» »

Milo Poletje

Milo Poletje

«
1
2

hr_natakar ::

Opazam, da so temperature letosnje poletje nekoliko nizje. Kaj je vzrok temu? Korona ukrepi in manj izpustov? Globalno ohlajanje? Ali normalen pojav?
  • zaklenil: BigWhale ()

uniman ::

Tudi zima je bila letos mila, poletje tudi slabo kaze. Tudi pred leti cirka 5 let nazaj se spomnim da ni bilo pravega poletja.

Invictus ::

Navadna cirkulacija vremena...

Že videno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hr_natakar ::

Sej men prav pase, klima ni potrebna. Prav uzitek je imet milo poletje. Samo da ne bo kdo se spomnil, da je to zarad korona ukrepov in da naj kar podaljsamo korona ukrepe, saj vidite kako koristno je...

puginho ::

Tudi poletje je v karanteni, vroč zrak iz afrike ne sme prestopati državne meje če nima dokazil da ima plačano turistično takso. Tudi letošnja zima je pod vprašajem ali bo mrzel arktični zrak dobil dovoljenje za spust. Odvisno bo od koronavirusa.

imagodei ::

Severni in južni tečaj se bosta v kratkem zamenjala...
- Hoc est qui sumus -

hr_natakar ::

Kaj pa izpusti iz letal, tovarn, avtomobilov koliko to vpliva na toplogredni ucinek kot nam skusajo dopovedat da je za globalno segrevanje kriv clovek? Iz satelitskih posnetkov vidimo, da je bilo tega manj, manj onesnazevanja. wuhan je kitajski chicago industrijska zona, pa severna italija je bila najvecji onesnazevalec v evropi.

Zgodovina sprememb…

hr_natakar ::

 Kitajska pozimi pred in po drasticnih ukrepih

Kitajska pozimi pred in po drasticnih ukrepih



Satelitska slika kitajske pozimi in izpustov pred in po drasticnih ukrepih. Januar in Februar.

Zgodovina sprememb…

harvey ::

hr_natakar je izjavil:

Opazam, da so temperature letosnje poletje nekoliko nizje. Kaj je vzrok temu? Korona ukrepi in manj izpustov? Globalno ohlajanje? Ali normalen pojav?

Tipičen problem opazovanja pojavov in potem sklepanje.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

hr_natakar ::

Nisem sklepal, vprasaj je na koncu. Za globalno segrevanje je morda tudi kriva tirnica nasega osoncja, ki potuje po galaksiji, kdo bi vedel. Lahko je vzrok marsikaj. Samo sprasujem. Vec glav vec ve.

Vazelin ::

Najboljše poletje po dolgih letih.8-)
Ocenil bi ga kot 10/10
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

hr_natakar ::

Ali je za nizje temperature kriva manjsa soncna aktivnost? Nasa je snemala sonce 10 let. Posnetek si lahko ogledate spodaj, 10 let sonca od blizu. Bolj na zacetku, okrog 8 min posnetka je sonce zelo aktivno medtem ko zadnja leta 2020 bolj miruje.

Poglejte si nasin posnetek, kjer so snemali 10 let Sonca. Vsaka sekunda pomeni 1 dan.

Na posnetku 37 min in 50 sekund so kamere ugasnjene! Zakaj? Kaj skrivajo

Zgodovina sprememb…

zasekaroza ::

Poglej si temperature drugje po svetu. Letos imamo mi srečo, ostali ne vsi.

Scaramouche1 ::

Lepo je imeti poletje ki je zelo vorče ker ne traja dolgo!

Mam poln kufr hodt v hrib in da me ujame iz nule hudo neurje!

Zgodovina sprememb…

hr_natakar ::

zasekaroza je izjavil:

Poglej si temperature drugje po svetu. Letos imamo mi srečo, ostali ne vsi.


Zelis povedat, da imamo pojav nizjih temperatur samo pri nas? Ostal svet pa rekordno visoke temperature?

kuall ::

Vazelin je izjavil:

Najboljše poletje po dolgih letih.8-)
Ocenil bi ga kot 10/10

sm mislu, da rad gledaš pomanklivo oblečene pičke. saj te sploh ne poznam. :))

mojsterleo ::

Tole poletje je kot da ga ni, TBH.
Smo že skoraj avgusta, pa se mi zdi da smo sredi aprila... ali pa oktobra.
Ni hude vročine. Je pa precej soparno.

mahoni ::

Ce se vam zdi tole normalno vreme, potem mate skisane mozgane. Celo leto je za en drek.

Spomini iz osnove sole so se zmeraj jasni in vem, da sem cele pocitnice prezivaljal na bazenu, vozikal se z biciklom...in to so bili dolgi in soncni dnevi. Zdej moram pa se jaksno zjutraj in zvecer met s seboj.

stara mama ::

Mogoče si se pa takrat bolj gibal, in te ni zeblo. Pa še mat si ignoriral, ko je rekla, da se moraš oblečt!

Dag ::

Zadnje par dni je sicer soparno, drugače pa je zame tole zakon vreme. Jebeš nažiganje vročine nad 30, ko samo stopiš ven in si že moker. Raje vidim, da me sem in tja zmoči dež, kot da vsak dan teče od mene švic.

kuall ::

Od mene še vedno teče švic vsak dan, ker se intenzivno migam, ne pa premikam kot zombi cele dneve tako kot ti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

rezator ::

https://meteo.arso.gov.si/uploads/proba...

stran 17 ti bo odgovorila da globalnega ohlajanja ni. Je samo globalno segrevanje. Sicer so podatki samo do leta 2000. Lahko pogledaš tudi stran 16 in boš videl kakšna so nihanja temperature med istim mesecem med različnimi leti. Tudi po 10 ali več stopinj celzija.

Nočem te zaliti, samo potrebno je znati brati grafe.
Some people feel the rain. Others just get wet.

rezator ::

Pa še ta dokumentarec si poglej. Chasing Ice (2012). Če že ne celega, si poglej od 21. minute naprej. Boš videl, kako znanstveniki dobijo temperature izpred mnogo mnogo let nazaj. Še preden smo ljudje lahko merili.
Some people feel the rain. Others just get wet.

kixs ::

Ce ze znas brati grafe, bi vedel, da na strani 16 kaze najvisjo in najnizjo temperaturo, torej najvisjo, ki je okoli 14 ure in najnizjo, ki je obicajno malo pred soncnim vzhodom.

rezator ::

To imaš pa prav, prehitro sem prebral-
Some people feel the rain. Others just get wet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()

kixs ::

Pa tole si preberi - ni vse crno/belo:
https://environmentalprogress.org/big-n...

kuall ::

OP samo na glas razmišlja, ali je drugačno obnašanje svetovne populacije zarad karanten vzrok za bolj hladno poletje. Čist možno je, zakaj pa ne, sicer malo verjetno. Vzroke je težko določat, tako da ne moreš kar na pamet rečt, da to sigurno je vzrok ali sigurno ni, ker bi bila katerakoli od teh trditev neumno vraževerje.

rezator ::

kixs je izjavil:

Pa tole si preberi - ni vse crno/belo:
https://environmentalprogress.org/big-n...


Seveda ni vse črno in belo. Kakor večina stvari v življenju. Jaz sem samo rekel, da se ozračje segreva. In to so dejstva. K temu tudi pripomore izpust co2 v ozračje. Tudi to so dejstva. In on tega v članku ne zanika.
Some people feel the rain. Others just get wet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()

Machete ::

vazelin si to ti?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Glugy ::

Pojav vremenskih anomalij je nekaj normalnega; je pa res da se zaradi človeške aktivnosti pogostost pojavljanja le teh povečuje.

keitai ::

Letos prihaja večinoma zrak iz arktike, prejšna poletja smo dobivali večinoma zrak iz sahare.

stara mama ::

Vidiš, to je to! Ker so nam zamenjali dobavitelja!

Miki N ::

Letos imamo tako imenovano Gretino poletje.

tadejcek007 ::

Ne moreš globalnega segrevanja in vročega poletja razumeti lokalno. Res je da letošnje poletje je v našem delu Evrope precej milo, saj vreme kroji stalen višinski Z in SZ veter, ki prinaša sorazmerno svež oceanski zrak, neredko pa se ob prehodu fronte čez Alpe ta zarotira in dobimo še ti. višinsko jedro hladnega zraka.

Ni pa po celotni Evropi tako milo. Že na JZ (Iberski polotok) in JV (Ciper, Turčija) celine je precej drugače, saj tam temperature redno presegajo 40 °C.

pegasus ::

Tole so srednjeročne napovedi iz februarja za pomlad in začetek poletja. Sami presodite, kako blizu so realnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pegasus ()

Dag ::

kuall je izjavil:

Od mene še vedno teče švic vsak dan, ker se intenzivno migam, ne pa premikam kot zombi cele dneve tako kot ti.

O, lej, smo že na nivoju Starševskega čveka na medovernet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dag ()

olegq ::

boha ::

hvala K, najboljše poletje ever, jebeš vročino, ne vidim ene pozitivne stvari v njej, razen da babe hodijo okol pomanjkljivo oblečene. mrzlo > vroče, any day, any time.

Kvinta ::

Če komu ne paše naj se v Egipt preseli tam kuri nonstop.
A.C.A.B

Vazelin ::

boha je izjavil:

hvala K, najboljše poletje ever, jebeš vročino, ne vidim ene pozitivne stvari v njej, razen da babe hodijo okol pomanjkljivo oblečene. mrzlo > vroče, any day, any time.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

HappyPills ::

Takih poletij se spomnim kot mulc v 80ih. Vroče je blo ko je bil kak dan 32 :). Takoj podpišem za taka poletja. A žal bo tole bolj izjema kot pravilo.

kuall ::

Dag je izjavil:

kuall je izjavil:

Od mene še vedno teče švic vsak dan, ker se intenzivno migam, ne pa premikam kot zombi cele dneve tako kot ti.

O, lej, smo že na nivoju Starševskega čveka na medovernet.

Nismo, moja opazka je bila bolj detektivska. Jaz VEM, da se nič ne giblješ ker drugače ne bi govoril, da ne švicaš. Ker švicanje je bolj kot od vremena odvisno od tega, koliko se premikaš. Lahko je 40stopinj in če boš cel dan not ti ne bo vroče.

zasekamroz ::

Lahko je 40stopinj in če boš cel dan not ti ne bo vroče.

samo če maš klimo

kuall ::

da se tudi brez klime takle: okno imaš odprto celo noč, zjutraj zapreš in zaroletaš in bo večji del dneva hladno, posebej če si na senčni strani.

zasekamroz ::

to pol kurca ne pomaga ko se enkrat beton segreje, noči so pa tudi nad 20°C

ni variante imet not pod 24°C

Vazelin ::

kuall je izjavil:

da se tudi brez klime takle: okno imaš odprto celo noč, zjutraj zapreš in zaroletaš in bo večji del dneva hladno, posebej če si na senčni strani.

Ja dokler ni ene par noči nad 30:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Vazelin ::

A ni bilo napovedano neko polarno poletje?:))
Sedaj jutri 34 stopinj.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

hr_natakar ::

Kje je bilo napovedano polarno poletje? Drugac jutri bo prvi poletni dan. Mogoce tudi edini v tem letu z 34 stopinj. Sej je pricakovano, saj smo na vrhuncu poletja.

Zgodovina sprememb…

hr_natakar ::

To je bilo to. Najbolj vroc dan tega leta in verjetno tudi poletja. Sladkih 34 stopinj kot bi rekel vazelin. Vremenska napved za naslednje dni kaze manj. Potem pa pocas ze zakljucujemo vrhunc poletja in pridejo krajsi dnevi.

Comandante ::

Vrhunsko vreme je letos. Manj temperaturnih ekstremov, posledicno manj neviht s toco, dovolj padavin da ni nobene suse. Najboljse poletje zadnjih 10 let (morda se dlje, pa se ne spomnim).

Vse kar je nad 37 stopinj je sranje, ker ne mores biti zunaj, brez da se pregrejes. Se na motorju ti vroce piha. Tam pomaga samo se v vodo namocena majica.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako pogoste se tuširate? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15816626 (9797) Scaramouche
»

SOVRAŽIM poletje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16522727 (15615) branimirII
»

Julij najtoplejši mesec od začetka meritev

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3411806 (9439) Gavran
»

Toplotna črpalka za vodo (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7318727 (16504) mn

Več podobnih tem