» »

pokvarjeni Win XP

pokvarjeni Win XP

mchaber ::

Ok, situacija je takšna:
Frend ma inštaliran win 98 in win xp.Pred časom so se Xpji "pokvarli", tako da se v win xp ne zažene več.Ker ni druge rešitve kot formatiranje particije od win xPja, rabim iz win 98 prekopirat pomembne datoteke na tej particiji. Težava je v tem, da v Win98 ne gre brat te NTFS particije.

Kako bi torej dobu tiste fajle. A je možno da moj disk priklopim v njegovo računalo pa prekopiram na moj disk ali drugače???
:\

HELP!!:|
.

andrej ::

lahko das disk v tvojo masino in presnames datoteke. v win9x pa lahko uporabis NTFSDOS program za branje NTFS particij...

mchaber ::

sem probal že nekaj podobnega->brez uspeha
.

mchaber ::

problem je, da njegovga diska ne smem:| dajat v mojo mašinco, obratno pa je možno
.

mchaber ::

a se bodo zagnali moji Winsi Xp če bom dal svoj disk v njegovo mašinco?
.

Slowenc ::

Ne bi rekel. Razen če imaš do potankosti ISTE nastavitve in konfiguracijo kot njegov računalnik.
Skiny gate.

Daedalus ::

V Safe mode morajo delati. Vsaj meni so npr. delali WinME v Safe mode, ko sem rabil formatirati disk z NTFS particijami na drugem računalu s Partition Magic.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Spajky ::

ni nujno, da se W98 postavijo v safe modu na drugem kompu! Če je proc iste familije ja, drugače pa malo verjetno (se začne bunit zaradi enih *.vxd in *.vmm fajlov.
Ko vse propade (zagon s cedeja in repair XP install ali pa last good known restore), se lahko ćudež naredi z zagonsko od W98 in potem fdisk/mbr ; lahko da pomaga, probat ni greh. 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Daedalus ::

Al pa uporabi repair konzolo, pa ukaz fixboot, pa bi moglo laufat. Sicer pa ne vem, kako bi zagonska od win98 brala NTFS:P

Aja, pa meni so delali winME, originalno postavljeni na mašini z Cyrix PR233 na mašini s Celeronom 500. Ne bi reko, da je to ista familija proca, ali pač:8)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

pivmik ::

Win95, Win98 in WinME povečini delajo četudi so bili inštalirani na drugi konfiguraciji.
Vendar delajo počasneje ali pa z kakimi napačami.
LP, Gregor GRE^

Spajky ::

Daedalus, se zgodi da dela kot je delalo tebi; MBR diska pa IMHO nima veze s part.tabelo; Meni npr. miniWin instal narejen na Intlu neče delat na AMD-jih ...ja ne dela vedno ...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Tero ::

Mogoče bi si lahko kaj pomagal s tem programom.


:)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tero ()

hruske ::

ej, lahko uporabis slo-tech linux, prebral ti bo NTFS, pišeš lahko na fat32, več pa že ne nucaš, ker lahko svoj disk daš v njegovo kištico, rajt? :)

simpl ko pasulj.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske ()

mchaber ::

Ok, podatke bo najbrž uspelo rešit.
Potem pa je treba še na novo inštalirat Xp-je.
Bios je zaklenjen in nastavljen na floppy boot, jaz pa hočem da se zaženejo Win xp install s cd-ja.
Kako nastaviti CD boot brez "hekanja" biosa.:\
.

hruske ::

Če je bios res zaklenjen z geslom, potem je mikrosoft izdal eno disketo, s katero lahko poženeš instalacijo. Ne vem točno naslova, poglej pa na downloads.microsoft.com

morda bi šel boot s cdja s kakim lilotom ali pa grubom. nisem prepričan, nikol probal. (če bi hotel met boot s cdja tudi ko maš že nameščene windows npr.)

mchaber ::

mk-klavz, Hvala.0:)

Jutr bom probal pa bom poročal!;)

noteadmin ::

Namestitev XP-jev lahko poženeš tudi z navadno win98 zagonsko disketo na naslednji način:
Zaženeš z diskete s podporo za CD-ROM pogone.
Postaviš se v mapo \i386 na namestitvenem cd-ju.
Odtipkaš WINNT, pritisneš ENTER in to je to.
Pa še to: Namestitev iz Win98/ME/2K poženeš z zagonom winnt32 iz mape \i386 na CD-ju.

hruske ::

noteadmin, res je, bo celoten postopek trajal precej dlje, razen če ne zažene s win98 cdja in po zagonu požene še smartdrv.exe v \tools\oldmsdos na cdju.

Tako da je ubistvu precej bolje pognat z disketo za namestitev xpjev.:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows XP namestitev brez uporabnega CD pogona

Oddelek: Operacijski sistemi
142587 (2341) Mercier
»

Inštalacija WinXP ->100 prvič

Oddelek: Pomoč in nasveti
141668 (1448) recoil
»

win2k + winMe

Oddelek: Pomoč in nasveti
71022 (932) Can
»

W2K clean install help!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131953 (1816) andrej
»

Znebiti se Win98

Oddelek: Operacijski sistemi
122091 (1929) OrlyTM

Več podobnih tem