» »

Pomoč pri nakupu HI-FI sistema

Pomoč pri nakupu HI-FI sistema

nokia6310 ::

Zanima me imam profesionalno opremo moči 2 kw (tri zvočnike v vsakem 15 inčni bas + srednjevisokotonska trobla) kje bi se dalo dobit podobno konfiguracijo sistema ki bi imel hifi zvok (sepravi ne preveč povdarjenih visokih tonov) in da bi bil primeren za žurke če seveda to obstaja?
Hvala vsem!
Sepravi rabim sistem ki bi ga lahko poslušal potiho a kvalitetno in da bi bil uporaben tudi za žure!


[spremenil ime teme --moderator]
Ključne besede:
hi-fi trobla troblja profesionalna party čaga
  • spremenil: CaqKa ()

CaqKa ::

ti bi želel tak sistem 2kw ali pa takšenga, ki bo manj?
ni mi najbolj razumljivo namreč.
lp caqka

glinik ::

nokia6310 ti pa imaš lepe sanje !

Valda, da se lahko dobi sistem ki špila po tihem in na glas fenomenalno.Samo, kaj pa $$$$$ Se ti sploh sanja kolikšne so cene vrhunskih ojačevalcev, ki imajo moč po 1KW al pa več.Bolše da ne veš !! Npr. KRELL-MRA ima blazne poatke saj ima samo en monoblok mnogo čez 100 kg!!!!(no, za nekaj 100k EUR bi ga že dobil - samo ojač. :D ) Da pa se o zvočnikih ne pogovarjamo, saj tu so cene še hujše.

Se pač moraš odločit, hi-fi ali profi !

Lp

nokia6310 ::

ja sepravi da se razumemo rad bi imel neke vrste hifi v profi obliki ki bi ga lahko uporabljal za vrtenje glasbe mixe in ga imel tudi doma tako da mi nebi treba blo kupovat dveh različnih sistemov! No ta 2 kw sta seveda profi varianta vendar pa to za avdiofile ravno ni preveč prijazno!
jbl rula!

CaqKa ::

ti rabiš sistem z 2kw moči za doma? daj nehaj pretiravat no :)

glinik ::

JBL je tipični rokerski zvočnik.

To je vse drugo, kot avdiofilsko!To špila trdo, umetno, hladno, seka pa seka !!!

Kupi si Ti-k serijo JBL-ov.Par 1k EUR te bo že stalo.Kolega ima Ti 5000.Dal pa je 350k, v Avstriji.Lepo sekajo ja.Samo ni to to ...

Lp

nokia6310 ::

ja res mam 2 kw no pa saj to še ne pomeni da moram met našponan dokonca!
V kombinaciji z mešalko pioneer dj m 600 se mi to kar vredu obnese!
Sam js bi rad mel neki bol avdiofilskega kot npr infinity njihov zvok mi je zlo všeč!

Trancedeejay ::

Ti sploh ne ves kaj pomeni audiofilsko ali HI-FI. Moras se odlociti ali HI-FI sistem ali PA,HI-FI pa ni namenjen za zurke in podobno.
Sam imam gramofone priklopljene na HI-FI in igra kar naglas ce to hocem,ce bi imel 2KW v sobi bi zdele s slusnim aparatom okoli hodil(seveda ce bi iel tako na glas).Tebe zanima infinity - jih bos na PA ojacevalc priklopu?Kupi HI-FI za doma,drugo pa imej za ozvocenje - kombinirat se ne da.
Have a nice Day

Matt

nokia6310 ::

No prav drugače pa dobro vem kaj je hifi mel sem yamaho ax 892 in zvočnike cerwin vega ki naj bi imeli 200 w pa ko sem dal do polovice seveda vse tonske kontrole do daske sem slišal pokanje v zvočniku to pa zato ker pač hifi ima mehko vpete membrane vsaj večina in nemore prenest takih tokov!
Za potih poslušat pa je hifi idealen še enkrat pa ponavljam če mam 2 kw to še ne pomeni da jih moram do konca naglas poslušat ker čene bi tut js hodu s slušnim aparatom okrog!

glinik ::

nokia6310

Ti pa ka že malo lomiš.Te yamahe ne poznam, poznam pa cerwin vege.Če mene vprašaš, to ni niti z od zvočnika!Višine in sredine sploh nima ta zvočnik, samo bas nekaj po svoje brunda.Te digitalne kontrole ki jih imajo reciverji pa so za en kurac, ker samo pačijo zvok.Če pa še glasno poslušaš, pol pa je to prava polomija:( .Jaz sem si tako že bas skuro (na enih malih JBL-ih)

Zdaj veš, vedno imej vse na 0dB!!Vse kontrole.

Ti rabiš neke JBL-ke.Samo ne tiste poceni :D !Ti 5000, idealen zvočnik zate!

Lp

Trancedeejay ::

Omenil si Cerwin vega - to nima veze skaksno audiofilijo,se za HI-FI bi se clovek vprasal.
Clovek ti ne potrebujes kaksnih kvalitetnih zvocnikov,ce zbijas s 150 imi decibeli,ki ze povzroca slusne okvare. Sploh pa zate vse spila prepotiho ce nima moci za stadion ozvoct. Meni HI-FI spila zelo naglas ce to hocem,mogoce ti sploh zvoka nebi slisal ce bi prisel do mene. Seveda,ce pa postavis HI-FI na prosto in ne kaksno sobo,se pa res zvok izgubi,sem tudi sam to sprobal.
Have a nice Day

Matt

THX ::

nokia6310:
mism da ti ne ostane druzga ko da neki dokupis. ker hi-fi oz ne-profi sistemi niso za na žurke niti slučajno. zvok je res boljši, tud glasnost se da dosečt s ene 4-6 zvočniiki primerne velikosti, če nisi audiofil tud z $$ čez prideš. samo če res ne paziš VES ČAS ti bo na vsaki žurki šou vsaj kšn visokotonc če ne še kej druzga. pa recimo preveč trdo iglo spustiš na plato al pa kšna druga motnja, da ti nardi eno veliko špico pa lohk menjaš komplet visokotonce.
tko da če hočeš met doma kej bl na hi-fi, bo treba to za zraven dokupit. razen če nabaviš tolk opreme, da ti ni treba vsacga ojač, do konca gonit ampak na ene 3/4 bi ti mogoče kej dalj časa zdržal. pa še to zlo hitr kej gre.

glinik ::

nokia6310

Evo pa sem le našel ojačevalec zate!

KREL MRA (Master Reference Amplifier) MONOBLOKI podatki :
-cena 300000 Mark 8-O
-en mono.mere 65X48X93 cm 8-O
-300kg (kom.) 8-O
-5 let garancije :D
-48 kondenzatorjev :D
-14kw pri 0.5 ohma in to v A klasi :D !!

Sigurno najmočnejši audiofilski ojačevalec na svetu!

Zdaj pa lepo šparaj :D :D

Lp

Poldi112 ::

To se splaca imet za domaci kino. 5 takih monoblokov, to ga verjetno ni kina na tem svetu ki bi imel tak zvok.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Subwoofer za HI-FI sistem

Oddelek: Pomoč in nasveti
121670 (1428) LeQuack
»

i: pametni telefoni z audiofilskim zvokom

Oddelek: Pomoč in nasveti
446458 (4870) Alen T 1978
»

Skoraj gluha - naprava?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
133125 (2544) jozekuch
»

[Hi-Fi] - Vpliv prostora na zvok... (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8212494 (9643) miko 55
»

ojačevalc+zvočniki

Oddelek: Kaj kupiti
302058 (1724) MadMax

Več podobnih tem