» »

win2k + winMe

win2k + winMe

matic ::

Probelm je v tem da sem najprej instaleru win2k .. zdej bi pa rad se winme pa ne pusti.. ker pravijo me da rabijo drugo verzijo, da se bo lahko instalera (znan problem pri instalaciji winme na win98).. a je kaka fora da zdej do instaleram winMe al samo vsi poznate to varianto da najprej Me pa pol 2k???

HILFE! :) nujno!

TESKAn ::

jah, možnost je zagonska od winME, sam svetujem, da znova vse naložiš...najbl gvišno.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Vexto ::

Ne, ti kar naredi EMR disketo v win2k, nato pa lepo naloži win9x/me na drugo particijo. Nato pa popravi win2k, potreboval boš EMR disketo.
Smeh je pol zdravja, nasmešek pa pol smeha

matic ::

Pa kako naj dam gor winME ce mi pravi setup da ne morem ker je ze nek sistem gor!!!!????

Vexto ::

Ne instaliraj iz win2k, akmpak iz zakogonske diskete. Sicer pa malo bolj nadrobno opiši kakšna sporočila dobivaš.
Smeh je pol zdravja, nasmešek pa pol smeha

SI_J ::

1. Particijo za WinMe oznaci kot aktivno
2. Instaliraj WinMe na to particijo
3. Kot aktivno oznaci prvotno particijo
4. Z diskeditorjem ali cim podobnim skopiraj zagonski sektor WinMe v datoteko
5. Popravi startup menu (dodaj moznost WinMe, link naj kaze na prej omenjeno datoteko)

matic ::

No ja... fora je bila taka.. vsem za morebitno IZKUSNJo slovenskih razlicic windowsov! :)
Hotel sem imeti prvo particijo C: veliko le lminimalno kolikor se da in to naj bi bilo 8Mb.. na D disku sem imel se nekaj backup podatkov.. iz win2k sistema.. e in fparticije pa neformaterane vsaksa po 5g. C: sem formateral na FAT12 e in f pa na FAT32 med tem ko je D: ze bil FAT32 s podatki.. Po 100x razzlicnih zagonih neuspesne instalacije WindowsMEslo sem brisal vse particije prvega diska tako da sem imel samo eno particijo 10g in drug disk se vedno s podatki.. D: ... ponovna instalacija winMe.. nope.. "ni prava razlicica windowsov..." odklopim v biosu disk s podatki.. tako da je samo C: pa se to particijo sem brisal.. winME si je vse sam nastimal.. NOPE ni delalo! PA ceprav je CD original OEM verzija prilozena polega racuanalnika se je ocino sploh ne da postavit ali pa morajo biti res povsem vsi diski prazni in celo neparticirani.. pa cetudi so v biosu izklopjeni!?!? Nevem.. skratka.. po prvem poizkusu so se win98slo namestili..!!!Brrez.Probl.!!!! Win98 pa rabijo prvo particijo malo vecjo.. javili so da je 8Mb premalo.. tako da sem jim dal 55MB in tako so uspesno nalozeni win98 na D: na disku2! In moji backup podat. so tudi ostali tam! Pa tudi ostale zelje so se nekako uresnicile da imam prvo particijo veliko 55Mb kjer je ves boot sistem postavljen, da lahko win98 formateriam brez da se boot podre na E: win2k na F: podatke (e in f sta NTFS) in ostali del diska2 je porabljen za linux

NAUK: FUCK WINDOWS ME se posebi SLO!!!!! ;((

Can ::

Ne vem če je težava ravno v oper. sistemu. Sam sem namreč to zadevo izvedel povsem brez težav (Partition magic 5.0 + Boot magic)!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pokvarjeni Win XP

Oddelek: Operacijski sistemi
171304 (1000) hruske
»

PARTICIJE

Oddelek: Pomoč in nasveti
151143 (976) Yohan del Sud
»

5Mb bo dovolj za prvo particijo?

Oddelek: Programska oprema
161629 (1458) andrej
»

W2K clean install help!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131957 (1820) andrej
»

Znebiti se Win98

Oddelek: Operacijski sistemi
122097 (1935) OrlyTM

Več podobnih tem