» »

PC iz danes na jutri ne dela vec - help

PC iz danes na jutri ne dela vec - help

DMX ::

Pozdravljeni


Zadeva je sledeca. V nedeljo zvecer se normalno delam z PCjem, v ponedeljek popoldan pa zadeva vec ne dela (od sebe ne da ne U ne MU). Edina stvar, katero sem se zasledil v nedeljo ko sem naredil shut down je bila, da mi je delal 2 updejta in to je bilo to. Naslednji dan pa je bil mrk, ko sem ga hotel zagnat.


Zdaj ker ne vem, kako se naj lotim zadeve z ugotavljanjem kaj je zanic, me zanima, kaj mi vi predlagate.


Sem pa ze odprl novo temo oz. vprasanje, kjer pac iscem nekaj novega za do 500€, ce se tega vec ne bi dalo za male pare usposobit, saj je zadeva ce dela vredna gajbo piva :) (AMD X2 4200, 3Gb rama, ...). Ampak za to, za kaj sem ga uporabljal, mi je se zadostoval, zato nebi vlagal v njega več kot npr. 50€ (za to dobim npr. nov napajalnik, za maticno pa vec nisem ziher :)


hvala za odgovore oz. pomoc

floyd1 ::

Najverjetneje napajalnik. Si kdaj pred kratkim moral večkrat pritisniti gumb za vklop, da je zaštartal? Napajalniki velikokrat crkujejo počasi.

mahoni ::

Za 150€ popravim vse.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Riff ::

za 150 je že I5 računalnik :), drug dvojedrni sistem je za max 30e ki je podobn zmogliv temu AMD X2 sistemu, pa še iz tle ni vse za odmet, najprej probaj drug napajalnik

filip007 ::

Ja poceni Ryzen te pride 160€, rabljen CPU, ostalo pa novo, plošča in RAM.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

sbawe64 ::

Kondenzatorje na plati poglej.

IL_DIAVOLO ::

Serviser bi ti ze zdavnaj rešil tezavo.

MIHAc27 ::

Električni kabel iz napajalnika. Potem brez kabla poskusi 5x prižgat pa še minutko drži gumb za vklop pritisnjen.

Nato kabel nazaj, počakaj 10 sekund in normalno prižgi.

Če ne pomaga, stakni drug napajalnik. Vsaj MU mora PC dati od sebe, če dobi elektriko kot treba.

kixs ::

Ce plata crkne, ne bo dal napajalnik cisto nic od sebe.

hojnikb ::

seveda bo dal. Tut če plata crkne, se bo vsaj prižgal, pa mogoče se prižge še kakšen ventilator.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Han ::

Nisem vedel, da je potrebno ventilator UGLASITI. :))

hojnikb ::

Of course you didn't.
#brezpodpisa

DMX ::

floyd1 je izjavil:

Najverjetneje napajalnik. Si kdaj pred kratkim moral večkrat pritisniti gumb za vklop, da je zaštartal? Napajalniki velikokrat crkujejo počasi.



Sem ja. Ampak le, ko je zmanjkalo elektrike ali ce sem ga sam izklopil iz vticnice. Takrat sem moral pocakati kako minuto, da se je prizgal. Ce pa sem ga normalno ugasnil, pa se je normalno prizgal s prve

barrels ::

true story, ene par mescov nazaj se mi je zgodilo podobno, komp je čez noč brez kakršnega koli razloga crknu. po troubleshootanju z drugim napajalnikom, drugimi rami ter drugo grafično sem iz firbca probal še z drugim napajalnim kablom in se je končno pržgal :))

kixs ::

hojnikb je izjavil:

seveda bo dal. Tut če plata crkne, se bo vsaj prižgal, pa mogoče se prižge še kakšen ventilator.


Odvisno kaj crkne na plati. Sem imel pred kaksnim mesecem primer, ko dobim masino, ki se ne vklopi - ama nic. Menjam napajalnik, nic. Preverim stari napajalnik v drugi masini, dela. Ko sem zamenjal plosco, je vse delalo BP in dela naprej s starim napajalnikom.

hojnikb ::

Take okvare plat so dokaj redke, če pa že, se pa zelo enostavno preveri z briko črne in zelene zice na 24pin konektorju.
#brezpodpisa

DMX ::

Zelena lucka na plati gori

GupeM ::

DMX je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Najverjetneje napajalnik. Si kdaj pred kratkim moral večkrat pritisniti gumb za vklop, da je zaštartal? Napajalniki velikokrat crkujejo počasi.



Sem ja. Ampak le, ko je zmanjkalo elektrike ali ce sem ga sam izklopil iz vticnice. Takrat sem moral pocakati kako minuto, da se je prizgal. Ce pa sem ga normalno ugasnil, pa se je normalno prizgal s prve

Kaj ni to tipičen primer slabih/napihnjenih kondenzatorjev? Ali na plati ali v napajalniku, pa ne vem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se mi ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5214693 (4444) acookook
»

Hp probook se več ne prižge, lučka on sveti

Oddelek: Pomoč in nasveti
253282 (2227) jukoz
»

Težave pri prižiganju računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
11708 (485) solatko
»

Računalnik crknu. (Psu, Motherboard,?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
232674 (2202) Seljak
»

Asus p5q Pro Turbo startup problem

Oddelek: Strojna oprema
281575 (1286) Engineer_SLO

Več podobnih tem