» »

Očetovoski dopust, preživnina ipd

Očetovoski dopust, preživnina ipd

Temo vidijo: vsi
1 2 3
4
»

shadeX ::

Poglej instagram o mamicah....


Algoritem ti servira kar rad gledaš, to kar ti vidiš je kaplja v morje. 1 primer na 5000. Ne boš me prepričal, da ženska raje vidi da vozi dober voziček, jé drage večerje v zameno za to da nima partnerja, kateri bi ji pomagal pri vzgoji otroka.


Drgače pa bi bilo fino še slišat drugo plat te zgodbe, ker verjamem da obstaja. Največji fail v zvezah je pa to da folk ne zna komunicirat in ravno zaradi tega pride do nesoglasij. Zelo malo pride do nesoglasij zaradi "nekompatibilnosti".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Mato989 ::

cleanac je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Btw, sam sem tudi bolj proti splavu kot za overall (razen če niso ugotovljene okvare na otroku ali bolezni ipd... ali pa če je otrok plod posilstva ali prezgodnje nosečnosti (pred 18))


Fer bi bilo, da se moski, lahko samovoljno izkljuci kot biti oce, ce mati zeli sama vzgajati otroke. Kasneje naj tudi zenska nosi vse posledice ce gre vse narobe. Ne pa da se potem izsiljuje moskega za denar in druge obveznosti.
Tole pa se ti ni ravno posrečilo. Meni se bere kot, da moški, ki je zaplodil otroka in ga ne želi imeti, se mu lahko odpove, ženska pa naj naredi splav ali pa ga vzgaja sama.


In kaj je v tem narobe... pod pogojem seveda da se to pravočasno odločiš in poveš... (v tednih ko je splav stvar jutranje tabletke ipd...) Še vedno ima potem ženska izbiro, še zmeraj ona izbira, samo ne več za oba, ampak samo še za sebe...

Zdaj je tako:

- Tip/Ženska se odloči ali bo reskiral in seksal (ker nobena kontracepcija ni 100% je vse kar je spolni odnos riziko da zaplodiš otroka!)
- Tip z žensko ki se v prvi alineji odloči enako, zaplodi otroka
(Od tu dalje je vse odločitev ženske)
- Ženska se odloči ali splav ali ne

Torej v prvi in drugi alineji je odločitev obojestranska, pri tretji pa izključno ženska... kar je defakto neenakopravno.

Popravljen način bi bil:

- Tip/Ženska se odloči ali bo reskiral in seksal (ker nobena kontracepcija ni 100% je vse kar je spolni odnos riziko da zaplodiš otroka!)
- Tip z žensko ki se v prvi alineji odloči enako, zaplodi otroka
PO ZANOSITVI
- Tip se odloči ali želi biti oče, drugače to pisno javi svoji partnerki
- Ženska se odloči ali splav ali ne, vendar v kolikor se odloči da ne(tip pa da bi splavila) se zaveže da bo otroka vzgajala in financirala sama.

Še vedno je VSA odločitev na splavu na ženski, nihče je ne sili v nekaj kar ne želi ampak finančne posledice pa v kolikor odločitev partnerjev ni enaka, naj nosi sama...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Likalnik ::

shadeX je izjavil:

Poglej instagram o mamicah....


Algoritem ti servira kar rad gledaš, to kar ti vidiš je kaplja v morje. 1 primer na 5000. Ne boš me prepričal, da ženska raje vidi da vozi dober voziček, jé drage večerje v zameno za to da nima partnerja, kateri bi ji pomagal pri vzgoji otroka.


To nam OP v prvem postu prodaja...ali je res ali ne nevem....ce je res ima OP kar sreco v zivljenju

shadeX ::

Prodaja ti to kar je on razumel, jaz sem pa prepričan da ni povsem tako kot je opisal.

Predstavljaj si dialekt za sekundo:

Ona: želim met drage večerje in drage stvari za otroka

On: ljubica , za to nimava denarja - jaz bi raje naredil hišo in kaj zgradil v življenju. A se lahko zmeniva, da te bom veckrat peljal na vecerjo po tem ko nekaj zgradiva, ce ti to tako pomeni.

Ona: Ne! Hišo lahko gradiš ko mene in otroka zrihtaš.


Pač men to ne paše skup. Verjamem pa da si to op misli ampak problem je sam v tem ker :

1. Se ni dovolj dolgo "pogajal"
2. Ni razumel kaj zenska hoce.

Pri naslednji se bo zgodilo isto.

Vedet je tudi potreba da se informacije po "telefonu" izgubijo in verjamem da niti priblizno ne govorimo on isti zadevi kot jo je op opisal. Njun problem tiči drugje, ne pa v tem kdo kaj hoče - to je sam izgovor, da se pač razideta.

Videno že milijonkrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

St235 ::

Mato989 je izjavil:

cleanac je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Btw, sam sem tudi bolj proti splavu kot za overall (razen če niso ugotovljene okvare na otroku ali bolezni ipd... ali pa če je otrok plod posilstva ali prezgodnje nosečnosti (pred 18))


Fer bi bilo, da se moski, lahko samovoljno izkljuci kot biti oce, ce mati zeli sama vzgajati otroke. Kasneje naj tudi zenska nosi vse posledice ce gre vse narobe. Ne pa da se potem izsiljuje moskega za denar in druge obveznosti.
Tole pa se ti ni ravno posrečilo. Meni se bere kot, da moški, ki je zaplodil otroka in ga ne želi imeti, se mu lahko odpove, ženska pa naj naredi splav ali pa ga vzgaja sama.


In kaj je v tem narobe... pod pogojem seveda da se to pravočasno odločiš in poveš... (v tednih ko je splav stvar jutranje tabletke ipd...) Še vedno ima potem ženska izbiro, še zmeraj ona izbira, samo ne več za oba, ampak samo še za sebe...

Zdaj je tako:

- Tip/Ženska se odloči ali bo reskiral in seksal (ker nobena kontracepcija ni 100% je vse kar je spolni odnos riziko da zaplodiš otroka!)
- Tip z žensko ki se v prvi alineji odloči enako, zaplodi otroka
(Od tu dalje je vse odločitev ženske)
- Ženska se odloči ali splav ali ne

Torej v prvi in drugi alineji je odločitev obojestranska, pri tretji pa izključno ženska... kar je defakto neenakopravno.

Popravljen način bi bil:

- Tip/Ženska se odloči ali bo reskiral in seksal (ker nobena kontracepcija ni 100% je vse kar je spolni odnos riziko da zaplodiš otroka!)
- Tip z žensko ki se v prvi alineji odloči enako, zaplodi otroka
PO ZANOSITVI
- Tip se odloči ali želi biti oče, drugače to pisno javi svoji partnerki
- Ženska se odloči ali splav ali ne, vendar v kolikor se odloči da ne(tip pa da bi splavila) se zaveže da bo otroka vzgajala in financirala sama.

Še vedno je VSA odločitev na splavu na ženski, nihče je ne sili v nekaj kar ne želi ampak finančne posledice pa v kolikor odločitev partnerjev ni enaka, naj nosi sama...


V vseh teh blodnjah pozabljaš na eno zadevo in sicer pravice otroka. Tvoja dolžnost plačevanja ne izvira iz tega, da je ženska noseča. Niti iz tega, da se ni odločila za splav. Ampak izhaja iz tega, da imaš odgovornost in obveznost do otroka. In te odgovornosti se enostransko post festum ne moreš znebit. Simple as that. Tvoja rešitev namreč uvaja finančno tveganje za otroka, ki v pravni državi ni dopustno.

Kot drugo pa tudi ni dopustno, da se izvaja pritisk na žensko, da naj se odloči za splav, zgolj zato ker sama ni sposobna nudit zadostne finančne varnosti otroku. Tehtanje med tem ali bo nekdo mora plačevat 100-400 EUR na mesec in tem, da se mora nekdo odločit za resen medicinski poseg, ki lahko pusti trajne fizične in psihične posledice pač ni dopustno.

Če pač hočeš bit 100% varen pred zanositvijo potem pač počni kar si počel zadnjih 30 let. Drži tiča v hlačah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mato989 ::

V vseh teh blodnjah pozabljaš na eno zadevo in sicer pravice otroka. Tvoja dolžnost plačevanja ne izvira iz tega, da je ženska noseča. Niti iz tega, da se ni odločila za splav. Ampak izhaja iz tega, da imaš odgovornost in obveznost do otroka. In te odgovornosti se post festum ne moreš znebit. Simple as that. Tvoja rešitev namreč uvaja finančno tveganje za otroka, ki v pravni državi ni dopustno.


Do otroka ja, ki ga ne bi bilo če bi bilo po "moje"... tu je bistvo! Jaz vem kako je pravni sistem naravnan (imo narobe) ampak moška dolžnost plačevanja za otroka pride NEPOSREDNO po odločitvi ženske za "ne splaviti"... torej se ni otrok odločil za rojstvo ampak ženska... v tem je za mene pravni problem!

Kot drugo pa tudi ni dopustno, da se izvaja pritisk na žensko, da naj se odloči za splav, zgolj zato ker sama ni sposobna nudit zadostne finančne varnosti otroku. Tehtanje med tem ali bo nekdo mora plačevat par 200 EUR na mesec in tem, da se mora nekdo odločit za resen medicinski poseg, ki lahko pusti trajne fizične in psihične posledice pač ni dopustno.


Aha, dopustno pa je izvajat pritisk na moškega po plačevanju preživnine ker mu ženska sama ni sposobna zagotavljat finančne varnosti? Torej ženska ne rabi nič mislit, tip pa mora =)

Ni vsak splav RESEN medicinski poseg, in prosim nehaj zavajat, do določenega časa je splav stvar tabletke in nekaj dni biti doma... kar pa je veliko ceneje kot 18 do 26 let preživnine 200€ ali več na mesec =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

St235 ::

Do otroka ja, ki ga ne bi bilo če bi bilo po "moje"... tu je bistvo!

Edini način da otroka ni, je splav. Prisilni splav je nedopusten. Tisto sekundo ko pa je otrok rojen, pa imaš kot oče do njega odgovornost.

v tem je za mene pravni problem!

To je zate predvsem problem manjka v glavi.

Aha, dopustno pa je izvajat pritisk na moškega po plačevanju preživnine ker mu ženska sama ni sposobna zagotavljat finančne varnosti? Torej ženska ne rabi nič mislit, tip pa mora =)

Absolutno je to bolj sprejemljivo kot alternativa.

Ni vsak splav RESEN medicinski poseg, in prosim nehaj zavajat, do določenega časa je splav stvar tabletke in nekaj dni biti doma... kar pa je veliko ceneje kot 18 do 26 let preživnine 200EUR ali več na mesec =)

Ja, če si gnoj od človeka potem na splav gledaš kot ekonomsko računico. Ker ste taki v manjšini je popolnoma vseeno koliko finančne koristi ti vidiš v splavu, bo to ostala suverena pravica ženske da odloča o svojem telesu. In ja, tudi vzet samo tabletke pomeni tveganje tako za fizično kot psihično zdravje matere. In to tveganje je nedopustno, če na drugi strani presojamo tveganje očeta.

Zadeva je bistvu zelo enostavna.
Ali ga vtakneš je stvar konsenza, ampak na koncu je tvoja odločitev zadnja ali boš to res naredi.
Enako je stvar konsenza morebiten splav, ampak kot si imel ti možnost točko višje, ima sedaj zadnjo odločite o svojem telesu ženska.
V tistem trenutku, ko pa so zarodku priznane človekove in otrokove pravice, pa je njegova dobrobit tista, ki ima prioriteto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mato989 ::

Ja, če si gnoj od človeka potem na splav gledaš kot ekonomsko računico. Ker ste taki v manjšini je popolnoma vseeno koliko finančne koristi ti vidiš v splavu, bo to ostala suverena pravica ženske da odloča o svojem telesu. In ja, tudi vzet samo tabletke pomeni tveganje tako za fizično kot psihično zdravje matere. In to tveganje je nedopustno, če na drugi strani presojamo tveganje očeta.


Enako velja za fizično in psihično zdravje očeta ob prisilnem plačevanju preživnine =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Badwolff ::

V takih temah se hitro vidi, kdo ni sposoben za partnerstvo in starševstvo. Pa še kaj drugega.

Ideje, ki jih imate nekateri, so pa kar preko stvari, ki sem si jih sposoben zamislit.

Ženska v taki situaciji praviloma najebe. Vzgaja in vzdrževati otroka je že za dva full time job. Ce misliš, da si z 200 čuki prispeval levji delež, se motiš.

Fantje, za stvari, ki jih počnete morate sprejeti odgovornost. Pa razen kake psihopatke in v sanjah nekaterih res obstajajo ženske, ki bi luknjale kondome? Je res problem imeti 'varen' kondom v žepu, če te je tega tako strah?

Men take responsibility, boys share the blame.

Mato989 ::

Zadeva je bistvu zelo enostavna.
Ali ga vtakneš je stvar konsenza, ampak na koncu je tvoja odločitev zadnja ali boš to res naredi.
Enako je stvar konsenza morebiten splav, ampak kot si imel ti možnost točko višje, ima sedaj zadnjo odločite o svojem telesu ženska.
V tistem trenutku, ko pa so zarodku priznane človekove in otrokove pravice, pa je njegova dobrobit tista, ki ima prioriteto.


Tako je, ampak ravno zato lahko zadeve pravno uredimo bolje in enakovredno ker imajo ženske bistveno dalj časa možnost odločitve lahko to izenačimo ker dokler zarodek nima pravic lahko pravo poskrbi tako za splav kot za odpoved pravic v imenu otroka s strani ultimativne nosilke pravic, to je matere...

S tem rešimo vse težave prevare ipd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

St235 ::

ne, ne moremo, ker to kar je zate enakopravno, je v resnici nedopusten poseg v otrokove pravice.

Mato989 je izjavil:

Ja, če si gnoj od človeka potem na splav gledaš kot ekonomsko računico. Ker ste taki v manjšini je popolnoma vseeno koliko finančne koristi ti vidiš v splavu, bo to ostala suverena pravica ženske da odloča o svojem telesu. In ja, tudi vzet samo tabletke pomeni tveganje tako za fizično kot psihično zdravje matere. In to tveganje je nedopustno, če na drugi strani presojamo tveganje očeta.


Enako velja za fizično in psihično zdravje očeta ob prisilnem plačevanju preživnine =)


ni omembe vredno v primerjavi z alternativami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mato989 ::

St235 je izjavil:

ne, ne moremo, ker to kar je zate enakopravno, je v resnici nedopusten poseg v otrokove pravice.



Če to drži ali je potem enako nedopusten poseg v otrokove pravice tudi če mati izjavi ob porodu da ne ve kdo je oče in država napiše da ni noben...

Ali ne bi potem bila mati DOLŽNA izjavit vsa imena s katerimi je seksala in potem preverjanje vseh potencialnih očetov dokler se ne najde pravi?

V kolikor vseh imen ne bi dala (ker od duha ni spočela) se ji pa odvzame otroka ker ne dela v otrokovem dobrem?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

St235 ::

Spet mesas hruske in jabolka. S tem ko se mati noce ali ne more izjasnit kdo je oce, otrok ne izgubi pravice do prezivnine. Zakaj pa mislis, da je prezivnino mogoce terjat za nazaj?

Tibse ze sedaj lahko z materjo dogovoris da ne bos placeval ali da te ne napise v rojstni list. Samo to ne bo spremenilo tvoje odgovornosti in pravic otroka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Badwolff ::

Ni celo tako, da lahko otrok očeta za nazaj toži, tudi če mama ni hotela preživnine?

PrihajaNodi ::

Je tako.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

St235 ::

Ja, je. Ker prezivnina je pravica otroka in ne starsa. In tej pravici se v njegovem imenu me more nihce odpovedat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mato989 ::

St235 je izjavil:

Spet mesas hruske in jabolka. S tem ko se mati noce ali ne more izjasnit kdo je oce, otrok ne izgubi pravice do prezivnine. Zakaj pa mislis, da je prezivnino mogoce terjat za nazaj?

Tibse ze sedaj lahko z materjo dogovoris da ne bos placeval ali da te ne napise v rojstni list. Samo to ne bo spremenilo tvoje odgovornosti in pravic otroka.


Seveda ne izgubi pravice do preživnine izgubi pa efektivni denar... kar je v praksi enako kot če bi se mati odpovedala preživnini... no razlika je v tem da potem pravno gledano niti otrok ne bi mogel tozit fotra za preživnino ampak če oče ni vpisan je to v praksi itak neizvedljivo ker otrok ne ve koga lahko toži lol...

Torej v PRAKSI je za otroka vseeno če se mati odpove preživnini pisno ali če ne vpiše očeta oz. ne pove kdo je... sodišče je ne bo prisililo, otrok pa v obeh primerih v PRAKSI izgubi svojo pravico... samo v temdrugem se to lepše reče, da je ni izgubil čeprav jo je praktično gledano.

Edina razlika je v tem, da ima vso moč mati... namesto vsak nekaj =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

St235 ::

Nope, v praksi je bistvena razlika ker ima otrok vso pravico ugotovit kdo he oce in ga posledicno terjat za prezivnino. Ti pa bi mu zaradi povsem egoisticnih in skopuskih razlogov rad to pravico odvzel, kar pa je na sreco nedopustno.

buttcrack ::

Če mati ne izda potencialnih imen očeta, a gre potem otrok od vrat do vrat in jemlje brise?

Mato989 ::

St235 je izjavil:

Nope, v praksi je bistvena razlika ker ima otrok vso pravico ugotovit kdo he oce in ga posledicno terjat za prezivnino. Ti pa bi mu zaradi povsem egoisticnih in skopuskih razlogov rad to pravico odvzel, kar pa je na sreco nedopustno.


Kako če mati ne izda potencialnih imen? Jo sodišče prisili če ne gre v zapor?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

St235 ::

Lahko tudi lastno mati tozi ce hoce. Bistveno pri tem je da ima do tega pravico in da mu jo ne more eden od starsev enostransko odvzet. Tudi oce ima vso pravico zahtevat, da se prizna ocetovstvo ne glede na to da mati s tem ne strinja.

Mato989 je izjavil:

St235 je izjavil:

Nope, v praksi je bistvena razlika ker ima otrok vso pravico ugotovit kdo he oce in ga posledicno terjat za prezivnino. Ti pa bi mu zaradi povsem egoisticnih in skopuskih razlogov rad to pravico odvzel, kar pa je na sreco nedopustno.


Kako če mati ne izda potencialnih imen? Jo sodišče prisili če ne gre v zapor?


Kje si zdaj zapor privlkel v temo? Zakaj se zmeraj najvecji bedaki najdejo in vlecejo idiotizme iz vseh vetrov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mato989 ::

St235 je izjavil:

Lahko tudi lastno mati tozi ce hoce. Bistveno pri tem je da ima do tega pravico in da mu jo ne more eden od starsev enostransko odvzet. Tudi oce ima vso pravico zahtevat, da se prizna ocetovstvo ne glede na to da mati s tem ne strinja.


Ok lahko jo toži če ne izda imena ker do tega ima mati pravico se kaj zgodi? A mati plačuje preživnino za fotra?

V praksi še to zmeraj pomeni da foter ne rabi plačevat, enako kot če bi mu prej mati pisno odvezala te pravice...

Kaj pa če mati ne pove fotra in mati umre... kako ima potem froc pravico, koga toži? Državo?

V trenutnem sistemu ima v praksi mati VSO moč... pod pogojem da foter noče bit del otrokovega življenja... če se mati to strinja ne more noben froc nič...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

St235 ::

Ja, dejansko bi verjetno lahko prislo do odskodninske odgovornosti.

Ampak nic od tega ne spremeni dejstva, da bilo nedopustno da se eden od starsev enostrabsko odloci da ne bo sprejel odgovornosti.

Mato989 ::

St235 je izjavil:

Ja, dejansko bi verjetno lahko prislo do odskodninske odgovornosti.

Ampak nic od tega ne spremeni dejstva, da bilo nedopustno da se eden od starsev enostrabsko odloci da ne bo sprejel odgovornosti.


Ok, ampak v praksi kaj je na koncu drugače, razen leporečenja kako ima otrok pravico?

Rezultat je namreč enak!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

St235 ::


V trenutnem sistemu ima v praksi mati VSO moč... pod pogojem da foter noče bit del otrokovega življenja... če se mati to strinja ne more noben froc nič...


Ce je med starsema konsenz imata v prakticno vsaki situaciji "vso moc". Lahko se odlocita, da otroka skupaj vzgajata, da ga splavita ali da mu poskusita prekriet identiteto oceta.

Ampak to nima bicesar z tvojimi blodnjami, da bi rad sistem kjer se eden od starsev lahko enistransko odpove vsej odgovornosti do otroka.

Mato989 je izjavil:

St235 je izjavil:

Ja, dejansko bi verjetno lahko prislo do odskodninske odgovornosti.

Ampak nic od tega ne spremeni dejstva, da bilo nedopustno da se eden od starsev enostrabsko odloci da ne bo sprejel odgovornosti.


Ok, ampak v praksi kaj je na koncu drugače, razen leporečenja kako ima otrok pravico?

Rezultat je namreč enak!


Ce nikjer drugje je razlika v tem, da tvoh scenarij zahteva konsenz obeh starsev in posledicno nima nic z tvojimi blodnjami o tem da se lahko oce enostransko odpove svoji dolznosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mato989 ::

St235 je izjavil:


V trenutnem sistemu ima v praksi mati VSO moč... pod pogojem da foter noče bit del otrokovega življenja... če se mati to strinja ne more noben froc nič...


Ce je med starsema konsenz imata v prakticno vsaki situaciji "vso moc". Lahko se odlocita, da otroka skupaj vzgajata, da ga splavita ali da mu poskusita prekriet identiteto oceta.

Ampak to nima bicesar z tvojimi blodnjami, da bi rad sistem kjer se eden od starsev lahko enistransko odpove vsej odgovornosti do otroka.


Govora je o pravici otroka nad pravico starša... ampak zdaj pa praviš da če se 2 starša pa nekaj odločita pa imata večjo pravico kot otrok torej =)

Lepo se zapletaš! Govorim o točno specifičnem problemu namreč.

Ti praviš da je otrokova PRAVICA do preživnine višje kot enostranska odločitev enega od partnerjev da ne bo plačeval... a torej njegova pravica pa več naenkrat ni večja od pravice dveh partnerjev? Zanimiva logika dušebrižnikov moram rečt!

Da ne omenjam da v trenutnem načinu lahko foter noče nič s frocom mati pa ga izsiljuje naj ji daje (manj keša od preživnine) ali pa ga bo prijavila da je foter ipd... skratka vsa moč manipulatorski ženski!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

St235 ::

Lej, ce je to edini zakljucek ki si ga v svoji omejenosti sposoben sestavit potem si preprosto preneumen da bi razumel.

Kot sem napisal otrokova pravica do prezivnine nekaj cesam mu ni mogoce odvzet. Vendar pa tako kot pri uveljavljanju drugih pravicah seveda lahko pride do situacij, kjer preprosto ni mogoce uveljavit te pravice. Ampak to ne pomeni, da je dopustno da se taksne situacije ustvarja sistemsko.

Ti dam plasticen primer, ki ga bos mogoce tudi ti razumel: ce ki nekdo razbije okno imam pravico do odskodnine, vendar ce ne uspem dokazat kdo je to storil, te pravice ne morem uveljavit. Ampak to na noben nacin ne pomeni, da je dopustno sprejet ureditev, ki bi sistemsko omejila mojo provico do odskodnine.

Zapletas pa se kot ponavadi ti v svojih blodnjah, kjer bi rad imel vse privilegije in koristi, ter nobene odgovornosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

49106 ::

Zapletel si se, in to konkretno.

Najbolj pošteno bi blo, da preživnina pride iz proračuna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

donvito ::

HappyPills je izjavil:

WTF... Kere mate eni resno. Nodiju ter Matotu predlagam enostavno rešitev v obliki vazektomije lahko pa tudi kastracije in bosta imela težavo rešeno. Če že to, kam ga vse vtikata ni pod kontrolo.

Manj boleče bo tole, pa ni te strah zanositve. :))

49106 ::

donvito je izjavil:


Manj boleče bo tole, pa ni te strah zanositve. :))


Alternativa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

St235 ::

49106 je izjavil:

Zapletel si se, in to konkretno.

Najbolj pošteno bi blo, da preživnina pride iz proračuna.

Top, kaj boljsega. Samo da ne bi rabili idioti prevzet odgovornosti za svoje odlocitve.

49106 ::

St235 je izjavil:

49106 je izjavil:

Zapletel si se, in to konkretno.

Najbolj pošteno bi blo, da preživnina pride iz proračuna.

Top, kaj boljsega. Samo da ne bi rabili idioti prevzet odgovornosti za svoje odlocitve.


Strinjam se, da bi morale ženske bolj pazit s kom hodijo v posteljo in komu dovolijo penetracijo, ampak če pride do spočetja, potem naj gredo sredstva iz proračuina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Badwolff ::

Tisti, ki nismo tok deadbeat fotri, naj bi plačevali zate.? Lupček, sam poskrbi za svoje zadeve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

49106 ::

Badwolff je izjavil:

Tisti, ki nismo tok deadbeat fotri, naj bi plačevali zate


A ti misliš, da je otrok pravica bogatih? Če plačujemo za razne vrste invalidov, lahko še za eno vrsto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Badwolff ::

49106 je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Tisti, ki nismo tok deadbeat fotri, naj bi plačevali zate


A ti misliš, da je otrok pravica bogatih? Če plačujemo za razne vrste invalidov, lahko še za eno vrsto.


Strawman much?

49106 ::

Badwolff je izjavil:

49106 je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Tisti, ki nismo tok deadbeat fotri, naj bi plačevali zate


A ti misliš, da je otrok pravica bogatih? Če plačujemo za razne vrste invalidov, lahko še za eno vrsto.


Strawman much?



Tukaj ga maš

Badwolff je izjavil:

Tisti, ki nismo tok deadbeat fotri, naj bi plačevali zate.? Lupček, sam poskrbi za svoje zadeve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

buttcrack ::

Če mu že za počitnice damo 200€ zraven, zakaj pa ne :)))

Sicer pa a se je kdo kdaj vprašal o zadevi z druge plati?

Sex, zanositev, tip hoče bit fotr, bejba je za splav.

Samo prosim brez jajcanja, da bo ona imela dete na vesti celo življenje...

Sprašujem zato ker sem sit debate o odgovornosti.

Sprašujem pa kot srečen starš, ki se mu je marsikaj zgodilo... preden kakšne neprimerne obsodbe letijo.

49106 ::

preden kakšne neprimerne obsodbe letijo.


Ti si ziher požigalec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

svecka ::

49106 je izjavil:


Strinjam se, da bi morale ženske bolj pazit s kom hodijo v posteljo in komu dovolijo penetracijo, ampak če pride do spočetja, potem naj gredo sredstva iz proračuina.


Haha, to govoriš ženskam, ki niso razumska bitja in jih pred menstruacijo zažge med nogami in se brez pomisleka dajo dol (one night standi) in po možnosti še oploditi, potem pa otroka naprtijo denarnici doma .

St235 ::

buttcrack je izjavil:

Če mu že za počitnice damo 200€ zraven, zakaj pa ne :)))

Sicer pa a se je kdo kdaj vprašal o zadevi z druge plati?

Sex, zanositev, tip hoče bit fotr, bejba je za splav.

Samo prosim brez jajcanja, da bo ona imela dete na vesti celo življenje...

Sprašujem zato ker sem sit debate o odgovornosti.

Sprašujem pa kot srečen starš, ki se mu je marsikaj zgodilo... preden kakšne neprimerne obsodbe letijo.


Se ni kaj dosti za sprasevat. Dokler zarodek nima statusa "cloveka" in s tem svojih pravic se smatra za del matere in zapade pod njene pravice.

Ko zarodek pridobi svoje pravice pa s tem seveda omeji pravice tako matere kot oceta.

49106 ::

Minuto pred rojstvom je fetus, nato pa otrok?

St235 ::

Kako si prisel do tega sklepa ves samo ti. Nima pa tvoja definicija kaj dosti z dejanskim stanjem pri nas ali z konkretno temo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Stikalo ::

WOOOO malo ste zašli pobeci!!!

Lej, narava je taka. Če seksaš obstaja precejšnja možnost, da dobiš otroka. Ženska ti mora biti vsaj všeč, da se spustiš v spolnost (bolj iz fiziološkega stališča - parjenje). Pač ne moreš biti presenečen če je otrok. Ne moreš se spuščati v spolnost če ji nisi dorasel. Pač ne seksaš in te ni strah da boš moral nositi kako odgovornost.

Samo ne si pač delat utvar. Današnja zakonodaja pa tudi realne okoliščine pač ne omogočajo, da oče odiga vlogo očeta v otrokovem odraščanju. Če se pač dol visi, plačaš preživino in se ne ukvarjaš, tukaj je potem oče absolutni zmagovalec. Če mu je par do vzgoje je pa nastradal.


OP pa tudi sam pretirava, glede na to da je noseča par mesecev že ugotavlja kako mu je voziček predrag in kako neko kosilo zunaj je samo strošek. Pač prav je da žensko kdaj pele na kosilo, kakšno stvar za gušt si tudi lahko kupi, šoper rož za 30-50EUR tudi izkazuje lepo pozornost in tako naprej. Ne bit preveč škrt.

Jst bi na mestu OP tudi premislil kaj je z njegove stvari prav in kaj narobe. Z večerjo za 200EUR ni nič narobe, mogoče si jo pa lahko privošči, saj do sedaj zagotovo ni bila lačna. Pač vzemi si čas in se potrudi vsaj eno leto ali dve, pa jo malo postreži in pač vidiš če se zbursita in prilagodita en drugemu. Pač skupno življenje so odpovedi, spoh če si starješi 30 let + je to neverjeten šok, ko se mora nekdo nečem odpovedati.

Med karanteno je bilo fino, doma, pa žgati se sem in tja. Pismo, če bi ji vsak dan po karanteni častil večerjo ne bi bankrotiral haha. Lej mulc, kupi voziček, dobro večerjo, kako nosilo in pušeljc rož. Tudi ko bo v porodnišnici se potrudi in daj za soliden šopek z dostavo v porodnišnico. Pač mogoče je mahnjena na darila (pa ni treba da so ne vem kaj).

OP je na dober, naredil je otroka, bo oče, kakršnkoli. Je pa potrebno biti v parnerski zvezi kdaj tiho in požreti kako stvar (pa to ni nobena jaka žrtev). Pač en hoče jet zvečer v kino, dug pa na pri, pa se ne bo svet podrl če greš drugam. Klinci. OP bodi dedec in odigraj svojo vlogo. Ne pusti pa se izkoriščati in imej za vsak slučaj urejene stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stikalo ()

pirat ::

49106 je izjavil:

St235 je izjavil:

49106 je izjavil:

Zapletel si se, in to konkretno.

Najbolj pošteno bi blo, da preživnina pride iz proračuna.

Top, kaj boljsega. Samo da ne bi rabili idioti prevzet odgovornosti za svoje odlocitve.


Strinjam se, da bi morale ženske bolj pazit s kom hodijo v posteljo in komu dovolijo penetracijo, ampak če pride do spočetja, potem naj gredo sredstva iz proračuina.

Ne.

PrihajaNodi ::

Stikalo je izjavil:

WOOOO malo ste zašli pobeci!!!

Lej, narava je taka. Če seksaš obstaja precejšnja možnost, da dobiš otroka. Ženska ti mora biti vsaj všeč, da se spustiš v spolnost (bolj iz fiziološkega stališča - parjenje). Pač ne moreš biti presenečen če je otrok. Ne moreš se spuščati v spolnost če ji nisi dorasel. Pač ne seksaš in te ni strah da boš moral nositi kako odgovornost.

Samo ne si pač delat utvar. Današnja zakonodaja pa tudi realne okoliščine pač ne omogočajo, da oče odiga vlogo očeta v otrokovem odraščanju. Če se pač dol visi, plačaš preživino in se ne ukvarjaš, tukaj je potem oče absolutni zmagovalec. Če mu je par do vzgoje je pa nastradal.


OP pa tudi sam pretirava, glede na to da je noseča par mesecev že ugotavlja kako mu je voziček predrag in kako neko kosilo zunaj je samo strošek. Pač prav je da žensko kdaj pele na kosilo, kakšno stvar za gušt si tudi lahko kupi, šoper rož za 30-50EUR tudi izkazuje lepo pozornost in tako naprej. Ne bit preveč škrt.

Jst bi na mestu OP tudi premislil kaj je z njegove stvari prav in kaj narobe. Z večerjo za 200EUR ni nič narobe, mogoče si jo pa lahko privošči, saj do sedaj zagotovo ni bila lačna. Pač vzemi si čas in se potrudi vsaj eno leto ali dve, pa jo malo postreži in pač vidiš če se zbursita in prilagodita en drugemu. Pač skupno življenje so odpovedi, spoh če si starješi 30 let + je to neverjeten šok, ko se mora nekdo nečem odpovedati.

Med karanteno je bilo fino, doma, pa žgati se sem in tja. Pismo, če bi ji vsak dan po karanteni častil večerjo ne bi bankrotiral haha. Lej mulc, kupi voziček, dobro večerjo, kako nosilo in pušeljc rož. Tudi ko bo v porodnišnici se potrudi in daj za soliden šopek z dostavo v porodnišnico. Pač mogoče je mahnjena na darila (pa ni treba da so ne vem kaj).

OP je na dober, naredil je otroka, bo oče, kakršnkoli. Je pa potrebno biti v parnerski zvezi kdaj tiho in požreti kako stvar (pa to ni nobena jaka žrtev). Pač en hoče jet zvečer v kino, dug pa na pri, pa se ne bo svet podrl če greš drugam. Klinci. OP bodi dedec in odigraj svojo vlogo. Ne pusti pa se izkoriščati in imej za vsak slučaj urejene stvari.



Neumnosti kvasis. OP je povedal da bi nekaj ustvaril, njej je pomembno zapravljanje. Kaj se bo zgodilo? Predvidevam da ni karieristka in ima podporo starsev ali pa pac nek shity job. Saj lahko potrpis in clovek marsikaj pozre za otroka, samo da ti pa en zapravlja tezko prigaran denar in potem se po moznosti nagaja in postavlja drugacne poglede na svet je pa no go. Ravno zaradi drugacnih pogledov bo njegova naredila vse da bo po njeno. On pa ali bo popustil, jo ozenil in bil z njo zaradi froca ali pa bo placeval prezivnino in bil vikend foter. No saj itak najbrz ne zivita dalec stran od drugega.

Dolge zveze tu enostavno ne more biti. Ce OP ostane s taksno osebo bo mentalno propadel. Zal.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Stikalo ::

@PrihajaNodi odvisno, ne poznaš situacije. Lahko ima ženska 2k€ plače in si kupi pač voziček za 1k€, pa gre 1x na mesec na večerjo, ki je 200€. V čem je problem?

Po drugi strani je tudi tako, recimo jst sem sebi kupil dron za 1k€, za zabavo, ženska si pa ne bi smela kupiti vozička? Pa je dron v njenih očeh popolna bedarija (kar tudi po svoje je). Ženske imajo recimo po defaultu, drugačne želje: obleke, kak nakit, pozornosti z večerjo kaj vem. Ne moreš pa pričakovat, da kdaj pa kdaj ne pride na vrsto kak strošek. Moj dron je za 10 solidnih kosil ali večerij v restavraciji. Ne vem, ne more moški celo življenje gledat, kaj bo ženska pojedla, potem si pa kupi motorno kolo za 15k€, ki je čisti luksuz in nepotrebno zapravljanje denarja in je za 150 zelo solidnih kosil v restavraciji.

Če je pa že prej vedel, da mu ne ustreza se pa ne bi spuščal v spolne odnose. 1. ženska ti more biti všeč in ti biti "huda" in karakterno ustrezna. Pač jo moraš toliko poznati, da poznaš njo, malo njeno družino in malo zgodovine.

Ko sem mlajši sem tudi razmišljal, da bi nabrisal neko sosedo pa mi ni bila najbolj všeč. Kaj, če jo pa bi bi pa bil moj problem.

OP naj dobro premisli in nesme biti zaprt v svoje mentalne okvirje. Razn, če je bil butast in šel v spolnost z žensko, ki je čisto out.

@PrihajaNodi ti se pa tudi strezni malo in ne glej vsega s svoje situacije. Pač si bil butast, vsega pa tudi v življenju ne moreš predvideti. Si našel boljšo novo partnerko? Verjetno ne, ker so vse iste.

Poznam kolega, ki se vedno zaplete v neverjetno sumljive ženske. Pa mu vsak reče, lej pač to ne bo šlo. Prvič narkomanka, drugič pa spoh ne bom govoril kaj. Ampak problem je, da pač nima samopodobe in si ne poišče primerne punce. Poznam pa moške/ženske, ki si takoj najdejo odlično partnerico pa niso sami nič posebnega.

Nodi, ti se tudi ne sekiraj preveč. Najtežje boš živel pot težo svojih razmišljanj. Raje si zrihtaj normalno žensko in to je to.

Vazelin ::

Predlagam, da gredo preživnine direktno iz proračuna, da se ne bo obremenjevalo osemenjevalcev.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

buttcrack ::

Spoznala sta se v času korone, kavsala k zmešana, obiskov in ostalega življenjskega ni obstajalo, da bi jo lahko dodobra spoznal, enkrat je pač slabo merkal in sedaj je na sporedu vsota ter jakcanje kaj in kako. Smola pač.

Vazelin ::

Očetovski dopust je v dani situaciji top prioriteta, OP?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Zanikanje ocetovstva - pogodba (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43272927 (65059) koyotee

Več podobnih tem