» »

Č.P vs nacionalizem

Č.P vs nacionalizem

Gaius ::

(!Upoštevajte prosim pravila foruma, sploh 1 in 2 člen!)

Zadnje čase je zelo aktualna migrantsko/begunska problematika.

Kljub temu, da je bila pozno pomladi Evropa precej zadržana v zvezi s tem in so se članice izogibale sistemu kvot oz. se izogibale sprejemu migrantov/beguncev se je v zadnjih nekaj dneh plošča povsem obrnila.

Večina držav na čelu z Nemčijo sedaj podpira sprejem migrantov/beguncev.

Ob tem je treba opozoriti na dve glavni migrantsko/begunski poti. Ena teče iz Libije prek Italije, druga pa prek Balkana navzgor.
Dokler so migranti/begunci prihajali prek Italije je Evropa v glavnem zavračala sprejem migrantov/beguncev, sedaj ko se je kar naenkrat pojavil val beguncev na Balkanu pa se je retorika spremenila. Mar Evropa razlikuje migrante/begunce glede na to od kod prihajajo? Zakaj je ob spremembi begunske poti spremenila tudi svojo držo iz relativno nacionalistične v povsem odprto z osnovo na človekovih pravicah, katere bi naj morali zagotoviti vsem migrantom/beguncem?

Pa še majhen opazek. Vojna v Siriji in okoliških državah traja že kar nekaj let, zato me čudi, da je komaj sedaj prišlo do tega velikega navala mladih moških.
Kaj je po vašem pomembnejše: človekove pravice za vse ljudi ali nacionalizem (torej po sskj: prepričanje o večvrednosti lastnega naroda in prizadevanje za uveljavitev njegovih koristi ne glede na pravice drugih narodov).

Roadkill ::

#inB4Lock

Je problem napisat nek vsaj približno zgovoren naslov? Se ti mudi, pa si moral krajšat besede?

O tem potekajo debate že v parih sosednjih temah. Mater sem kliknil na topic samo zato, ker me je zanimalo kaj "Č.P" pomeni.
Ü

tupee ::

Moral bi napisati da mediji in politiki podpirajo in promovirajo neomejen prihod beguncev.

Aha, nacionalistični slovenec ima torej večvrednostni kompleks. Zvito, zelo zvito. Sprejmi neomejeno beguncev, daj jim svoj dom, denar, otroke (Rotterdam)... ali pa te bomo oklicali za nacista.

Če promoviraš sprejemanje 'beguncev', nam razloži zakaj pri nas ne bo nič drugače kot je z njimi po celem svetu?


Fourth-generation warfare is defined as conflicts which involve the following elements:


    Are complex and long term
    Terrorism (tactic)
    A non-national or transnational base - highly decentralized
    A direct attack on the enemy's culture, including genocidal acts against civilians.
    Highly sophisticated psychological warfare, especially through media manipulation and lawfare
    All available pressures are used - political, economic, social and military
    Occurs in low intensity conflict, involving actors from all networks
    Non-combatants are tactical dilemmas
    Lack of hierarchy
    Small in size, spread out network of communication and financial support
    Use of insurgency and guerrilla tactics


Ali pa si vsaj preberi definicijo genocida.

NLight ::

Pomembno je da vsak brani svoje in vsak dela za svoje. Nekateri med temi ljudmi so resnično begunci, ki so zbežali pred vojno in takim je treba pomagat, ampak ta val predstavljajo večinoma ekonomski migranti. Sem mnenja da Evropa ni dolžna poskrbet za nikogar, še manj mu nudit streho nad glavo in hrano. Ali bomo zaradi peščice beguncev, ki res potrebujejo pomoč, destabilizirali Evropo? Vsa ta politika je zgrešena. EU bo v nekaj letih za te begunce (in reševanje) zapravila na milijarde evrov. Ta denar bi lahko namenila za infrastrukturo v Sirji, Libiji oz. kjerkoli je že potrebno in bi od tega imela cela država korist. Tako bodo pa korist imeli samo begunci, na ta račun bodo za marsikaj prikrajšani Evropejci. Ali smo se Evropejci pripravljeni odreči življenjskemu standardu in s tem omogočiti življenje prišlekom v Evropi? Ne, nismo.

Sicer pa ta slika pove vse.

mtosev ::

če že govorimo o beguncih. moje mnenje je, da naj jim evropa pomaga kolk pač lahko pomaga. zagotoviti hrano, vodo in nastanitev v kakšem centru za begunce pa ni tak drago saj evropa ni revna, da ne bi mogla pomagati
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

NLight ::

mtosev je izjavil:

če že govorimo o beguncih. moje mnenje je, da naj jim evropa pomaga kolk pač lahko pomaga. zagotoviti hrano, vodo in nastanitev v kakšem centru za begunce pa ni tak drago saj evropa ni revna, da ne bi mogla pomagati


To je najmanjši problem. Ampak 'begunci' s tem niso zadovoljni. Saj vidiš da se na vsak način hočejo dokopat Nemčije in VB. Da imata ti dve državi visoke sociale je verjetno samo naključje? Ali pač ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

MasterTade ::

Mene pa zanima kje je solidarna Amerika ki je zdaj zakuhala vse to..
Mors omnia aequat

tupee ::

Saj to vse pove:

An anonymous employee from the Austrian Defense Office, which is operated by the Austrian Federal Ministry of Defense, says that some groups in the USA are paying smugglers to get more African and Middle Eastern immigrants into Europe.

"Traffickers demand exorbitant sums to bring refugees to Europe illegally. The conditions are often very poor, but still a transport does currently cost 7000-14000 Euro..." the Austrian Defense Office employee told Info-Direkt.at.

zmaugy ::

Pričakujem da bodo novinarji pri vseh zagovornikih sprejema migrantov preverili koliko so jih le ti sprejeli v svojih domovih.

ahac ::

zmaugy je izjavil:

Pričakujem da bodo novinarji pri vseh zagovornikih sprejema migrantov preverili koliko so jih le ti sprejeli v svojih domovih.


Saj tebe tudi ne bi sprejel v svoj dom... ampak to še ne pomeni, da te nočem imet v državi.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

stjan ::

Kako gre tista : Bolni zdravega nosi.

Kritizirajo Madžarsko, samo kako naj propadajoča država, ki za svoje državljane ne more skrbeti , skrbi za druge?

Slovenija, pa tudi cela Evropa ni sposobna reševati problemov Bližnjega vzhoda.

Dobro, moramo biti humani in pomagati drugim, samo do kakšne mere?

Ko bo enkrat preveč beguncev tu okrog, in bo kriza v Evropi še večja, se bodo pojavili razni Hitlerji, ki jim sejanje sovraštva ne bo tuje in ga bodo izrabili za svoje namene.
Potem pa do nasilja ne bo več daleč.

Za nas je najboljše, da lepo sprejmemo begunce, jim damo nekaj hrane in jih prepeljemo do Avstrijske meje, pa naj jih imajo, če jih hočejo( hitro jih bodo začeli vračati).
Dokler se Nemci in podobni okoriščajo z našo nesrečo (iz zadnje krize so izšli pozitivno, za razliko od nas), pa naj še nekaj naredijo in ne samo prelagajo odgovornost na druge.

zmaugy ::

ahac je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Pričakujem da bodo novinarji pri vseh zagovornikih sprejema migrantov preverili koliko so jih le ti sprejeli v svojih domovih.


Saj tebe tudi ne bi sprejel v svoj dom... ampak to še ne pomeni, da te nočem imet v državi.


Temu Srbi pravijo: Ona bi da se X a da ji ne Y.

Jaz pa vsem takim pravim Put your money where your mouth is.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

tupee ::

Jah fantje sprijaznite se, evropejci smo belci, kar avtomatsko pomeni da smo nacisti, pa četudi sprejmemo v objem celo Afriko in Arabijo.

Kako vam to še zmeraj ni jasno, četudi vsi filmi v vlogo zlobneža postavijo blond modrookega belca, in edini ka lahko vstavi tega zlobneža je jackie Chan ali pa Denzel Washington. Saj imate na 24kur članek Plemenito dejanje, ko slovenka posvoji otroka iz Afrike.

Na jutubu je dokumentarec Hellstorm (the greatest story never told je prepovedan), kjer se jasno vidi kaj se je zgodilo nemškim beguncem, tako da mislim da ima nemčija pravico zavrniti popolnoma vse migrante.

Greghorian ::

Jaz mislim, da ljudje niso proti migrantom kot takim ampak jih je strah tega, da bodo dobili v državo kup potencialnega kriminala, teroristov in socialnih pijavk od katerih ne bo drugega, kot množenje in propagiranje islama. Nimam pa nič proti, če se presejejo dejanski begunci od migrantov ter da se uvede program obvezne integracije, da ne bodo nastala geto naselja in da bodo imeli ljudje na koncu službo.

Zgodovina sprememb…

technolog ::

Ko v Sloveniji ne bo enega samega reveža, šele potem lahko začnemo uvažat tuje. Sploh nisem proti drugim rasam, celo veram ne (čeprav sem proti veri nasploh). Razlogi so predvsem ekonomski.

Gre pa v večini za oportuniste (glej sliko od NLight). Sem načeloma proti / oz. da z zelo strogimi zahtevami.


Mi lahko kdo pokomentira ta video? (če se komu res ne da, naj prevrti na 3:30)
http://www.liveleak.com/view?i=f29_1440...

stjan ::

Jaz sem pa zelo človekoljuben.
Takoj bo sprejel v svoje stanovanje dve begunki do ca. 20 let, samski, malo rabljeni.
Sem tako dober, da bi jima še toplo posteljo ponudil.

Hm, če se že imamo za nekaj super dobrega, bi morali od tega imeti neke koristi, kot ostala Evropa.

technolog ::

Ženske večinoma puščajo doma. Beguncev je 95% moških.

chucki ::

One bodo prišle za njimi, ko uredijo vse papirje, pa še kolona otrok
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

mailer ::

Greghorian je izjavil:

Jaz mislim, da ljudje niso proti migrantom kot takim ampak jih je strah tega, da bodo dobili v državo kup potencialnega kriminala, teroristov in socialnih pijavk od katerih ne bo drugega, kot množenje in propagiranje islama. Nimam pa nič proti, če se presejejo dejanski begunci od migrantov ter da se uvede program obvezne integracije, da ne bodo nastala geto naselja in da bodo imeli ljudje na koncu službo.
Evo tole je mnenje večine normalnih ljudi.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Thuban ::

Greghorian je izjavil:

Jaz mislim, da ljudje niso proti migrantom kot takim ampak jih je strah tega, da bodo dobili v državo kup potencialnega kriminala, teroristov in socialnih pijavk od katerih ne bo drugega, kot množenje in propagiranje islama. Nimam pa nič proti, če se presejejo dejanski begunci od migrantov ter da se uvede program obvezne integracije, da ne bodo nastala geto naselja in da bodo imeli ljudje na koncu službo.


predvsem je strah pred tem, da se bo teh tujcev nabralo toliko da bo lokalna kultura povsem uničena.
Sploh pri islamu je to več kot očitno, ko pridejo številčno na neko lokacijo in hodijo naokoli v tistih svojih zavesah in zahtevajo postavitev džamij in tako dalje. Pač oprostite ampak tukaj tega ni. če želite to imeti imate to vso pravico postaviti v svoji domači deželi. Tu sta doma harmonika in slovenska narodna noša (kjer ima vsaka pokrajina seveda tudi svojo narodno nošo).
Dokler to glede spoštovanja _naše_ kulture spoštujejo so tu več kot dobrodošli. Takoj ko začnejo vsiljevati svojo kulturo pa oprosti ampak ne.


za primer tega poglejte Švedsko, ki je narodno povsem uničena. Zdaj imajo tam geta tujcev, ki imajo svoje "običaje", "kulturo" itd, pokrajina se je spremenila..pač to ni več Švedska.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

ahac ::

Tu sta doma harmonika in slovenska narodna noša (kjer ima vsaka pokrajina seveda tudi svojo narodno nošo).

Večini Slovencev harmonika in narodna noša res veliko pomenita...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

stara mama ::

Kot vzoren državljan ki redno plačuje vse davke, dohodnino, zdravstvo, ... se res bojim, da se nekega dne jaz in moji otroci ne bomo več mogli varno sprehajat v večernih urah po mestu, zato ker sem krščen in živim v krščanskem duhu.

Zgodovina sprememb…

Thuban ::

ahac je izjavil:

Tu sta doma harmonika in slovenska narodna noša (kjer ima vsaka pokrajina seveda tudi svojo narodno nošo).

Večini Slovencev harmonika in narodna noša res veliko pomenita...


ja, zaradi jugoslavije se je narodna zaves povsem razblinila. Zdaj je narodna zaves neka južnjaška mešanica.

Moje stališče ostaja. Tudi v času juge tu nismo imeli ljudi ki bi hodili z zaveso po ulici ali kričali k džamiji. Želim da tako ostane.

Tako kot jaz, če bi se preselil nekam, ne bi težil s slovensko narodno glasbo. Pač to se mi zdi povsem logično..če se preseliš, spoštuješ lokalno kulturo in običaje, ne pa da lokalce posiliš s svojo kulturo.

ps.: kot že rečeno pa so tu več kot dobrodošli, če bodo spoštovali dejstvo, da so preseljeni in spoštovali NAŠ način življenja. Takoj ap ko bodo zahtevali da MI spoštujemo njih, priseljence in se jim prilagajamo pa se jim pokaže najkrajšo pot do meje.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

tupee ::

ahac je izjavil:

Tu sta doma harmonika in slovenska narodna noša (kjer ima vsaka pokrajina seveda tudi svojo narodno nošo).

Večini Slovencev harmonika in narodna noša res veliko pomenita...


Ja to je problem. Probaj v Avstraliji kupiti hamburger s svinjskim mesom. Ali pa med ramadamom jej zajtrk.

Rotterdam prihaja. Zakaj bi bilo pri nas drugače, kot pa je drugje po svetu v 100%?

Thuban ::

saj ne bo drugače. zato se bomo na veliki selili na "kmete", ker bo vse več naselij kot so "Fužine" in "Koper"
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

stara mama ::

Lahk mal razložite, kaj je v rotterdamu takega (nisem še bil gor)

Ziga Dolhar ::

Čestitke.
https://dolhar.si/

Pithlit ::

Gaius je izjavil:

Pa še majhen opazek. Vojna v Siriji in okoliških državah traja že kar nekaj let, zato me čudi, da je komaj sedaj prišlo do tega velikega navala mladih moških.

Tko kot vedno... upanje umre zadnje. "Saj bo hmal mimo", "še malo potrpimo pa bo", "če čez deset minut ne bo konc počakam še pol ure in čez eno uro grem". Pustit vse kar poznaš in se podat v neznano pač ni nekaj kar se nardi na izi in z lahkim srcem. Pa tud do 'buddy effect' mora prit.

Gaius je izjavil:

Kaj je po vašem pomembnejše: človekove pravice za vse ljudi ali nacionalizem (torej po sskj: prepričanje o večvrednosti lastnega naroda in prizadevanje za uveljavitev njegovih koristi ne glede na pravice drugih narodov).

Nacionalizem je itak skregan s pojmom človekovih pravic (po defaultu). Je pa bolj 'naraven'. Utopično, čakam da po svetu ne bo več mej, da se bo folk lahko prosto sprehajal vsepovsod... pa da bo 'nacionalizem' postal omejen na celoten svet (known universe). Še mal pa bo... tko kot linux desktop nekako.
Life is as complicated as we make it...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

"Madžari fašisti, drugi nacionalisti" (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9014874 (14038) blindb

Zakaj imigracija ni prava rešitev (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
44683703 (76957) PrihajaNodi

Evropske meje se šibijo, ljudje pa mirno živijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11019497 (16843) zee

Več podobnih tem