» »

Potovalni fotoaparat

Potovalni fotoaparat

Klemen97 ::

Pozdravljeni,
Do nekje 400€ kupujem fotoaparat za potovanja.
Ne bi rad imel DSLR, ker mi je prevelik in neprakticen, v oci pa so mi padli ti "kompaktni" dslrji, kot so npr sony rx100, ali pa nikon j1,.. Zanima me kaj priporočate? In ali je sploh smiselno, glede na slike ki jih naredi fotoaparat telefona (imam iphone 6). Rx100 mi je trenutno top izbira, ampak se mi zdi glede na starost(izdan 2012) se vedno zelo drag (350€)

Pro_moted ::

RX100 prve generacije je še vedno odličen in za to ceno boljši od vseh kompaktov, v tem cenovnem razredu:

https://www.mimovrste.com/digitalni-kom...


Če lahko povečaš malo budget pa mogoče lahko tole :

https://www.mimovrste.com/brezzrcalni-f...

minimalno malo manj kompakten, ampak kvaliteta fotografij bo boljša, goriščna razdalja je tam tam ( seveda pri tem lahko še kupiš kakšne dodatne leče).

In pri obeh teh fotoaparatih boš imel konkretno boljšo fotko od iphona, sploh v slabši svetlobi in ponoči.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pro_moted ()

blackbfm ::

Rx100 prvih dveh verzij jz ne bi sploh gledal.. Trojka je pa ze solidna..

In ali je sploh smiselno, glede na slike ki jih naredi fotoaparat telefona (imam iphone 6)


Ce mas denar in te ne moti neprakticnost fotoaparata potem go for it, ne bos razočaran.. Z digitalca bos mel fotografije, s telefona pa vodenkaste slike.. Ampak rabis nekaj kar ima senzor tipa rx100 ali vecjega, pa dobro hitro leco f2 vsaj..

lambda ::

Rx100 so vsi zelo dobri. Z drugo verzijo dobiš NFC in boljši senzor, s tretjo verzijo dobiš ND filter, 24mm namesto 28mm in f/2.8 na 70mm (zgubiš pa nekaj malega zooma), s četrto verzijo dobiš 4k video in spet boljši senzor, s peto pa boljši autofocus. Zelo v grobem iz glave, najbrž sem kaj pozabil.

Izbrati moraš samo budget ...

blackbfm ::

Elektronika je tok napredovala v zadnjih letih da je res norost kupovat skoraj 6 let star model. Podobno kot da bi sel danes kupovat iphone 4s..

zgubiš pa nekaj malega zooma


Vecina ljudi sploh nima zooma na telefonih pa slikajo bp. Boljše je met hitrejso leco kot zoom

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

jakan123 ::

Poglej za rabljenimi, če je kak Canon g7x za ta denar. Odličen fotoaparat. Jaz imam sicer g7x mark II, ampak tudi prva razlilica je super.

Joze_K ::

jakan123 je izjavil:

Poglej za rabljenimi, če je kak Canon g7x za ta denar. Odličen fotoaparat. Jaz imam sicer g7x mark II, ampak tudi prva razlilica je super.


jap tale G7x je klasa,...kompakten, slike dela vrhunske, tudi v quazi situacijah,... zelo zadovoljen z nakupom (zraven priporočam še en dodaten Akku) in je to vse kar rabiš na poti.

mile ::

Trenutno aktualne zadeve so tam 500-600€

2017 Roundup: Interchangeable Lens Cameras around $500
https://www.dpreview.com/reviews/2017-r...

Best overall: Panasonic Lumix DMC-LX10(LX15 v EU)
Best for travel: Panasonic Lumix DMC-ZS100/TZ100
https://www.dpreview.com/reviews/2017-r...

a_borlak ::

RX100 III rabljenega dobiš v tem budgetu. Drugače se pa najde kar nekaj brezzrcalcev (rabljenih) za ta denar. In kar se let tiče, od prvega RX100 do zadnjega so napredovali le algoritmi za odstranjevanje šuma, tako da če fotkaš v RAW, bistvene razlike ni.

blackbfm ::

a_borlak je izjavil:

In kar se let tiče, od prvega RX100 do zadnjega so napredovali le algoritmi za odstranjevanje šuma, tako da če fotkaš v RAW, bistvene razlike ni.


Ni res, do trojke so zamenjali tip senzorja, procesor in leco.. Vse kljucne stvari

s51as ::

Jaz imam Canon G7X II in sem zelo zadovoljen z njim.
It's just me myself and I

scenic16 ::

Klemen97 ::

Najprej hvala vsem za odgovore. Nisem pričakoval takega odziva.
Sem prebral vse vaše odgovore in malo pobrskal po bolhi, ker vas je bilo nekaj za Canon G7X 1 (ali 2 verzijo) sem našel tole:
http://bit.ly/2wazEjC

Ubistvo edini oglas na bolhi za ta fotoaparat. Je cena primerna, se splača kupiti?

a_borlak ::

Malo drag.

s51as ::

Tudi meni se zdi kar navita cena... nov G7X MkII je 580 EUR...
It's just me myself and I

tikitoki ::

Je kod videl kaksen soliden in ne predrago rabljen fotoaparat?

a_borlak ::

tikitoki je izjavil:

Je kod videl kaksen soliden in ne predrago rabljen fotoaparat?


Kaj točno iščeš?

tikitoki ::

a_borlak je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Je kod videl kaksen soliden in ne predrago rabljen fotoaparat?


Kaj točno iščeš?


Ne rabim vec. thx

lisaac ::

Živjo

Obujam temo da ne bi nove odpiral.
Iščem fotoaparat v rangu do 500eur. Sem začetnik v tem, uporabljal bi pa več al manj za kakšna potovanja, naravo, zadnje čase sem pa navdušen tud nad slikanjem nevihtnih oblakov..kaj bi priporočal? Hvala

TheBlueOne ::

Menda bo nekje tam Canon EOS 200D, ce je OK kompakten DSLR. Ce, potem vzemi z 18-55mm objektivom, dela super fotke.

Amazon je 550EUR, ker vedno placas 10% vec kot planiran maksimum. :)

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Digitalni fotoaparat

Oddelek: Kaj kupiti
262881 (2342) sass628
»

Digitalc za 500 evrov vs za 200 evrov

Oddelek: Zvok in slika
222182 (1243) blackbfm
»

Fotoaparat za 300 do 400 evrov

Oddelek: Zvok in slika
203400 (2759) tomko0300
»

Nakup fotoaparata za očeta

Oddelek: Zvok in slika
161971 (1656) Okapi

Več podobnih tem