» »

Premium kompaktni fotoaparati

Premium kompaktni fotoaparati

mahoni ::

Spet se mi je zalustalo fotografirati. DSLR sem ze zdavnaj prodal, ker se ga ni dalo vlaciti okrog, plus ostalo steklo.

Tokrat bi rad nekaj, kar bom imel lahko vedno povsod, v pedertasni.

Vedno sem imel Canon opremo, zato sem pogledoval nad Canon G7X mark VII in dejansko sem ze opravil nakup, a sem sel porabiti eno uro na youtube in ugotovil, da ima probleme z avtofokusom. To me je odvrnilo od nakupa. Tudi zadnji firemware ni uspel resiti tega problema.

V igri ostaja se:
- Lumix DC-LX100II
- Sony RX100 VII

Kaj pa vem Sony se zdi obetaven, ampak se mi ne zdi ravno indoor fotokamera.

Res me jezi, da je Canon lahko tako zajebal stvar s tem avtofokusom.

Ma kdo Lumixa?

Miptrip ::

Najbolj zavisi od budgeta, ricoh gr je kralj trenutno tako enka kot dvojka apc-s senzor v kompakt ohišju, če bi rad malo višje se dobi fujifilm x100 serije od t naprej imajo vse pa se ugodno dobijo rabljeni.

mahoni ::

Sem imel tudi FujiFilm x100f in ni to kar potrebujem. Bom malo povohal Lumixa.

Ales ::

Če Fujifilm x100 serija ni to, kar misliš da rabiš, potem bi bilo dobro da malo bolje definiraš želje... Zakaj ti Fujifilm ni ustrezal?

mahoni ::

FujiFilm je dober samo za eno zadevo in to je street photography v glavnem. Seveda se ga je dalo se za kaj drugega uporabiti, ampak ne za to kar jaz potrebujem.
Jaz postajam druzinski clovek in bi rad slikal otroka, snemal v 4k, slikal macko ko dela razne vragolije, zoomal ko to rebim itd itd.

Pa kompaktnost. FujiFilm je sicer kompakten, ampak se zmeraj sem moral imeti posebno torbico zanj, da sem ga lahko imel zascitenega v pedertasni.
Lumix, Canon g7x, to so res mini aparatki.

mahoni ::

A bo kej poznavalci al moram sam vse zbrskat.
Pomoje bom res lumixa si privoscu.

pegasus ::

Bere se kot da iščeš high end telefon ...

Imam GH5 in sem si ravno privoščil nahrbtnil zanj in za kup stekla ;)

mahoni ::

Nop. Se vseeno ne morejo priblizati temu kar jaz iscem.

pegasus ::

Kompaktni fotiči so izumirajoča vrsta... ali si najdeš najdražjega in ga imaš čez 30 let v vitrini ali ga daš na ebay, ali pa se vdaš in si najdeš high end phone.

Kvinta ::

mahoni je izjavil:

A bo kej poznavalci al moram sam vse zbrskat.
Pomoje bom res lumixa si privoscu.


Na dpreview piši tam majo radi zmeraj iste teme nben ne pizdi nič:))
A.C.A.B

mahoni ::

pegasus je izjavil:

Kompaktni fotiči so izumirajoča vrsta... ali si najdeš najdražjega in ga imaš čez 30 let v vitrini ali ga daš na ebay, ali pa se vdaš in si najdeš high end phone.

High end telefon ze imam. Vsako leto nov, ampak ni sans, da bos z njim v low svetlobi ujel tisto kar rabis.

K0l1br1 ::

Daj najdi kaj, mene bi tudi zanimalo. Telefoni niso to.

JGandolfini ::

Kaj pa mirrorless, npr. Eos M, Sony A6xxx? S kakim pancake lens so zelo kompaktni. Ampak potem izgubiš zoom.

freesty ::

Vzami enega od nastetih. Ne vidim problema. Oba sta super.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

freesty ::

Ne morem vec editat. Sem pregledal malo razlike. Sony je malo manjsi in lazji, ima vgrajen flash in pa vecji zoom. Panasonic je naceloma v vseh drugih pogledih boljsi. Baterija, objektiv, tudi dolocene funkcije ima kar in-body kot so focus stacking in pa vecji senzor. Torej kvaliteta fotk bo absolutno boljsa na panasonicu. Ce strikno gledam specifikacije, ker se nisem prevec poglabljal.

Pride do tega, ce hoces bolj vsestranski, manjsi fotoaparat. Ali odtenek vecjega z omejenim zoomom, vendar boljso kvaliteto fotografij.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

no comment ::

Contax T3, seveda.

dela ::

mahoni je izjavil:


Pa kompaktnost. FujiFilm je sicer kompakten, ampak se zmeraj sem moral imeti posebno torbico zanj, da sem ga lahko imel zascitenega v pedertasni.
Lumix, Canon g7x, to so res mini aparatki.


Z LX100 proti X100 po kompaktnosti ne boš nič profitiral. Malo nižji je, ampak objektiv bolj štrli ven, ima pa zato res zoom.

DV_cam ::

Important note - When the Canon G7X Mark III was initially released, it had a MAJOR focus flaw. It simply would not focus or took ages to do that. Canon have quickly released a firmware updated that has completely resolved this issue. The G7X III now focuses perfectly as it should, even faster than the G7X Mark II. You might still encounter older reviews before the firmware upgrade was released. They are no longer relevant.


https://www.housingcamera.com/blog/buyi...
DV_cam

iso2000 ::

Jaz imam Sony RX100V. AF je hiter, ima spodobne video možnosti. Vgrajen EVF, svetlobno hiter objektiv. Ampak nekako mi ne paše in redko z njim posnamem fotografije ki so mi res všeč. Tako da ga zadnje čase sploh ne nosim več s seboj in čaka mojo voljo, da napišem oglas in ga probam prodat. :D
Mislim da je zame največja težava v velikosti - aparat je premajhen za udobno rabo, meniji so mi malce nepregledni. Če boš kupoval Sony-ja ti toplo priporočam dodatni grip, ki se nalepi na ohišje. Po mojem mnenju bi moralo biti to privzeto na aparatu. Jaz sem na par gumbov dodal malo sugru "plastelina" da je vse skupaj vsaj malo lažje za uporabo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iso2000 ()

mahoni ::

DV_cam je izjavil:

Important note - When the Canon G7X Mark III was initially released, it had a MAJOR focus flaw. It simply would not focus or took ages to do that. Canon have quickly released a firmware updated that has completely resolved this issue. The G7X III now focuses perfectly as it should, even faster than the G7X Mark II. You might still encounter older reviews before the firmware upgrade was released. They are no longer relevant.


https://www.housingcamera.com/blog/buyi...

Zadnji youtube reviews kazejo na to, da problem s fokusiranjem ostaja tudi po firemware upgrade. Se mi res ne daje 7 stotakov za nekaj, kar mi bo posledicno delalo probleme.

Po mojem bi bil bestbuy za to kar jaz zelim Lumix DMC-LX15. Tega bi lahko res imel vsepovsod in kadarkoli. Svetlobno je zelo hiter in to je tudi velika prednost pred vsemi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mahoni ()

sass628 ::

Hmm...si pogledal kakšne "žepu prijazne" brezzrcalnike? Pa si sam sestaviš neko kombinacijo za to kar ga boš uporabljal.

Moja izkušnja je ta, da že vrsto let uporabljam Canon M10 + 22mm f2 objektiv. V pedertašno gre brez problema, za fotkanje otrok, raznih praznovanj, dopustov...je super. Tudi v pri nizki svetlobi se mi dobro obnese. Če te pa prime kej bol "ornk" fotografirat pa še vedno lahko menjaš objektive.

Seveda si vzameš neki malo jačega in modernejšega:D

mahoni ::

Sem gledal, ampak res nimam vec volje po menjavi objektivov. Zelim imeti all-in fotic za druzinske potrebe.

Pomoje nimam kaj vec komplicirati. Lumix DMC-LX15 je pomoje to kar si jaz zelim. Edino gripa nima, pa audio je horor. Eni so limal gor "mucke", da se boljse slisi zvok. Zgleda pa res grdo.

iso2000 ::

Mogoče še ena zadeva, ki bi lahko vplivala na izbiro aparata. Če imaš namen fotografirati fotografije v formatu RAW imaš pri Sony-ju možnost uporabljat brezplačno verzijo programa Capture One express (for sony). Čeprav je ta verzija brezplačna je precej zmogljiva in omogoča dobre rezultate - vsaj meni se za Sony RAWe obnese zelo dobro.
Pri Panasonicu mislim, da ni kakšnega omembe vrednega programa priloženega...

Ales ::

digiKam recimo podpira RAW od Panasonica DMC LX15.

V bistvu podpira vse, kar podpira knjižnica libraw, seznam je tukaj.

Podpira tudi tvoj Sony, recimo.

iso2000 ::

Ales je izjavil:

digiKam recimo podpira RAW od Panasonica DMC LX15.

V bistvu podpira vse, kar podpira knjižnica libraw, seznam je tukaj.

Podpira tudi tvoj Sony, recimo.


Ima vgrajene tudi popravke za objektiv? Vem da pri določenih open source so bili v preteklosti problemi s popravki popačenj leč oziroma je bilo treba kar čakat, da so dodali podporo za aparat oziroma objektiv.

Ales ::

digiKam za to uporablja lensfun knjižnico, tukaj je aktualen seznam podprtih leč. Zmore tudi popravek glede na približek, če konkretne leče ni v bazi ali pa leča ni bila zabeležena v EXIF slike.

mahoni ::

iso2000 je izjavil:

Jaz imam Sony RX100V. AF je hiter, ima spodobne video možnosti. Vgrajen EVF, svetlobno hiter objektiv. Ampak nekako mi ne paše in redko z njim posnamem fotografije ki so mi res všeč. Tako da ga zadnje čase sploh ne nosim več s seboj in čaka mojo voljo, da napišem oglas in ga probam prodat. :D
Mislim da je zame največja težava v velikosti - aparat je premajhen za udobno rabo, meniji so mi malce nepregledni. Če boš kupoval Sony-ja ti toplo priporočam dodatni grip, ki se nalepi na ohišje. Po mojem mnenju bi moralo biti to privzeto na aparatu. Jaz sem na par gumbov dodal malo sugru "plastelina" da je vse skupaj vsaj malo lažje za uporabo...

Kupil sem Sony RX100VA. Pa da vidimo, ce je to to.

Bom se dokupil grip. Kar se tice velikosti je tocno to kar iscem. Mam manjse roke, tako da bo to top.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Digitalni fotoaparat

Oddelek: Kaj kupiti
262896 (2357) sass628
»

Potovalni fotoaparat

Oddelek: Zvok in slika
194280 (2965) TheBlueOne
»

nov fotoaparat

Oddelek: Kaj kupiti
192844 (2700) fujtajksel
»

Fotoaparat za 300 do 400 evrov

Oddelek: Zvok in slika
203404 (2763) tomko0300

Več podobnih tem