ne samo zato, ker gre za prvi Androidni telefon redmondskega velikana (če ne štejemo Nokijinih poskusov v to smer), ampak tudi zaradi same oblike: naprava ima dva zaslona in se poklopi kot knjiga. Inženirji so potrebovali skoraj leto dni vztrajnih testiranj, da so zadevo dodelali, kajti Surface Duo bo 10. septembra naposled dočakal prve kupce, najprej v Združenih državah, za katere so že odprta prednaročila. V oči pa v bistvu najbolj zbode cena, saj je 1400 ameriških dolarjev (brez davka!) tudi za prvo generacijo nišne naprave kar dosti. Še posebno pa, ko pogledamo tehnične specifikacije.

Surface Duo je namreč v notranjosti zgrajen na večjidel lanski tehnologiji, kot je procesor Snapdragon 855, povezan s 6 GB Rama in do 256 GB veliko podatkovno shrambo. To pomeni odsotnost modema 5G - kar še ni večja težava, a naprava hkrati nima NFC antene ali vtičnice za dodatne podatkovne kartice. Baterija je velika le 3577 mAh, kar že tako ni prav dosti, še posebno pa zmoti v luči dejstva, da mora napajati dva 5,6-palčna OLED zaslona ločljivosti 1350×1800, ki sta v razprti obliki skupaj velika 8,1 palca. Bržkone se tudi zato osvežujeta samo s 60 herci. Ker je mogoče tečaj povsem obrniti, so se snovalci odločili za samo eno kamerico, z 11 megapiksli. Inženirji so se očitno najbolj usmerili v čim tanjšo stranico, ki je debela 4,8 milimetra, kar pomeni, da je zložen telefon debel slab centimeter. Je pa obenem širok, saj je s 93 milimetri najširši telefon v obstoju.



Če pogledamo še pozitivno stran - ker ne gre za upogljiva zaslona, sta lahko pokrita s pravim Goriljim steklom. V Microsoftu so se očitno zedinili, da želijo zadevo, ki bo malce bolj Surface kot pa telefon. Zato bo končna uporabnost v mnogočem odvisna od priročnosti programskih prilagoditev za samosvojo dvozaslonsko obliko. Podjetje je tesno sodelovalo z Googlom pri raznoraznih rešitvah, toda koliko so posrečene, bomo zares videli šele jeseni. Kakor tudi, ali je smiselno uporabljati dvozaslonski način, pri katerem imamo po sredi debelo mejo, ter ali dejansko obstaja dovolj velika niša za tosortne naprave. So pa v Redmondu odločeni, da bodo tak recept razvijali dalje tudi v prihodnosti.

39 komentarjev

||_^_|| ::

Zanimiv koncept, morda jim pa zopet rata, kot jim je z originalnim surfaceom, ki je postal res uporaben v tretji generaciji.

p.s. Nokiini androidi nimajo nobene veze z microsoftom.

FireSnake ::

Lepo, da se zadeva razvija.
Še bolje, če uporabniki najdejo uporabno vrednost.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

msjr ::

Ha ha, takoj sem se spomnil na tole:

 Nintendo Game & Watch

Nintendo Game & Watch

filip007 ::

Je Google kaj računal za sodelovanje, so tiste pogodbe med M$ in Android proizvajalci že potekle?
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

dild0idis ::

Zanimiv video, ki razloži zakaj so take specifikacije, kakršne so.

Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

mtosev ::

Zanimiv koncept. Če bo to uspešno lahko mogoče Microsoft konkurira applu pri high end phonih. Oni še nimajo foldable.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

dild0idis ::

mtosev je izjavil:

Zanimiv koncept. Če bo to uspešno lahko mogoče Microsoft konkurira applu pri high end phonih. Oni še nimajo foldable.


Si mogoče pomislil, da je to zato, ker ljudem tak koncept ni všeč?

Foldable ideja je na papirju in slikicah zelo cool, v praksi je pa tak fail, kot so bili uni zaprti telefoni brez zaslona na zunanji strani in si moral vsakič odpreti telefon, da vidiš kdo te kliče, oz. kaj je bilo napisano v sms!

Sama ideja tega, da bi telefon razprl, odvil itd., ko rabiš večji zaslon je cool, samo potem mora biti telefon uporaben tudi, ko ni odvit oz. razprt!

In dokler tega ne porihtajo, je foldable še ena muha, s katero se folk preserava na internetu, za običajne ljudi je pa brezveze, sploh po teh cenah!
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

nejcek74 ::

dild0idis je izjavil:

Si mogoče pomislil, da je to zato, ker ljudem tak koncept ni všeč?....

- ni za navadne ljudi, mislim da konkretno ciljajo na poslovne uporabnike
- v kombinaciji z uro in bluetooth slušalkami je vse manj potrebe po kontaktu s telefonom
- namesto da s sabo nosiš tablico (ki izumirajo) / lahki prenosnik imaš tole
ali se bo obneslo, bomo videli, jaz mislim da bo premalo aplikacij izkoristilo dodatno površino.

filip007 ::

To je za 120kg+ ljudi, ki imajo velike žepe na riti.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

MrNighthawk ::

msjr je izjavil:

Ha ha, takoj sem se spomnil na tole:

 Nintendo Game & Watch

Nintendo Game & Watch



Ja sej osnova ostaja ista že 50 let. Imas UI in display. Največja "revolucija" so tablice kjer je st UI in display eno in isto. VR je pa še vedno zelo omejen in se nikakor ne pride do neke vse splošne uporabe.

MrNighthawk ::

dild0idis je izjavil:


Si mogoče pomislil, da je to zato, ker ljudem tak koncept ni všeč?

Foldable ideja je na papirju in slikicah zelo cool, v praksi je pa tak fail


Touch screeni v avtomobilu so tudi slaba ideja pa jih še vedno nekateri vgrajujo.
Nima vedno vsak koncept neke logike. Konec koncev je touchscreen štorast in tudi za pametni telefon ni vedno najboljša ideja.

tabonir ::

Me ne prepriča! Uporabljam pa še vedno Lumio 950 XL s katero sem kar zadovoljen, če odštej dejstvo, da ni več zanjo uporabnih aplikacij, nap. revolut-a,N26,.....

WhiteAngel ::

msjr je izjavil:

Ha ha, takoj sem se spomnil na tole:

 Nintendo Game & Watch

Nintendo Game & Watch



Ja, tole je imelo vsaj fizične tipke. Microsoftovo Surface Duo projekt bo pa crknil čez 2 leti, ker so debilni. Mediji in vodilni se bodo pa tolažili, da je kriv market, ker je predrag.

MrNighthawk je izjavil:

dild0idis je izjavil:


Si mogoče pomislil, da je to zato, ker ljudem tak koncept ni všeč?

Foldable ideja je na papirju in slikicah zelo cool, v praksi je pa tak fail


Touch screeni v avtomobilu so tudi slaba ideja pa jih še vedno nekateri vgrajujo.
Nima vedno vsak koncept neke logike. Konec koncev je touchscreen štorast in tudi za pametni telefon ni vedno najboljša ideja.


Za tipkati je touchscreen katastrofa. Ampak proizvajalcem mobitelov še ni potegnilo... čez ene 10 let bo kakšna Motorola ponaredila Nokio N900 in bo telefon spet uporaben za kaj drugega, razen za drkat po FB-ju.

Zgodovina sprememb…

antrim ::

dild0idis je izjavil:

mtosev je izjavil:

Zanimiv koncept. Če bo to uspešno lahko mogoče Microsoft konkurira applu pri high end phonih. Oni še nimajo foldable.


Si mogoče pomislil, da je to zato, ker ljudem tak koncept ni všeč? ...


Si mogoče pomislil, da še niso pripravljeni za launch? Trenutno imajo identičen produkt v prototipni fazi.

Mordecai ::

Android? No thanks.

tabonir je izjavil:

Me ne prepriča! Uporabljam pa še vedno Lumio 950 XL s katero sem kar zadovoljen, če odštej dejstvo, da ni več zanjo uporabnih aplikacij, nap. revolut-a,N26,.....


Jaz bi še zdaj bil na 950XL ampak sem bil prisiljen iti na droid. Baje bo ios imel kar nekaj podobnosti z win mobile UIjem. Maybe there is still hope.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mordecai ()

MrNighthawk ::

Mordecai je izjavil:


Jaz bi še zdaj bil na 950XL ampak sem bil prisiljen iti na droid. Baje bo ios imel kar nekaj podobnosti z win mobile UIjem. Maybe there is still hope.

Ne vem no... samo to, da so widgeti omejeni na tri različbe velikost. Ostalo se mi zdi nič revolucionarnega. Android fuknkcije po applobo ;) Razen widget stacking je zanimiv koncept. Usefull? Maybe.
Seveda ikone ali widgeti so še vedno prisiljeni stati v vrstnem redu.

LeQuack ::

Zakaj v oglasih zmeraj kažejo ljudi ki delajo kao nekaj produktivnega na telefonih. Takih ljudi je mogoče 1% tako da je bolj false advertising.
Quack !

Iluvatar ::

1400?
To je več kot iphone 11, ipad 10 inch, pencil in airpods in case za vse našteto.
Aja,to je vse v eni napravi (razen slušalk) zato...
Čisto po surface pro filozofiji, ki ni niti dober laptop, niti dobra tablica. Enako je tole. Ni ne dober telefon, ne dobra tablica.
Ne hvala.

WizzardOfOZ ::

Jaz uporabljam android ampak brez googla. Če ne bo googla na tem telefonu si ga bom verjetno omislil.

WizzardOfOZ ::

Surface pro z i7 procom je čisto uporabna zadeva. Samo windows debloater zalaufaš da odstraniš vso nesnago in zadeva postane celo izredno hitra. Meni surface pro 3 še vedno zdrži 8 ur dela z enim polnjenjem.

opeter ::

dild0idis je izjavil:

Si mogoče pomislil, da je to zato, ker ljudem tak koncept ni všeč?

Foldable ideja je na papirju in slikicah zelo cool, v praksi je pa tak fail, kot so bili uni zaprti telefoni brez zaslona na zunanji strani in si moral vsakič odpreti telefon, da vidiš kdo te kliče, oz. kaj je bilo napisano v sms!


Moja babica (86 let) pa noče slišati o drugi "vrsti" telefona. Že več kot 12 let uporablja školjkast telefon ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mtosev ::

antrim je izjavil:

dild0idis je izjavil:

mtosev je izjavil:

Zanimiv koncept. Če bo to uspešno lahko mogoče Microsoft konkurira applu pri high end phonih. Oni še nimajo foldable.


Si mogoče pomislil, da je to zato, ker ljudem tak koncept ni všeč? ...


Si mogoče pomislil, da še niso pripravljeni za launch? Trenutno imajo identičen produkt v prototipni fazi.

Ja kombo iphona in ipada. 2023 se omenja.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

abiz ::

Nabavim 2 tablici, pa jih z selotejpom skup zlimam.

mtosev ::

Hitro to patentiraj. Da te kdo drug ne prehiti.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

abiz ::

No, zaj sem pogledal zacetek tega videa in zgleda kr kul_uporabno.

2dark ::

Zeh. V tem primeru nabavim Lenovo Yogo .. bom imel vse kar potrebujem. Za 800€
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

darkolord ::

V tem primeru nabavim Lenovo Yogo .. bom imel vse kar potrebujem.
Tudi telefon?

Ganon ::

2dark je izjavil:

Zeh. V tem primeru nabavim Lenovo Yogo .. bom imel vse kar potrebujem. Za 800€


Zakaj bi kupil telefon, če lahko kupim prenosnik. Genialno.

Vajenc ::

Elegantno. Prodajni problem je le cena, ki bo očitno cca 2k€. Za ta denar kupiš odličen telefon in prenosnik.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

antrim ::

Ne razumem jamranja nad ceno. To je rang iPhone 11 Pro / Pro Max. Dober prenosnik (ki si zasluži ta naziv) je pa tudi krepko nad jurja. Tole pri sebi vidim kot dodatek k 14" convertible, ki mi je za sestankovanja sčasoma postal precej preokoren.

dope1337 ::

2dark je izjavil:

Zeh. V tem primeru nabavim Lenovo Yogo .. bom imel vse kar potrebujem. Za 800€


Ti men raj povej kje hlače kupuješ, da Yogo nosiš v žepu xD
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

dexterboy ::

to, da je telefon na androidu, je greznica od dreka, ki razžira vse kanalizacijske cevi...
imeli so telefone na windowsih, pa so jih ukinili. butli z nedokončano osnovno šolo...
jim to povem tudi javno v ksiht.
zgovarjali so se na finančne rezultate, ne zavedajoč se, da bi skozi leta lahko povečali svoj tržni delež, le vztajni bi morali biti, denarja jim pa NE primanjkuje.
in to lahko napišem, ker sem dal skozi vse tri mobi platforme. in WinPhone NI najslabši od vseh treh.
Žal mi je, gospoda, če sem koga užalil... Ampak resnica ni nikoli bila v obliči čokoladne torte s češnjo na vrhu stepene smetane 😉
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

gddr85 ::

noben ni užaljen, pač tvoje mnenje oz. tvoja resnica :P

darkolord ::

dexterboy je izjavil:

to, da je telefon na androidu, je greznica od dreka, ki razžira vse kanalizacijske cevi...
imeli so telefone na windowsih, pa so jih ukinili. butli z nedokončano osnovno šolo...
jim to povem tudi javno v ksiht.
zgovarjali so se na finančne rezultate, ne zavedajoč se, da bi skozi leta lahko povečali svoj tržni delež, le vztajni bi morali biti, denarja jim pa NE primanjkuje.
in to lahko napišem, ker sem dal skozi vse tri mobi platforme. in WinPhone NI najslabši od vseh treh.
Žal mi je, gospoda, če sem koga užalil... Ampak resnica ni nikoli bila v obliči čokoladne torte s češnjo na vrhu stepene smetane 😉
To, da Windows Phone ni bil slab, sploh ni dvoma. Meni se še vedno toži po njem.

Na žalost pa vztrajnost tukaj nima nobene veze. Zadeva je bila od vsega začetka obsojena na propad, v hindsight bi lahko nekaj stvari naredili drugače, niso pa naredili prav nič narobe. Enostavno se ni prijel in se nikomur ni več splačalo delati aplikacij zanj, kar ga je potem pokopalo.

Bor H ::

Predvsem jim ni pomagalo, da so z vsako verzijo podrli kompatibilnost aplikacij :). No, pa tudi Googlovo ignoriranje ni ravno pozitivni vplivalo.

6 let sem bil na WP in sem bil s telefonom bistveno bolj zadovoljen kot sem zdaj z Androidom, ampak tak je pač napredek.

Mi je pa ta Duo pristop bistveno bolj všeč kot npr. Galaxy Fold. Se mi pa zdi da je LG G8X bolj prijazna izvedba podobne ideje.

solatko ::

Edina napaka pri WP je bila ta, da so najprej naredili telefone za množice, če bi začeli z Lumia 950XL in potem dodajali cenjše, bi jet set to pograbil, saj cena je bila prava (to edino šteje), tako bi se tudi aplikacije delale zanj, reveži pa aplikacij skoraj ne rabijo.

Pri SF so pač naredili izdelke za jet set populacijo, vendar bo sranje od telefona na Andoridu z vsemi slabostmi, namesto na odličnem w10 mobile.
Sam še vedno uporabljam lumio 950xl in ko bo crknil, grem na Nokia 3310.
Delo krepa človeka

mtosev ::

Jaz sem imel htc touch diamond pa me ni preveč navdušil. Mogoče, ker je bil zaslon enostavno premajhen da bi me navdušil. Os je bil ok drugače.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MrNighthawk ::

Bor H je izjavil:

Predvsem jim ni pomagalo, da so z vsako verzijo podrli kompatibilnost aplikacij :). No, pa tudi Googlovo ignoriranje ni ravno pozitivni vplivalo.

6 let sem bil na WP in sem bil s telefonom bistveno bolj zadovoljen kot sem zdaj z Androidom, ampak tak je pač napredek.

Mi je pa ta Duo pristop bistveno bolj všeč kot npr. Galaxy Fold. Se mi pa zdi da je LG G8X bolj prijazna izvedba podobne ideje.


Vsi dual screen me spominjajo na klasike
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Nokia_9...

Looooooka ::

Brez NFCja, ker je to koncept za produktivnost...ja ok super. A pol naj se en telefon v zepu nosim?
Tole v casu, ko so NFC placila na vsakem vogalu, da predvajanje glasbe in ostalega pairanja preko NFCja sploh ne omenjam je vsaj zame ena velika brca mimo.
Glede na razlago, dejansko ne racunajo na to, da jih ne bodo prodali ogromno in bo tole bolj za feedback za naslednjo verzijo.
Kapo dol tistemu, ki bo placal toliko, zato da bo potem dajal feedback.
Se bolj splaca kupit samsunga, pa ga potem zamenjat, ko bodo izdali drugo verzijo, ki se ne bo vlekla ven s tem, da "ne poskusa biti telefon".
Se tablice imajo nfc...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoftov telefon Surface Duo prispe 10. septembra

Oddelek: Novice / Android
397091 (4181) Looooooka
»

Motorola uradno oznanila vrnitev telefona Razr - s prepogljivim zaslonom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5614343 (11718) OK.d
»

Microsoft predstavil osvežitve družine Surface, vključno z novimi slušalkami in Andro

Oddelek: Novice / Ostale najave
2411728 (9837) Mavrik
»

Microsoft je predstavil novo generacijo tablic Surface

Oddelek: Novice / Windows Mobile
4517167 (14540) celada

Več podobnih tem