» »

Peter Florjančič

Peter Florjančič

Thomas ::

Kdor ni včeraj zvečer gledal dokumentarca na RTVSLO1 - naj si ga le ogleda, ko bo mogel. Link! :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Matty ::

Zanimiv dokumentarec! Se bolj je bil pa zanimivo posnet (lokacije po celi evropi, stari posnetki, ...)

ali3n ::

Gledal - odličen dokumentarec, odličen Blejc :-)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Mercier ::

Je to tisti tip, ki je začel z nekim strojčkom za tkanje? (ali nekaj takega)

Nekoč je na RTVSLO bil pogovor (Čolnik?) z nekim človekom, ki bi ustrezal opisu z linka.

tratto ::

Možakar je bil res pred časom. Vsa čast.
Takole James Bondovsko življenje v Monte Carlu bi verjetno marsikomu prijalo ... Privoščim mu, ker si je vse premoženje ustvaril z lastno glavo in rokami ... in pa, kot je rekel na koncu - z zvrhanim košem sreče.

ali3n ::

Saša - ja, s Čolnikom je; naredu je pa stroj za brizganje plastike (pa še kup ostalih patentov)-
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

tratto ::

Stroj za injekcijsko brizganje plastike je danes v industriji nekaj takega, kot monitor v računalništvu. Morda ne veste, toda večina plastike okoli nas je narejena v orodjih, ki so vgrajena v tak tip strojev. Torej je verjetno njegov največji izum res ta stroj, poleg tega pa pršilka za parfume tudi ni od muh.
Poznam človeka, ki ima patentno zastopništvo. Povedal je, da je bil Florjančič s pogruntavščino air-baga za avtomobile tako naprej, da je patent praktično že potekel preden je našel nekoga, ki bi bil sposoben izdelati nekaj takega. Poleg tega je človek pogruntal tudi to, da je za zelo hitro polnjenje meha air-baga potrebna praktično eksplozija zraka, ki je stisnjen v majhni jeklenki.

boyan64 ::

Malo sem gledal nogomet malo pa ta dokumentarec.
Resnično je možakar glavca, da mu ni pare. Cenim pa to, da je toliko preživel po svetu in še vedno govori zelo lepo slovensko.
Ali kdo ve kdaj je to posneto?

tratto ::

V Vikend magazinu je pisala letnica 2002, toda v odjavni špici ni bilo datuma - ???? ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tratto ()

Alec999 ::

res lohka recem samo wau ... ne morem verjet da je Slovenec :) ... njegova zivljenska zgodba me je cist navdusila ... a bo kdaj ponovitev dokumentarca?

V-i-p ::

Jaz to gledal bi. Se da kje staknat zadevo na netu? Thnx...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Thomas ::

Nemci so mislili, da naj bi on šel lepo v Wermacht. Partizani so ga pa hoteli v hosto, da bi se boril proti okupatorju. Obojim je pokazal osle in šel lepo uživat v Švico. S tem in po tem je naredil več dobrega, kot so si butasti Nacisti (Komunisti) sploh mogli kdaj predstavljati v svojih zblojenih ideologijah. Ali kdorkoli. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Alexius Heristalski ::

Se strinjam s tabo.

Ponovitev bo 28. 9., ob 5.25 (zjutraj seveda).
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Alec999 ::

10x komi cakam da bo .. morm ksno video kaseto najdet da posnamem :D

Freezy ::

V Sobotni prilogi sem bral njegov intervju in me je čist navdušil. Tukaj je še njegov dokumentarec. Res izjemno simpatičen možakar, ki pri 92 letih še kar ustvarja. Svaka čast.

Thomas ::

A great man. Povečal je količino dobrin na svetu in zmanjšal količino potrebnega človeškega dela v outputu. Great man.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

guest #44 ::

Vsa mu čast ja, je pa one in a million, ki mu tako uspe. Velika večina pač ne more doživeti tako življenje...premalo egipčanskih kraljev to go around ;)
Sicer pa se kar strinjam z njim. Po eni stani je dosti delal, po drugi dost užival...


A še koga "moti" tok neko poudarjanje nacionalizma okol Bleda pa tko?

donfilipo ::

Tole sem gledal že davno. In možakarja celo srečal. Ni kaj..... slovenska legenda. Lahko jo z malo sreče srečaš na cesti8-)

Je pa oddaja vsekakor odlična.

In kaže morda izvor slovenskega zla.

Predviden za kapitalista, brihten za izumitelja, ampak v sloveniji enostavno ni bilo primernega okolja zanj. Zna biti jedro vsega zla.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

c00L3r ::

Link (več) ne dela?
Not Found

The requested URL /eng/fund/production/story/ was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Apache/2 Server at www.film-sklad.si Port 80

donfilipo ::

Ker link ne dela?
Jaz ga ravno še enkrat gledam. Na youtubu. Par postov višje. Tam imajo vsaj dober computovje. Na skladu pa na kuglice verjetno>:D
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

WarpedGone ::

Ne dela več link izpred 8ih let, freezy pa je dal link na YouTube, ki dela: Peter Florjancic
Zbogom in hvala za vse ribe

PacificBlue ::

sem ze delal na plastikatorju oz vec kot 20 let starem stroju italijanskega porekla. Da je to izumil slovenc tega pa nism vedel, nitii nisem zacuden..

c00L3r ::

Se opravičujem, sem spregledal datum :) Tnx za novi link

Gladi ::

guest #44 je izjavil:



A še koga "moti" tok neko poudarjanje nacionalizma okol Bleda pa tko?


Tebi vse kar ma veze z našo domovino smrdi po nacionalizmu...raje se vprašaj od kje tebi smrdi po tem.

Da ne bo samo offtopic:
Pogledal ta polnočni klub z Čolnikom ter P.Florjančičom. Florjančič je res neverjeten človek z zelo pestrim dogajanjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gladi ()

guest #44 ::

Gladi je izjavil:

guest #44 je izjavil:



A še koga "moti" tok neko poudarjanje nacionalizma okol Bleda pa tko?


Tebi vse kar ma veze z našo domovino smrdi po nacionalizmu...raje se vprašaj od kje tebi smrdi po tem.



Hmm...vsi omembe vredni Slovenci so več ali manj opravljali svoje delo zunaj slovenije? (karikatura)

Razen geografije ne vidim nekega blaznega razloga po nacionalizmu. Sej ne da sovražim Slovenijo ali da cenim toliko bolj kak drugi kraj. Meje mi ne predstavljajo take psihološke bariere oz ne dajem take vrednosti na njih, kot kdo drug.

On je bil "great man" prej kot pa "great Slovene".

Sorry ker pač ne morem se enačit z nacionalisti tko kot bi nekateri želeli. Jaz bi rad šel v tujino, priznam pa da me je premalo v hlačah, ker sem si tu pač ustvaril neke stabilne razmere...in spet začet vse na novo še četrtič mi je mal muka. Sam če bo tu postalo neznosno bom pač odšel, Slovenec gor ali dol. Grem tam kjer se bom počutil lepše in poistovetu se bom z tisto kulturo. Od vseh immigrantov bi z menoj imeli še najmanj težav, če ne celo še kaj za pridobit.

Všeč mi je geografija Slovenije, všeč mi je klima in odsotnost nevarnih divjih živali. Za tisto besedo, ki je sprintana na list papirja v atlasu pa mi dol visi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

Karaya 52 ::

Verjetno tudi Florjančiču dol visi za sprintano besedo, na slednjo se človek verjetno sploh ne more sentimentalno navezati. Ko človek zapusti rodno grudo in začne z življenjem v drugačni kulturi, si hitro zavrti domač komad, ki si ga v Zgornji Kungoti nikoli nebi. Tistim doma se pač vse zdi samoumnevno.

Drugače pa dober dokumentarec in še boljša življenska pot. Napeta in kvalitetna.

guest #44 ::

Karaya 52 je izjavil:

Verjetno tudi Florjančiču dol visi za sprintano besedo, na slednjo se človek verjetno sploh ne more sentimentalno navezati. Ko človek zapusti rodno grudo in začne z življenjem v drugačni kulturi, si hitro zavrti domač komad, ki si ga v Zgornji Kungoti nikoli nebi. Tistim doma se pač vse zdi samoumnevno.

Drugače pa dober dokumentarec in še boljša življenska pot. Napeta in kvalitetna.


Večina izseljencev IMO rad idealizira domovino, na izlet že pride in takrat zgleda vse fanj...ostal pa vrjetno nebi.

Kar se tiče kulture...mah, spet je idealiziranje. Jz nisem nikoli poslušal nacionalistično muziko in če bi jo kdaj, bi vrjetno zgolj za štos.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

domoljubje in nacionalizem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12112399 (9903) jb_j

Č.P vs nacionalizem

Oddelek: Problemi človeštva
274170 (3648) Pithlit
»

Škotska neodvisna? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20834873 (26498) Vanich
»

Boris Pahor - eden največjih Slovencev vseh časov

Oddelek: Problemi človeštva
243553 (2357) WarpedGone

Več podobnih tem