» »

i: pametni telefoni z audiofilskim zvokom

i: pametni telefoni z audiofilskim zvokom

Alen T 1978 ::

zdravo.

je na temu forumu kak audio intuziast ki bi vedel povedat za kake kvalitetne pa ne podkupljene teste za audiofilske al audiophile-level smart telefone? zanima me obdobje od sredina 2015 do danes in naprej aka rumours.

pripravljam se za nakup novega smart telefona pa bi rad imel takega ki ima audiophile grade zvok.

thanks.

Cveto ::

Odvisno kaj hočeš: dober zvok iz samega aparata, dober zvok na priloženih slušalkah, dober zvok preko Bluetootha ali dober zvok preko priključenega ojačevalca?

Če iz samega aparata, potem vsekakor katerega od boljših HTC-jev. Imel sem HTC One M8 in slišalo se je resno dobro, tudi stereo in lepo zvočnika narazen. Trenutno imam sicer iPhone 6s+ in je zvok preko zvočnika gnil, malo bojši je preko prilloženih slušalk, vrhunski pa preko Bluetootha ali z katerimi boljšimi slušalkami (sennheisser). Doma je še iPad, ki ima še malo boljši zvok in pa ženin iphone 5 (tudi ok zvok). Za rezervo imam še Note 3, ki pa glede zvoka ne dosega iphonov ali HTC-ja, prej pa sem imel Galaxy S3, ki prav tako ni bil kaj prida. Novejši Galaxy (S6) je pa menda kar vrhunski.

Z LG-ji in Sony-i nimam izkušenj, so pa na gsmareni pri testih aparatov vedno tudi testi zvoka in to orenk, z grafi in vsem...

Alen T 1978 ::

Hm. Čak. Kr po vrsti.

Porko dio si velik napisal. :D

Hočem, da ima pametni telefon dobro implementirano zvočno - pač, čip in DAC da sta dobra. Glasbo bi pa poslušal preko slušalk.
To glede dobro bi rad, da je res dobro. Ter, da ima podporo za 192kHz/24bit in FLAC datoteke. WAV so prevelki, AAC mi pa sucks, ker je ispod rok MP3-ja. Brez veze.
Še glede dobrega bi povedal, da me zanima recimo neka lista top 5 ali top 10 2015/2016 smartphonesov.

Full se palim na LG. Čakam, da vidim kake bojo specifikacije za G5. Ter trenutni V10 me pali na veliko. Tam pod podatki na GSM arena za V10 piše pod odstavkom sound komentar, da ima hi-fi DAC. Nisem pa vedel, da GSM arena tudi opravlja zahtevne audio teste. Bom čekiral.

Samsunga ne kupujem več. Zdej al sem mel jaz vedno (bil prej na Siolu, sedaj na Tušu/Telemachu po ta novem) smolo al so res crap. Čeprav en folk prav, da so jim al jim še delajo brez problemov. Tudi en moj kolega tle iz mesta kjer sem doma pravi, da je mel zadnjih 10 let samo Samsunge in da mu noben ni delal težav nikakršnih - da so delali brez problema lepo gladko. Jaz sem enkrat enga v steno fuknil, k mi je film počil. Ni delal gladko in sem znoru. Repeat za repeatom. T (°C) se je dvignila in meni se je v glavi filmski trak pretrgal. Kaj češ?

Appla prav tako ne kupim. Že od nekdaj kot srednje gradiran power user sem mrzil Apple. Čeprav danes mi ne gre več tolk na živce. Isto kot Linux. Bejž. Animals. Apple - kaća! Linux - pingvini. Kaj boš s pingvini? Ja porko dio no! Hehe, zdej me bojo spljuval na veliko. Hehe. Pa še za Linuxe ni nič drugega kar biblo solidno kot Blenderja. Ja fak no...

Am. Slušalke mam Shure SRH1840. Njihove najjače. So studijske in imajo flat sound - ne obarvajo zvoka. Imam jih za produkcijo el. glasbe. Bom si tudi kupil Shure SE425 studijske v-ušesne slušalke za telefon iz istega razloga kot une - ne obarvajo sounda. Zato imam tudi studijske monitorje M-Audio M3-8. Ne obarvajo sounda. Oziroma minimalno. Ne maram, da mi kdo serje po glav pa teži z nekim popačenjem - ala high-end sophisticated THAT sound, ki ga iščeš do smrti ker je izdlekov milijon vsak pa stane pol milijona. Brez veze. . Sej že to je problem tle glede samega vprašanja, ki sem ga podal, ker pač teli smartphoni nimajo studijske zvočne. Ma pustmo to. Hočem, da je sound kvaliteten, pa da slušalke ne serjejo. Zato te Shure SE425.

Am. Zdaj sem pa jaz še več napisal.

Sorry.

vilonja ::

Zakaj pa ne prenosnega daca, ki ga lahko prek usbja povezes na katerikoli telefon.
Npr. nekaj takega> http://hifimediy.com/DACs/ready-made-da...
Bo sigurno boljse kakor izod na telefonu.

jamiroq ::

vilonja ::

Samo a ni brezveze se na podlagi tega odločit za telefon.
Itak če ima plac nositi naglavne slušalke s sabo, verjetno ne bo problem zraven še enega takega daca, ki res ni velika stvar.

Thuban ::

svetujem da kupi telefon z boljšim analognim izhodom. DAC je super dokler ne rabiš usb porta za kaj drugega...recimo polnenje baterije.

Nevem kdaj ta zverina pride na trg:
https://www.marshallheadphones.com/mh_u...
http://www.gsmarena.com/marshalls_new_s...

Če so sploh ga izdali.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

M-XXXX ::

Nazadnje ko sem bral je bil galaxy S6 v samem vrhu, tako da vrži uč na njega.

Alen T 1978 ::

za vilonija
-----------
hočem met čim manj stvari. pa da je vse funkcionalno tko kot mora bit. torej dobre komponente same po sebi.

za jamiroq
----------
ne maram apple.

za vilonija
-----------
tisto so v-ušesne

za Draconis
-----------
marshall in telefoni? ja ne, a ne?

za M-XXXX
---------
ne maram samsunge

neres ::

Če hočeš uporabne informacije si poglej meritve/teste/specifikacije, ostalo je zguba časa.
Npr. Gsmarena dela meritve z RMAA pri testih telefonov, kot npr. tule (na koncu strani):
http://www.gsmarena.com/htc_one_mini_2-...
HTCji so v splošnem bili med boljšimi po zvoku, nisem pa na tekočem z novimi telefoni.

Ločen DAC po mojem nima smisla, ker pri solidnih telefonih to ni šibek člen. Kvečjemu si lahko kasneje omisliš ločen ojačevalec, če boš opazil da je problem s kakimi slušalkami.

M-XXXX ::

Alen T 1978 je izjavil:

za vilonija
-----------
hočem met čim manj stvari. pa da je vse funkcionalno tko kot mora bit. torej dobre komponente same po sebi.

za jamiroq
----------
ne maram apple.

za vilonija
-----------
tisto so v-ušesne

za Draconis
-----------
marshall in telefoni? ja ne, a ne?

za M-XXXX
---------
ne maram samsunge

No potem pa reči, da ne iščeš najboljše možne rešitve, ampak zgolj neke približke:

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_...

Alen T 1978 ::

za neres
--------
vem. sam ne vem kje. sej to iščem.
sem napisal pred tabo, da bom pogledal. sam nisem še utegnil.
glede ojačevalca je tko, da ga ne bom kupil, ker hočem met čim manj stvari za poslušanje. torej phone ter slušalke. in seveda lossless format ala FLAC.

za M-XXXX
---------
aaaam?

matobeli ::

Sicer si rekel da ne bi imel zunanjega DACa, ampak je tale vseeno zanimiva reč ker je na bluetooth z svojo lastno baterijo, deluje pa tudi kot ojačevalec za slušalke. Kar v resnici še izboljša poslušalsko izkušnjo ker ni treba imet jacka v telefonu in lahko z njim nemoteno opletaš okoli ne da bi te oviral kabel. Pa uporaben je tudi za vse ostale BT naprave:
http://www.techhive.com/article/2691373...

ST-777 ::

Alen T 1978 je izjavil:

Full se palim na LG. Čakam, da vidim kake bojo specifikacije za G5.
Tudi LG G3 ni slab. "We switch to high-res FLAC files (easily identifiable by their “HiFi” label in the list), and the G3 picks out stacks of fine detail that you just won’t hear on a WAV file. It offers insight into a track that we’re not used to hearing on smartphones. Vocals are focused, instruments are full of texture and sound clarity is superb." http://www.whathifi.com/lg/g3/review-0#...

jamiroq ::

We switch to high-res FLAC files (easily identifiable by their “HiFi” label in the list), and the G3 picks out stacks of fine detail that you just won’t hear on a WAV file.

đizs. če zraven piše hifi potem mora biti boljše. nevermind, da se flac ob predvajanju dekodira v taisti lpcm wav.

bili_39a ::

jamiroq je izjavil:

We switch to high-res FLAC files (easily identifiable by their “HiFi” label in the list), and the G3 picks out stacks of fine detail that you just won’t hear on a WAV file.

đizs. če zraven piše hifi potem mora biti boljše. nevermind, da se flac ob predvajanju dekodira v taisti lpcm wav.


mislim, da si zgrešil "hi-res" pred FLAC.
Pa ne, da jaz slišim kakšno razliko... (ali da bi slišal) ;-)

profii ::

Galaxy S6 ima en rom za "audiofile".
http://forum.xda-developers.com/galaxy-...

Tudi sam sem bil proti samsungu, vendar sem kar zadovoljen z njim.

ProGo ::

Glede na audiofilske zahteve je primeren samo namenski prenosni DAC. Npr. https://www.oppodigital.com/headphone-a...

Mobitel je kljub vsemu preveč all-in one naprava, preveč elektronike, premalo prostora, da bi se zadeve naredile zvočno optimalno.
Avdiofilske zahteve in smartphoni ne gredo skupaj.

PacificBlue ::

Alcatel onetouch idol 3 ima vgrajene jbl zvocnike. Proti ostalim smart phonom ima zelo dober in tudi glasen zvok.

ProGo ::

Mislim, da ga poslušanje preko vgrajenih zvočnikov ne zanima. BTW JBL imam v avtu originalne zvočnike... poden, mi je žal, da sem doplačal 600EUR za tak krš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

PacificBlue ::

Ja, pač kakorkoli imam sam ta phone alcatel idol 3 in lahko potrdim, da ima zelo dober zvok. Predvaja tudi flac in zraven dobiš se jbl slušalke. Saj obstajajo tudi razni testi na netu, pač za ta denar odličen audiofilski telefon.

jype ::

Alen T 1978> Isto kot Linux.

Android _je_ distribucija Linuxa.

Heavy ::

Od slišanega do sedaj je bil od budget telefonov v ospredju Sony Xperia. 5 let star telefon ima še danes boljšo kvaliteto zvoka kot večina Samsungov istega cenovnega ranga (pa kamere tudi).

hojnikb ::

kaj ko bi šel v trgovino in stestiral ene par flagshipov. Da dobiš sam občutek, kater ma boljši zvok
#brezpodpisa

ProGo ::

Da ne omenjam, kakšen nesmisel je omenjati avdiofilijo v hrupnih okoljih/s slušalkami.
Pa avdiofilijo s slušalkami nasploh.

Alen T 1978 ::

ProGo je izjavil:

Glede na audiofilske zahteve je primeren samo namenski prenosni DAC. Npr. https://www.oppodigital.com/headphone-a...

Mobitel je kljub vsemu preveč all-in one naprava, preveč elektronike, premalo prostora, da bi se zadeve naredile zvočno optimalno.
Avdiofilske zahteve in smartphoni ne gredo skupaj.



za enkrat.

Alen T 1978 ::

hojnikb je izjavil:

kaj ko bi šel v trgovino in stestiral ene par flagshipov. Da dobiš sam občutek, kater ma boljši zvok


ni potrebe.

[D]emon ::

ProGo je izjavil:

Da ne omenjam, kakšen nesmisel je omenjati avdiofilijo


There, fixed that for you.

Avdiofili so ljudje, ki slisijo kako trava raste in zaznajo razliko barve tonov razlicnih kablov ter brez bajalice ne kupijo nicesar. Bajalica pa vedno pokaze na najdrazje in najbolj neuporabne stvari.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Thuban ::

Alen T 1978 je izjavil:

Slušalke mam Shure SRH1840. Njihove najjače.


njihove "najjače" gor ali dol (boh pomagej imaš beden način izražanja). Gre za odprti tip slušalk, zato se bodo detajli pesmi 100% izgubili ko boš glasbo poslušal v bilokakšnem hrupnem okolju (to je že park z nekoliko vetra). Če misliš slušalke uporabljati bilokje kjer je prisoten tudi klepet ljudi pa niti na "audiofilskem" telefonu s temi slušalkami ne boš slišal razlike med 128 kbps mp3 in flacom.

So dont bother.

Alen T 1978 je izjavil:


Samsunga ne kupujem več.


odvisno kater model si kupil. Samsungovi najboljši modeli večinoma delajo perfektno.

Alen T 1978 je izjavil:


Full se palim na LG. Čakam, da vidim kake bojo specifikacije za G5. Ter trenutni V10 me pali na veliko.


pališ se na v10. Spet se bedno izražaš. Če ti je ta model tako všeč pa ga kupi. Ne pričakujem da bo imel LG G5 boljši zvok od trenutnih dveh najboljših modelov (G4 in V10).
Obenem naj zelo poudarim da glede build qualityja, vzdržljivosti ohišja je LG top of the line. Sledi mu Samsung, ostalo pa je daleč zadaj. Četudi so LG ohišja daleč od najlepših ampak po 2 letni uporabi postanejo lepša od konkurence saj so dosti bolje ohranjena :D
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

hojnikb ::

Alen T 1978 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

kaj ko bi šel v trgovino in stestiral ene par flagshipov. Da dobiš sam občutek, kater ma boljši zvok


ni potrebe.

potem nisi pravi avdiofil in bo vsak malo boljši telefon ok za tebe :)
#brezpodpisa

lovro535v2 ::

Eni malo preveč komplicirajo kot je rekel hojnik če si pravi avdiofil boš zadevo stestiral pred nakupom.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

op mora upostevati, da imajo vsi telefoni sprogramiran systemwide equalizer za cimboljsi zvok preko slusalk, ki se jih dobi zraven telefona. ce isces "audiofilsko" izkusnjo odpade HTC, LG, SONY (ceprav, ta ima za izbirat razlicne slusalke) in verjetno se vsi ostali telefoni:)

kupi slusalke, sprobaj telefon. tisti, ki ti bo najbolj vsec, je (zate) najboljsi audiofilski telefon.

          ::

Mi smo testirali različne telefone in tablice na tem ojačevalcu in zvočnikih istega ranga (ne vem modela, ker oprema na žalost ni moja). Na presenečenje vseh prisotnih je imel daleč najboljšo reprodukcijo Huawei U8860.

ProGo ::

[D]emon je izjavil:

ProGo je izjavil:

Da ne omenjam, kakšen nesmisel je omenjati avdiofilijo


There, fixed that for you.

Avdiofili so ljudje, ki slisijo kako trava raste in zaznajo razliko barve tonov razlicnih kablov ter brez bajalice ne kupijo nicesar. Bajalica pa vedno pokaze na najdrazje in najbolj neuporabne stvari.


Avdiofili so ljudje, ki znajo slišati razliko med slabo in dobro reprodukcijo zvoka (in cenijo dobro). To pa pridobiš z izkušnjami. Če se ti le-teh ne da pridobivati, si pač zadovoljen z mp3ji in open-air slušalkami na troli. Tudi če ješ konstantno prebranec in župo, ne čutiš razlik med prostoživečim in gojenim lososom.

          je izjavil:

Mi smo testirali različne telefone in tablice na tem ojačevalcu in zvočnikih istega ranga (ne vem modela, ker oprema na žalost ni moja). Na presenečenje vseh prisotnih je imel daleč najboljšo reprodukcijo Huawei U8860.


Kdo ste "vi"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

          ::

"Mi" smo audiofilski somišljeniki.

EdoK ::

Ojačevalec za 57.000USD futrate s kitajskim telefonom? Rahlo neuravnotežen sistem...

          ::

EdoK je izjavil:

Ojačevalec za 57.000USD futrate s kitajskim telefonom? Rahlo neuravnotežen sistem...


Ne ravno, ne boj se. Za hec smo preizkusili, kako se na taki opremi slišijo telefoni. Primerjali smo jih tudi z zvokom iz XL2. Jaz sem pričakoval, da bodo razlike precej večje.

Zgodovina sprememb…

ST-777 ::

          je izjavil:

... Za hec smo preizkusili, kako se na taki opremi slišijo telefoni.
Ste preizkusili tudi, kako se na taki opremi slišijo MP3 playerji? Med njimi so namreč velike razlike. Od naprav, ki sem jih poslušal, je imel najboljši zvok Philips GoGEAR Ariaz z vključeno Philipsovo FullSound tehnologijo.

"The result is fuller bass with more depth and impact, boosted voice and instrument clarity, and rich detail." http://www.usa.philips.com/c-p/SA4ARA08...

krneki0001 ::

          je izjavil:

Mi smo testirali različne telefone in tablice na tem ojačevalcu in zvočnikih istega ranga (ne vem modela, ker oprema na žalost ni moja). Na presenečenje vseh prisotnih je imel daleč najboljšo reprodukcijo Huawei U8860.


Ste sprobal zvok tudi na nokia lumia 1020?

Naj bi imela od večine nokii kr najboljši zvok:
- Dolby Digital Plus
- Dolby Headphone

You get a seven-band equaliser and the Dolby Headphone DSP mode that fiddles with the audio channels and the sound balance a bit to give the impression of 5.1 surround sound using plain old stereo headphones. We don’t rate it using it for music, but it is handy for movies.

hojnikb ::

najboljše si je spečt rom z viper4android pa si sam poštelat nastavitve eq. Maš pa že presete za nekatere slušalke.

Night and day razlika, sploh na kakih poceni slušalkah.
#brezpodpisa

          ::

ST-777 je izjavil:

          je izjavil:

... Za hec smo preizkusili, kako se na taki opremi slišijo telefoni.
Ste preizkusili tudi, kako se na taki opremi slišijo MP3 playerji? Med njimi so namreč velike razlike. Od naprav, ki sem jih poslušal, je imel najboljši zvok Philips GoGEAR Ariaz z vključeno Philipsovo FullSound tehnologijo.


Smo nameravali, a smo nato ugotovili, da nihče več nima nobenega.

krneki0001 je izjavil:

Ste sprobal zvok tudi na nokia lumia 1020?


Nekaj Nokij je bilo, za 100% vem samo za 535 in 950XL, so pa bile 4. Nobena pa ni kakorkoli izstopala.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Ja ostale, razen 1020, ne izstopajo. Mogoče edino še 920, ki je bila takrat ko je ven prišla, premium verzija za ogromno denarja in z veliko bombončkov.

1020 pa ima kr nekaj stvari zraven, ki jih ostale nokie nimajo. (rabi že zaradi fotoaparata/kamere, ki je 41 miljonov pikslov in snema tudi odličen zvok)

EdoK ::

Pri takem feršterkerju bi za podstavke pod vsako nogico dal iPhone. :D

ST-777 ::

hojnikb je izjavil:

najboljše si je spečt rom z viper4android pa si sam poštelat nastavitve eq. Maš pa že presete za nekatere slušalke. Night and day razlika, sploh na kakih poceni slušalkah.
Na nekaterih poceni in tudi dragih slušalkah je problem ta, da so pretihe, ker ima telefon premalo moči, da bi jih poganjal. Če pa ima telefon dovolj moči, ko odvijemo jakost do konca, je zvok pogosto manj kakovosten, basi nimajo dovolj "globine" itd.

Rešitev je mali prenosni baterijski ojačevalnik za slušalke. Imam enega od njih in zvok se mi zdi precej bolj kakovosten pri nižji nastavitvi izhoda zvočnega playerja (telefon, ali samostojni mp3 player) in vključenem ojačevalcu za slušalke, kot pri višji nastavitvi izhoda zvočnega playerja in izključenem ojačevalcu za slušalke.

Alen T 1978 ::

Dobr, no. Zdej je pač tko ispadlo, da lahk rečem, da sem mel full srečo. Namreč LG je naredil telefon, ki temelji na modularnosti in se da dobit high-end DAC od firme Bang & Olufsen imenovan Hi-Fi Plus. Ima zmožnost upsamplinga do 384kHz/24bit in pravtako predvajanje fajlov z tako kvaliteto.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amplifier + DAC - Gustard A20H - kvaliteta zvoka

Oddelek: Zvok in slika
141708 (1355) smarkic
»

DAC pretvornik ali zvočna kartica?

Oddelek: Kaj kupiti
293595 (1987) puda
»

Microsoft Lumia 950 XL & podpora za FLAC

Oddelek: Mobilne tehnologije
182481 (2056) aerie
»

CES 2015: Dobrega tisočaka za novega walkmana (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zvočne kartice
6920842 (16734) Jst
»

Audiofilski računalnik

Oddelek: Zvok in slika
455926 (4924) Trancedeejay

Več podobnih tem